Autor Wątek: Co cię dzisiaj wk... zdenerwowało?  (Przeczytany 2559019 razy)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
Odp: Co cię dzisiaj wk... zdenerwowało?
« Odpowiedź #39520 dnia: Kwiecień 21, 2019, 13:13:32 »
Coś mnie złapało, wczoraj wróciłm po spacerze ok 19 i poczułem sie dziwnie zmeczony. Obudzilem sie teraz. Mam goraczke i troche w brzuszku mi cos bulgocze. Swieta game of the year

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #39521 dnia: Kwiecień 21, 2019, 16:51:55 »
Amazon ma swój własny konwerter, który proponuję w pierwszej kolejności.
W ustawieniach upewnij się że one click shopping masz disabled oraz wyłączona auto konwersję waluty do podpiętej karty. Innymi słowy kurs nie był wyliczany przez mBank.
Inaczej nawet revolut Ci nie pomoże. Rozpozna, że jesteś z PL i ściągnie w złotówkach z revolut.

Tzn. ja to tak skrótowo napisałem, bo jeszcze podwójne przewalutowanie na pewno tutaj było, ale tak czy tak rozstrzał jest niezły ;)

Faktycznie miałem 1clicka włączonego, ale to drugie to nie wiem gdzie szukać.

Pewnie by zwrócili kasę jakbyś poprosił.

Bez przesady, o 2 złote nie chce mi się robić kombinacji teraz. Po prostu następnym razem zapłacę z Revoluta.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #39522 dnia: Kwiecień 21, 2019, 23:00:00 »
A propos Amazona i Revoluta. Skończyła mi się francuska cebula, więc wróciłem do swojego prywatnego konta, by obejrzeć Boscha. Kliknąłem przedłużenie abonamentu, zeszła opłata testowa 1 euro i następnie chciało ściągnąć 3 euro za abonament, ale okazało się, że mam za mało kasy na koncie i odrzuciło płatność... ale abonament jest aktywny - kolejne ściągnięcie dopiero za miesiąc :x Kilka dni minęło i nie było kolejnej próby ściągnięcia kasy.

Ktoś się kiedyś z takim czymś spotkał? Pewnie po świętach napiszę do supportu żeby obadali sprawę.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #39523 dnia: Kwiecień 22, 2019, 01:59:37 »
Chyba tematy pomyliłeś.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline soulsonist

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #39524 dnia: Kwiecień 22, 2019, 07:43:34 »
Nie no pewnie sie zagotowal bo uczciwosc przede wszystkim! ;)

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #39525 dnia: Kwiecień 22, 2019, 10:06:22 »
Gdyby to było na jakimś innym kocie to bym się cieszył z cebuli, a tak to trochę boję się jakiegoś bana z powodu 13 złotych :s

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #39526 dnia: Kwiecień 22, 2019, 14:45:41 »
Srogo się dziś pokłóciłem z dobrym kolegą, ale bardziej wkurwia mnie przyczyna. Otóż wczoraj zdarzył sie wypadek samochodowy. Centrum miasta, sporo rodzin na spacerze bo ładna pogoda i Święta. Samochód uderza w drzewo, w środku 5 młodych ludzi, nikomu nic sie nie stało. Problem w tym, że parę osób widziało ( w tym mój znajomy), że kierował inny koleżka niż wskazali to potem Policji.
I chuj, nikt sie nie odezwie bo "konfident", a ja cie pierdolę. Naprawdę bym zrozumiał, że by sie ktoś bał gdyby to jacyś gangole byli, a nie kurde 5 studenciaków w Peugot 306.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #39527 dnia: Kwiecień 22, 2019, 16:18:13 »
I mają nauczkę ale ty byś wolał komuś życie spierdolić być może przez studencką głupotę. Skoro nikomu nic sie nie stało to tym bardziej cie nie rozumiem. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Też bym cie wyjebał z grona znajomych i ostrzega wszystkich co z ciebie za nieżyciowy pacjent.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2019, 16:19:49 wysłana przez szpynda »

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
« Odpowiedź #39528 dnia: Kwiecień 22, 2019, 16:23:36 »
Spierdolić życie? Dobrze wiedzieć, że jak kolo prowadził bez prawka albo pod wpływem, czy kto wie co odwalił, że musieli kombinować, to jesteś za ukryciem tego i uchronieniem koleżki, co stwarza zagrożenie życia dla innych od należnej mu kary.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #39529 dnia: Kwiecień 22, 2019, 16:25:50 »
Młodzi jesteście i świat tylko w biało czarnych barwach widzicie, a to gówno prawda, bo życie to odcienie szarości. Mógł Orson donieść skoro taki praworządny. Kto nie zrobił czegoś głupiego za młodu niech rzuci kamieniem.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #39530 dnia: Kwiecień 22, 2019, 16:26:36 »
Brawo kolego, brawo, wyborny post.  To powiem ci wiecej- poprosiłem Policje o sprawdzenie monitoringu.

Up "doniosłem". I to jest problem. 30 lat po PRLu i słowo "donosic" funkcjonuje u nas w takich przypadkach
Dowiedziałm sie dzis i dzis reaguje.

Edit: myle dwoch userow, nie wiem czemu. Kto narzeka na "polactwo?" Szpynda nie czasami?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2019, 16:39:13 wysłana przez Orson. »

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #39531 dnia: Kwiecień 22, 2019, 16:38:24 »
Brawo ty. Władza zawsze w takich ma wsparcie. Do US też donosisz na sąsiadów?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #39532 dnia: Kwiecień 22, 2019, 16:39:34 »
Donosi to listonosz listy.

Zyjesz dalej w prlu i walczysz z systemem? ("Władza ma sparcie w takich jak ty")

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #39533 dnia: Kwiecień 22, 2019, 16:44:40 »
Trzeba uważać co się na Forumie piszę, bo Orson notuje i donosi. Widać świętszy od papieża jest.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #39534 dnia: Kwiecień 22, 2019, 16:46:15 »
Słowa mają czasem więcej, niż jedno znaczenie. Donosi również donosiciel. Podobnie jak, Barabasz, bazyliszek, blagier, bystrzak, chytra sztuka, chytry lis, cwaniaczek, cwaniak, cwaniura, cwaniurka, cyrkowiec, dobry numer, dwulicowiec, fałszywiec, farbowany lis, faryzeusz, filut, frant, hipokryta, jezuita, jucha, kabel, kalkulator, kapuś, kolaboracjonista, kolaborant, kombinator, konfident, kret, krętacz, kuglarz, lawirant, lepszy numer, lis, lisek, matacz, mądrala, mistyfikator, niezły numer, obłudnik, paliwoda, pozorant, przechera, przeniewierca, renegat, spryciarz, sprytna bestia, sprzedawczyk, stary lis, stary wróbel, szarlatan, szczwany lis, szpenio, szpieg, szprync, wiarołomca, wilk w jagnięcej skórze, wilk w owczej skórze, zaprzedaniec, zawistny, zdrajca, delator, denuncjant, denuncjator, figurant, gumowe ucho, informator, kompars, osobowe źródło informacji, szpicel, tajny współpracownik, wtyczka, as wywiadu, esbek, ogon, tajniak, tajny agent, ubek, wtyka, papla, skarżypyta, doręczyciel, dostarczyciel, dostawca, dystrybutor, kolporter, listonosz, listowy, oddawca.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #39535 dnia: Kwiecień 22, 2019, 16:47:10 »
Nie, bynajmniej. Ale człowieka wsiadajacego za kierownice uwazam za bandziora najgorszego sortu.
Szpynda przyznaj sie, ty w Irlandii siedzisz, spoczko, jestes poza nasza jurysdykcja...lubisz golnąc i poczuc sie na,tych kretych drózkach wyspy jak Loeb?

Znamy zycie, to jest dopiero zabawa :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2019, 16:50:02 wysłana przez Orson. »

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #39536 dnia: Kwiecień 22, 2019, 16:49:44 »
Swoją drogą, zajebiste, że Orson daje wykłady z moralności. Doświadczenie to podstawa!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #39537 dnia: Kwiecień 22, 2019, 16:51:40 »
Moge cie zapewnic, ze nigdy ale to nigdy nie wsiadlem za koło po alko, ba po joincie (uwazanym za "w sumie nic") tez nigdy.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #39538 dnia: Kwiecień 22, 2019, 16:52:05 »
Ja z z kapusiami nie gadam.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #39539 dnia: Kwiecień 22, 2019, 16:53:00 »
A ja z chlejusami za kierownica też. Niżej tylko pedofile i zonobijki.

I nie ma chuja, jezdziłes lub zdarza ci sie tak prowadzic, inaczej bys tak nie reagował.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #39540 dnia: Kwiecień 22, 2019, 16:56:39 »
Narkotyki są niezgodne z prawem.

Kupując wspierasz grupy przestępcze, które mogą nie tylko narkotykami handlować ale i np. ludźmi.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #39541 dnia: Kwiecień 22, 2019, 17:00:03 »
Wysil sie bardziej.

Niesamowita sprawa. Przypomnijcie sobie posty Szpyndy "jaka to Polska jest chujowa" i zestawcie to z jego "zyciowym podejsciem" :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2019, 17:07:25 wysłana przez Orson. »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #39542 dnia: Kwiecień 22, 2019, 17:50:39 »
Spierdolić życie? Dobrze wiedzieć, że jak kolo prowadził bez prawka albo pod wpływem, czy kto wie co odwalił, że musieli kombinować, to jesteś za ukryciem tego i uchronieniem koleżki, co stwarza zagrożenie życia dla innych od należnej mu kary.
Masz oczywistą rację ale nie wiemy kompletnie nic na temat zdarzenia. Nie wiadomo czy byli pijani, pod wpływem narkotyków czy może kierowca nie posiadał uprawnień. Może też być tak, iż kierowca zdał egzamin, a nie miał jeszcze dokumentów. Może nie miał dokumentów przy sobie. Może miał punkty za parkowanie pod znakiem w podwórku jakiegoś domu w mieście. Może nie chcieli mieć z ubezpieczycielem problemów. Możliwości pełno.

Mało prawdopodobne jest, aby w gronie osób prowadzić miał ktoś kto jest pijany w momencie, kiedy jest osoba trzeźwa. Po co i w jakim celu?

Rzecz najważniejsza, jak jesteś na miejscu i jesteś świadkiem zdarzenia, interweniuj. Natomiast robienie rabanu po sprawie, gdzie nie wiesz nic, nie widziałeś niczego to zwykła nadgorliwość. Skoro większość świadków uznała, że nie ma potrzeby zgłaszać faktu, znaczy, że kierowca nie wypadł z samochodu nawalony w trzy dupy. Ludzie nie są aż tak obojętni.

Druga kwestia, wezmą teraz tego studenta, zrobią mu komplet badań i się okaże, że tydzień temu trawkę palił u kolegi i się zacznie. Taką nauczkę dostanie na przyszłość, że tylko do więzienia jeszcze na resocjalizację.

Offline tomee

• Super Badass
« Odpowiedź #39543 dnia: Kwiecień 22, 2019, 18:00:52 »
Jak nic nie wiemy to byłbym za tym, że nie powinno się przymykać oczu na takie oszustwa i cwaniactwo. I rozumiem, że coś takiego Orsona mogło wkurwić.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #39544 dnia: Kwiecień 22, 2019, 18:03:23 »
W tym przypadku team orson. Za składanie fałszywych zeznan też jest paragraf.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #39545 dnia: Kwiecień 22, 2019, 18:05:51 »
Narkotyki również nie są zgodne z prawem, podobnie jak ich propagowanie. Powinniśmy Orsona zgłosić na policję?

Swoją drogą, kolega Orsona po tej sytuacji powinien na komendzie pisać donos na samego Orsona. Przecież nie można obojętnie podchodzić do łamania prawa.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2019, 18:12:01 wysłana przez Rolek »

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #39546 dnia: Kwiecień 22, 2019, 18:14:17 »
Mało prawdopodobne jest, aby w gronie osób prowadzić miał ktoś kto jest pijany w momencie, kiedy jest osoba trzeźwa. Po co i w jakim celu?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #39547 dnia: Kwiecień 22, 2019, 18:16:20 »
Narkotyki również nie są zgodne z prawem, podobnie jak ich propagowanie. Powinniśmy Orsona zgłosić na policję?

Swoją drogą, kolega Orsona po tej sytuacji powinien na komendzie pisać donos na samego Orsona. Przecież nie można obojętnie podchodzić do łamania prawa.

Jak zawsze

Poczytaj sobie ze zrozumieniem cała sytuacje :)

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #39548 dnia: Kwiecień 22, 2019, 18:18:21 »

Patrz, a co jeżeli jednak nie był pijany?

Jak zawsze

Poczytaj sobie ze zrozumieniem cała sytuacje :)

Czytam i nie dostrzegam jakichkolwiek informacji dodatkowych, prócz tego, że był wypadek, kierowcy się zamienili i tyle. Ty nawet sytuacji na własne oczy nie widziałeś. Kali może ale Kaliemu już nie można.

Rzecz najważniejsza. Narkotyki są zgodne z prawem? Łamiesz prawo. Można na Ciebie donos napisać? Kolega dostał wykład na temat tego, że Ciebie nie zgłosił?

Dla mnie hipokryzja jest tak samo szkodliwa, jak jazda pod wpływem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2019, 18:25:55 wysłana przez Rolek »

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #39549 dnia: Kwiecień 22, 2019, 22:31:39 »
Porównywanie tych sytuacji to bzdura. Sobie można szkodzić ile się chce, wola wola, Ale jeśli ktoś jest zagrożeniem dla innych, to trzeba reagować. Argument z niereagującymi świadkami prowadzący do wniosku, że pewnie nie trzeba reagować, to piękny przykład, jak można nie mieć pojęcia o działaniu umysłu. Co prawda dopiero jakieś 60 lat temu to gruntownie opisano, ale polecam mieć zawał w miejscu publicznym i nikogo szkolonego, że trzeba działać wbrew tłumowi. Otwiera oczy, nawet jeśli tylko na kilka sekund przed śmiercią.

Szpynda z kolei nie odróżnia, że nie donosi się jeśli się z kimś popełniało przestępstwo i stosuje bandycki kodeks honorowy. W innej sytuacji to tylko myślenie, że się jest gangsterka, a nie frajer student - ale złudne, bo tak myśli tylko frajer student.

Za jazdę pod wpływem powinien być krzyż, dodam pobocznie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #39550 dnia: Kwiecień 22, 2019, 23:08:37 »

Dla mnie nie ustepowanie miejsca starszym w tramwaju jest tak samo szkodliwe jak wycinanie puszczy amazońskiej.

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #39551 dnia: Kwiecień 22, 2019, 23:54:43 »
Nawet gorzej! W ogóle porównujesz ludzi do drzew!? Oto co cywilizacja śmierci i sortowanie śmieci poczyniły!

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #39552 dnia: Kwiecień 23, 2019, 00:48:15 »
Porównywanie tych sytuacji to bzdura. Sobie można szkodzić ile się chce, wola wola, Ale jeśli ktoś jest zagrożeniem dla innych, to trzeba reagować. Argument z niereagującymi świadkami prowadzący do wniosku, że pewnie nie trzeba reagować, to piękny przykład, jak można nie mieć pojęcia o działaniu umysłu. Co prawda dopiero jakieś 60 lat temu to gruntownie opisano, ale polecam mieć zawał w miejscu publicznym i nikogo szkolonego, że trzeba działać wbrew tłumowi. Otwiera oczy, nawet jeśli tylko na kilka sekund przed śmiercią.
Zgodzę się z tłumem, argument średnio przemyślany. Z drugiej strony, byłem świadkiem sytuacji, kiedy ludzie zawiadomili policję o pijanym kierowcy, którego złapano (nawiasem mówiąc, dostał 6 lat zakazu, 11 tys kary).

Natomiast nie zgodzę się z zagrożeniem. Wspieranie narkobiznesu to równie szkodliwa czynność, co wjechanie w drzewo.

Zakładam, że wyciskanie historyjki o tym, iż towar pochodzi od "znajomka", który hoduje to na własny użytek w piwnicy babci to taka sama zabawa psychologiczna, aby klient czuł się komfortowo, bezpiecznie, niczym w rodzinie.

Dla mnie nie ustepowanie miejsca starszym w tramwaju jest tak samo szkodliwe jak wycinanie puszczy amazońskiej.
Szanuję ale mówimy o czynach niezgodnych z prawem. No i puszcza jednak w ekosystemie ważniejszą funkcję pełni. ;)

Mnie w tej sytuacji zadziwia hipokryzja ludzka w kontekście "ważenia" czynów. Święte oburzenie i moralizatorski ton Orsona, który cudze żony w obroty bierze, dilerom kieszenie nabija, a jak ktoś postąpi niejednoznacznie w sytuacji, której Orson na oczy nie widział, pierwszy z kamieniem stoi, aby osądzić i pisać donosy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2019, 01:22:22 wysłana przez Rolek »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #39553 dnia: Kwiecień 23, 2019, 03:40:44 »
Są ludzie którzy sobie posadzili roślinkę, a nasionka kupili w kraju gdzie to legalne. No słyszałem o takich, słyszałem, jeśli wiesz co mam na myśli. Tak, że no ten teges, wyjdź grzecznie.

Offline spisu

• Super Badass
« Odpowiedź #39554 dnia: Kwiecień 23, 2019, 06:40:56 »
Nawet jeśli nasionka kupiono legalnie to uprawianie ich w kraju, w którym jest to nielegalne, nadal jest nielegalne. Tak tylko zaznaczę, dla porządku i znikam.
(kliknij)

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
« Odpowiedź #39555 dnia: Kwiecień 23, 2019, 06:54:26 »
Euro rtv i ich dostawy od 0 zł. Po pierwsze za zero są, ale tylko 3 dni w tygodniu w godzinach 11-21 bez gwarancji że uprzedzą cię telefonicznie Reszta dni 19,90 lub 29,90. To jeszcze nic, bo za przedziały czasowe płatne dodatkowo- 3h 29zł, 5h-19zł. Czyli jak ni chcesz siedziec cały dzień w domu i czekać to koszt dostawy może wynieść nawet 60zł bez wniesienia. Jak ktoś robi zakupy za kilka tyś. to jest troszkę śmieszne. Euro chyba zrezygnowało z usług kurierskich na drogi i duży sprzęt....

Offline Funkorama

• Super Badass
  • Czasem lubię sobie zalać Chivasa oranżadą Hellena
« Odpowiedź #39556 dnia: Kwiecień 23, 2019, 07:48:56 »

Kiedy idziesz po piwo i czipsy do żabki a o 20:10 już możesz klamkę pocałować, jeszcze wychodzący personel się śmieje ?czego to pan zapomniał?

...był podpis, ale ktoś mi go zaj*&%ł :(

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #39557 dnia: Kwiecień 23, 2019, 08:05:47 »
I tak się ciesz że było otwarte wcześniej bo sobie jak os wymyślił zamknięte w święta i niedziele.

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #39558 dnia: Kwiecień 23, 2019, 08:05:59 »
Donos do ropuchy!

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #39559 dnia: Kwiecień 23, 2019, 09:19:26 »
Euro rtv i ich dostawy od 0 zł. Po pierwsze za zero są, ale tylko 3 dni w tygodniu w godzinach 11-21 bez gwarancji że uprzedzą cię telefonicznie Reszta dni 19,90 lub 29,90. To jeszcze nic, bo za przedziały czasowe płatne dodatkowo- 3h 29zł, 5h-19zł. Czyli jak ni chcesz siedziec cały dzień w domu i czekać to koszt dostawy może wynieść nawet 60zł bez wniesienia. Jak ktoś robi zakupy za kilka tyś. to jest troszkę śmieszne. Euro chyba zrezygnowało z usług kurierskich na drogi i duży sprzęt....
Tez na to narzekalem pare miesiecy temu to mnie to towarzystwo zrugalo ze ze mnie typowy polaczek ze kupuje sprzet za kilkanascie kola a 30zl na wysylke mi szkoda. Dla mnie to reklamowanie wysylki za 0 na takich warunkach jest po prostu marketingiem najgorszego sortu i zwyczajnie nic juz wiecej w euro nie kupie-tym bardziej ze w MM takich cyrkow nie robia i zawsze cene do euro wyrownaja.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2019, 09:39:04 wysłana przez srekal34 »