Autor Wątek: Co cię dzisiaj wk... zdenerwowało?  (Przeczytany 2999860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
Odp: Co cię dzisiaj wk... zdenerwowało?
« Odpowiedź #2200 dnia: Lipiec 06, 2011, 18:33:45 »
Sąd nie ma co "rozważać eksperymentu". Jeśli to będzie eksperyment naukowy określony w ustawie to zgodnie z prawem mogliby mu naskoczyć. Będą pewnie szukali formalnych uchybień, choć znając sądownictwo w Polsce pierwsza instancja może się skończyć na uzasadnieniu "bo tak".
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 18:35:53 wysłana przez ksztyrix »

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #2201 dnia: Lipiec 06, 2011, 18:36:37 »
Czekam na trzy przesyłki, jedną od 24 czerwca. Poczta Polska coraz bardziej mnie słabi, a okres wakacyjny, gdy zatrudniają kogo popadnie nawet bardziej się do tego przyczynia.

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #2202 dnia: Lipiec 06, 2011, 19:04:24 »
Sprawdź na poczcie, może listonosz "zapomniał" zostawić awizo.

Offline Krojsta

• Super Badass
« Odpowiedź #2203 dnia: Lipiec 06, 2011, 19:10:51 »

Mature też dostałem. Zdana całkiem nieźle. Na prawo raczej się dostanę, ale nie chce być zbyt pewny.

Wiele zależy od uczelni, ale na Boga, nie idź na UJ.

Na UJ się na szczęście nie wybieram. Mam kolegę co chciał, ale wyniki matury mu to skutecznie uniemożliwiły. Ja celuje w Gdańsk. Wiem, że raczej się dostanę (patrząc po wcześniejszych progach i słysząc, że tegoroczna matura podobno była trudniejsza). Dla mnie bardzo fajna miejscówa. Od domu nie za daleko, ale też nie za blisko ;). Trójmiasto znam dobrze i podoba mi się jego klimat. Prawo tam może nie jest jakieś niewiadomo jakie, ale mam nadzieje, ze wystarczy

A no i gratulacje, że zaszedłeś tak daleko ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 19:13:59 wysłana przez Krojsta »

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #2204 dnia: Lipiec 06, 2011, 23:01:28 »
Pompka z manometrem mi sie popsula  >:( Ucieka powietrze z okolicy tloka... Eh... i kolejny wydatek trzeba zaplanowac  :(

Offline Krojsta

• Super Badass
« Odpowiedź #2205 dnia: Lipiec 06, 2011, 23:17:53 »
Widze, że to strasznie drogie hobby ;). Dlaczego to tak musi być, że jak człowiek zaczyna się zajmować czymś na poważnie, to żeby odnosić w tym lepsze wyniki/bardziej się zagłębiać musi w końcu wydać na to niemałą sumkę. Nawet takie buty do biegania są zarąbiście drogie -.-

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #2206 dnia: Lipiec 06, 2011, 23:18:55 »
Widze, że to strasznie drogie hobby ;). Dlaczego to tak musi być, że jak człowiek zaczyna się zajmować czymś na poważnie, to żeby odnosić w tym lepsze wyniki/bardziej się zagłębiać musi w końcu wydać na to niemałą sumkę. Nawet takie buty do biegania są zarąbiście drogie -.-
No raczej... Rowery uzywane przez mistrzow swiata kosztuja kilkadziesiat tysiecy zlotych  ;)

Z bieganiem jest o tyle wygoadniej, ze kupujesz buty+odziez termoaktywna i masz najbardziej pro sprzet jaki mozesz miec... Przy rowerach niestety oprocz odziezy, kasku, butow, potrzebny jest sam rower, ktory mozemy nabyc, w zaleznosci od naszych potrzeb i mozliwosci finansowych... Ja nigdy nie kupie sobie roweru za 30tysiecy  bo nie potrzebuje, az tak dobrego-mojemu rowerowi do mojego wymarzonego idealu brakuje tylko 2 kg - wydam kolejne 3000zl i rower bedzie malina  ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 23:29:30 wysłana przez chick3nowa »

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #2207 dnia: Lipiec 07, 2011, 01:18:00 »
Nie tyle wkurwił co rozbroił mnie dzisiaj mail od znajomego z Australii, który dostał wczoraj... moją wielkanocną kartkę świąteczną, którą wysłałem na początku kwietnia  ;D
Aż z ciekawości przeszedłem się dzisiaj na pocztę po pracy i zapytałem o co biega. Okazało się, że popełniłem strategiczny błąd wysyłając kartkę bez priorytetu, ponieważ Poczta Polska wysyła je ... statkiem  ;D I to chyba żaglowym, bo normalny kontenerowiec płynie z Europy do Australii jakieś 3 tygodnie, a kartka szła 3 miechy. Jak to usłyszałem to oplułem ze śmiechu kobiecie tą szybę przedzielającą jej kanciapę  :P
Czujecie jak ze śmiechu musieli się turlać pracownicy australijskiej poczty w Melbourne, gdy zobaczyli kartki świąteczne w lipcu?  :D
Takie absurdy są tylko PRLu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 01:19:54 wysłana przez Buster Dogg »
(kliknij)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #2208 dnia: Lipiec 07, 2011, 08:24:37 »
Wczorajsze wystapienie Ziobry w europarlamencie - jak zobaczylem to siedzialem z otwarta paszcza przez kilka minut

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #2209 dnia: Lipiec 07, 2011, 08:26:13 »
+1, nic dodać nic ująć.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #2210 dnia: Lipiec 07, 2011, 08:42:07 »
Bez politykowania na forum pliz.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #2211 dnia: Lipiec 07, 2011, 09:16:54 »
Nie tyle wkurwił co rozbroił mnie dzisiaj mail od znajomego z Australii, który dostał wczoraj... moją wielkanocną kartkę świąteczną, którą wysłałem na początku kwietnia  ;D
Aż z ciekawości przeszedłem się dzisiaj na pocztę po pracy i zapytałem o co biega. Okazało się, że popełniłem strategiczny błąd wysyłając kartkę bez priorytetu, ponieważ Poczta Polska wysyła je ... statkiem  ;D I to chyba żaglowym, bo normalny kontenerowiec płynie z Europy do Australii jakieś 3 tygodnie, a kartka szła 3 miechy. Jak to usłyszałem to oplułem ze śmiechu kobiecie tą szybę przedzielającą jej kanciapę  :P
Czujecie jak ze śmiechu musieli się turlać pracownicy australijskiej poczty w Melbourne, gdy zobaczyli kartki świąteczne w lipcu?  :D
Takie absurdy są tylko PRLu.

List ekonomiczny idzie statkiem, a priorytet poczta lotnicza. To nie zaden absurd, tak jest.
A statek wyplywa zdaje sie jak sie wypelnia kontenery - nie znam sie dokladnie na tym, ale jakos tak to dziala i ta sytuacja zupelnie mnie nie dziwi. Jak chcesz zeby doszlo w jakims przyzwoitym czasie, a nie po prostu kiedys, to sie wysyla poczta lotnicza.

Ziew

• Gość
« Odpowiedź #2212 dnia: Lipiec 07, 2011, 11:57:10 »
I tak ma szczęście że w ogóle doszło :)

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #2213 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:22:56 »
Różnica w cenie między zwykłą, a priorytetową przesyłką jest tak pomijalna, że ciężko kogoś, kto wysyła przesyłki zagraniczne po taniości, nie opluć ze śmiechu  ;D

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #2214 dnia: Lipiec 07, 2011, 18:29:32 »
Nie bądź złośliwy. Gdybym wiedział, że Poczta Polska jest wolniejsza niż wiktoriański galeon ze skazańcami to dopłaciłbym te 2 zeta do priorytetu. Tylko skąd zwykły klient ma o tym wiedzieć, że musi być priorytet?
Po drugie co to za pomysł, żeby wysyłać pocztę statkiem w XXI wieku ? Wstyd na cały świat.
(kliknij)

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2215 dnia: Lipiec 07, 2011, 18:37:13 »
Nie bądź złośliwy. Gdybym wiedział, że Poczta Polska jest wolniejsza niż wiktoriański galeon ze skazańcami to dopłaciłbym te 2 zeta do priorytetu. Tylko skąd zwykły klient ma o tym wiedzieć, że musi być priorytet?
Po drugie co to za pomysł, żeby wysyłać pocztę statkiem w XXI wieku ? Wstyd na cały świat.

Może ciężko im zerwać z tradycją czy coś? Ciesz się że konno nie wieźli, albo gołębiami tego nie załatwiali (chociaż sądząc po czasie to kto wie :) :D

Mnie dzisiaj wkurzył podobno nasz jeden z lepszych produktów eksportowych, mianowicie Wiedźmin 2. Wkładam płytkę do napędu mojego domowego komputera, wszystko odczytuje się ładnie pięknie, gotów do instalacji, tak, tak, tutaj instalujemy... 40% błąd CRC... no dobra raz jeszcze... błąd CRC...grrr... przeinstalowanie sterowników do DVD... bład CRC... próba skopiowania płytki na dysk... błąd przy tym samym archiwum... jako że było to już po północy wziąłem na szybko lapka, które DVD jakoś poradziło sobie ze skopiowaniem pliku na dysk, potem przez kabel sieciowy na kompa... i tak oto udało mi się go jakoś zainstalować po części z dysku po części z płyty... tylko po to żeby przekonać się że moja karta graficzna jednak jest za stara i wiedźmina sobie nie pogram. Wiec długo się nie zastanawiając sprawiłem sobie nowego Radeona HD5670 i mam nadzieje że przynajmniej z nim obędzie się bez problemów :)

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #2216 dnia: Lipiec 07, 2011, 18:39:22 »
Mnie dzisiaj wkurzył podobno nasz jeden z lepszych produktów eksportowych, mianowicie Wiedźmin 2. Wkładam płytkę do napędu mojego domowego komputera, wszystko odczytuje się ładnie pięknie, gotów do instalacji, tak, tak, tutaj instalujemy... 40% błąd CRC... no dobra raz jeszcze... błąd CRC...grrr...

Nie wiń Wiedźmina, za zwalone DVD ;)

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2217 dnia: Lipiec 07, 2011, 18:56:00 »
Wiesz, jeszcze jak by to DVD miało problem z odczytem jakiejkolwiek innej płyty to bym mógł coś podejrzewać, ale do tej pory nic się na nim nie zacięło, wszystko odczytywał i nagrywał bez najmniejszych problemów. Zresztą większość sklepów wymienia te płytki które mają błędy CRC na inne podobno ze zmienionym instalatorem czy coś takiego (opinie na innych forach) wiec coś w tym może być, ale tak szczerze to już mnie to jakoś strasznie nie obchodzi, udało się zainstalować, karta jest u kuriera, może sobie zagram jutro :)

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #2218 dnia: Lipiec 07, 2011, 19:03:55 »
Mój napęd, ani żaden, który miałem do dyspozycji nie czytał mojej pierwszej płyty. Dostałem kod na wersję z GOG'a i jest ok :D

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2219 dnia: Lipiec 07, 2011, 19:17:58 »
Jak bym miał ściągać na mojej domowej neostradzie 1mb ponad 14 giga to chyba bym się pochlastał czymś... a i jeszcze jedna rzecz mnie dzisiaj nie tyle zdenerwowała co zasmuciła i lekko zdołowała... to, to jak zakończyłem Heavy Rain (pierwszy tytuł na kupce wstydu)... tak jakoś nieciekawie się poczułem, ale spoilować nie będę.

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #2220 dnia: Lipiec 07, 2011, 20:51:49 »

Znając naszą pocztę, to zwykłe listy pewnie w butelkach wysyłają. :D

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #2221 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:40:01 »
Jak bym miał ściągać na mojej domowej neostradzie 1mb ponad 14 giga to chyba bym się pochlastał czymś...(ciach)
Utknąłeś z jakąś niekorzystną umową z tepsy? Łącze więcej nie pociągnie?

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #2222 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:59:34 »
Ale ludzie teraz rozbestwione sa.
Kiedys sie ssalo gry na kilku cd romach z emula majac lacze 256 kbitow i czas oczekiwania byl w dniach ;)

Offline Beti

• Mieszkaniec tego forum
  • There is no spoon.
« Odpowiedź #2223 dnia: Lipiec 07, 2011, 23:19:29 »
Nie ma to jak przed spaniem przypomnieć sobie o indeksie i zauważenie, że nie ma go tam, gdzie powinien być. Nawet nie pamiętam czy odbierałam go z dziekanatu po zimowej sesji.. Fakinszit!

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #2224 dnia: Lipiec 08, 2011, 06:42:05 »
Kiedys sie ssalo gry na kilku cd romach z emula majac lacze 256 kbitow i czas oczekiwania byl w dniach ;)

Pamięta się takie rzeczy ;) Może niekoniecznie gry, ale wtedy nie przeszkadzało czekać nawet 2-3 dni na jeden plik ;D

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2225 dnia: Lipiec 08, 2011, 09:22:58 »
Po prostu ciężko się jest przyzwyczaić gdy we Wrocławiu ma się internet ok 20 mega a tutaj tylko marne jedne :D ale cóż, ważne że działa i czasem można sobie nawet w BF:BC2 pograć jak się wszystkich domowników usunie z domu co by nie zabierali internetu :P

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #2226 dnia: Lipiec 08, 2011, 09:59:40 »

Nie zapomnę 2,88mb*65 - maksymalna wielkość ripa gry zrzuconej z cd bez dodatków ;D Na modemie 56k 10h ściągania z maksymalną prędkością 5kb/s ;D

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #2227 dnia: Lipiec 09, 2011, 22:25:17 »
Denerwują mnie handlowcy, którzy traktują klienta jak kretyna i klepią jakieś formułki z podręcznika o dobrej sprzedaży. Czy to przez telefon czy w salonie zamiast normalnie porozmawiać.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #2228 dnia: Lipiec 10, 2011, 06:52:25 »
Z cyklu absurdy PRLu. Dostałem od dozorczyni klucz od osiedlowego ... śmietnika   :D.
Jaki jest sens zamykania śmieci na klucz jest poza moją zdolnością ogarnięcia rzeczywistości.
Jedno jest pewne, lokalni kloszardzi nie będą tym faktem zadowoleni  ;D Z resztą nie przejmuję się tym zbytnio bo i tak pewnie za tydzień podwędzą kłódkę (albo całą bramę  :P).
Normalnie 'rzycie jest nobelon'  ;)
(kliknij)

Offline mjazzga

• Super Badass
« Odpowiedź #2229 dnia: Lipiec 10, 2011, 07:47:55 »
Z cyklu absurdy PRLu. Dostałem od dozorczyni klucz od osiedlowego ... śmietnika   :D.
Jaki jest sens zamykania śmieci na klucz jest poza moją zdolnością ogarnięcia rzeczywistości.
Jedno jest pewne, lokalni kloszardzi nie będą tym faktem zadowoleni  ;D Z resztą nie przejmuję się tym zbytnio bo i tak pewnie za tydzień podwędzą kłódkę (albo całą bramę  :P).

U mnie ci kloszardzi każdego ranka dekorowali śmieciami okolice śmietnika, więc też zrobiono furtkę i jest nieco czyściej.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #2230 dnia: Lipiec 10, 2011, 09:20:58 »
To jest chyba zabezpieczenie przed ludźmi z innych osiedli, żeby nie wrzucali do nas śmieci. Polacy są oszczędni, wyrzucą u sąsiada. Potem to sąsiadowi podnoszą czynsz z racji, że jego blok wyrzuca dużo śmieci ::) Taką wersję kiedyś od kogoś słyszałem.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #2231 dnia: Lipiec 10, 2011, 09:27:58 »
tudzież odgórnych dyrektyw, tak jak kiedyś z zsypami. człowiek mógł sobie z własnego piętra zrzucić śmieci na dół, obecnie musi zjeżdżać, otwierać, wrzucać, wjeżdżać. a i tak widać, jak dość często nie zabierają klucza i kładą śmieci obok wejścia.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #2232 dnia: Lipiec 10, 2011, 12:13:16 »

Standardzik. U mnie jest to samo :) Tradycyjne polskie zwalczanie skutków a nie przyczyn :) To zamykanie śmietnika na klucz przypomina mi captcha ze stron internetowych. Wkurza tylko zainteresowanych użytkowników. Widzę, że i tak nikt nie nosi klucza tylko rzuca śmieci przez bramkę trafiając do śmietnika :)
Żeby było śmieszniej ogrodzenie posesji każdą bramkę ma zamykaną na klucz + zamek na kod (domofon) więc i tak nikt przypadkowy nie wejdzie. Po cholerę zamykać jeszcze śmietnik?

Offline Daram

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2233 dnia: Lipiec 10, 2011, 13:51:02 »
Tacka w xboxie się nie wysuwa gdy wciskam przycisk (ale z poziomu dashboarda działa).
Czytałem, że wina jakiegoś paska, który się przetarł i wystarczy go wymienić ale nie będę się bawił w rozbieranie konsoli bo jeszcze coś rozwalę. :/

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #2234 dnia: Lipiec 10, 2011, 14:07:57 »

Standardzik. U mnie jest to samo :) Tradycyjne polskie zwalczanie skutków a nie przyczyn :) To zamykanie śmietnika na klucz przypomina mi captcha ze stron internetowych. Wkurza tylko zainteresowanych użytkowników. Widzę, że i tak nikt nie nosi klucza tylko rzuca śmieci przez bramkę trafiając do śmietnika :)
Żeby było śmieszniej ogrodzenie posesji każdą bramkę ma zamykaną na klucz + zamek na kod (domofon) więc i tak nikt przypadkowy nie wejdzie. Po cholerę zamykać jeszcze śmietnik?

Typowa chęć odgrodzenia się od "plebsu".

Cezar

• Gość
« Odpowiedź #2235 dnia: Lipiec 10, 2011, 14:17:24 »

A ja jak najbardziej rozumiem to co zrobili na osiedlach u nas, ponieważ:
1. Lokalny koloryt przy powrocie z dyskotek miał za cel wywrócenie każdego śmietnika po drodze. Góra śmierdzących śmieci w niedzielę - no thanks...
2. Lokalny koloryt przy powrocie z dyskotek bardzo sobie lubił również takie śmietniki spalić. Smród spalonych śmieci + podnoszenie opłat, ponieważ śmietniki darmowe nie są - no thanks
3. Ludzie - na przykład z domów. Po co płacić za wywóz własnych śmieci skoro można je podrzucić do śmietnika pod blokiem ? 10 PLN w kieszeni, na 4 piwa jak znalazł

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #2236 dnia: Lipiec 10, 2011, 14:53:18 »

Masz jakiś uraz z dzieciństwa? Daruj sobie takie komentarze.

Od plebsu nie, ale od chamstwa okradającego samochody jak najbardziej. Jak będę kiedyś budował dom to zrobię mur 3 metrowy żeby żaden burak nawet nie próbował.

W miejscu gdzie mieszkałem poprzednio ktoś notorycznie rozbijał szybę na klatce schodowej. Kiedyś nawet udało mi się podejrzeć, że to jakiś dres z pobliskiego osiedla po prostu przechodząc napierd@!#$ łokciem w szybę. Nie udało się go złapać niestety. Administracja zamknęła przejście z obu stron (utrudniając ciut życie normalnym ludziom), ale żaden baran więcej szyby nie rozbił.

Offline Beti

• Mieszkaniec tego forum
  • There is no spoon.
« Odpowiedź #2237 dnia: Lipiec 10, 2011, 18:25:58 »
To jest chyba zabezpieczenie przed ludźmi z innych osiedli, żeby nie wrzucali do nas śmieci. Polacy są oszczędni, wyrzucą u sąsiada. Potem to sąsiadowi podnoszą czynsz z racji, że jego blok wyrzuca dużo śmieci ::) Taką wersję kiedyś od kogoś słyszałem.
No dokładnie. U mnie mieszkańcy z okolicznych podwórek wyrzucali śmieci. Odkąd okratowali i zamknęli śmietnik to i nie jest przepełniony, bezdomni w nim nie śpią i nie śmierdzi tak, jak kiedyś.

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #2238 dnia: Lipiec 10, 2011, 18:44:16 »

Masz jakiś uraz z dzieciństwa? Daruj sobie takie komentarze.

Od plebsu nie, ale od chamstwa okradającego samochody jak najbardziej. Jak będę kiedyś budował dom to zrobię mur 3 metrowy żeby żaden burak nawet nie próbował.

W miejscu gdzie mieszkałem poprzednio ktoś notorycznie rozbijał szybę na klatce schodowej. Kiedyś nawet udało mi się podejrzeć, że to jakiś dres z pobliskiego osiedla po prostu przechodząc napierd@!#$ łokciem w szybę. Nie udało się go złapać niestety. Administracja zamknęła przejście z obu stron (utrudniając ciut życie normalnym ludziom), ale żaden baran więcej szyby nie rozbił.

Uraz? Jak nie masz nic merytorycznego do napisania to po prostu nie pisz.

Nie widziałeś nigdy odgrodzonych osiedli ze stróżówką? Wyglądają bardziej jak więzienie albo baza wojskowa. Ale żeby nawet śmietnik na klucz zamykać.

Offline mjazzga

• Super Badass
« Odpowiedź #2239 dnia: Lipiec 10, 2011, 18:51:51 »
Uraz? Jak nie masz nic merytorycznego do napisania to po prostu nie pisz.
Nie widziałeś nigdy odgrodzonych osiedli ze stróżówką? Wyglądają bardziej jak więzienie albo baza wojskowa. Ale żeby nawet śmietnik na klucz zamykać.

Ja widziałem, jeśli jest jeszcze basenik, sauna itp dla mieszkańców to ja lubię, oczywiście wolę mieszkać we własnym domu naturalnie odgrodzonym przez teren zielony;]