Autor Wątek: Co cię dzisiaj wk... zdenerwowało?  (Przeczytany 2629818 razy)

Offline Iron

• Mieszkaniec tego forum
Odp: Co cię dzisiaj wk... zdenerwowało?
« Odpowiedź #2080 dnia: Czerwiec 30, 2011, 13:39:04 »
PS. 51% z pisemnego polskiego to też nie powód do dumy
A dla mnie jest i to duży, biorąc pod uwagę jakie ja tam głupoty napisałem :D

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #2081 dnia: Czerwiec 30, 2011, 13:40:19 »
Matura to pikuś przy pierwszej lepszej sesji, a z kolei sesja to banał przy certyfikatach zawodowych, takich jak np. ACCA, CIMA. Naturalnie, jest cały obszar zajęć, które nie wymagają niczego w głowie i są równie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki, także nic straconego, dla tych, których nowe matury przerosły.

Offline mjazzga

• Super Badass
« Odpowiedź #2082 dnia: Czerwiec 30, 2011, 13:40:40 »
A jak ma być trudniej kiedy klientów będzie coraz mniej?;] Prognozy są takie, że na około 300 uczelni 100 upadnie, już teraz jest ogromna konkurencja cenowa na wykańczanie. Studia na mojej uczelni kosztują prawie 100zł mniej niż jak ja zaczynałem to daje do myślenia, bo nie wiem jak za mniej może być większy poziom. Dodatkowo, czy państwowa czy prywatna, prawie żadna uczelnia nie buduje kompetencji, także firmy mają zagwozdkę bo i tak trzeba takiego absolwenta wszystkiego uczyć.

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #2083 dnia: Czerwiec 30, 2011, 13:40:44 »
A prywatne zaoczne? ;D

Sam fakt, ze tacy studenci ida na drugi stopien i wszyscy maja srednia 5.0 o czyms swiadczy... Szkoda tylko, ze zabieraja miejsca i stypendia panstwowym, a pozniej podczas sesji i tak wylatuja...

Matt, mam nadzieje, ze nie zrobilam gafy-studiujesz na prywatnej? :P

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #2084 dnia: Czerwiec 30, 2011, 13:44:08 »
Unfortunately ;) Ale na jesteśmy pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego, który układa nam egzaminy itp więc poziom i wymagania są ;) Nie znalazłem niczego lepszego w mojej okolicy, a byłem uwiązany do promienia ~20km z powodu pracy.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #2085 dnia: Czerwiec 30, 2011, 13:45:15 »
A prywatne zaoczne? ;D

Dziela sie na dwa rodzaje - tego ktore czegos ucza i te ktore daja papier ;)

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #2086 dnia: Czerwiec 30, 2011, 13:47:27 »
Unfortunately ;) Ale na jesteśmy pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego, który układa nam egzaminy itp więc poziom i wymagania są ;) Nie znalazłem niczego lepszego w mojej okolicy, a byłem uwiązany do promienia ~20km z powodu pracy.

U nas w Łdzi uczelnie prywatne sa na duzo gorszym poziomie niz panstwowe. Ale Matt, wiesz... Jak ktos chce sie czegos nauczyc to nauczy  :D

U nas tak wlasnie jest ze studentami prywatnymi. Kolezanke jest juz na drugim stopniu i mowila mi jakie walki tamci odwalaja...  :o Pisza maile do wykaldowcow w imieniu calego roku (bez konsultacji z innymi), pisza wulgaryzmy na kartkach egzaminacyjnych... Po prostu zenua

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #2087 dnia: Czerwiec 30, 2011, 13:48:13 »
Myślę, że to nie wina prywatnych licencjatów, a ich samych :)

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #2088 dnia: Czerwiec 30, 2011, 14:24:17 »
A prywatne zaoczne? ;D

Sam fakt, ze tacy studenci ida na drugi stopien i wszyscy maja srednia 5.0 o czyms swiadczy... Szkoda tylko, ze zabieraja miejsca i stypendia panstwowym, a pozniej podczas sesji i tak wylatuja...

Matt, mam nadzieje, ze nie zrobilam gafy-studiujesz na prywatnej? :P

Studiowałem na uczelni prywatnej (licencjat) i panstwowej (magisterka). Powiem szczerze, ze takiej chały na badź co bądź, dobrej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (teraz to juz Uniwersytet Ekonomiczny) to się nie spodziewałem :( Dużo milej wspominam prywatną uczelnię w Bydgoszczy, gdzie przynajmniej wykładowcy mieli wiedzę i chętnie ja przekazywali. Magisterkę odbębniłem tylko po to aby mieć dyplom bo nie wyniosłem stamtąd absolutnie nic. To co mnie interesowało (programowanie, projektowanie systemów informatycznych i ekonomia) nauczyłem się samemu.

Chociaż od tamtego czasu wiele się zmieniło i naprawdę duże placówki typu Uniwersytet Wrocławski, Polibuda w Warszawie czy Uniwersytet Mickiewicza w Poznaniu robią wrażenie.

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #2089 dnia: Czerwiec 30, 2011, 14:37:09 »

U nas w Łdzi uczelnie prywatne sa na duzo gorszym poziomie niz panstwowe. Ale Matt, wiesz... Jak ktos chce sie czegos nauczyc to nauczy  :D

U nas tak wlasnie jest ze studentami prywatnymi. Kolezanke jest juz na drugim stopniu i mowila mi jakie walki tamci odwalaja...  :o Pisza maile do wykaldowcow w imieniu calego roku (bez konsultacji z innymi), pisza wulgaryzmy na kartkach egzaminacyjnych... Po prostu zenua

U mnie też takie akcje odchodzą.

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #2090 dnia: Czerwiec 30, 2011, 14:52:11 »
Moje spostrzezenia odnosza sie tylko do Lodzkich uczelni.  Sama studiuje dziennie na UŁ i latwo nie jest (oczywiscie wszystko tez zalezy od kierunku). Od pierwszego roku wywalili u nas juz 1/4 studentow (teraz jest kolo 70ciu, ktorzy koncza I stopien) i nie ma zmiluj...  Najlepsze co sie teraz dzieje na pierwszym roku... Przyjeli 200 osob z czego 70 ma warunki u jednego wykladowcy... LOL  ;)

Nie ma latwo
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2011, 14:55:41 wysłana przez chick3nowa »

Offline JakupW

• Prezes
  • InputLag
    • InputLag
« Odpowiedź #2091 dnia: Czerwiec 30, 2011, 14:53:35 »
PS. 51% z pisemnego polskiego to też nie powód do dumy
A dla mnie jest i to duży, biorąc pod uwagę jakie ja tam głupoty napisałem :D
Gratuluję ambicji. 51 % i zadowolony z Polskiego? Ja mam niedosyt że gdzieś trzy punkty przetrąbiłem :D
Co do studiów - zaocznie na UŚ - organizacja pracy na planie filmowym. Zobaczymy jak to będzie.

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #2092 dnia: Czerwiec 30, 2011, 14:59:04 »
Akurat z polskiego to nie wstyd. Nie twoja wina że myślisz inaczej niż zakłada norma. Z próbnej miałem chyba 95% (najlepsza w klasie a jechałem na 2 i 3) a na maturze już 55%.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #2093 dnia: Czerwiec 30, 2011, 15:00:15 »
Nowa matura to rzeczywiście bzdura, nie pozwala na ani odrobinę indywidualizmu, musisz myśleć wg klucza, inaczej masz całą maturę w plecy.

Offline JakupW

• Prezes
  • InputLag
    • InputLag
« Odpowiedź #2094 dnia: Czerwiec 30, 2011, 15:07:01 »
Nowa matura to rzeczywiście bzdura, nie pozwala na ani odrobinę indywidualizmu, musisz myśleć wg klucza, inaczej masz całą maturę w plecy.
Meh, pisałem co tylko mi się przypomniało, miałem wrażenie że moja praca to pewnego rodzaju strumień świadomości, a wyszło nieźle. Także nie miałem dobrych ocen, jechałem na 3, tylko na koniec trzeciej klasy dostałem 4. Można? Można.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #2095 dnia: Czerwiec 30, 2011, 15:09:03 »
Z polskiego niby byłem pupilkiem, ale z biedą jechałem na czwórkach, maturę napisałem baaardzo dobrze. Tak więc, cuda istnieją ;)

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #2096 dnia: Czerwiec 30, 2011, 15:09:43 »
Bo wystarczy wypisać odpowiednie sformułowania. U nas pokazywali jak działa sprawdzanie do klucza.

strajker92

• Gość
« Odpowiedź #2097 dnia: Czerwiec 30, 2011, 15:12:18 »
no za to Ja mogę być na siebie zły tylko z ustnych polskiego i angielskiego rozszerzenia, ale chu.. mi się to nie liczy do żadnych studiów  ;)

GenesisX

• Gość
« Odpowiedź #2098 dnia: Czerwiec 30, 2011, 15:14:02 »
Mnie się wydaję że więcej padło ludzi niż 21% tylko nie chcą podać prawdziwych wyników.
W mojej klasie zdało 3 (licząc mnie), w mojej byłej klasie ponad połowa (ok. 17 osób) padło z języków obcych i matmie.

Ustne - pol 100% ang 95% (prowadziłem monolog :D)
Pisemne - pol 54% (słabo, liczyłem na więcej, jednak nie potrafię lać wody i nie potrafię myśleć wg czyiś kryteriów)  ang 94% iiii.... na styk! 30% matma. Parówa ze mnie  :D

Offline JakupW

• Prezes
  • InputLag
    • InputLag
« Odpowiedź #2099 dnia: Czerwiec 30, 2011, 15:15:00 »
no za to Ja mogę być na siebie zły tylko z ustnych polskiego i angielskiego rozszerzenia, ale chu.. mi się to nie liczy do żadnych studiów  ;)
Mi podobnie, ale chciałem mieć dobre wyniki. Ja np. miałem z matmy 50%, i mimo wszystko jest to dla mnie osiągnięcie. Czy jestem dumny? Nie, przysiadł bym wcześniej, i 70-80% by wpadło. Ale moje lenistwo + niechęć do matmy + "eeeeee i tak nie zdam, albo przejdę na 30%" zrobiło swoje.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2011, 15:22:54 wysłana przez Jakup »

strajker92

• Gość
« Odpowiedź #2100 dnia: Czerwiec 30, 2011, 15:26:01 »
nie rozumiem co trudnego jest w matematyce.. przecież wszystko ćwiczy się na lekcjach a na samej maturze masz jeszcze do dyspozycji tablicę z wzorami  ??? Ja mam 76 z maty, co jest słaaabe, bo strasznie się opuściłem w liceum, a sama matura mi źle poszła, do kilku zadań w ogóle nie podszedłem i miałem krucho z czasem  :-\

Offline Nowaczek

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2101 dnia: Czerwiec 30, 2011, 15:31:16 »
nie rozumiem co trudnego jest w matematyce.. przecież wszystko ćwiczy się na lekcjach a na samej maturze masz jeszcze do dyspozycji tablicę z wzorami  ??? Ja mam 76 z maty, co jest słaaabe, bo strasznie się opuściłem w liceum, a sama matura mi źle poszła, do kilku zadań w ogóle nie podszedłem i miałem krucho z czasem  :-\
No widzisz, gratulacje że Tobie świetnie idzie matematyka ale nie każdy tak ma. U mnie matematyka to dramat i bardzo słaby z niej jestem, ale np. reszta maturalnych przedmiotów mi świetnie podchodzi i niczym się nie przejmuję.

Jedna osoba jest dobra z danego przedmiotu, inna z innego.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #2102 dnia: Czerwiec 30, 2011, 15:43:20 »
Studiowałem na uczelni prywatnej (licencjat) i panstwowej (magisterka). Powiem szczerze, ze takiej chały na badź co bądź, dobrej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (teraz to juz Uniwersytet Ekonomiczny) to się nie spodziewałem :( Dużo milej wspominam prywatną uczelnię w Bydgoszczy, gdzie przynajmniej wykładowcy mieli wiedzę i chętnie ja przekazywali. Magisterkę odbębniłem tylko po to aby mieć dyplom bo nie wyniosłem stamtąd absolutnie nic. To co mnie interesowało (programowanie, projektowanie systemów informatycznych i ekonomia) nauczyłem się samemu.

Jestem w stanie to zrozumieć. Wykładowca na prywatnej uczelni dostanie większą  kasę niż na polibudzie, czy uniwerku (bo jak wiadomo polska edukacja publiczna leży i kwiczy i od wielu lat jest niedofinansowana), więc siłą rzeczy stara się bardziej. Na państwowej uczelni student jest tylko przeszkodą, którą trzeba odbębnić, żeby dostać granty na badania.
Piszę to mimo iż studiowałem na państwowym kombinacie edukacyjnym w Poznaniu.

Ja ze swoich studiów pamiętam 70-letniego ledwo słyszącego dziadka, z którym miałem Algebrę Liniową z Geometrią Analityczną. Jako jedyny przedmiot zadawanie na nim pytań było na nim niemożliwe w związku z tym, że wykładowca nie słyszał głosu z sali  :D

A na temat. Wkurzyło mnie to:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150243464708618.343026.51322618617

Tak wygląda recepcja nowiutkiego stadionu Lecha na Euro2012 za ponad 700 baniek  :-[
Deszcz padał przez 10 minut...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2011, 15:53:12 wysłana przez Buster Dogg »
(kliknij)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #2103 dnia: Czerwiec 30, 2011, 16:34:07 »
U mnie w klasie próbną maturę z matmy zdały tylko 3 osoby :P

O ja pierdolę. U mnie (dawno temu) to maturę (ogólnie, ze wszystkiego) nie zdały 2 czy 3 osoby na całą szkołę. Z próbnej nie wiem. Z całym szacunkiem, ale społeczeństwo nam chyba durnieje.

Offline Mexx

• Super Badass
  • Magnificent.
    • Twitter
« Odpowiedź #2104 dnia: Czerwiec 30, 2011, 16:36:45 »

O ja pierdolę. U mnie (dawno temu) to maturę (ogólnie, ze wszystkiego) nie zdały 2 czy 3 osoby na całą szkołę. Z próbnej nie wiem. Z całym szacunkiem, ale społeczeństwo nam chyba durnieje.

Czyli takich Ironów jest więcej?! :o

Offline jarken

• Super Badass
  • You ROCK!
« Odpowiedź #2105 dnia: Czerwiec 30, 2011, 16:38:42 »

Wszystko zależy od jakości danego liceum/technikum. Trzy lata temu również nie zdała jedna czy dwie osoby na całą moją byłą szkołę.

To samo z uczelnią. Studiuję na prywatnej (chociaż za darmo, kierunek zamawiany), a siedzę nad książki więcej, niż brat na polibudzie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2011, 16:41:40 wysłana przez jarken »

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #2106 dnia: Czerwiec 30, 2011, 16:46:15 »
Jak studiowalem na elektronice na PW to sie cieszylem, jak nadchodzil weekend bo bylo sie kiedy pouczyc do laborek, kolosow, cwiczen czy porobić projekt, ktory zazwyczaj kosmosem wykraczal ze dwa razy poza zakresy wykladu.

Offline raticus

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #2107 dnia: Czerwiec 30, 2011, 17:04:47 »
To nie matura czyni, że wkładasz kobiecie ogóra . . .

Polewali tej dykty! I robili taki kwas, taki barszcz! I mówili! To dobre! To zdrowe jest! :o

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #2108 dnia: Czerwiec 30, 2011, 17:06:49 »

Ale za to dzieki niej wkladasz do garnka cielecinke zamiast flaczkow i parowek z tesco ;)

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #2109 dnia: Czerwiec 30, 2011, 17:11:31 »

Czyli takich Ironów jest więcej?! :o

Tym wszystkim, którzy jeszcze tego nie wiedzą- trzeba samemu inwestować i odkładać poważne kwoty co miesiąc na zabezpieczanie dostatniego życia na emeryturze, bo ta wypracowana przez Irona i jemu podobnych nie starczy nawet na kilka godzin przyzwoitego życia  :D

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #2110 dnia: Czerwiec 30, 2011, 17:12:52 »
Matury próbne po to są żeby ich nikt nie zdawał przecież - nie wiem czy średnia z próbnych do 3,5 doszła (czy jak tam ta skala w liceum wyglądała :P ). Ja jakoś nie mogę się też pozbyć wrażenia, że na fakt, że zdawali wszyscy, jakiś jednak wpływ miało to, że oceniali nauczyciele ze szkoły ;)
No i podówczas z moimi wynikami matury (5,5 średnia z wymaganych przedmiotów) miałem za słabe oceny żeby na dzienne studia się dostać tam gdzie chciałem - czyli ludzi z takimi wynikami było zatrzęsienie, a wątpię żeby to były same mózgi. Więc wnioski jak powyżej :)

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #2111 dnia: Czerwiec 30, 2011, 17:19:21 »
Moje spostrzezenia odnosza sie tylko do Lodzkich uczelni.  Sama studiuje dziennie na UŁ i latwo nie jest (oczywiscie wszystko tez zalezy od kierunku). Od pierwszego roku wywalili u nas juz 1/4 studentow (teraz jest kolo 70ciu, ktorzy koncza I stopien) i nie ma zmiluj...  Najlepsze co sie teraz dzieje na pierwszym roku... Przyjeli 200 osob z czego 70 ma warunki u jednego wykladowcy... LOL  ;)

Nie ma latwo

Hehe, na prywatnej uczelni gdzie byłem wyleciało przez 3 lata jakieś 20-30% ludzi. A mówią, że się to nie zdarza jak płacisz :)

Offline jarken

• Super Badass
  • You ROCK!
« Odpowiedź #2112 dnia: Czerwiec 30, 2011, 17:33:21 »
Norma, moja grupa zmniejszyła się z 65 do 43 osób (informatyka dzienne), przyszli pewni, że na prywatnej uczelni uczyć przecież się nie trzeba.

Offline SirMisiek

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #2113 dnia: Czerwiec 30, 2011, 17:48:00 »
Może nie tyle dzisiaj, co wkurwia mnie od poniedziałku fakt, że do tej pory nie mam wyników egzaminu, który miałem w sobotę 25.06, a ewentualna poprawka w tą sobotę ma być... Wykładowca twierdził, że wyniki będą najpóźniej we wtorek... ech PŁ...

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #2114 dnia: Czerwiec 30, 2011, 23:08:14 »

Ale za to dzieki niej wkladasz do garnka cielecinke zamiast flaczkow i parowek z tesco ;)

Flaki droższe niż mięso.

Offline Iron

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2115 dnia: Czerwiec 30, 2011, 23:18:08 »
Gratuluję ambicji. 51 % i zadowolony z Polskiego? Ja mam niedosyt że gdzieś trzy punkty przetrąbiłem Chichot
Człowiek powinien się cieszyć z każdej drobnostki ;) ja z resztą nigdy nie przepadałem na nauką, z klasy do klasy na samych 3 zdawałem :P
Czyli takich Ironów jest więcej?! Szok
Zejdź ze mnie !! przejdź się się gimnazjum to zobaczysz ile tam jest dopiero matołów !

Offline Capoman1986

• Stały bywalec
  • www.lasantekielce.pl
    • Gabinet Kosmetyczny La Santé
« Odpowiedź #2116 dnia: Lipiec 01, 2011, 00:02:00 »
Gratuluję ambicji. 51 % i zadowolony z Polskiego? Ja mam niedosyt że gdzieś trzy punkty przetrąbiłem Chichot
Człowiek powinien się cieszyć z każdej drobnostki ;) ja z resztą nigdy nie przepadałem na nauką, z klasy do klasy na samych 3 zdawałem :P
Czyli takich Ironów jest więcej?! Szok
Zejdź ze mnie !! przejdź się się gimnazjum to zobaczysz ile tam jest dopiero matołów !

To jest właśnie zatrważające i strasznie wkurwiające a propos tematu :P Rodzice powinni gonić swoje pociechy do nauki, a nie wmawiać sobie, że jakoś to będzie. Budzi się taki z ręką w nocniku i stwierdza, że dziecko nie potrafi sobie znaleźć studiów, czy pracy, bo młody nie interesuje się absolutnie niczym konkretnym. Można jeszcze narzekać na system edukacji, ale to temat rzeka, szkoda słów i żółci.

Iron, jeszcze taka rada, nigdy nie przyrównuj się do słabszych bo to.....mega słabe :P I daleko nie zajdziesz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2011, 00:36:01 wysłana przez Capoman1986 »

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #2117 dnia: Lipiec 01, 2011, 08:27:01 »
Iron, jeszcze taka rada, nigdy nie przyrównuj się do słabszych bo to.....mega słabe :P I daleko nie zajdziesz.
Akurat porównywanie się do osób, które są słabsze/mają mniej/są bardziej za socjalem to mechanizm obronny, który jest potrzebny i jak najbardziej adaptacyjny (oczywiście nie należy przeginać). Więc rada raczej słaba :P

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #2118 dnia: Lipiec 01, 2011, 09:36:39 »
A propos matur jeszcze dorzucę wykres wyników:

Offline ded

• Stały bywalec
« Odpowiedź #2119 dnia: Lipiec 01, 2011, 09:51:36 »
to się tyczy tylko matematyki? co z zakresem 70-100?
Potrzebuję jakiejś legendy.