Autor Wątek: Allegrowicze - Ręce opadają  (Przeczytany 310912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
Odp: Allegrowicze - Ręce opadają
« Odpowiedź #1800 dnia: Luty 10, 2017, 11:26:19 »
Dokładnie - rzeczywiste zdjęcie jest bardzo ważne - sam zawsze wybieram te aukcje używanych przedmiotów gdzie sprzedający wstawia własnoręcznie zrobione zdjęcia.

+1. Te ze zdjęciami z internetu/bez zdjęć od razu zamykam.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1801 dnia: Luty 10, 2017, 11:46:22 »
Ja bym chciał zobaczyć dowód, że "zazwyczaj walczą do samego końca, podwyższając cenę sprzedaży". To, że może się tak dziać nijak nie sprawia, że dzieje się tak zazwyczaj. A upopularnianie książki naukowej nie powinno polegać na dopisywaniu słów zmieniających znaczenie, tylko na czynieniu badanych idei przystępniejszymi do zrozumienia.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1802 dnia: Luty 10, 2017, 11:52:48 »
Linki do badan mam ci dac? Bo są do kazdego artykułu. W wielu badaniach mogły nie być brane pod uwagę jakieś czynniki. Czytając tego typu książkę musisz się z tym liczyć.

Zrobili eksperyment - sprawdzali ileś tam aukcji, sprawdzali wpływ wywoławczej na cenę końcową, wyszło że zazwyczaj schodzą drożej o ile przedmiot jest popularny. Dla normalnego odbiorcy więcej nie potrzeba.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2017, 12:20:30 wysłana przez Blue__ »

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1803 dnia: Luty 10, 2017, 11:58:11 »
Nie od Ciebie, a od autora. Albo lepiej - od tłumacza, bo Cialdini, jako badacz, raczej tam takiego kwiatka nie wsadził. Bo chyba tylko nigdy nie widząc żadnej aukcji, albo nie myśląc, można powiedzieć, że więcej niż połowa wczesnych uczestników licytuje do samego końca.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1804 dnia: Luty 10, 2017, 12:01:18 »
Ok

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1805 dnia: Luty 14, 2017, 17:26:22 »
Zamówiłem coś. Typ wysłał, paczka nie dotarła, tylko wróciła do niego. Teraz chce, żebym mu zapłacił za zwrot do niego oraz za ponowną wysyłkę. Ja mu piszę, że nie ma opcji, bo 27 paczek w grudniu nie miało problemu dotrzeć z tym adresem i żeby to załatwił z pocztą, a ja proszę o ponowną wysyłkę albo zwrot pieniędzy. I typ zniknął. A program ochrony kupujących jest słaby i wymaga zgłoszenia na policję. I teraz muszę mu tak napisać maila, żebym na tę policję iść nie musiał, bo to kurde niedogodność dla mnie duża. Ech...

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1806 dnia: Luty 14, 2017, 17:30:53 »
Wygląda na to ze nie miałeś zbyt dobrej pozycji negocjacyjnej, bo typ miał twoje zamówienie i twoje pieniądze.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1807 dnia: Luty 14, 2017, 17:32:14 »
Ale miałem za to rację ;D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1808 dnia: Luty 14, 2017, 17:56:44 »
Jesteś moralnym zwycięzcą!  ;D

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1809 dnia: Luty 14, 2017, 18:02:18 »
Póki co tak, wysłałem mu groźbę, zobaczymy jak się sprawa rozwinie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1810 dnia: Luty 14, 2017, 18:04:50 »
Trzymam kciuki, bo oczywiście nie kwestionuję faktu, że racja jest po twojej stronie :)

Offline jinofthelamp

• Super Badass
  • moczę nogi w musztardzie
« Odpowiedź #1811 dnia: Luty 14, 2017, 20:56:43 »
Sprzedaje jakiś fanty z czasów ps3 w kumpla imieniu.
Babka kliknęła kup teraz. Widzę, że konto z tysiącami komentarzy, pewnie sklepikara jakaś.
Myślę: "o spoko, szybko pójdzie"
O jak bardzo się myliłem. Wpłaty brak, przez kilka dobrych dni. Ani PayU, ani na koncie.
Piszę w majlu: hej gdzie hajsy, co jest?
W odpowiedzi dostaje: czy można za pobraniem wysłać.
NIE MOŻNA głupia pipo. Nie było takiej opcji w aukcji, poza tym to drożej wychodzi i jeszcze na hajsy mam czekać?
2 dni ciszy.
Głupia pipa - myślę znowu.
Piszę czy płaci, czy zwrot prowizji już sobie klikać, czy jak?
Pani proponuje żebym anulował zamówienie.... TO PO CHOLERE KLIKAŁAŚ GŁUPIA PIPO.

ps. cała korespondencja ode mnie utrzymana w profesjonalnym, kulturalnym tonie.
ps2. nawet jak ktoś ma tysiące pozytywów, może okazać się głupią pipą.

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #1812 dnia: Luty 15, 2017, 09:51:41 »
Zawsze robię tak, że jak do max dwóch dni nie ma wpłaty, to dzwonię do delikwenta, bo mailowo to już się nie raz złapałem na olewce. W sumie zawsze działa i płacą po telefonie (oczywiście pełna kulturka) w mig. Ale pobranie, to faktycznie ciągle plaga.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1813 dnia: Luty 15, 2017, 10:14:08 »
Widzę, że konto z tysiącami komentarzy, pewnie sklepikara jakaś.

Miałem podobnie jak sprzedawałem kurzozbieracze na PS3. Koleś kliknął, wziął dwie gry i cisza. Nie zapłacił, na maile nie odpisywał. A ja gupi tylko kopertę zmarnowałem, bo tego dnia ogarniałem kilka zamówień i adresowałem/pakowałem taśmowo >:(

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1814 dnia: Luty 22, 2017, 10:51:45 »
Postraszenie policją podziałało, pan przesłał paczkę ponownie :)

Offline Karolu

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1815 dnia: Luty 23, 2017, 11:29:10 »
Regres kupujących na allegro, co raz większe cwaniactwo, kupowanie i niepłacenie itp. wszystko to sam niedawno przerabiałem sprzedając stare gry... po tych przygodach argument za kupowaniem fizycznych nośników, który mówi że można te gry odsprzedać dla mnie traci sens, szkoda nerwów i czasu. Przykro mi, że allegro tak bardzo się stacza pod tym względem, mam tam konto od 11 lat i kiedyś ludzie sprzedający/kupujący tam byli inni, mieli jakieś poczucie odpowiedzialności, a jakieś niesnaski to były bardzo marginalne przypadki.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1816 dnia: Luty 23, 2017, 11:32:12 »
Pozostaje handel na forum.

Offline Karolu

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1817 dnia: Luty 23, 2017, 11:37:26 »
Na forum nie zarobisz...  :P

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #1818 dnia: Luty 23, 2017, 11:42:14 »
Z tego co piszesz, to allegro tez nie  8)

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1819 dnia: Luty 23, 2017, 12:10:48 »
Z tego co piszesz, to allegro tez nie  8)

+1 dokładnie o to mi chodziło. Skoro i tak nie zarobisz, to przynajmniej lepiej sprzedać na forum, bo same pewniaki ;) Problem z tym, że popyt czasem rozczarowujący.

Offline Karolu

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1820 dnia: Luty 23, 2017, 12:53:49 »
Popyt to raz, a dwa z tymi pewniakami to tez bym był jednak trochę ostrożny z tego co widzę są osoby, które zakładają konta na forum tylko do handlu(w innych się nie udzielają), nie śledzę tego zbyt uważnie i nie wiem czy jakieś dramy były, ale konto, które ma parę postów i praktycznie nie wypowiada się w innych tematach nie wzbudza jednak zbyt dużego zaufania. Bardziej jednak martwiłbym się tym faktycznie jako kupujący, a nie sprzedający ;) Ja w każdym razie problem mam z głowy bo przeszedłem na wersje cyfrowe, w pudełkach kupuje tylko te gry, których wiem, że na 100% nie będę chciał się pozbyć. Liczba tytułów, w które gram z roku na rok systematycznie spada więc nie jest to dla mnie zbyt duży koszt tym bardziej, że głównie rozważam zakupy na promocjach typu black friday albo deals with gold. Obecnie na Xbox One mam tylko 2 gry w pudełkach (w tym i tak jedną mam też cyfrowo ale sobie zostawiłem na pamiątkę).
Dobra koniec offtopa, już za bardzo odbiegam od tematu czas wracać do dram na allegro ;)

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #1821 dnia: Luty 23, 2017, 13:21:45 »
Ja w każdym razie problem mam z głowy bo przeszedłem na wersje cyfrowe, w pudełkach kupuje tylko te gry, których wiem, że na 100% nie będę chciał się pozbyć.

Cyfrowych tym bardziej się nie pozbędziesz czy chcesz czy nie, no chyba, że sprzedasz konto.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1822 dnia: Luty 23, 2017, 13:24:37 »
Jak sprzedajesz gry to się w ogóle nie masz co obawiac, bo przeciez kupujący pierwszy wysyła kasę.
Możesz sie jeszcze bawić w gimbatrade albo OLX - dwa znane rakowiska ;)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1823 dnia: Luty 23, 2017, 13:26:13 »
Teraz dwa, ale jak połączą siły to będzie jeden wszechobecny Gimbolx, być może pod patronatem byłego prezydenta.

Offline Karolu

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1824 dnia: Luty 23, 2017, 14:51:21 »
Ja w każdym razie problem mam z głowy bo przeszedłem na wersje cyfrowe, w pudełkach kupuje tylko te gry, których wiem, że na 100% nie będę chciał się pozbyć.

Cyfrowych tym bardziej się nie pozbędziesz czy chcesz czy nie, no chyba, że sprzedasz konto.

Nie mam zamiaru się ich pozbywać bo nie mam jak, nie kusi więc żeby robić wyprzedaże ;) Za rok zapomnę o tych wszystkich przepychankach jakie miałem na allegro, znów wystawie tam gry i znów będę się bujał przez miesiąc z kupującymi.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1825 dnia: Luty 23, 2017, 15:17:29 »
Generalnie dla mnie sprzedawanie gier to abstrakcyjna idea, nie sprzedałem chyba żadnej odkąd mam konsole (a to będzie na pewno ze 20 lat już). Więc te płyty sobie po prostu leżą. Przeważnie są tańsze i można grać prawie od razu po zakupie, więc kupuję, ale gdyby ceny w cyfrze były równe - brałbym cyfrę. Bo sprzedaż gier to obawa, że coś będzie nie tak, że jakaś reklamacja. Oprócz tego trzeba gdzieś iść, coś wysyłać. Kto ma na to czas.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1826 dnia: Luty 23, 2017, 15:20:02 »
Co? Obawa? Niektórzy są serio dziwni :P

Po kiego grzyba mam trzymać te pudełka? Żeby kurz zbierały?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1827 dnia: Luty 23, 2017, 15:21:30 »
Żeby zyskiwaly na wartości!
Jak dla mnie trzymanie gier to jak wrzucanie kasy do studni. Lepiej odzyskać ile się da i wydać na coś fajnego.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1828 dnia: Luty 23, 2017, 15:23:19 »
No pewnie, wyślesz grę, ktoś Ci napisze: ej, ale nie działa. No i trzeba się z tym bujać. Panie, po co mnie takie nerwy dla paru złotych. A pudełka po nic, trafiają do składziku razem z konsolą. Może kiedyś odrdzewię Dreamcasta i będę miał do niego gry - ale to tylko teoria, pewnie nigdy się tak nie stanie. Podoba mi się gdy można odsprzedać gry do jakiegoś Game. Ale oni za nie dają tak mało, że mi się nie chce dla tych 4 funtów dupy ruszać...

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1829 dnia: Luty 23, 2017, 15:28:19 »
Nigdy, powtarzam NIGDY nie przytrafiła mi się taka sytuacja żeby ktoś miał jakieś "ale"

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1830 dnia: Luty 23, 2017, 15:30:01 »
No widzisz, a ja nawet w tym wątku policją straszyć musiałem. Generalnie też w UK mam wrazenie te gry wszystkie dużo mocniej tracą na wartości od razu po zakupie niemalże. Kupiłem, jak debil jakiś. COD 3. Dwa dni po zakupie, gdy mnie już wystarczająco zdenerwowało, chciałem odzyskać przynajmniej połowę z zapłaconych 32 funtów. Gdzie tam, po 12 na ebayu. Ale jak akurat chcę coś kupić to oczywiście drogo i strach.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1831 dnia: Luty 23, 2017, 15:30:45 »
Sprzedałem niemało gier przez allegro i tylko raz miałem sytuację, że coś jest nie tak: sprzedawałem zbędne gry z PS2 i z automatu w opisach waliłem, że wszystko w bardzo dobrym stanie, ale jedna płyta z grą była trochę porysowana i bardziej pasowałby stan dobry w opisie. Gość miał o to pretensje, ale wystarczyło tłumaczenie, że z automatu i w ogóle, i że gra jest sprawna w 100%, bo ja na swojej konsoli ją przeszedłem. Nie wiem co bym zrobił gdyby okazało się, że jednak rezygnuje i chce zwrotu :)

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #1832 dnia: Luty 23, 2017, 15:31:49 »
Odpukać jeszcze mi się nie zdarzyła taka sytuacja żeby coś było nie tak. Zawsze porządne fotki, zabezpieczona przesyłka i nie ma prawa być nie halo. Wysyłam albo paczkomatem albo zanoszę do żabki (współpracują z inpostem), chwila moment dosłownie. Z poczty zrezygnowałem, bo zawsze trafiałem na wysyłaczy co mieli po kilkanaście małych paczuszek albo emerytów.  :D

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1833 dnia: Luty 23, 2017, 15:33:41 »
Wysyłali emerytów pocztą?
Ja tam ludzi nie lubię tak za bardzo, nie w kwestiach prowadzenia interesów, więc cyfra jest dla mnie ok. Raz kupiłem używane Borderlands. Płyta była walnięta, ale nie zauważyłem od razu, dopiero po 2-3 uruchomieniach pęknięcie poszło dalej. Ale już wystawiłem wtedy pozytywny komenarz, to nie wiedziałem co z tym zrobić i w ten sposób zamiast oszczędzić 20 złotych wyjebałem 140.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #1834 dnia: Luty 23, 2017, 15:38:15 »
No ale to Twoja wina, bo nie sprawdziłeś od razu. Mi też raz przyszła pęknięta od środka, zrobiłem foto, napisałem i dostałem zwrot kasy.  :D

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1835 dnia: Luty 23, 2017, 15:41:20 »
Nie mówię, że nie moja - włożyłem do napędu od razu po zakupie, gra działała, założyłem że jest ok. Nawet pisałem do wydawcy, bo przecież wiadomo, że kupuje się prawa do grania, a nie grę, więc chciałem żeby mi wymienili płytę. A oni, że nie ma potwierdzenia, że gra kupiona u dystrybutora legalnie obsługującego kraj nabycia, więc niech spierdalam. O, taka przygoda. Od tamtej pory używek z Internetu nie kupuję, jeno 4 gry w punkcie obracającym.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1836 dnia: Luty 23, 2017, 15:53:41 »
Szukasz na siłę problemów. Nawet jak raz na sto ci się trafi problemowy kupujący, to dla świętego spokoju zwracasz kasę której i tak byś nie zarobił jakby gra zbierała kurz na półce. Cost of doing business, zwróci ci się z bezproblemowych sprzedaży kolejnych stu gier.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2017, 15:55:14 wysłana przez Simplex »

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #1837 dnia: Luty 23, 2017, 15:59:00 »
To tak jest jak ktoś się na czymś sparzy to już ma uraz, że to się będzie za każdym razem powtarzać. Tzw. zły dotyk.  :D

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1838 dnia: Luty 23, 2017, 16:03:29 »
Nie szukam, po prostu mówię, że dla mnie dużo większym kosztem jest użeranie się z jakimś co pewien czas typem na Allegro niż wyrzucanie gier pudełkowych lub kupowanie cyfry. To nie jest tak, że ja chcę sprzedawać, ale mnie strach paraliżuje. Widzę potencjalne problemy, wobec czego nie chcę sprzedawać. Ale nie cierpię jakoś z tego powodu, po prostu mam o czym na forum pogadać ;D

Edit: oraz to, co knur napisał, zły dotyk boli ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1839 dnia: Luty 23, 2017, 16:06:08 »
To akurat jestem w stanie zrozumieć, choć to nieracjonalne, ale tak jest, dążymy do tego żeby zły dotyk się nie powtórzył. Ja się na szczęście jeszcze nie sparzylem dlatego nadal będę kupował i sprzedawal uzywki aż poczuję zły dotyk ;)