Autor Wątek: Allegrowicze - Ręce opadają  (Przeczytany 250160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
Odp: Allegrowicze - Ręce opadają
« Odpowiedź #2120 dnia: Listopad 28, 2018, 08:17:05 »
Wystawić to sobie chyba możesz kiedy chcesz, gorzej jak sprzedasz, a w międzyczasie ta druga osoba zapłaci. :P Natomiast po zwrot prowizji możesz się zgłosić po upływie 7 dni. Przerabiałem kilka dni temu.

Offline dogeta

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #2121 dnia: Listopad 28, 2018, 09:38:34 »
Ciuchy to chyba lepiej na Olx? Klient sprawdzi co kupuje, więc nie będzie ryzyka zwrotu towaru i szybciej pójdzie z racji niższej ceny(bez prowizji i kosztów wysyłki).

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
« Odpowiedź #2122 dnia: Listopad 30, 2018, 18:56:06 »
Iphona sprzedaje, zaczyna sie...
Olx cena 300. "Dam 200"
Allegro. "Obudowa ma rysy". Dzięki za info, jestem ślepy i nie widze rys na swoim telefonie.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #2123 dnia: Grudzień 07, 2018, 10:56:24 »
Dramatu "sprzedaż ciuchów na Allegro" ciąg dalszy. Użyszkodnik za kurtkę w końcu zapłacił (po trzech czy czterech dniach), spakowałem, wysłałem, zapomniałem. Przedwczoraj mail o 23:00: gdzie jest moja kurtka i kiedy ją dostanę? Odpisuję grzecznie, że nadałem zgodnie z życzeniem, na dane z Allegro, wg InPostu paczki nie odebrano w terminie i jest teraz w tym ichniejszym BOK-u. Właśnie sprawdziłem - nadal tam jest, widocznie babce nie chce się paczki odebrać i będzie kombinować ze zwrotem kasy od Allegro.
Pewnie będę musiał pierwszy raz w życiu odpowiadać na negatywny komentarz na swoim profilu.
Swoją drogą, po co ludzie to robią? Miała konkurencyjną kurtkę na sprzedaż czy jak?

Oczywiście resztą ciuchów nikt się nie zainteresował, będę musiał się zebrać i wystawić toto na Olx czy innym FB, ale czasu i ochoty brak.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #2124 dnia: Grudzień 07, 2018, 15:44:47 »
Może będzie dojebujący komentarz pozytywny, bo na takie nie można odpowiadać.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #2125 dnia: Styczeń 01, 2019, 16:27:35 »
Nie zna życia ten kto nie próbował wymienić przez olxa magnesów z danonków.

Dodawali magnesy, puzzle kosmiczne, młody chciał zebrać wszystkie ale seria się skończyła i zaczęło szukanie po necie. Ogólnie nawet w miarę, poznałem parę [Orson alert on] fajnych mamusiek, które powysyłały mi zdjęcia[Orson alert off] swoich magnesów i powymienialiśmy się skutecznie, ale zdarzały się takie Grażyny i Dżesiki robiące biznesy na magnesikach do Danonków, że głowa boli.

Na szczęście już za mną, puzzle skończone, nawet parę rozdałem za darmo (tutaj dopiero cebula walnęła w wiatrak ;) )

Offline niewierze

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2126 dnia: Styczeń 01, 2019, 20:36:19 »
Heh, kiedyś, jak mi dzieci powyrastały postanowiłem oddać taki plastikowy fotelik sczepiany ze stolikiem do karmienia/zabawy i układania klocków duplo. Cena za darmo. Na atak telefoniczny podawałem adres i kto pierwszy ten lepszy. Przyszła madka jakiejś Dżesiki czy Brajanka, straszny pokurcz, jakies 17 lat i 40 kilo żywej wagi. Wystawiłem przedmmiot ów z piwnicy przed klatkę, a dziewczę ofukało mnie, że nie chcę jej tego przewieźć w cenie sprzedaży do domu. Było jednak strasznie pazerne i podreptało z gramotem przed siebie.
Co do wymian, robiłem deale na kinder niespodzianki z ligi sprawiedliwości i poszło całkiem dobrze.

|SCPH-102|SCPH-30004R|SCPH-39004|SCPH-90004|CECH-3004B|CECH-4304A|CUH-7016B|PSP-2004|PCH-1104|VTE-1016|SCPH-1000R| i żeby nie było że jestem fanboyem - |AGB-001|JAN-001|

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #2127 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:17:14 »
Olx w pigułce. Nowe buty kosztowały w Lidlu 50 pln.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #2128 dnia: Styczeń 04, 2019, 09:59:16 »
Przepraszam, ale jak chcesz wysłać buty w kopercie bąbelkowej?

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #2129 dnia: Styczeń 04, 2019, 10:06:38 »
sprawdź rozmiar, myślę, że udałoby mu się. :)

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #2130 dnia: Styczeń 04, 2019, 16:29:23 »
Teraz rozumiem, czemu nie udało mi się na Allegro sprzedać lidlowego softshella po córce za 1/4 ceny...

Offline muminek

• Super Badass
« Odpowiedź #2131 dnia: Styczeń 28, 2019, 17:14:16 »
Olx, umówiłem sie na wysyłkę gierki za pobraniem. Ok, po południu wyśle. Wchodzę po południu sprawdzić czy wysłał a kolo mnie zablokował.

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #2132 dnia: Styczeń 28, 2019, 17:42:56 »
Pobranie? Olx? Toż to proszenie się o kłopoty  8)

Offline dKc

• Badass
« Odpowiedź #2133 dnia: Luty 05, 2019, 09:04:58 »
Takie pytanie mam, może ktoś się z tym spotkał.
Kolega wystawił dwa razy ten sam towar i dwa razy go sprzedał. :) Wysłał towar tylko pierwszej osobie (bo przecież go nie sklonuje) i napisał drugiej, że już go nie ma.
Czy może zwrócić sobie hajs z prowizji tego drugiego, niesprzedanego egzemplarza? Na jakiej zasadzie to działa?

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #2134 dnia: Luty 05, 2019, 09:06:45 »
Jak to "dwa razy sprzedał"?
O zwrot prowizji można wystąpić jeśli kupujący przyciął w wała.

Offline aumortis

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #2135 dnia: Luty 05, 2019, 10:24:59 »
Przeczytałem pierwszy post [ten sprzed kilku lat] i przypomniała mi się historia sprzedaży Overwatcha, którego kiedyś kupiłem. Boxik, folia, miał być na prezent ale nie wyszło, więc sobie leżał, aż zmotywowałem się by go sprzedać. Oczywiście na allegro. Kupiła go jakaś babeczka, wysyłka listem poleconym ekonomicznym [priorytet był za 1zł więcej, ale wiadomo]. No nic, klient nasz pan. Zakup w sobotę, we wtorek rano wysłałem. Po południu mail "GDZIE JEST GRA CZEKAM JUŻ 3 DNI". Kulturalnie napisałem, że wysłałem we wtorek i w piątek powinna być oraz przeprosiłem za opóźnienie w wysyłce [nic nie wspomniałem, że hej, przecież poczta w weekend nie transportuje wysyłek]. Cisza. W piątek rano mail od allegro, że założono mi spór. Treść: "CZEKAM TYDZIEŃ A GRY NIE MA". Krew mnie zalała. Wrzuciłem numer listu przewozowego, okazało się, że przesyła była awizowana i czeka na poczcie na odbiór. Odpisałem na spór podając wszystkie informacje oraz załączając screeny. Przesyłka chyba została w końcu odebrana, a spór został zamknięty przez Allegro, ale... No serio, nie rozumiem takich ludzi. Czytanie ze zrozumieniem to zanikająca umiejętność w społeczeństwie chyba.

Zaś co do olx i wysyłki za pobraniem - sprzedałem tak ostatnio wzmacniacz słuchawkowy. Facet zadzwonił i poprosił o taką wysyłkę mówiąc, że hajs ma, ale nie na koncie. Nie był to drogi sprzęt, poza tym kiedyś miałem podobną sytuację co on, więc się zgodziłem. Przesyłka wysłana, zapłacona, dostałem wiadomość na olx z potwierdzeniem, że wszystko gra i dziękuje za transakcję, a kilka dni później pieniądze od PP wpłynęły na konto. Tak więc nie każdy chcący dokonać zakupu za pobraniem to wałkowicz ;)

Inna sytuacja jeszcze - sprzedawałem aparat. Wystawiłem go na grupie na fb oraz na olx. Napisał do mnie facet na olx i chciał mocno zbić z ceny. W tym samym czasie napisał inny gość na fb z tym samym motywem. Po wymianie kilku wiadomości zreflektowałem się, że styl pisania obydwu jest porażająco podobny. Mały wywiad wykazał, że login na fb i olx był ten sam. Na fb gościa zablokowałem, na olx odpisałem, że z takimi cwaniakami dla zasady nie robię transakcji. Chyba nie zrozumiał, bo jeszcze potem pisał "to co, robimy to?". Koniec końców aparat wymieniłem z innym gościem na obiektyw makro ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2136 dnia: Luty 05, 2019, 10:31:37 »
Nie rozumiem co chciał osiągnąć gość z dwoma kontami :)

A co do OLX i za pobraniem, polecam zgodzić się pod warunkiem ze kupujący przedpłaci koszt pobrania. Wtedy szansa że zapłaci resztę przy odbiorze mocno wzrasta ;)

Offline muminek

• Super Badass
« Odpowiedź #2137 dnia: Luty 05, 2019, 11:09:14 »
Ja raz na olx przedpłaciłem koszt wysyłki 15zł i tyle kasę widziałem. Gość usunął konto. Widać dla kogoś to obłędna suma była

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #2138 dnia: Luty 05, 2019, 11:17:53 »
Grosz do grosza, nastawiane gość ma setki takich kont i na koniec miesiąca 2600 będzie ;d.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2139 dnia: Luty 05, 2019, 11:54:16 »
Ja raz na olx przedpłaciłem koszt wysyłki 15zł i tyle kasę widziałem. Gość usunął konto. Widać dla kogoś to obłędna suma była
No to ja wlasnie byłem ;)

To jest ryzyko, ale za dużo dupków bierze za pobraniem a potem nie odbiera paczki.

Offline dKc

• Badass
« Odpowiedź #2140 dnia: Luty 05, 2019, 17:19:42 »
Jak to "dwa razy sprzedał"?
O zwrot prowizji można wystąpić jeśli kupujący przyciął w wała.
Jaka agresja :D
Chodzi o to, że wystawił jakiś czas temu, nie sprzedał, potem zapomniał, że wystawił i ponownie wystawił. Były dwie aukcje. Z obydwu aukcji kupiły dwie różne osoby. To z winy sprzedajacego, choć tam było to samo zdjęcie towaru etc. No nic, wina po stronie sprzedającego, nie ma zwrotu, case closed.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #2141 dnia: Marzec 10, 2019, 10:54:49 »
Łańcuszek jak łańcuszek, ale co jest z tym misiem?!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2142 dnia: Marzec 20, 2019, 17:19:42 »
Uwaga na Janusza cwaniaczka który próbowal mi wcisnąć chińską podróbkę Chromecasta na OLX. Odesłałem szrot, więc teraz wystawił na allegro:
https://allegro.pl/oferta/przystawka-jak-google-chromecast-komplet-7911683007

Najwyraźniej moje groźby zawiadomienia policji o oszustwie trochę go nauczyły, ale i tak łże jak pies: "Prawdopodobnie nie jest to oryg Google Chromecast ale idealnie przenosi obraz z smartfona czy tableta na ekran telewizora." - doskonale wie, że to chiński szmelc udający z wyglądu Chromecasta.

Poniżej link do zgłoszenia że to podróba, może usuną mu aukcję. Pomóżcie uprzykrzyć życie Januszowi:
https://allegro.pl/report_item.php?item_id=7911683007&seller_id=3790445

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #2143 dnia: Marzec 20, 2019, 17:35:58 »
Interesuje mnie jedna sprawa - dałeś się na to nabrać, na takie zdjęcia pudełka? Nie sprawdziłeś jak to powinno wyglądać? Ile dałeś? Chyba musiała być okazja, skoro nowego można kupić za ok 170 w normalnych sklepach online. Sam kupiłem jakoś na początku roku.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2144 dnia: Marzec 20, 2019, 17:47:17 »
To nie była żadna okazja (na allegro nówki są po 150) i właśnie dlatego nie sprawdzałem tego jakoś dogłębnie, zadałem kilka pytań sprzedającemu (która wersja Chromecasta, czy jest w zestawie kabel zasilający widoczny na pudełku) a on mnie w żywe oczy okłamał, że chromecast wersja 2, a kabel zasilający w pudełku jest - gdyby napisał, że nie ma, to bym zrezygnował, ale obecność kabla zasilającego sugerowała że to oryginał. Gdyby cena była rażąco poniżej średniej rynkowej, to też bym nie kupił. Szczerze to nawet na myśl mi nie przeszło że istnieją takie chamskie podróbki. Następnym razem wezmę to pod uwagę.
Cena była porównywalna do innych ofert na OLX - 100zł z wysyłką. Teraz w krakowie ktoś ma za tyle wystawionego Chromecasta, ze zdjęć wygląda na oryginalny. Kupowałem to na telefonie, nie byłem wystarczająco podejrzliwy, bo to chyba był mój pierwszy zakup na OLX (a na pewno pierwszy wysyłkowy) i mam nawyki z allegro, a to nie allegro, tu trzeba być zawsze czujnym i podejrzliwym ;) Wczesniej tylko sprzedawałem i oczywiscie nie robiłem żadnych wałków. W tym samym czasie zamówiłem tez grę na PSVR i przyszła, nawet był ręcznik papierowy w pudełku żeby płyta nie latała :)

Jak sie wie czego ma sie szukac i bezpośrednio porównuje, no to widac różnicę. Ale na pierwszy rzut oka wygląda podobnie:

https://support.google.com/store/answer/9096512?hl=en
Szkoda że nie trafiłem na tę stronę, ale jak mowilem, nie przyszlo mi do glowy ze istnieją takie podróby - choć oczywiście wiadomo że Chińczycy podrobią wszystko.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2019, 17:51:30 wysłana przez Simplex »

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #2145 dnia: Marzec 20, 2019, 17:51:55 »
Podobnie ;D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2146 dnia: Marzec 20, 2019, 18:03:34 »
Tak. Przecież Google może mieć różne opakowania na różne rynki i różne wersje.
Ale dzięki za cenny komentarz.

Offline muminek

• Super Badass
« Odpowiedź #2147 dnia: Marzec 22, 2019, 08:19:35 »
Hit

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #2148 dnia: Marzec 22, 2019, 08:32:57 »
Japrdl...  :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2149 dnia: Marzec 22, 2019, 08:33:39 »
Do tego błędne użycie slowa "sprzedawczyk".

Offline niewierze

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2150 dnia: Marzec 22, 2019, 08:41:14 »
Szukałem ostatnio taniego tableta z matrycą ips do czytania komiksów i trafiłem na wiele aukcji usera terdziub, gdzie stosowane są następujące tricki:
Tytuł aukcji tablet 10", w opisie: uwaga w tytule jest błąd tablet ma 7":
https://allegro.pl/oferta/tablet-10-cali-ips-16-gb-karta-sim-3g-gps-etui-7876721524
https://allegro.pl/oferta/tablet-10-cali-ips-16-gb-karta-sim-3g-gps-etui-7876721234
22 osoby łyknęły...
Z tabliczki znamionowej aukcji wynika, że to tablet marki Samsung z matrycą 1280x800, w dalszej części aukcji widać, że to c-brand z Chin z matrycą 1024x600:
https://allegro.pl/oferta/tablet-10-cali-ips-16-gb-quad-karta-sim-3g-gps-7876664241

|SCPH-102|SCPH-30004R|SCPH-39004|SCPH-90004|CECH-3004B|CECH-4304A|CUH-7016B|PSP-2004|PCH-1104|VTE-1016|SCPH-1000R| i żeby nie było że jestem fanboyem - |AGB-001|JAN-001|

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #2151 dnia: Marzec 22, 2019, 08:45:55 »
Też mi przykro, że ludzie to debile i dają się nabrać na takie rzeczy.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #2152 dnia: Marzec 22, 2019, 08:46:23 »
Co to znaczy c-brand?

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #2153 dnia: Marzec 22, 2019, 08:51:36 »
Ludzie naprawdę kupują tablety za 150 zł? W sensie że to ma działać ... ?

Offline niewierze

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2154 dnia: Marzec 22, 2019, 08:53:37 »
Co to znaczy c-brand?
Może na przykładzie butów:
A brand: Adidas, Nike...
B brand Crivit, Seven For 7
C brand cosie z bazaru

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #2155 dnia: Marzec 22, 2019, 08:55:30 »
Znaczy się A brand to przepłacone, rozpadające się dziadostwo sklejane w tych samych fabrykach co cosie z bazaru? :>

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #2156 dnia: Marzec 22, 2019, 08:56:46 »
Nie no, w fabryce siedzi biała bwana i sprawdza czy dobrze skręcone. Za to się dopłaca ekstra.

Offline niewierze

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2157 dnia: Marzec 22, 2019, 08:57:23 »
Znaczy się A brand to przepłacone, rozpadające się dziadostwo sklejane w tych samych fabrykach co cosie z bazaru? :>
KS7000? By się zgadzało.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #2158 dnia: Marzec 22, 2019, 09:02:33 »
Ludzie naprawdę kupują tablety za 150 zł? W sensie że to ma działać ... ?

Nie każdy się na tyle zna żeby wiedzieć, że to będzie muł. Albo nigdy nie pracował na szybki żeby mieć porównanie.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #2159 dnia: Marzec 22, 2019, 09:06:59 »
Tablet 150 zł kraty świetny do kupowania przez Internet kradzionymi numerami kart kredytowych.