Autor Wątek: [SPOILER ALERT] Blade Runner 2049 - dyskusja bez hamulców  (Przeczytany 4891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
[SPOILER ALERT] Blade Runner 2049 - dyskusja bez hamulców
« dnia: Październik 12, 2017, 15:26:47 »
Cześć,

nurtuje mnie jedna rzecz i chciałem omówić a chciałbym by było dla wszystkich bezpiecznie.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Nie kłuła Was w oczy postać replikantki ścigającej Joe? Chodzi mi o to, że w pierwszej części całość toczyła się wokół tego, że replikanci nie byli empatyczni a pod koniec okazuje się, że mają duszę i uczucia. I w sumie empatyczni są (?)
Natomiast w kontynuacji Luv najpierw płacze podczas narodzin nowego replikanta (o tym za chwilę) a potem jest bezwzględną ZIMNĄ maszyną do zabijania, przeświadczoną o swojej wyższości (to akurat OK). Gryzło mi się to.
I dlaczego Leto zabił tę nową replikantkę? Czy dobrze zrozumiałem, że liczył na to, że narodzi się brzemienna a niestety nowy model znowu okazał się bezpłodny? Zupełnie nie skumałem tej sceny.
Jak pisałem, film świetny, ale ta para rodem z Bonda mocno gryzła w oczy.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
Odp: [SPOILER ALERT] Blade Runner 2049 - dyskusja bez hamulców
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2017, 15:38:28 »
Tak, to było w sumie takie małe show odegrane przed Luv (no i przed widzami). Chodziło o pokazanie boskiego kompleksu Wallace'a, w dokładnym sensie że tak samo jak może dawać życie, również może je odbierać. On w tym momencie obserwował Luv tym kamyczkiem i widział, że ona się przy tym wzruszyła. O to mu chodziło, chciał pokazać swoją potęgę, a przy tym dać jednoznacznie do zrozumienia jak bardzo ważne jest to dziecko, że replikanci nigdy nie staną się prawdziwym gatunkiem, prawdziwym człowiekiem+, dopóki nie uda im się rozmnażać.

Przy okazji scena pokazywała również wielką frustrację Wallace'a, że nie potrafi dokonać tego, co zrobił wcześniej Tyrell.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2017, 15:43:09 »
Limity zwykłe. Wpomina o tym przecież, że nie mogą wyprodukować tyle androidów ile chcą, a rząd wprowadził ograniczenia. Po co mu więc produkt, który jest wadliwy, z punktu widzenia płodności? Usuwając jednego ma miejsce na drugiego.

Plus to co Screwball napisał.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2017, 15:45:35 wysłana przez Rolek »

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2017, 15:58:07 »
Dzięki, bo właśnie to mi się gryzło.

Poza tym perełka. Kurde, obejrzałbym jeszcze raz.

Ten reżyser zawsze używa tego samego gościa od zdjęć? Pejzaże super i kojarzyły mi się z jego poprzednim filmem momentami.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2017, 16:11:18 »
Ten reżyser zawsze używa tego samego gościa od zdjęć? Pejzaże super i kojarzyły mi się z jego poprzednim filmem momentami.

Roger Deakins. Wybitny operator. Z Villeneuve robił jeszcze Sicario i chyba Prisoners. Często robi też Cohenami. A z takich super klasyków to robił np. do Skazanych na Shawshank.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2017, 11:07:11 »
Teraz ja mam pytanie, bo w sumie tego też nie jestem pewien, chyba trochę to było zamotane. Czy w końcu była dwójka dzieci, czy oni tam to tak zamieszali, że chłopiec był dziewczynką, a prawdziwego chłopca w ogóle nie było?

Do głowy przyszła mi taka teoria, że może jednak była dwójka dzieci, a to wspomnienie było tak naprawdę wspólne dla chłopca i dziewczynki, tyle że dziewczynka np. była gdzies z boku skitrana, widziała całe zdarzenie, że brat dostał po ryju i widziała gdzie schował tego konika (dlatego K później mógł go znaleźć).

Z drugiej strony czemu to dziecko miało normalne włosy, skoro reszta była ogolona? Bo to jednak dziewucha?

pozdr
psn - Skrubolski

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2017, 11:11:26 »
To była dziewucha jak dla mnie, a chłopca nie było. Poza tym była chyba  mowa, że dziewczynka nie przeżyła żeby szukali chłopca.

Offline radical93

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2017, 11:13:24 »
Byla dwojka dzieci ale jedno bylo klonem drugiego, po to zeby zamotac, tych ktorzy ich scigali. W scenie, w ktorej K porownuje DNA jest o tym mowa. Byc moze jest tak, ze to wlasnie K jest tym klonem.

Ale moglem cos pomieszac, jestem dopiero po jednym seansie, kolejne przede mna.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2017, 11:15:56 wysłana przez radical93 »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2017, 11:25:48 »
No wszystko super, ale przecież tam na koncu jest powiedziane, że w tych danych doszło do zmian, do zmylenia tropów. Równie dobrze przeciez mogli podmienić dane z DNA i równie dobrze informacja o tym, że drugie dziecko nie żyje mogła być fałszywa.

Chyba, że wyraźnie było powiedziane, że zmyłka polegała jedynie na podmianie płci?

pozdr
psn - Skrubolski

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2017, 12:31:51 »
Mi się wydaje, że była tylko dziewczynka, "zamieniona" w chłopca w danych (chciałem wpisać rekordach ;) ). Po chłopcu się ślad urywa w sierocińcu a pojawia się dziewczynka (która chyba nigdy nie poznała swoich rodziców jeśli dobrze rozumiem).
Swoją drogą na marginesie - przewalona choroba tej kobiety. Pamiętam przypadek Bubble Boya, do tej pory mnie, jako rodzica trzęsie na myśl o tym.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2017, 12:49:22 »
No ale ona chyba wcale nie była chora, skoro biegała sobie na luzie po tym tężec-campie? Odniosłem wrażenie, że jej choroba to czesc sciemy, żeby nikt nie miał bezposredniego kontaktu.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Ashall

• Stały bywalec
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 13, 2017, 13:18:00 »
Pamięta ktoś jak nazywała się ta choroba genetyczna, na która rzekomo zmarła dziewczynka? Kurczę, oglądałem dwa razy a zapomiałem ( ps polecam zobaczyć BR2049 w imaxie)

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 13, 2017, 13:25:37 »
Galatians syndrome?

Offline Ashall

• Stały bywalec
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 13, 2017, 13:49:38 »
Dokładnie, dzięki!

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 13, 2017, 22:47:35 »
No ale ona chyba wcale nie była chora, skoro biegała sobie na luzie po tym tężec-campie? Odniosłem wrażenie, że jej choroba to czesc sciemy, żeby nikt nie miał bezposredniego kontaktu.

pozdr
Dokładnie tak.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 16, 2017, 08:44:56 »
A nie dziwił was ten wątek z bezpłodnością? Jakby mnie zapytać, to założyłbym, że replikantów celowo czyniono bezpłodnymi zeby uniknac wiadomych konekwencji. Skoro czlowiek byl w stanie wyprodukować tak skomplikowany model nieodroznialny od czlowieka, sztuczna swiadomosc, to komorka rozrodcza mialaby byc problemem? ;)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 16, 2017, 09:29:48 »
No tak se wymyslili. Tak samo jak latające samochody, Atari i Pan Am ;)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 16, 2017, 09:38:15 »
No tak se wymyslili. Tak samo jak latające samochody, Atari i Pan Am ;)

pozdr
Związek Radziecki też jak było widać nadal istnieje w świecie BR :)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 16, 2017, 09:44:02 »
Hmm... czemu?

pozdr
psn - Skrubolski

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 16, 2017, 09:46:21 »
Parę ciekawostek.

http://youtu.be/JBadj4KAtsg

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 16, 2017, 09:47:29 »
Hmm... czemu?

pozdr

Tak twórcy wymyślili ;).

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 16, 2017, 09:59:30 »
Hmm... czemu?

pozdr
Hologram-reklama z tańczącą kobietą w mieście był podpisany Made in CCCP czy coś podobnego. W filmie było spore zbliżenie na to, trudno było przeoczyć. To chyba było na tym bazarze, gdzie K siedział jak podeszły do niego te 3 prostytutki.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 16, 2017, 10:00:06 »
Hmm... czemu?

pozdr

Bo to kontynuacja filmu z 1982 gdzie nadal był i oparta o książkę, napisaną w czasach gdy był. Dla mnie bomba, spójność świata i konsekwencja.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 16, 2017, 10:17:28 »
Hmm... czemu?

pozdr
Hologram-reklama z tańczącą kobietą w mieście był podpisany Made in CCCP czy coś podobnego. W filmie było spore zbliżenie na to, trudno było przeoczyć. To chyba było na tym bazarze, gdzie K siedział jak podeszły do niego te 3 prostytutki.

Ok, przeoczyłem. Spoko :)

Hmm... czemu?

pozdr

Bo to kontynuacja filmu z 1982 gdzie nadal był i oparta o książkę, napisaną w czasach gdy był. Dla mnie bomba, spójność świata i konsekwencja.

Nie o to mi chodziło, tylko o konkretny przykład (wrobel już wyjasnił wyżej).

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 16, 2017, 11:06:57 »
Hmm... czemu?

pozdr
A może to zwyczjane nawiązanie do "starych dobrych czasów"? Przecież balet całkiem sprawnie rozwijał się w Związku Radzieckim, więc i retro baletnica. Sam świat pełny jest języka rosyjskiego, napisy, mowa, komunikaty różnorakie.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 16, 2017, 11:07:20 »
Hmm... czemu?

pozdr
A może to zwyczjane nawiązanie do "starych dobrych czasów"? Przecież balet całkiem sprawnie rozwijał się w Związku Radzieckim, więc i retro baletnica. Sam świat pełny jest języka rosyjskiego, napisy, mowa, komunikaty różnorakie.

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 16, 2017, 11:20:35 »
Hmm... czemu?

pozdr

IMO celem tego ujęcia było właśnie pokazanie widzowi, że ZSRR w świecie BR istnieje i ma się dobrze. A poniżej wspomniany kadr, okazuje się, że był on nawet wykorzystany w jakims trailerze:

Product of CCCP - Soviet Happy :)

Skoro produkt CCCP, to IMO jasne, że ten hologram tam właśnie wyprodukowano.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 16, 2017, 11:45:13 »
Hmm... czemu?

pozdr

Ja w sumie ten oryginalny swiat BR, czyli konkretnie Los Angeles traktowałem zawsze jako metaforę całego swiata, jakby to było cos w stylu wieży Babel, z tymi wszystkimi pomieszanymi językami, rasami, itp. W nowym BR czułem, że to jest kontynuowane, mimo że akcja wykracza poza LA. Teraz sobie przypomniałem, że przecież na farmie Sappera na tych hangarach też są napisy cyrylicą.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 16, 2017, 11:50:34 »
+1. Stąd mało prawdopodobnym wydaje się istnienie Związku Radzieckiego. To świat korporacji, wieża Babel. Reklama wydaje się być zwyczajnym nawiązaniem do retro nostalgii. Przecież teraz również są knajpy nawiązujące do stylistyki, klimatów podobnych.

Offline Funkorama

• Super Badass
  • Czasem lubię sobie zalać Chivasa oranżadą Hellena
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 19, 2017, 10:23:35 »
Cześć,

nurtuje mnie jedna rzecz i chciałem omówić a chciałbym by było dla wszystkich bezpiecznie.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Nie kłuła Was w oczy postać replikantki ścigającej Joe? Chodzi mi o to, że w pierwszej części całość toczyła się wokół tego, że replikanci nie byli empatyczni a pod koniec okazuje się, że mają duszę i uczucia. I w sumie empatyczni są (?)
Natomiast w kontynuacji Luv najpierw płacze podczas narodzin nowego replikanta (o tym za chwilę) a potem jest bezwzględną ZIMNĄ maszyną do zabijania, przeświadczoną o swojej wyższości (to akurat OK). Gryzło mi się to.
I dlaczego Leto zabił tę nową replikantkę? Czy dobrze zrozumiałem, że liczył na to, że narodzi się brzemienna a niestety nowy model znowu okazał się bezpłodny? Zupełnie nie skumałem tej sceny.
Jak pisałem, film świetny, ale ta para rodem z Bonda mocno gryzła w oczy.

Ja to inaczej odebrałem, replikanci maja emocje ale nie jak ludzie ze czuja tylko akcja reakcja, czyli replikant widzi coś smutnego/wzruszającego program analizuje to i wydaje komendę ?reakcja łzy?, nie zapominajmy że to są tylko maszyny :) I w sumie moja teoria została potwierdzona podczas ostatniej walki, ?zabija? innego androida czyli w sumie smutno czyli reakcja na smutek łzy ale widać po niej ze ma to w dupie, jednak swojego programu nie oszuka i to jest właśnie piękno tego filmu, jak bardzo są ludzcy replikanci czy bardziej niż ludzie sami nie wiemy czy dekard to replikant czy nie itd :) Film mi się strasznie podobał, dobrze spędzony czas :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

...był podpis, ale ktoś mi go zaj*&%ł :(

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 19, 2017, 10:34:27 »
Scott utrzymuje, że replikant ;)

https://naekranie.pl/aktualnosci/ridley-scott-raz-jeszcze-deckard-jest-replikantem-rezyser-chce-wrocic-do-obcego-2482822

Cytat: Ridley Scott
Powiedziałem mu wtedy [do Forda]: Facet, jeśli nie grasz replikanta, to film, w którym zamierzasz zagrać, nie miałby prawa powstać. Więc kiedy widzowie idą na nową produkcję, to jest niezwykle ważne, aby mieli świadomość, że w kontynuacji on jest replikantem.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Funkorama

• Super Badass
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 19, 2017, 11:03:51 »
Najs

Nieodpowiedzialni :( Trzeba było użyć zabezpieczenia DurexFirewall, i nie było by problemu :D

« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2017, 11:12:32 wysłana przez Funkorama »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 19, 2017, 11:33:44 »
No mi z 2049 ewidetnie wynika, ze Deckard to replikant.
Dziadek, ktory w wieku 70 (?) lat napieprza sie z replikantem o 35 lat mlodszym i co najmniej 2 generacje nowszym - czlowiek by tego nie przezyl. O ile w oryginalnym Blade Runner zawsze sklanialem sie ku tezie ze to koles od zurawi z origami byl replikantem a nie Deckard, tak w 2049 wyglada na to, ze jest odwrotnie.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 19, 2017, 11:48:48 »
Przecież tam parę razy w tym filmie jest powiedziane że Deckard to replikant, choćby jak zaciągnęli go do tej korporacji.

Deckard to musiał być jakiś nowy model - w końcu w oryginale replikanci żyli tylko 3 lata. Tu nie gość że gość żył 70 to jeszcze się zestarzał jak człowiek (a i dziecko spłodził).

Offline Funkorama

• Super Badass
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 19, 2017, 11:55:14 »
Nigdy nie jest to dosłownie powiedziane albo muszę jeszcze raz obejrzeć :/ W korporacji leto robi mu pranie mózgu sugerując ze jego miłość została zaprogramowana do reachel....albo on...został tak....zaprogramowany.. tu tu tu!!! Wiec można się tylko domyślać :) No ale replikant czy nie, nie obchodzi mnie to :) Film kozak :)

Offline okoo

• Badass
    • fajne obrazki robiem
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 19, 2017, 11:58:06 »
Asked if Villeneuve's sequel will put that long-running debate to rest, Scott says:

"Oh, it was always my thesis theory. It was one or two people who were relevant were... I can't remember if (screenwriter) Hampton (Fancher) agreed with me or not. But I remember someone had said, 'Well, isn't it corny?' I said, 'Listen, I'll be the best fucking judge of that. I?m the director, okay?' So, and that, you learn - you know, by then I'm 44, so I'm no fucking chicken. I'm a very experienced director from commercials and The Duellists and Alien. So, I'm able to, you know, answer that with confidence at the time, and say, 'You know, back off, it's what it's gonna be.' Harrison (Ford), he was never ? I don't remember, actually. I think Harrison was going, 'Uh, I don't know about that.' I said, 'But you have to be, because Gaff, who leaves a trail of origami everywhere, will leave you a little piece of origami at the end of the movie to say, 'I've been here, I left her alive, and I can't resist letting you know what's in your most private thoughts when you get drunk is a fucking unicorn!' ' Right? So, I love Beavis and Butthead, so what should follow that is 'Duh.' So now it will be revealed (in the sequel), one way or the other."

:D

Nie wiem czy pomysł, że Deckard jest replikantem nie wysypuje trochę motywu z pierwszej części, gdzie story Deckarda polega na tym że jest złamanym człowiekiem, który zakochuje się w replikantce i dzięki temu odnajduje swoje człowieczeństwo. Zasianie tej wątpliwości w pierwszej części to był fajny motyw, ale tylko w takiej postaci: wywołania wątpliwości "co by było gdyby?","czy możemy być tego pewni?", ale tak w sumie to Deckard jednoznacznie będący replikantem raczej psuje ten film niż cokolwiek do niego wnosi, bo wtedy ten wątek przestaje być o relacji człowieka z replikantem, a zamiast tego jest o czym właściwie? o relacji replikanta z replikantem? Wtedy zaczyna brakować punktu odniesienia po natura replikantów jest w tym filmie zbyt niejasna.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2017, 12:25:07 wysłana przez okoo »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 19, 2017, 12:05:41 »
Przecież tam parę razy w tym filmie jest powiedziane że Deckard to replikant, choćby jak zaciągnęli go do tej korporacji.

Nie. Wprost nie jest to nigdzie powiedziane, Tyrell mówi tylko cos w stylu "Przecież tak cie zaprogramowano? Czy nie?". Gdzie miałes to powiedziane w innych miejscach?

Deckard to musiał być jakiś nowy model - w końcu w oryginale replikanci żyli tylko 3 lata. Tu nie gość że gość żył 70 to jeszcze się zestarzał jak człowiek (a i dziecko spłodził).

Nowe, "odblokowane" Nexusy były już w oryginalnym BR i była to Rachel. Tak że oczywiscie Deckard też mógł nim być.

Nie wiem czy pomysł, że Deckard jest replikantem nie wysypuje trochę motywu z pierwszej części, gdzie story Deckarda polega na tym że jest złamanym człowiekiem, który zakochuje się w replikantce i dzięki temu odnajduje swoje człowieczeństwo. Zasianie tej wątpliwości w pierwszej części to był fajny motyw, ale tylko w takiej postaci: wywołania wątpliwości "co by było gdyby?","czy możemy być tego pewni?", ale tak w sumie to Deckard jednoznacznie będący replikantem raczej psuje ten film niż cokolwiek do niego wnosi, bo wtedy ten wątek przestaje być o relacji człowieka z replikantem, a zamiast tego jest o czym właściwie? o relacji replikanta z replikantem? Wtedy zaczyna brakować punktu odniesienia po natura replikantów jest w tym filmie zbyt niejasna.

Niedawno czytałem gdzies newsa, że cała ta zagwozdka wynika z faktu, że czegos innego chciał Fancher, a innego Scott. Tzn. ten pierwszy, że to człowiek, ten drugi że robot. I ten spór nigdy nie został i pewnie nigdy nie zostanie rozwiązany. Bo i po co?

pozdr
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2017, 12:09:48 wysłana przez Screwball »
psn - Skrubolski

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 19, 2017, 12:10:14 »
A człowieka mozna zaprogramować?

No chyba ze to przenośnia była, ale brzmiało to tak jakby oczywiste było ze Deckard to replikant.

Tam jak go wieźli pózniej wyciągnąć z niego informacje to Deckard pyta dokąd lecimy? Na co babka odpowiada mu ze do domu.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 19, 2017, 12:13:04 »
A człowieka mozna zaprogramować?

Ale on pyta czy on był zaprogramowany (czy jest replikantem) czy nie (czy jest człowiekiem)? Ewidentnie jest to zabawa z widzem cos sugerująca, ale tak naprawdę nic nie sugerująca.

Tam jak go wieźli pózniej wyciągnąć z niego informacje to Deckard pyta dokąd lecimy? Na co babka odpowiada mu ze do domu.

To znowu nic nie znaczy i może być interpretowane na tysiąc sposobów.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Funkorama

• Super Badass
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 19, 2017, 12:15:27 »
Wszystko jest tu podane tak ze wynosisz z tego co chcesz, no scena w tej szklarni z córka dekarda, ona płakała jak zobaczyła wspomnienia i myślałem ze płacze bo wiedziała ze te wspomnienia nie były zrobione przez nią i one są prawdziwe, dopiero potem się dowiadujesz ze to były jej wspomnienia i dlatego płakała, tak samo w korporacji jest to tak umiejętnie powiedziane ze jeden może zrozumieć to wprost a drugi zaczyna mieć wątpliwości :) ja tam myśle ze on jest replikantem ale on odrzuca ta możliwość na każdym możliwym kroku, co innego joe który godzi się z tym ze jest tylko replikantem jak każdy inny ale to dobrze bo od niego będzie wszystko zależeć co zrobi i robił a nie od tego ze jest szczególny, fajne widać ta przemianę w jego aktorstwie :)