Autor Wątek: [SERIAL] Gra o Tron - dyskusja ze spoilerami  (Przeczytany 195494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
Odp: [SERIAL] Gra o Tron - dyskusja ze spoilerami
« Odpowiedź #2280 dnia: Maj 20, 2019, 22:32:51 »
Tam akurat trochę dają do zrozumienia, że minęło trochę czasu. Co najmniej jeden dzień - żeby wszystkie rody mogły się zjechać ;)

Offline akumatomPL

• Stały bywalec
  • Chłop z Miasta
« Odpowiedź #2281 dnia: Maj 20, 2019, 22:46:10 »
To popiół, który opadał po bitwie, nie śnieg.

"To forum jest takie denne, ze moderator sie obrazil, a forumowicz roku nie lubi tu pisac, bo sie z nim kloca.
A wierni i aktywni nic nie dostaja i sa uciskani przez taboretowego grzyba..." Don Sim

Offline Skrzypas

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2282 dnia: Maj 20, 2019, 22:52:06 »
dobra... dotarło do mnie... zrozumiałem chyba film :) Krókie strzeszczenie .

Historia opowiada o biednym chłopcu, zepchniętym z wieży. Te zdarzenie odciska straszliwe piętno na psychice młodego człowieka. Poprzysięga zemstę. Wraz z powolnym knuciem, planuje także zdobyć tron. Poprzez manipulację, świńskie gry i wykorzystywanie przyjaciół - pozbywa się wszystkich konkurentów do tronu. Wśród najbliższych również. Ba! Poprzez knucie nasyła także armie zombie na żywych i wściekłych. Dużo podróżuje w towarzystwie przeróżnych ludzi. Tony Halik Fantasy. Ma giermka od przytrzymywania drzwi. Gdzieś tam nawet pojawiają się elementy baśniowe - smoki czy leśne dzieci... coś takiego, kto by pomyślał... w każdym razie - na przestrzeni kawałka czasu pozbywa się wszystkich... praktycznie wszystkich konkurentów na żelazne krzesło. Nikt by nie przypuszczał, że to całe zamieszanie to machinacje ukrytego wronoluba. Koniec końców, po latach zwiedzania świata i zabijania - jego plan realizuje się w 100%. Mały - chociaż już nie mały - jest ? zgadnijcie.. tak... królem. A pozostała resztka rodziny dostaje w prezencie zsyłkę na "Syberie".

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #2283 dnia: Maj 20, 2019, 23:26:03 »
Najładniejsze sceny moim zdaniem to smok otrzepujący popiół i Brienne pisząca o Jaimiem.

Szary Robak odpuszczający śmierć Danki... stracili mnie.

Dobrze że koniec

Szkoda otwartych furtek. Już widzę serial o Aryi odkrywającej Amerykę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #2284 dnia: Maj 20, 2019, 23:59:13 »
Imo najlepsze ujęcie odcinka (a może i całego serialu) to Danny, która ma smoka za plecami i wygląda tak jakby to jej wyrosły skrzydła. Niesamowicie to wyglądało.

o!

https://i.imgur.com/QWfGGN9.mp4
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2019, 00:02:35 wysłana przez Bloodergo »

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #2285 dnia: Maj 21, 2019, 07:20:34 »
Nie no Ergo, to była mega kiczowata zagrywka :(

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #2286 dnia: Maj 21, 2019, 07:54:08 »
IMO mogło być gorzej. Ten ostatni odcinek w moim odczuciu nie był fatalny, jakoś z godnością to zamknęli...zobaczymy jak będą doić tę krasulę w tych spin-offach  :D

Historię Melisandre to bym obejrzał.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #2287 dnia: Maj 21, 2019, 09:07:37 »
Żona mi mówi, że Arya w książkach dużo gadała, że chce być odkrywcą. Generalnie Starkom życzenia się spełniły, ta chciała być królową, ten nie chciał być królem, ta chciała pływać. Ale najlepsze było I believe you weren't mentioned.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #2288 dnia: Maj 21, 2019, 09:17:12 »
Szkoda Varysa, krasnal w tym sezonie dawał ciała raz za razem. Szary Robak zmienił się w złamasa, Snow nie musiał pokazywać żadnej nowej miny, no i w sumie niezbyt rozumiem, po co on się za ten Mur pcha? Aha, Tormund wcześniej chyba nie jeździł konno?

EDIT: Aha, jak na dwa lata kręcenia, to za wiele ten sezon nie pokazał. A dwa ostatnie odcinki spokojnie mogły być w półgodzinnym formacie, gdyby wyciąć dłużyzny.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #2289 dnia: Maj 21, 2019, 09:25:03 »

Yep, kicz maksymalny. No ale ludzie jarali się też smokiem na tle księżyca.

I ostatni sezon faktycznie wzbudza tyle emocji co letnia woda

Faktycznie? Żaden sezon Gry o Tron nie wzbudzał takich emocji jak ostatni. Niestety głównie są to negatywne emocje :( Koncertowo spierdolili to zakończenie. Ale zastanawiam się, czy winny jest tylko Głupi i Głupszy. Wejście Danki do sali tronowej to przecież jest niemal dokładnie jej wizja z 2 sezonu (czy tam trzeciego, linkowałem to jakiś czas temu), więc tak miało być raczej od początku.

Nie oglądałem jeszcze, ale rzut oka na sociale i widzę, że przecieki sprawdziły się w 100% :/

Uwielbiam to bredzenie o przeciekach po fakcie. A co z przeciekami mówiącymi o tym, że Sansa będzie królową 7 królestw? Ich już nie widziałeś?

Już widzę serial o Aryi odkrywającej Amerykę.

No też mi zawiało kolumbowym spinoffem.

pozdr
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2019, 09:28:56 wysłana przez Screwball »
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #2290 dnia: Maj 21, 2019, 09:29:57 »

Uwielbiam to bredzenie o przeciekach po fakcie. A co z przeciekami mówiącymi o tym, że Sansa będzie królową 7 królestw? Ich już nie widziałeś?

Na freefolkach? Było, że Sansa będzie królową Północy, nic więcej. Przynajmniej ja nie trafiłem.

Oczywiście. Kiczowata jak i cały serial. Ba, niemal identyczne sceny były w innych serialach (tylko bez smoka). Ale mi zrobiło. Świetnie to wyglądało.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2019, 09:32:50 wysłana przez Bloodergo »

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #2291 dnia: Maj 21, 2019, 09:32:04 »
Najlepszy odcinek tego sezonu to drugi. Cała reszta to kasztan.

Do sceny sejmu elekcyjnego miałem jeszcze nadzieję, że będzie znośnie. Znaczy wiadomo, absurdalnie przyspieszona historia nie pozwoliła na zbudowanie rozwoju postaci, który by przekonywał co do ich obecnych działań, ale no ok, już się z tym godziłem jak i z mniejszymi głupotkami. Na finał mocno zaniżyłem oczekiwania i wobec tego jakoś to szło.

Ale od momentu przyprowadzenia Tyriona przed sejm elekcyjny mój wkurw rósł geometrycznie z każdą minutą.
1. Jon nie może być królem tylko dlatego, że nieskalani chcą go zabić, wobec tego wysyłamy Jona na mur. Co z tego, ze scenę później nieskalani opuszczają Westeros i można by powiedzieć Jonowi, ej lol, wracaj, już jest spoko.
2. Nieskalani to dowiadują się o tym, że Danka nie żyje i zabił ją Jon chyba właśnie od Jona, bo ciała nie ma i nikt nie widział momentu śmierci.
3. Co się stało z Dothrakami? Zostali w Westeros? Podążyli za Jonem? W końcu zabójca Khala jest nowym Khalem. Dothrakowie chyba jakby zapomnieli.
4. Propozycja demokracji od Sama faktycznie lol, ale wśród śmiejących się jest dupa z żelaznych wysp, a tam właśnie wszyscy mieszkańcy wybierają nowego władcę. Yara chyba jakby zapomniała.
5. Wymyśliliśmy monarchię elekcyjną, najlepszy ustrój świata. Lol Rzplita been there, done that, nie działa.
6. Skąd wiadomo, że Bran the Broken Dick nie może mieć dzieci?
7. Dlaczego wszyscy poparli Brana, mimo że połowa go nie zna i nie mają pojęcia o co come on z trójoką wroną?
8. Do kogo łysy pisał listy? Nie miało to żadnego wpływu na fabułę.
9. Królem Westeros zostaje Stark, wobec tego Starkówna stwierdza że fuck it, północ nie ugnie kolan!
10. Wszyscy to przyjmują ze zrozumieniem. Skoro niepodległość była opcją to zarówno Dorne jak i Żelazne Wyspy również od razu zrzuciłyby jarzmo żelaznego tronu na kółkach i zaczęłaby się kolejna wojna, którą Bran by przegrał bo lol, nie ma armii. Co więcej Żelazne Wyspy miały już wcześniej obiecaną niepodległość.
11. Jak miałby działać ród Szarego Robaka, skoro nie może się rozmnażać?
12. No i oczywiście, wybieramy Brana bo Bran ma najlepszą historię. I call it bullshit, Jon ma lepszą.
13. A cała scena małej rady to już w ogóle jest smaganie widzów kutasem po twarzy:
- Sam to w końcu jest w night watch, maesterem czy szefem swojego rodu? Skoro został maesterem to co z dupą i dzieckiem? Co z jego rodem? Masterzy z cytadeli to akceptują?
- Najemnik, któremu Tyrion musiał tłumaczyć o co cho w pożyczkach i bankach zostaje starszym nad monetą. To tak jakby wybrać Petru na szefa NBP.
- Pieśń lodu i ognia nie wspomina o Tyrionie. FU GRRM.

I pewnie cała masa innych, ale już mi się nie chce.

Czytałem książki zanim pojawił się serial, który zresztą oglądałem od początku. 9 lat jak krew w piach. Nie ma opcji, bym poszedł do kina na starwarsy tworzone przez scenarzystów GoT.

Edit: Ach, i Danka mówiąca, że jak nie umiała liczyć do 20 to sobie wyobrażała że żelazny tron jest w pizdę wielki. FU GRRM one more time.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2019, 10:24:55 wysłana przez Alexej »

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #2292 dnia: Maj 21, 2019, 09:36:53 »
12. No i oczywiście, wybieramy Brana bo Bran ma najlepszą historię. I call it bullshit, Jon ma lepszą

Nawet dziewczynka mająca chronić kryptę ma lepszą historię (i mającą sens) :D

Z tą bezpłodnością Brana też mocno śmiechem.

Niech Królem zostanie Bran - Bran jest spoko
Ej, zaraz - Branowi nie działa penis!

:D

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #2293 dnia: Maj 21, 2019, 09:47:55 »
Kumpel przed chwilą do mnie: nie da się ukryć, że ostatni raz miałem takie poczucie zmarnowanych 8 lat jak kończyłem podstawówkę.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #2294 dnia: Maj 21, 2019, 09:55:32 »
1. Jon nie może być królem tylko dlatego, że nieskalani chcą go zabić, wobec tego wysyłamy Jona na mur. Co z tego, ze scenę później nieskalani opuszczają Westeros i można by powiedzieć Jonowi, ej lol, wracaj, już jest spoko.
2. Nieskalani to dowiadują się o tym, że Danka nie żyje i zabił ją Jon chyba właśnie od Jona, bo ciała nie ma i nikt nie widział momentu śmierci.

Ale to akurat pasuje do postaci Jona, zwłaszcza z końcówki poprzedniego sezonu. Przyznał się bez bicia i później zobowiązał się wrócić do Nocnych Cieciów, a jak powiedział to powiedział.

5. Wymyśliliśmy monarchię elekcyjną, najlepszy ustrój świata. Lol Rzplita been there, done that, nie działa.

To przypomina Święte Cesarstwo Rzymskie - garstka najpotężniejszych wybiera sobie spośród siebie króla. De facto król Westeros to jest/był cesarz, bo w końcu stoi na czele bytu składającego się z 6/7 królestw. Z tego co kojarzę to Dorne miał też jakąś autonomię nawet zanim Robert został królem.

Offline akumatomPL

• Stały bywalec
  • Chłop z Miasta
« Odpowiedź #2295 dnia: Maj 21, 2019, 09:58:06 »
Ostatni raz takie uczucie, źe twórcy strzelili mnie w twarz miałem przy Lost. Fakt, źe w Grze o Tron tylko ten ostatni sezon jest kiepski. Z innej strony jakie seriale które miały więcej niż 4-5 sezonów skończyły się dobrze i widzowie nie narzekali? Może Przyjaciele.

"To forum jest takie denne, ze moderator sie obrazil, a forumowicz roku nie lubi tu pisac, bo sie z nim kloca.
A wierni i aktywni nic nie dostaja i sa uciskani przez taboretowego grzyba..." Don Sim

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #2296 dnia: Maj 21, 2019, 10:00:53 »
Breaking Bad ;d

Przecież to nie jest kwestia ilości sezonów, a scenariusza.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #2297 dnia: Maj 21, 2019, 10:01:16 »
Wire i Breaking Bad oczywiście ;)

pzodr
psn - Skrubolski

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #2298 dnia: Maj 21, 2019, 10:04:36 »
Kumpel przed chwilą do mnie: nie da się ukryć, że ostatni raz miałem takie poczucie zmarnowanych 8 lat jak kończyłem podstawówkę.

pozdr

Złoto! :)

Też się zastanawiałem, jakim cudem Bronn został starszym nad monetą? Sorry, ale czy on w ogóle umie czytać? Sprytny jest, zna się na wojnie, mógłby być gościem od armii i nadal być w tej scenie i sypać suchary.

Co do rady elekcyjnej to samo pomyślałem. Hej, ustanówmy elekcyjnego króla, oddzielmy Gdańsk i Malbork od macierzy, no co złego może się stać? I słuchajmy rad gościa, który chwilę później powie, że on jest do dupy i na niczym się nie zna i lepiej go nie słuchać.

I jakim cudem 7 królestw się nie rozpadło po odłączeniu Północy?

I kimże są Nieskalani? Dobra, to silna jednostka bojowa, ale bez jaj, każdego da się zabić. A wszyscy trzęśli tyłkami przed jakimś nie wiem, 1000 żołnierzy? Których bardzo łatwo topi się na statkach jak pokazał Euron. Chociaż fakt, mimo braku jaj rozmnażają się jak króliki.

Też się zastanawiam co z Dothrakami :)

I mam teraz ogromny problem w domu. Mam parę sezonów (chyba do 4 lub 5) na BR, ładnie wydane i jeszcze wtedy z amazona z polskimi napisami. I nie wiem czy kupować resztę by mieć komplet (nie mam ochoty szczerze, no ale komplet musi być) czy jednak sprzedawać wszystko w pizdu :(

TYLKO ZAMKNIĘTE SERIE!!!

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #2299 dnia: Maj 21, 2019, 10:05:19 »
Co by nie pisać o durnym scenariuszu to trzeba przyznać, że ładniutkie dzieci jakie grały w 1 sez. wyrosły na straszne pokraki. I nie tylko GoT to udowadnia. Kick Ass, Kevin, itd.
Dobrze, ze zbindzowalem wszystkie sezony w tydzień, bo inaczej bym chyba się obraził na życie, a tak mam ten serial w rzyci.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #2300 dnia: Maj 21, 2019, 10:29:01 »
Bronn to trochę czasu i możliwości do przyuczenia się miał. On był nieokrzesany i niewyedukowany, w scenie obrad dalej widać tę ignorancję, ale nigdy nie sprawiał wrażenia mało inteligentnego. Jak już dostał to Highgarden to może stanął na wysokości zadania. Davos też był kiedyś prostym przemytnikiem.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #2301 dnia: Maj 21, 2019, 10:57:09 »
(kliknij)
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #2302 dnia: Maj 21, 2019, 10:57:13 »
Highgarden to skarbiec królestwa, to sensowne że szef jest też szefem skarbu, sam u siebie będzie się zadłużał.

A Jon musiał jechać na mur, bo był ostatnim w krolestwach, który miał jakieś prawa do tronu, a na murze będąc już jak Aemon, nie rości.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #2303 dnia: Maj 21, 2019, 11:05:30 »
Odnośnie skarbnika to zgoda ale Jasio przecież nie poszedł na mur, a z wolnymi do lasu, więc nie dość, że muru nie pilnuje to jeszcze całkiem sporą armię sobie uzbiera po drodze ;)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #2304 dnia: Maj 21, 2019, 11:06:06 »
Ale demokratyczne wystąpienie Sama było całkiem zabawne.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #2305 dnia: Maj 21, 2019, 11:06:39 »
No dobra, to ma sens z tym Jonem.

Co do obrazka, to też wczoraj pomyśleliśmy, że przynajmniej Bran przed nikim klękać nie będzie ;)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #2306 dnia: Maj 21, 2019, 11:08:07 »
Odnośnie skarbnika to zgoda ale Jasio przecież nie poszedł na mur, a z wolnymi do lasu, więc nie dość, że muru nie pilnuje to jeszcze całkiem sporą armię sobie uzbiera po drodze ;)

Tak to Jonem jest, nie wie kiedy sie zatrzymac ;)

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #2307 dnia: Maj 21, 2019, 11:12:07 »

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #2308 dnia: Maj 21, 2019, 11:16:26 »
Ale demokratyczne wystąpienie Sama było całkiem zabawne.

Śmieszne to jest to, że Yara Greyjoy kinda forgot że u niej na wieściach przecież też jest demokracja.. a i że dostała przecież niezależność od Danki.

Danka w sumie też o tym zapomniała biorąc jej wkurw na Sanse..

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #2309 dnia: Maj 21, 2019, 11:28:05 »
Bronn to trochę czasu i możliwości do przyuczenia się miał. On był nieokrzesany i niewyedukowany, w scenie obrad dalej widać tę ignorancję, ale nigdy nie sprawiał wrażenia mało inteligentnego. Jak już dostał to Highgarden to może stanął na wysokości zadania. Davos też był kiedyś prostym przemytnikiem.

Sir Davos "Onion Knight" Seaworthy to w dodatku byl analfabeta jak go poznalismy, a podczas rady juz grammar nazi :D

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #2310 dnia: Maj 21, 2019, 11:29:25 »

Sir Davos "Onion Knight" Seaworthy to w dodatku byl analfabeta jak go poznalismy, a podczas rady juz grammar nazi :D
Stannis to byl hardy GN, moze Davos podlapal? Nie musi tego umiec napisac.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #2311 dnia: Maj 21, 2019, 11:56:15 »
No dobra, teraz wszyscy czekamy na ruch Martina.

EDIT:

Po kiego grzyba Arya odjeżdżała na koniu by znowu być w centrum miasta?

Wiem czego mi brakowało! Miasto było super zniszczone, spalone zgliszcza, nikogo, wyrżnęła wszystkich. I brakowało mi by sobie tak porządziła spaloną kupą gruzu bez ani jednego żywego poddanego w promieniu 20 km. Można to było fajnie porozgrywać. Ale nie, przemowa, buzi, kosa.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2019, 12:05:33 wysłana przez regisek »

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #2312 dnia: Maj 21, 2019, 12:20:26 »
No dobra, teraz wszyscy czekamy na bezruch Martina.

Nareperowane  ;D

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #2313 dnia: Maj 21, 2019, 12:21:22 »
No niestety.

Ale jedno trzeba im oddać - dzięki nim czytanie reddit freefolk jest czystą przyjemnością :)

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #2314 dnia: Maj 21, 2019, 14:46:32 »
Ale jedno trzeba im oddać - dzięki nim czytanie reddit freefolk jest czystą przyjemnością :)

Oj tak. Największa perełka tego sezonu.
Tylko w fabryce się dziwnie na mnie patrzą jak co chwila parskam śmiechem, ale nie mogę ukryć banana na twarzy przez kilka minut :D

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #2315 dnia: Maj 21, 2019, 14:49:56 »
Hehe, Szczerek zwrócił na to samo uwagę co ja, czyli, że wyśmianie Sama to kalka wyśmiania Skellena w "Wiedźminie" (książkach) ponad dwie dekady temu. Tylko nie wiem czemu to Martinowi przypisuje, chyba, że to się zdążyło w książkach pojawić.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #2316 dnia: Maj 21, 2019, 15:20:08 »
Ojej, nie da się tego czytać.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #2317 dnia: Maj 21, 2019, 15:26:36 »
Doczytałem do "Jarek Kaczyński". Bełkot iście schizofreniczny.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #2318 dnia: Maj 21, 2019, 17:38:29 »
Ja również tutaj odpadłem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #2319 dnia: Maj 21, 2019, 18:05:14 »
Czekam na spin-off z Aryą odkrywającą Amerykę.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.