Autor Wątek: [SERIAL] Gra o Tron - dyskusja ze spoilerami  (Przeczytany 262202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
Odp: [SERIAL] Gra o Tron - dyskusja ze spoilerami
« Odpowiedź #1800 dnia: Kwiecień 24, 2019, 14:03:08 »
taki troche klasyczny skrubol

Dawno mnie tu nie było, musiałem wejść z przytupem.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #1801 dnia: Kwiecień 24, 2019, 14:48:10 »
Ja jestem ciekaw co wyniknie z rozmowy Tyriona z Branem. Może w końcu Tyrion odzyska ten blask z wcześniejszych sezonów bo ostatnio to strasznie cieniuje.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1802 dnia: Kwiecień 24, 2019, 22:22:23 »
Obejrzałem. Taki trochę kameralny odcinek, bez twistów specjalnych

Bedzie bitwa. Ja nie wiem czego oni sie boja. W poprzednim sezonie wyprawa za Mur zabiła na tym jeziorze ok 300 truposzy, tak na oko. A było ich ilu, 7? :)

Offline Astarot

• Super Badass
[SERIAL] Gra o Tron - dyskusja ze spoilerami
« Odpowiedź #1803 dnia: Kwiecień 24, 2019, 22:55:14 »
Był jeszcze wujek :D

Co się stało z wilkorem Arii? Melissandre też schowali do szafy.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1804 dnia: Kwiecień 24, 2019, 23:45:26 »
Bedzie tak: Snow zabije Króla Truposzy. Normalnie by przy tym zginął, ale musi sie z blondyną o Tron kłócić.

O co chodzi z tą kryptą? Ten Król ożywia trupy na odległość czy jak, że to takie głupie niby?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2019, 23:48:25 wysłana przez Orson. »

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1805 dnia: Kwiecień 25, 2019, 19:42:49 »
Właśnie też nie rozumiem tych obaw o ludzi w krypcie. Przecież te zwłoki są przygniecione jakimiś płytami, zamurowane, albo wysuszone już tak bardzo, że się nie trzymają kupy. To nie jest tak, że on może ożywić świeże zwłoki? Przecież w ten sposób, to idąc przez każdy cmentarz i stare pole bitwy ta armia byłaby nieskończenie wielka. Do tego, gdyby mógł ożywiać same kości, to jak niby możnaby ich było w ogóle zabić, skoro nie byłoby w co wbić miecza. Wiem, że fantasy, ale chyba jakaś minimalna logika musi być zachowana.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1806 dnia: Kwiecień 25, 2019, 19:49:17 »
Za dużo razy powiedzieli, że w krypcie będzie BEZPIECZNIE(!!!) żeby tam się coś nie wydarzyła ;)

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #1807 dnia: Kwiecień 26, 2019, 14:33:02 »
Za dużo razy powiedzieli, że w krypcie będzie BEZPIECZNIE(!!!) żeby tam się coś nie wydarzyła ;)

Exactly!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1808 dnia: Kwiecień 26, 2019, 14:34:22 »
A co jeśli to finta w fincie i NAPRAWDĘ jest bezpiecznie? To dopiero byłby twist!

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #1809 dnia: Kwiecień 26, 2019, 14:37:01 »
Pewnie wstanie tylko kilka świeżych zwłok. Kto tam ostatni jest pochowany? Bezgłowy Ned? Bo zwłoki Robba chyba nie dojechały po krwawych godach?

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1810 dnia: Kwiecień 26, 2019, 16:44:33 »
Właśnie też nie rozumiem tych obaw o ludzi w krypcie. Przecież te zwłoki są przygniecione jakimiś płytami, zamurowane, albo wysuszone już tak bardzo, że się nie trzymają kupy. To nie jest tak, że on może ożywić świeże zwłoki? Przecież w ten sposób, to idąc przez każdy cmentarz i stare pole bitwy ta armia byłaby nieskończenie wielka. Do tego, gdyby mógł ożywiać same kości, to jak niby możnaby ich było w ogóle zabić, skoro nie byłoby w co wbić miecza. Wiem, że fantasy, ale chyba jakaś minimalna logika musi być zachowana.

Bardziej chodzi o to, że król musi tam wejść i ich dotknąć. A jak już wejdzie to i tak wiadome.

Gdyby mogł ozywiac na odległość to ozywił by wszystkie cmentarze w Kings Landing i juz by sie z trupami dawno bili

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1811 dnia: Kwiecień 26, 2019, 17:12:56 »
Ale oglądałeś poprzednie odcinki? :>

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #1812 dnia: Kwiecień 26, 2019, 17:50:19 »
Pewnie może podnosić radiowo, ale ma krótki zasięg, więc musi dojść do zamku.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1813 dnia: Kwiecień 26, 2019, 18:17:25 »
To nie pamietam jak to dokładnie było. Ale jesli moze na bluetooth ozywiać to jest dziwne/ słabe/ głupie.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #1814 dnia: Kwiecień 26, 2019, 18:49:17 »
Może w Winterfell mają 5G?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1815 dnia: Kwiecień 26, 2019, 18:51:09 »
Zreszta nawet bluetooth.
No to obczajcie plan. Król sie maskuje, zakłada jakis kaptur czy coś. Jezdzi po cmentarzach i ozywia wszystko co tam spoczywa, potem atakuje.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #1816 dnia: Kwiecień 28, 2019, 22:03:13 »
To co, żegnamy się z Danką? Jej związek ze Snowem jest już niemożliwy, królową też nie będzie, bo prawa do tronu ma jej bratanek, smoki też pewnie spokojnie przejdą do pańcia, skoro jest Targaryenem. Danka przypomniała też w ostanim odcinku, że tylko dwóch ludzików kocha, to jest oczywiście Snow i Drogo. No i ten ostatni chyba został przypomniany nieprzypadkowo. Jak weźmiemy scenę z drugiego sezonu, gdzie jest wizja Danki jak omija tron w śniegu, wychodzi za mur, a tam w jakimś tipi czeka na nią Drogo z dzieciakiem i mówi, że nie spierdolił w zaświaty bo czeka na nią, żeby zrobić to razem pełną familią, to chyba już nie ma lepszych znaków, że przed nami ostatni odcinek z tą dziewczyną. No jestem ciekawy, ale chyba przyznacie, że trzyma się to kupy?

https://youtu.be/gulVUWrADCM

pozdr

psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1817 dnia: Kwiecień 28, 2019, 22:05:33 »
Bardzo w sumie chętnie. Gra jak kłoda, irytuje.  ;D

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #1818 dnia: Kwiecień 29, 2019, 06:39:21 »
Odcinek s08e03 był rewelacyjny!

Warto było czekać :)

Offline niewierze

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1819 dnia: Kwiecień 29, 2019, 09:31:04 »
Odcinek s08e03 był rewelacyjny!

Warto było czekać :)
Ty tak na poważnie? Zima nadciągała od pierwszego odcinka, siedem sezonów pompowania przytłaczającej atmosfery, a tu bitwa, w której nikt nie dowodzi, najlepsza armia w Siedmiu Królestwach pada od jednego pierdnięcia giną tylko ci, którzy już nie są istotni dla fabuły a Lyannę Mormont pokazali w drugim odcinku, tylko po to, żeby nikt o niej nie zapomniał. Ten odcinek to epic fail a całości dopełnia fakt, że mimo poranka jest ciemno jak w dupie.

|SCPH-102|SCPH-30004R|SCPH-39004|SCPH-90004|CECH-3004B|CECH-4304A|CUH-7016B|PSP-2004|PCH-1104|VTE-1016|SCPH-1000R| i żeby nie było że jestem fanboyem - |AGB-001|JAN-001|

Offline Benson

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1820 dnia: Kwiecień 29, 2019, 09:34:07 »
Zima nadeszła, a zimą rano jest ciemno :)
Co do reszty zgoda - odcinek to jedno wielkie logiczne wtf.

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #1821 dnia: Kwiecień 29, 2019, 09:39:45 »
To co, żegnamy się z Danką? Jej związek ze Snowem jest już niemożliwy, królową też nie będzie, bo prawa do tronu ma jej bratanek, smoki też pewnie spokojnie przejdą do pańcia, skoro jest Targaryenem. Danka przypomniała też w ostanim odcinku, że tylko dwóch ludzików kocha, to jest oczywiście Snow i Drogo. No i ten ostatni chyba został przypomniany nieprzypadkowo. Jak weźmiemy scenę z drugiego sezonu, gdzie jest wizja Danki jak omija tron w śniegu, wychodzi za mur, a tam w jakimś tipi czeka na nią Drogo z dzieciakiem i mówi, że nie spierdolił w zaświaty bo czeka na nią, żeby zrobić to razem pełną familią, to chyba już nie ma lepszych znaków, że przed nami ostatni odcinek z tą dziewczyną. No jestem ciekawy, ale chyba przyznacie, że trzyma się to kupy?

https://youtu.be/gulVUWrADCM

pozdr
Czyli co, zakochała się w swoim gwałcicielu?

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #1822 dnia: Kwiecień 29, 2019, 09:52:37 »
To co, żegnamy się z Danką?

Ma to sens. Pewnie tak. Zapomniałem w ogóle o tej jej wizji.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #1823 dnia: Kwiecień 29, 2019, 10:02:39 »
Ty tak na poważnie?

Oczywiście, że tak. A ty tak na serio z tym "epic fail"?

Co jest moim zdaniem na plus:
- Podobały mi się barwy w tym odcinku. Sorry, ale jak ludzie narzekają, że jest za ciemno to ja już naprawdę nie wiem jak to skomentować. Przecież ta bitwa rozgrywa się w nocy zimą. Poza tym kolorystyka mocno potęguje odczucie grozy. To nie jest high fantasy w stylu Bitwy o Śródziemie i wszechobecna ciemność i brak dobrego widoku na przeciwnika budowało napięcie. Gdyby mocniej rozświetlili te sceny to by zabili klimat. Wystarczyło jak smok palił zombie ;)
- Szarża Dothraków była zrealizowana naprawdę świetnie chociaż sama szarża była raczej bez sensu. Jako fantastyczni łucznicy Dothracy powinni prowadzić klasyczny "ostrzał i wycofawanie". Myślę, że sposób w jaki zostali wykorzystani wynikał raczej z braku sensownego pomysłu na nich, z reguły kawaleria średnio się sprawdza przy oblężeniach.
- Szarża zombie - było to naprawdę świetnie zrealizowane, pokazane jak bardzo walka z zombie różni się od walki ze standardową armią
- Jak to nikt nie dowodził? Przecież od początku do końca widać jest że armia żywych miała jasną strategię na tą bitwę. To nie walka z armią żywych żeby było potrzebna klasyczna struktura dowodzenia, bo przeciwnik też żadnej taktyki nie stosował tylko parł do przodu.
- Nieskalani przecież walczyli znakomicie, było to jasno pokazane że gdy wszyscy inni poszli w rozsypkę tylko Nieskalani trzymali szyk i byli w stanie tymczasowo odepchnąć przeciwnika. Cała ta bitwa to w zasadzie poemat o ich waleczności i odwadze.

Jasne, że jest tu kilka wpadek, ale całość naprawdę robi niesamowite wrażenie i robi piorunujące wrażenie.

Offline Benson

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1824 dnia: Kwiecień 29, 2019, 10:29:47 »
OK, to moje odczucia:
- pierwsze 5 minut odcinka świetne - klimat przedbitewny aż ciary szły;
- szarża Dothraków widowiskowo niesamowita - to ujęcie z góry, gdy idą na wroga, a potem widok z oddali, gdy ich płonące bronie gasną jedna po drugiej. Mistrzostwo! ALE... Kto do ch... pana broni zamku przed taką armią na polach zamiast za murami? I kto przeprowadza szarżę na niewidocznego wroga?
- smoki dwa razy plunęły ogniem na zombie, a potem znowu poleciały sobie, hmm... polatać? Przecież powinny latać tam i z powrotem, popieląc zombie.
- Arya masakruje zombie, jak chce, a tu nagle jest sama w bibliotece i boi się pojedynczych sztuk. Murzynu, proszę...
- zombie generalnie lecą byle do przodu na złamanie karku, ale w tej bibliotece nagle postanowiły się dostosować i zachować ciszę.
- po co Bran uciekł w VR?
- Danka po uratowaniu Jona siedziała sobie na swoim smoku tak długo, aż go oblezą zombie, zamiast odlecieć natychmiast i dalej razić z góry
- Jon biegający po zamku i chowający się przed zombie smokiem, to było jak w Dark Souls 1, gdy się farmiło dusze na początku ze smokiem na moście  ;D Co się wychylił, to musiał się chować, bo ogień. Z dupy sekwencja, która niczego nie wniosła, bo nie zdążył nic zdziałać tym swoim bieganiem;
- Arya zabijająca Nocnego Króla to jest hit, którego już chyba nic nie przebije... Tzn. ok, nie mma problemu z tym, że to ona, ale... ALE! Po pierwsze, jak ona się tam zakradła? Wcześniej w bibliotece zombie słyszały jej kapiącą krew, a Nocny Król usłyszał Jona ze znacznej odległości, a tu chyba był teleport. Po drugie, budujemy napięcie tego największego zagrożenia ever od pierwszego odcinka, Nocny Król jest największym bossem, jaki chodził po Westeros, a tu nagle jeb, kosa pod żebro i po ptokach :( Myślałem, że polezą dalej na południe. Po trzecie, gdybym wiedział, że cała moja armia zależy od mojego przeżycia, a ja jestem na one hita, to trzymałbym się z dala od walk, otoczony przez co najmniej 100 tych białych hipisów i 10000 zombie, a nie właził w sam środek zawieruchy.
- a no i zginęło za mało bohaterów  ;D W sumie same płotki.

Ogólnie spory zawód jeśli chodzi o odcinek, który był tak hajpowany nawet przez twórców (ta bitwa miała przebić Hełmowy Jar z LOTRa  ::) )

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1825 dnia: Kwiecień 29, 2019, 10:31:58 »
Podziwiam ludzi którzy nawet najlepsze widowisko oglądają i szukają dziur i powodów do mędzenia. :/
Odcinek zajebisty! W wiadomej scenie aż się zerwałem i krzyknąłem "Tak!" :)
]

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #1826 dnia: Kwiecień 29, 2019, 12:26:29 »
Odcinek całkiem emocjonujący i dobrze nakręcony, ale...
Takie domknięcie głównego mistycznego wątku, zaczętego w pierwszej scenie serialu, kurewsko mnie rozczarowało.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #1827 dnia: Kwiecień 29, 2019, 13:19:10 »
Cały odcinek skradł ten utwór. Idealny!
Sam epizod 10/10 i to pożegnanie Brana z Theonem  :-[

https://www.youtube.com/watch?v=k1frgt0D_f4

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #1828 dnia: Kwiecień 29, 2019, 13:31:27 »
Odcinek całkiem emocjonujący i dobrze nakręcony, ale...
Takie domknięcie głównego mistycznego wątku, zaczętego w pierwszej scenie serialu, kurewsko mnie rozczarowało.

Czyli co? Koniec głównego przewodniego motywu i tajemnicy i przez pozostałe 5 odcinków znowu polityka i napier... się o tron? Szkoda :(

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1829 dnia: Kwiecień 29, 2019, 13:52:59 »
Zostały tylko 3 odcinki.
]

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #1830 dnia: Kwiecień 29, 2019, 13:53:46 »
Czyli co? Koniec głównego przewodniego motywu i tajemnicy i przez pozostałe 5 odcinków 3 odcinki znowu polityka i napier... się o tron? Szkoda :(

fix'd

Na to wychodzi, ale jestem ciekaw jak on mają się tłuc o tron jak Dany i Jon stracili na oko 99% armii.

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #1831 dnia: Kwiecień 29, 2019, 14:05:13 »
Czyli co? Koniec głównego przewodniego motywu i tajemnicy i przez pozostałe 5 odcinków 3 odcinki znowu polityka i napier... się o tron? Szkoda :(

fix'd

Na to wychodzi, ale jestem ciekaw jak on mają się tłuc o tron jak Dany i Jon stracili na oko 99% armii.
Nadal maja smoki

Offline SkazaME

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1832 dnia: Kwiecień 29, 2019, 17:56:29 »
Skłamałbym, gdybym napisał, że mi się nie podobało. Bitwa, a raczej rzeź wyszła znakomicie pod względem technicznym. Szok, że można zobaczyć coś takiego na małym ekranie i nie dziwie się, że tyle kasy i czasu wpompowali w tę jedną bitwę. The Walking Dead wałkuje przez X sezonów temat umarlaków, a ja wolę tych z Gry o Tron. Prawdziwa, przerażająca szarańcza. Genialnie wyszło jak wynurzali się z ciemności, a potem radzili sobie podczas śnieżycy. Żadna żywa armia nie miałaby z nimi szans.

Ale...

Chryste Panie, takie cuda tam się odwalały, że Melisandre powinna czuć się zawstydzona.

Nie wiem kto wymyślił, żeby konnica pojechała pierwsza i to w całkowitą ciemność, ale powinien dostać medal za pomysłowość. Nic tak nie podnosi morale jak śmierć 1/3 całej twojej armii. Dothrakowie to może nie piechota, ale przynajmniej mogliby opóźnić marsz nieumarłych. A tak, wszyscy padli w minutę i tyko Jorah przeżył, bo chronił go plot armor.

Plot armor jak widać dobrze działa na bohaterów, którzy posiadają imię. O ile na początku bitwy żaden wojownik, nawet Brienne, nie jest w stanie wytrzymać chwili na nogach, bo truposze atakują szybko i bez wahania, tak później wystarczy kawałek ściany za plecami, żeby walczyć jak równy z równym z całą chmarą zombie. Wiem, że chciano podnieść w ten sposób dramatyczność, że nasi bohaterowie są bliscy śmierci, ale kurde, to nie Marvel, żeby każdy wytrzymywał nie wiadomo ile czasu. Jorah z Dany to chyba pół armii wybili na otwartym terenie i bez smoka na supporcie. Na końcu trochę śmiechłem jak okazało się, że zwykłych żołnierzy prawie nie ma i tylko stoja Tormundy i Podricki.

Ale nic mnie tak nie wkurza jak Arya Ex Machina. Nocny Król przez 7 sezonów zapowiadany był jako zło ostateczne, uosobienie Śmierci, last boss, koks nad koksy, zebrał gigantyczną armię i zniszczył cholerny Mur. Tylko po to, żeby 3 odcinki dalej zginąć od ostrza rezolutnej dziewczynki, która wyskoczyła mu zza pleców mimo że dookoła stały jego ziomki i truposze, którzy obserwowali w skupieniu jak ich lider zabija Brana. No jak? Jeszcze jakby z drzewa zeskoczyła jak asasyn, ale nie, ona przebiegła obok wszystkich. Ech.

Jeśli Daenerys nie odwali w kolejnych odcinkach i nie stanie się nagle nowym przeciwnikiem, to nie wiem czym oni chcą zapełnić 3 epizody. Po pokonaniu Nocnego Króla Cersei to przecież żadne zagrożenie. I tak, wiem, że ona ma armie, a Jon i Dany już nie, ale nie tak dawno temu, Arya wybiła cały ród Freyów, przybierając twarz głowy rodu. Niech się przebierze za jakaś jej służkę co wino przynosi i wojna skończona.

Offline Estevez

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1833 dnia: Kwiecień 29, 2019, 19:16:30 »

Ale nic mnie tak nie wkurza jak Arya Ex Machina. Nocny Król przez 7 sezonów zapowiadany był jako zło ostateczne, uosobienie Śmierci, last boss, koks nad koksy, zebrał gigantyczną armię i zniszczył cholerny Mur. Tylko po to, żeby 3 odcinki dalej zginąć od ostrza rezolutnej dziewczynki, która wyskoczyła mu zza pleców mimo że dookoła stały jego ziomki i truposze, którzy obserwowali w skupieniu jak ich lider zabija Brana. No jak? Jeszcze jakby z drzewa zeskoczyła jak asasyn, ale nie, ona przebiegła obok wszystkich. Ech.

Tutaj trzeba pamietac, ze the Night King zostal stworzony przez Children of the Night dokladnie w tym samym ogrodzie, gdzie mu wbily noz jak byl przywiazany do tego wielkiego drzewa. Wiec to nie jest takie sobie tam puff od ostrza dziewczynki tylko sie wszystko musialo ulozyc dokladnie w takiej wlasnie kolejnosci...
I dla przypomnienia, ten sztylet, ktory Arya zapodala pod zebro Najt Kingowi to jest ten sam sztylet (czy noz), ktorym Brana chcieli zamordowac w pierwszym sezonie...

Pytanie, czy to juz koniec night walkers - Bran mial wizje chyba w 7 sezonie, gdzie widzial King's Landing spowite sniegiem, mozliwe ze cos sie jeszcze wykluje...

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #1834 dnia: Kwiecień 29, 2019, 19:18:07 »
Cały odcinek skradł ten utwór. Idealny!
Sam epizod 10/10 i to pożegnanie Brana z Theonem  :-[

https://www.youtube.com/watch?v=k1frgt0D_f4

Podczas oglądania miałem wrażenie, że ten utwór to kolarz poprzednich finałów/scen przełomowych dla fabuły. Dla mnie momentami mocno przesadzony, zalatujący klimatem z jRPG. Light of The Seven nic nie przebije.

BTW. Onion Knight zostanie do końca historii. Mój materiał dla narratora i kronikarza tego co tam się działo. Nie po to był wałkowany temat nauki czytania i pisania u młodej Stannisowej, żeby czytał krótkie notki z kruków.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2019, 19:21:49 wysłana przez Astarot »

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1835 dnia: Kwiecień 29, 2019, 19:27:45 »
Widowiskowo super, ale wszystko poza tym to grafomaństwo i rozczarowanie. Jak czerpali z książek to jeszcze był jakiś pomysł i jakoś się to wszystko trzymało kupy, ale ostatnie sezony nie mają w ogóle sensu. Arya wyskakująca z ciemnej dupy to chyba największy facepalm serialu. :/

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #1836 dnia: Kwiecień 29, 2019, 19:36:47 »
Dla mnie Melissandre i Beric byli prowadzeni od początku przez Czerwonego Boga. Stanowili pomost między Arya a Kingiem. Beric doprowadził Arye do Kapłanki, a ta buffnęła Arye i na pewno jakoś jej pomogła poza dobrym słowem. Tak jak Beric, Melissandre mogła w końcu zginąć po wykonaniu swojego zadania.

Offline Estevez

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1837 dnia: Kwiecień 29, 2019, 20:28:37 »
Ja bylem przekonany, ze Arya bedzie uzywala swoich "super skills" zamieniania sie w innych ludzi, czy znikania no ale tego tutaj nie bylo (moza poza ta jedna scena ale to nie jest pewne czy ona po prostu sie spod lozka ewakuowala na czas gdy zombiak tam zagladal).
Nie jest wykluczone, ze dowiemy sie, jak ona to zrobila (tzn ten skok z nikad), w nastepnych odcinkach.

A w miedzyczasie najwazniejsze pytanie: co sie stalo z Ghostem?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1838 dnia: Kwiecień 29, 2019, 20:35:18 »
Gregys mówi: "znikąd".

Offline SkazaME

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1839 dnia: Kwiecień 29, 2019, 20:38:35 »
Duch jak to Duch! Zniknął! Jest w zapowiedzi kolejnego odcinka. Twórcy go wklejają chyba tylko po to, żeby fani książek nie marudzili. Nawet nikt z nim nie ma żadnych interakcji, a Jon ma na niego tak wywalone od czasu zdobycia nowej fury/smoka, że wilkor woli brać udział w samobójczych szarżach z Jorahem.