Autor Wątek: [SERIAL] Gra o Tron - dyskusja ze spoilerami  (Przeczytany 262239 razy)

Offline Punkstyler

• Super Badass
  • Best game ever? Counter-Strike 1.6
Odp: [SERIAL] Gra o Tron - dyskusja ze spoilerami
« Odpowiedź #1840 dnia: Kwiecień 29, 2019, 21:10:18 »
Widowiskowo było ale... Myślałem, że będzie trochę więcej gadania. Że któraś z tajemnic się wyjaśni.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #1841 dnia: Kwiecień 29, 2019, 21:41:22 »
Nie wiem kto wymyślił, żeby konnica pojechała pierwsza i to w całkowitą ciemność, ale powinien dostać medal za pomysłowość. Nic tak nie podnosi morale jak śmierć 1/3 całej twojej armii. Dothrakowie to może nie piechota, ale przynajmniej mogliby opóźnić marsz nieumarłych. A tak, wszyscy padli w minutę i tyko Jorah przeżył, bo chronił go plot armor.

Plot armor jak widać dobrze działa na bohaterów, którzy posiadają imię. O ile na początku bitwy żaden wojownik, nawet Brienne, nie jest w stanie wytrzymać chwili na nogach, bo truposze atakują szybko i bez wahania, tak później wystarczy kawałek ściany za plecami, żeby walczyć jak równy z równym z całą chmarą zombie. Wiem, że chciano podnieść w ten sposób dramatyczność, że nasi bohaterowie są bliscy śmierci, ale kurde, to nie Marvel, żeby każdy wytrzymywał nie wiadomo ile czasu. Jorah z Dany to chyba pół armii wybili na otwartym terenie i bez smoka na supporcie. Na końcu trochę śmiechłem jak okazało się, że zwykłych żołnierzy prawie nie ma i tylko stoja Tormundy i Podricki.

Ale nic mnie tak nie wkurza jak Arya Ex Machina. Nocny Król przez 7 sezonów zapowiadany był jako zło ostateczne, uosobienie Śmierci, last boss, koks nad koksy, zebrał gigantyczną armię i zniszczył cholerny Mur. Tylko po to, żeby 3 odcinki dalej zginąć od ostrza rezolutnej dziewczynki, która wyskoczyła mu zza pleców mimo że dookoła stały jego ziomki i truposze, którzy obserwowali w skupieniu jak ich lider zabija Brana. No jak? Jeszcze jakby z drzewa zeskoczyła jak asasyn, ale nie, ona przebiegła obok wszystkich. Ech.

Jeśli Daenerys nie odwali w kolejnych odcinkach i nie stanie się nagle nowym przeciwnikiem, to nie wiem czym oni chcą zapełnić 3 epizody. Po pokonaniu Nocnego Króla Cersei to przecież żadne zagrożenie. I tak, wiem, że ona ma armie, a Jon i Dany już nie, ale nie tak dawno temu, Arya wybiła cały ród Freyów, przybierając twarz głowy rodu. Niech się przebierze za jakaś jej służkę co wino przynosi i wojna skończona.

Też mnie to boli i nie mogę tego przeżyć, ale jak spojrzeć na to chodnym okiem to przecież Dothrakowie to kawalerzyści z krwi i kości, a na tym polu bitwy nawet nie było opcji żeby flankować i nikt nie wiedział, że armia zombie będzie jak rój szarańczy.

Zresztą co ja tu tłumaczę, fakt że Dothrakowie tak skończyli jest oczywisty - budżet. Kręcenie scen z udziałem tylu koni musi być cholernie kosztowne, a umówmy się, że w S08E03 było na pewno dużo wydatków ;)

Plot armor jak widać dobrze działa na bohaterów, którzy posiadają imię.

Standard w filmach tego typu, chyba nic co by odstawało poziomem od innych seriali/filmów.

Ale nic mnie tak nie wkurza jak Arya Ex Machina.

No a kto miał zabić NK i jak skoro unikał on bezpośrednich konfrontacji i nie był zainteresowany walką 1v1? To zadanie mógł wykonać tylko skrytobójca.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #1842 dnia: Kwiecień 29, 2019, 22:05:32 »
Obejrzany, teraz żarcie i komentarze na YT, potem lektura forum.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1843 dnia: Kwiecień 29, 2019, 22:12:31 »
Gulasz angielski aka mielonka?

Offline SkazaME

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1844 dnia: Kwiecień 29, 2019, 22:36:54 »
Też mnie to boli i nie mogę tego przeżyć, ale jak spojrzeć na to chodnym okiem to przecież Dothrakowie to kawalerzyści z krwi i kości, a na tym polu bitwy nawet nie było opcji żeby flankować i nikt nie wiedział, że armia zombie będzie jak rój szarańczy.

Za wyjątkiem Jona, Edda, Tormunda, którzy na własne oczy widzieli co umarlaki potrafią w Hardhome. Naprawdę wolałbym, żeby oni chociaż spróbowali flankować i im to nie wyszło przez zamieć, niż to, że zostali posłani zwyczajnie na rzeź. Nie zauważyłem tego od razu i dopiero wyczytałem gdzieś w komentarzach, że gdyby Melisandre się nie pojawiła to oni ruszyliby na nieumarłych z żelaznymi broniami. A te jak wiemy za dobrze nie działają.

Cytat: randydisher
Standard w filmach tego typu, chyba nic co by odstawało poziomem od innych seriali/filmów.

Standard, racja, ale trzeba chociaż stwarzać pozory, a tak Tormund i Gendry stoją na dziedzińcu otoczeni przez wroga, Sam na ziemi walczy o życie i daje radę, a Jamie bez ręki ciacha bez ustanku. A w tym samym czasie Nieskalani, żołnierze przez całe życie giną na prawo i lewo. I jeśli ci bohaterowie przetrwali najtrudniejszą misję z możliwych i nagle zaczną padać jak muchy przy wojnie z Cersei to głośno śmiechne. Oby tak się nie stało.

Cytat: randydisher
No a kto miał zabić NK i jak skoro unikał on bezpośrednich konfrontacji i nie był zainteresowany walką 1v1? To zadanie mógł wykonać tylko skrytobójca.

Ja nie mam pretensji, że Arya zabiła Nocnego Króla, a to jak go zabiła. Co prawda żałuję, że nie było pojedynku Jon vs NK, bo sugerowano go tu i ówdzie, ale jeśli już chcieli zaskoczyć to można byłoby zrobić to lepiej. Niech Jon dobiegnie i się bije z NK, tylko po to, żeby ponieść porażkę. NK lubi się popisywać. Popisywał się w Hardhome jak podnosił ręce, popisywał się w tym odcinku przy paleniu i także wskrzeszaniu nieumarłych. Mógłby się rozkoszować chwilą i chcieć zabić Brana na oczach jego "brata". Wtedy Arya zeskoczyłaby z drzewa i cała akcja mogłaby się odbyć tak jak w tym odcinku. Zamiast tego dostaliśmy Arye, która pojawia się znikąd. Nie ma żadnego ujęcia, że czekała gdzieś w ukryciu, że zeskakuje z drzewa jak prawdziwy skrytobójca. Jest tylko scena jak włos jednego z ziomków NK faluje na wietrze, sugerując, że ktoś obok niego przebiega bardzo szybko. I potem rachu ciachu i po strachu. Nocny Król ciemność widzi. No nie. Ja tego nie kupuje. Tak samo nie kupię tego, że jakakolwiek armia została jeszcze Dany i Jonowi. Jeśli przeżyło więcej niż 1000 żołnierzy to i tak mogą mówić o szczęściu. I w sumie to by wystarczyło. Arya na tym etapie ze swoimi umiejętnościami powinna zabić bez problemu Cersei, która takich czarów jak zmienianie twarzy nie może się spodziewać.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #1845 dnia: Kwiecień 29, 2019, 22:50:00 »
Gulasz angielski aka mielonka?

Akurat wieprzowa Krakusa, ale gulasz lepszy :-/

Offline blazej

• I Am Robot
[SERIAL] Gra o Tron - dyskusja ze spoilerami
« Odpowiedź #1846 dnia: Kwiecień 29, 2019, 23:17:11 »
Już wszystko pokomentowane wiec w telegraficznym skrócie.

Rozmach był.
Dobra muzyka.
Niezłe ujęcia tak, że nawet ta ciemnica nie przeszkadzała.
Śmieszne ile było ujęć pokazujących Tormunda, Jona, Dankę, Brirnne, Jaima jak otacza ich horda nieumarłych, zmiana scenerii, powrót do tych bohaterów i dalej walczą już w trochę innych okolicznościach.

I najważniejsze. Tak jak już było pisane śmierć nocnego króla trochę z dupy.
Byłem przekonany, że okaże się, że Bran ma jakieś moce psioniczne i zniszczy go siłą umysłu albo co, albo się okaże, że są jedną osobą, jakiś twist tego typu.

Jeszcze mówię do małżonki, że niechby podszedł do nocnego króla ten z długimi białymi włosami, wbił mu nóż, zdjął twarz i okazał się Aryą, też by było dobre. Na co żonka zwróciła uwagę, że tuż przed skokiem Aryi była pokazana twarz tego z długimi włosami jak odwraca głowę. Może właśnie ona się w niego zmieniła i dlatego się tam dostała??

Edit. Wątek brana słabo pociągnięty. Siedział nie wiadomo po co ani tez po co poszedł w VR. To byłby dobry twist jakby okazał się potężną postacią na podobieństwo nocnego króla.

Edit 2.
A w ogóle to już w 7 czy nawet 6 sezonie było widać, że serial robi się miałki z brakiem pomysłów. Im mniej intryg i zwrotów jak w pierwszych sezonach tym gorzej. Poplątanie jak w ostatnich odcinkach dynastii.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2019, 23:36:30 wysłana przez blazej »

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1847 dnia: Kwiecień 30, 2019, 00:21:16 »
Mnie nawet nie przeszkadza skrytobójstwo Aryi. Ale kompletnie nie pasuje mi do tej ostatniej sceny ta w bibliotece i poprzednie. Nie trzyma się to kupy, gdy na pczątku kładzie trupem hordy umarłych, a za chwilę ucieka bo nie może sobie poradzić z kilkoma w bibliotece. Żeby chociaż w tej bibliotecznej scenie pokazali, że przemyka się z łatwością, to byłoby w jakiś sposób przygotowanie widza pod to, że w końcówce podkradnięcie się do Nocnego Króla było dla niej możliwe i całkiem łatwe. Niestety podkradnięcie to jedno, a przebicie z taką łatwością zbroi to druga sprawa. Możliwe, że wcześniej to tak nie raziło, ale w tym odcinku było to bardzo wyraźne, że zbroje w tym serialu kompletnie nie mają sensu. Po co nosić ciężką płytową zbroję, gdy truposz ze sztyletem przebija ją nożem. Przecież rycerz w ciężkim pancerzu przy tak chaotycznych atakach trupów musiałby się obawiać tylko tego, żeby go nie przyduszono. Jorah za to został dźgnięty kilka razy przez pancerz, ale odsłonięta głowa była u niego nieosiągalna. :)

Sam odcinek natomiast z rozmachem, chociaż ten utwór na końcu nieco zbyt nachalny. Miałem wrażenie, że oglądam teledysk, a nie jedną z najlepiej zrealizowanych bitew w historii seriali. Logiki się już nie czepiam, bo widzę w jakim kierunku to zmierza i że twórcy porzucili realizm przyczynowo-skutkowy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2019, 00:24:15 wysłana przez arian »

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #1848 dnia: Kwiecień 30, 2019, 05:45:06 »
Może scena z Brienn na początku ataku miała pokazać znaczenie zbroi płytowej (plotowej?)? :D

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #1849 dnia: Kwiecień 30, 2019, 08:15:59 »
Zajebiście mi się oglądało ten odcinek po pracy, o 17 w mocno nasłonecznionym pokoju ;).

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #1850 dnia: Kwiecień 30, 2019, 09:02:21 »
Zajebiście mi się oglądało ten odcinek po pracy, o 17 w mocno nasłonecznionym pokoju ;).

Ja mam trochę bekę z tego brandzlowania w mediach jaki to epicki i wysokobudżetowy odcinek był. No tak - na standardy HBO sprzed paru lat to jest wypas, ale bez przesady, że to już jest poziom "AAA". Zwłaszcza, że ta ciemność miała ewidentnie ułatwiać realizację.  Bitwa o Helmowy Jar była w deszczu i ciemnościach i było widać kto kogo napierdala!

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1851 dnia: Kwiecień 30, 2019, 09:02:42 »

Nie wiem kto wymyślił, żeby konnica pojechała pierwsza i to w całkowitą ciemność, ale powinien dostać medal za pomysłowość. Nic tak nie podnosi morale jak śmierć 1/3 całej twojej armii. Dothrakowie to może nie piechota, ale przynajmniej mogliby opóźnić marsz nieumarłych. A tak, wszyscy padli w minutę i tyko Jorah przeżył, bo chronił go plot armor.

What? A kiedy konnica powinna pojechać, jak piechota będzie już związana walką? Konnica do tego jest, że przejeżdża przez piechotę i wraca. W bitwie z ludźmi tak by należało zrobić. A to pierwsza bitwa z nieumarłymi z tego co liczę, więc nie ma dowódcy z wiedzą o taktyce na takiego wroga. 

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #1852 dnia: Kwiecień 30, 2019, 09:06:21 »
To co, żegnamy się z Danką? Jej związek ze Snowem jest już niemożliwy, królową też nie będzie, bo prawa do tronu ma jej bratanek, smoki też pewnie spokojnie przejdą do pańcia, skoro jest Targaryenem. Danka przypomniała też w ostanim odcinku, że tylko dwóch ludzików kocha, to jest oczywiście Snow i Drogo. No i ten ostatni chyba został przypomniany nieprzypadkowo. Jak weźmiemy scenę z drugiego sezonu, gdzie jest wizja Danki jak omija tron w śniegu, wychodzi za mur, a tam w jakimś tipi czeka na nią Drogo z dzieciakiem i mówi, że nie spierdolił w zaświaty bo czeka na nią, żeby zrobić to razem pełną familią, to chyba już nie ma lepszych znaków, że przed nami ostatni odcinek z tą dziewczyną. No jestem ciekawy, ale chyba przyznacie, że trzyma się to kupy?

https://youtu.be/gulVUWrADCM

pozdr
Czyli co, zakochała się w swoim gwałcicielu?

A co do trzeciego epizodu to dla mnie ciemno, chaotycznie, bez pomysłu, urodzaj plot armorów, no i oczywiście Arya ex machina. Tylko wątek Mellisandre był tu ciekawy, szczególnie biorąc pod uwagę tę scenę z trzeciego sezonu:
https://youtu.be/Kc7Oe7e08pU
Mam nadzieję, że się okaże, że NK chciał uratować Westeros, bo Bran będzie głównym złym.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #1853 dnia: Kwiecień 30, 2019, 09:08:17 »
Bitwa o Helmowy Jar była w deszczu i ciemnościach i było widać kto kogo napierdala!

To samo pomyślałem oglądając ten odcinek! Ogólnie tylko ten początek mi się podobał jak im te miecze podpalili i jak się robili o nieumarłych i nagle wszystko zgasło.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1854 dnia: Kwiecień 30, 2019, 09:20:30 »
Najt King nie może ratować, bo po nim ludzie nie zostają. Nie ma możliwości żeby w historii ludzi dobrym było zakończenie bez ludzi.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #1855 dnia: Kwiecień 30, 2019, 09:40:09 »
Ale przyznacie, że temu całemu Panu Światła to tak za bardzo ufać to nie można.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #1856 dnia: Kwiecień 30, 2019, 09:53:07 »
Sposób w jaki zginął Night King mi się podobał. Wielokrotnie w odcinku pokazano, że w bezpośrednim starciu jest nie do zajebania:
- Daenerys get ze flammenwerfer, a ten z szelmowskim uśmieszkiem sięgnął po dzidę;
- Snow chciał się z nim naparzać mieczem, a ten zasłonił się zgrają umarlaków;
- pozbawiona nadziei, desperacka szarża Theona pokazała tylko, że pojedyncze ludziki pokonuje z palcem w dupie;
- nawet w siódmym sezonie się nie pierdolił i jak Daenerys przyleciała z trzema smokami, to jakby nigdy nic zrobił jeb z dzidy i musiała salwować się ucieczką.
Takich skurwieli zabić może tylko skrytobójca. Taki który przyczai się w cieniu, przemyka po dachach jak kot i w chwili, gdy cel ataku napawa się chwilą triumfu (podczas gdy jego ziomki stoją i gapią w zachwycie jaki ten ich boss jest niesamowity) i już, już ma zaciukać Brana jeb! znikąd wyskakuje Arya i prawie jej się nie udaje, bo ją chwycił za gardło i rękę ze sztyletem. A ta w mgnieniu oka go dyma.
Zajebista scena, aż mi się pierwszy AC przypomniał.

A najładniejsza scena, to ta w której Arya ucieka ciemnymi korytarzami zamku i mija okna oświetlające jej twarz w ciemności bladym światłem, gdzieniegdzie w płatkach śniegu. Uczta dla mych oczu.

Zdruzgotane morale ludzi patrzących na łunę płonących ostrz Dothraków zmieniającą się w cienką linię świetlików i oczekiwanie na śmierć czyhającą w ciemności - też było fajne.

Szkoda, że widowisko jako całość psuły ujęcia pokazujące głównych bohaterów, którzy byli tak, kurwa, nieporadni, że szok. Sam pchał się do walki, nie wiem po co, Brien, Robak, Jamie co chwilę zasypywani wrogiem, żeby za chwilę pokazać, że jednak nie - świetnie sobie radzą. BTW rozumiem, że Jamie walczy gorzej lewą ręką, więc czemu nie kazał wykuć sobie jakiegoś ostrza ze smoczego szkła nakładanego na kikut?

Krypta została odwalona tak bardzo po łebkach, że szok. Nic ze scen tam pokazanych nie wnosiło do serialu. No może reakcja Sansy na Tyriona całującego jej dłoń.

Za parę dni obejrzę jeszcze raz, żeby się po napawać :)

PS zakończenie a Aryą miałem zaspoilerowane (jebane internety!). To że Theon i Jorah giną też, ale to z Aryą miało dużo grubszy kaliber. Dobrze, że z żoną oglądałem, to przynajmniej jej reakcja była satysfakcjonująca: podskoki, wtulanie w ramię ze strachu i uściski, że Arya odjebała taką akcję. Uwielbiam z tą swoją zarazą filmy oglądać ;D

PS2 Na szczęście nie spieszyłem się z obejrzeniem odcinka zaraz po pracy, bo w nocy widziałem więcej niż bym zobaczył w słońcu odbitym od szyby plazmy Panasa.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1857 dnia: Kwiecień 30, 2019, 09:55:15 »
Walka mieczem wymaga pracy nadgarstkiem, nakładka na kikut mnie dałaby dobrego efektu.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1858 dnia: Kwiecień 30, 2019, 10:00:33 »
Takie przedłużenie ręki coś by dało. Mógłby dźgać i walić z karata. Do tego nadgarstka nie trzeba.

Offline Punkstyler

• Super Badass
  • Best game ever? Counter-Strike 1.6
« Odpowiedź #1859 dnia: Kwiecień 30, 2019, 10:29:49 »
Nie jestem jakimś ekspertem od lore, więc spytam... Dlaczego najlepsze cycki w serialu walą samobója na koniec? Ot tak? Zrobiłam swoje wiec umrę?

// Tapatalk. Sorry za ewentualne błędy.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1860 dnia: Kwiecień 30, 2019, 10:32:47 »
Takie przedłużenie ręki coś by dało. Mógłby dźgać i walić z karata. Do tego nadgarstka nie trzeba.

Albo mógłby mieć zainstalowaną tarczę, taki lokalny kapitun muryka.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1861 dnia: Kwiecień 30, 2019, 10:37:41 »
Nie jestem jakimś ekspertem od lore, więc spytam... Dlaczego najlepsze cycki w serialu walą samobója na koniec? Ot tak? Zrobiłam swoje wiec umrę?
Melissandre ma się pojawić w Westeros i tam zginąć.

Wypełniła swój cel i mogła odejść.

Jeżeli się ktoś nudzi w fabryce/na urlopie to polecam wejść na /r/Freefolk. Kopalnia memów. Najlepsze co wynikło z tego całego serialu :D

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1862 dnia: Kwiecień 30, 2019, 10:38:08 »
Tarcza lub puklerz chociażby, skoro i tak musi się uczyć od nowa, to mógłby nowego stylu.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1863 dnia: Kwiecień 30, 2019, 10:39:06 »
Właśnie!

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1864 dnia: Kwiecień 30, 2019, 10:40:52 »

What? A kiedy konnica powinna pojechać, jak piechota będzie już związana walką? Konnica do tego jest, że przejeżdża przez piechotę i wraca. W bitwie z ludźmi tak by należało zrobić. A to pierwsza bitwa z nieumarłymi z tego co liczę, więc nie ma dowódcy z wiedzą o taktyce na takiego wroga.

No, ale lepiej się przejeżdża z flanki, a jeszcze lepiej z obu naraz, co mogłoby być "dobrym gruntem pod interesy" - wzięcie wroga w kleszcze, czyli klasyczne podwójne okrążenie. No, ale inna sprawa, że wypadałoby mieć pojęcie o liczebności wroga zanim się manewry zacznie planować. Przypomina mi się zabawna scena z serialu o Borgiach (tego z Ironsem w roli Aleksandra VI), kiedy siły papieskie mają się mierzyć z turbo-groźną armią francuską i przygłupi syn papieża - Juan, które wypadło być dowódcą tych sił kombinuje, że Francuzi są groźni, bo podczas oblężeń napierdalają z armat. No więc, oni nie dopuszczą do oblężenia Rzymu, wymanewrują Francuzów w otwartym polu...a potem się okazuje, że francuska armia jest tak duża, że o żadnym zachodzeniu ich z flanki watykańskie siły nie mogą nawet marzyć  :D

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1865 dnia: Kwiecień 30, 2019, 10:50:57 »
@Turbo

W rzeczy samej. Niby powinni flankować, ale jak flankować wroga, którego liczebności nie znamy i jest ciemno choć oko wykol.

BTW Podobał mi się jeszcze Ogar (w pobliżu ognia - Nieogar, hehehe), jak stał taki zrezygnowany, że wszystko chuj i że i tak się im nie uda. Ale jak zobaczył Ptaszynę w opałach, to od razu skoczył na równe nogi i pognał na ratunek :)

No i jeszcze jedna uczta dla oczów (wsadzę w spoiler, bo podgląd w Tapatalku przecie):

(kliknij)

Smoki nad chmurami w świetle księżyca <3

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #1866 dnia: Kwiecień 30, 2019, 10:54:36 »
Drakofilia? Finiksów jest 2x więcej i mają pierwszy ruch.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1867 dnia: Kwiecień 30, 2019, 10:55:47 »
Jak jest ciemno to się wysyła smoki żeby "podświetlić" okolice, a nie ogląda wszystko stojąc na skale :P

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #1868 dnia: Kwiecień 30, 2019, 11:23:57 »
Nawet zakończyć te palce pazurami z szkła. Zombie padali od jakiegokolwiek kontaktu ze szkłem.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1869 dnia: Kwiecień 30, 2019, 11:27:04 »
Popieram. Zabijać mnie tu te ludzie!

pozdr
psn - Skrubolski

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1870 dnia: Kwiecień 30, 2019, 11:31:36 »
Nie no, trzeci odcinek i juz ktos tam zginal. Plus jakby ktos zginal w krypcie, to heheszkom by nie bylo konca.
Opinia osobista: w GoT bohaterowie nie powinni ginac w starciu ze zlem(TM). Powinni ginac wskutek politycznych intryg - I to z pewnoscia sie jeszcze bedzie dzialo.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1871 dnia: Kwiecień 30, 2019, 11:33:10 »
Zabawne, że wielu buldupi o plot armor głównych bohaterów, a błyskawiczny zgon Króla Nocy ich oburza :)

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #1872 dnia: Kwiecień 30, 2019, 11:35:01 »
Jakieś zasady cza mieć!

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1873 dnia: Kwiecień 30, 2019, 11:37:43 »
Przecież tą mendę w teorii jakiś łucznik-niedobitek z obsydianowymi grotami, który się w jakieś wnęce skitrał, mógł łacno ubić w teorii!

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1874 dnia: Kwiecień 30, 2019, 11:38:40 »
Taki byl plan, Theon Bez Kroku przeciez tam z lukiem siedzial.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1875 dnia: Kwiecień 30, 2019, 11:44:45 »
Ale mu się strzały skończyły. No i one były chyba tylko ogniste, czyli na herszta by nie podziałały. W ogóle o tym zapomniałem, że w poprzednim odcinku Jon wykminił, że "wystarczy" zabić wodza i się problem rozwiąże. Myślałem, że Bran tam siedzi, bo gdzieś musi siedzieć, a że jest mistykiem to se to drzewo wybrał, a obstawa mu się należała jak wózek z OLX madce  ;D

Offline okoo

• Badass
    • fajne obrazki robiem
« Odpowiedź #1876 dnia: Kwiecień 30, 2019, 11:51:03 »
nikt nie bóldupi o to że zginął tylko że nie było za tym dobrej historii(edit: ok, ludzie trochę bóldupią że nic nie zostało wyjaśnone, ale to dlatego że nie pamiętają że wszystko zostało już wyjaśnione 3 lata temu w 5  albo 6 sezonie).
2-3 sezony wcześniej Bran potrafił zaglądać w przeszłość, może nawet wpływać na przeszłość, teraz siedział pół odcinka z białymi oczkami, mógł w tym czasie coś kombinować, mogły się jakoś wątki postaci zazębić, wydarzenia mogły sie splatać. Nic takiego się nie dzieję!
Jak wczoraj słońce zaszło to usiadłem, podkręciłem jasność w tv(jezu, ale kompresja momentami wali po oczach), zgasiłem wszystkie światła w mieszkaniu i przeleciałem się jeszcze po odcinku dla kilku scen, które za dnia były zupełnie nieczytelne. Przy drugim oglądaniu to się bardzo rzuca w oczy: co chwila postacie zdają się ginąć, albo być otoczone przez tłumy wrogów po czym mamy cięcie i dwa ujęcia dalej okazuje się że sytuacja wcale nie jest taka dramatyczna. Wątki postaci urywają się, aby 10 minut później postać mogła pojawić się we właściwym czasie i miejscu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2019, 11:52:35 wysłana przez okoo »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1877 dnia: Kwiecień 30, 2019, 11:59:37 »
Nie no, trzeci odcinek i juz ktos tam zginal.

Dokładnie - ktoś tam. 3 garnitur i jeszcze dalej. Tu zdecydowanie powinien zginąć ktoś ważny. Najlepiej Danka. No niech już ją uśmiercą pls ;)

Plus jakby ktos zginal w krypcie, to heheszkom by nie bylo konca.

No zginęły przecież randomy.

nikt nie bóldupi o to że zginął tylko że nie było za tym dobrej historii

+1. Skoro cały "plan" zasadzał się na ataku na NK, to dlaczego nie został tak przygotowany, żeby NK wpuścić w zasadzkę? Przecież mogli bait-brana posadzić w takim miejscu, gdzie NK mieliby na widelcu, a nie że broni go pacan z łukiem bez strzałek.

No kurde wkurwia mnie w tym odcinku brak jakiegokolwiek pomysłu czy strategii. A chuj puszczamy wszystkich się napierdalać, zobaczymy co z tego wyjdzie. A jedynego gościa, który mógłby przygotować taktykę zamykamy z trupami pod ziemią. Ehhh...

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #1878 dnia: Kwiecień 30, 2019, 12:06:58 »
Smoki nad chmurami w świetle księżyca <3
Wiszące w miejscu jak kolibry. Ale może dlatego, że to wiwerny? Mój największy zarzut do tego odcinka, to bliskie ujęcia z chaotyczną kamerą, a do tego ciemność. Często nie wiedziałem kogo właściwie oglądam. O strategii już sporo napisaliście, mnie dodatkowo rozbawiła sytuacja z okazji odwrotu. Wbiegły ludziki do twierdzy i stoją na dziedzińcu. Zombie przerwały palące się zasieki i podnosi się krzyk dowódców: dawać na mury, musimy się bronić! Drugi świetny numer, to gdy Człowiek z Płonącym Mieczem się skrada. Był niesłychanie trudny do zauważenia. Takich bezsensownych kwiatków było pełno, ale ciekaw jestem kolejnych odcinków. Czuję, że się jeszcze sporo pośmieję.
Gregys out.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1879 dnia: Kwiecień 30, 2019, 12:09:03 »
+1. Skoro cały "plan" zasadzał się na ataku na NK, to dlaczego nie został tak przygotowany, żeby NK wpuścić w zasadzkę? Przecież mogli bait-brana posadzić w takim miejscu, gdzie NK mieliby na widelcu, a nie że broni go pacan z łukiem bez strzałek.

Ale on nie jestem tępmy zombie - oczywista zasadzka byłaby oczywista.