Autor Wątek: PS4 Pro  (Przeczytany 328896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
Odp: PS4 Pro
« Odpowiedź #3160 dnia: Marzec 09, 2018, 14:26:23 »
Można włączyć i zapomnieć, bo konsola po włączeniu supersamplingu będzie się zachowywała dokładnie tak, jakby była podłączona do TV 4K. Taki telewizor chyba warto kupić, podłączyć i zapomnieć?;-)
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3161 dnia: Marzec 09, 2018, 14:33:35 »
Ok, to powodzenia z graniem w The Last Guardian w 20fps w trybie włączyć i zapomnieć ;-)
Oraz w każdą inną grę która w trybie "4K" działa gorzej niż w 1080p;-)

Odpowiadając na twoje pytanie, nie nie warto, jeśli się chce grać w najpłynniejszą wersję. Ja mam TV 4K i do The Last Guardian specjalnie wymuszałem tryb 1080p w opcjach konsoli żeby nie mieć ciągłych spadków. Na szczęścię w tę stronę się dało - dopiero bym się wkurzył jakby po przełączeniu na 1080p miał supersampling z 1800p i nadal spadki.

« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2018, 14:37:34 wysłana przez Simplex »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3162 dnia: Marzec 09, 2018, 14:41:39 »
Na One X supersamplingu nie można wyłączyć i nikt nie narzeka. Więcej, brak wyboru to w tym wypadku zaleta i standard.
The Last Gardian to po prostu gra (i drastyczny wyjątek), która nie działa zbyt płynnie. Równie dobrze można narzekać na brak możliwości zmniejszenia rozdzielczości w KAŻDEJ grze, która gubi klatki.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3163 dnia: Marzec 09, 2018, 14:51:41 »
Na pewno nie można? I czy jesteś pewien że na całej planecie Ziemia nikt na to nie narzeka? Bo podejrzewam, że jakby dobrze poszukać, to się ktoś znajdzie;-)

No i czy One X są gry które na zwykłym One działają zauważalnie lepiej niż na X? Jeżeli nie, to by pewnie wyjaśniało czemu nikt nie narzeka;-)
A jeżeli są, to gwarantuję że gdzieś w internecie ktoś na to narzekał.

Last Guardian to nie jest jedyna taka gra. Jeżeli gra działa płynnie w 1080p na wolniejszym modelu a w wyższej rozdzielczości na szybszym działa gorzej, to jak najbardziej można narzekać. No a skoro teraz są telewizory 1080p i 4K na rynku to jak najbardziej można narzekać, jeżeli nie ma wyboru rozdzielczości zwłaszcza gdyby wybranie 1080p dawało płynniejszą rozgrywkę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2018, 14:53:32 wysłana przez Simplex »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3164 dnia: Marzec 09, 2018, 15:12:44 »
No przecież wiadomo, że pisząc "nikt" nie ma się na myśli tak naprawdę nikogo:-)

Dobrze, to sumując sprawę:

- supersampling działa i tak w 95% gier (nie chce mi się liczyć krzyżyków, ale to coś w tych okolicach) bez włączania tej nowej opcji w systemie
- wśród pozostałych 5% gier tryb wyższej rozdzielczości negatywnie wpływa na wydajność w The Last Guardian i prawdopodobnie w Black Ops 3. W Rocket League wyłącza AO i MB. Na resztę negatywnego wpływu nie stwierdzono (zweryfikować we wklejanej wyżej tabelce)

Teraz można sobie odpwiedzieć sobie na pytania: Włączyć i zapomnieć? Włączyć i sprawdzać potencjalne negatywne efekty domyślnej konfiguracji podczas pierwszego uruchomienia nowej gry; edytować konfig w celu zyskania kilku klateczek w razie potrzeby (a la PC master race)? Nie włączać? ;-)

No i czy One X są gry które na zwykłym One działają zauważalnie lepiej niż na X? Jeżeli nie, to by pewnie wyjaśniało czemu nikt nie narzeka;-)
A jeżeli są, to gwarantuję że gdzieś w internecie ktoś na to narzekał.

Not so fast. To jest inna sprawa. Nie porównujemy One do One X albo PS4 do Pro, tylko Pro w niższej rozdzielczości do Pro w wyższej rozdzielczości. Na X nie możesz porównać, bo tam zawsze jest supersampling. Gdyby The Last Guardian był na One X to działałby tylko w 20 klatkach;-)
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2018, 15:17:44 wysłana przez Qu84 »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3165 dnia: Marzec 09, 2018, 15:22:41 »
Nie działałby w 20 bo to o połowę szybsza konsola, więc akurat 30;-)

Teraz można sobie odpwiedzieć sobie na pytania: Włączyć i zapomnieć? Włączyć i sprawdzać potencjalne negatywne efekty domyślnej konfiguracji podczas pierwszego uruchomienia nowej gry; edytować konfig w celu zyskania kilku klateczek w razie potrzeby (a la PC master race)? Nie włączać? ;-)
Mozna redukowac do absurdu pisząc o edytowaniu konfigu na konsoli.
Mozna włączyc i zapomnieć, a potem się dziwić czemu gra nie chodzi płynnie i nie rozumieć powodów. Można też włączyć na stałe, bo w wiejskich gier działa, a przed włączeniem konkretnej gry sprawdzić ja na liście na ResetEra, ale nie każdy musi być świadomym użytkownikiem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2018, 15:27:35 wysłana przez Simplex »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3166 dnia: Marzec 09, 2018, 15:25:55 »
W dwudziestu, bo na X byłby w true 4K, a nie w jakimś rozmytym 1890p;-)

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3167 dnia: Marzec 14, 2018, 08:18:01 »
To co pisał simplex o xox względem xo to myślę, że tak właśnie jest - po prostu xox jest ok 5x szybszy od xo i ja nie kojarzę, żeby jakaś gra na xox dzialala mniej płynnie niż na xo ;) Stąd nie widziałem też żeby gdziekolwiek ktoś narzekał na supersampling na xox.

W przypadku Pro mamy niezbyt dużą przewagę względem nooba stąd takie zonki w niektórych grach i oszukane 4k.

Mysle, że można to po prostu włączyć na stałe, a tylko kombinować jeżeli gra nie działa płynnie ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 08:19:43 wysłana przez Aludan »
PC (Ryzen 7 2700X, Palit 2080 Ti, 16 GB DDR4 3200) / PS4 Pro (7116B) / Xbox One X Project Scorpio Edition

Offline Qu84

• Ultimate Badass
PS4 Pro
« Odpowiedź #3168 dnia: Marzec 14, 2018, 09:34:12 »
Ludzie narzekają/nie narzekają, bo nie bardzo rozumieją jak to działa. Widziałeś, żeby ktoś narzekał na framerate po zmianie TV z 1080p na 4K? Ty narzekałeś, że supersampling wyłącza AO...itd.

Aha...i chodzi o to, żeby było płynnie? Czy żeby było płynniej niż na innych konsolach? Jeśli to pierwsze, to zapewniam Cię, że są gry na X, które nie trzymają docelowego framerate, a które mogłyby działać płynniej w niższej rozdzielczości. Nie mogą, bo X ma niewyłączalny supersampling.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 09:45:05 wysłana przez Qu84 »

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3169 dnia: Marzec 14, 2018, 09:54:52 »
Ludzie narzekają/nie narzekają, bo nie bardzo rozumieją jak to działa. Widziałeś, żeby ktoś narzekał na framerate po zmianie TV z 1080p na 4K? Ty narzekałeś, że supersampling wyłącza AO...itd.
No przecież o tym jest defakto dyskusja w przypadku PS4 Pro.

Aha...i chodzi o to, żeby było płynnie? Czy żeby było płynniej niż na innych konsolach? Jeśli to pierwsze, to zapewniam Cię, że są gry na X, które nie trzymają docelowego framerate, a które mogłyby działać płynniej w niższej rozdzielczości. Nie mogą, bo X ma niewyłączalny supersampling.
No wiem, że są gry, które mogły by płynniej działać na xox gdyby nie wymuszone 4k, ale chodziło o porównanie ze zwykłym xo - ktoś po przesiadce ze zwykłego na xox raczej nie odczuwa dyskomfortu z powodu supersamplingu, którego nie można wyłączyć, bo nie znam gry która na xox działa gorzej niż na zwykłym xo.

Chodziło mi tylko o tą zależność :)
Tak ogólnie to też bym chciał mieć większą możliwość wpływania na gry, czy wolę większy framerate czy rozdziałkę, ale to są tylko chlubne wyjątki ;/

Ps. Dobrym przykładem na wymuszony supersampling jest dodanie 1440p output w XoX, a przecież można by zyskać gdzie indziej (fps, efekty itd.)
Ciekawe czy Sony też doda, co mogło by skutkować lepszą płynnością gier. Tylko nie piszcie, że 1440p nikogo, bo akurat PS4 Pro + PC to jest fajne combo, a na PC 1440p jest dość popularną rozdziałką :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 09:58:11 wysłana przez Aludan »
PC (Ryzen 7 2700X, Palit 2080 Ti, 16 GB DDR4 3200) / PS4 Pro (7116B) / Xbox One X Project Scorpio Edition

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3170 dnia: Marzec 14, 2018, 10:37:38 »
http://gs.statcounter.com/screen-resolution-stats/desktop/worldwide
W sumie dość duży udzial tej rozdzialki na desktopach, nawet się nie spodziewałem. Pierwsza typowo laptopowa, druga FHD, a trzecia to wlasnie 1440, jakieś 7% rynku.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #3171 dnia: Marzec 14, 2018, 10:46:54 »
To bardzo dobry kompromis jeśli chodzi o wymagania co do 4K.

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3172 dnia: Marzec 14, 2018, 10:54:34 »
http://gs.statcounter.com/screen-resolution-stats/desktop/worldwide
W sumie dość duży udzial tej rozdzialki na desktopach, nawet się nie spodziewałem. Pierwsza typowo laptopowa, druga FHD, a trzecia to wlasnie 1440, jakieś 7% rynku.
Pokręciłeś, bo 1440p to nie jest 1440x900 tylko 2560x1440 ;)
Takiej tam nie ma wymienionej, tak samo jak 4k.
Te dwie łapią się w "other" czyli jakies 16% rynku niby.

To bardzo dobry kompromis jeśli chodzi o wymagania co do 4K.
Dokładnie ;) Mam 31,5" 1440p monitorek, na którym W3 działa na ultra w 60 fps.
Zmieniłem na 31,5" 4k, w W3 już tylko 30 fps (realnie ok 35 średnio), a w jakości grafiki praktycznie nie widzę różnicy - jest delikatnie ostrzej, ale to nie jakaś przepaść.
Na pulpicie muszę mieć skalowanie 150%, żeby obraz wyglądał jak na 1440p.
Czyli wychodzi z tego, że 4k to ma sens tylko do konsol (za wyjątkiem być może XoX, które ma outputować w 1440p, ale jeszcze praktycznych testów nie widziałem), albo jak się siedzi metr przed 40" 4k monitorem ;) Przy 31,5" 4k nie ma sensu za bardzo na PC - i tak nie widać tych szczegółów.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3173 dnia: Marzec 14, 2018, 10:58:11 »
Fakt, sorry niedospany jestem dzisiaj. Nie tylko te sie łapią w other ;), w teorii jeżeli się nie łapią na główne to mają pojedynczo mniej niż najmniejsza wylistowana ;). Czyli mniej niz 2,75%.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 11:03:01 wysłana przez Blue__ »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3174 dnia: Marzec 14, 2018, 13:40:19 »
No przecież o tym jest defakto dyskusja w przypadku PS4 Pro.

No wiem, że są gry, które mogły by płynniej działać na xox gdyby nie wymuszone 4k, ale chodziło o porównanie ze zwykłym xo - ktoś po przesiadce ze zwykłego na xox raczej nie odczuwa dyskomfortu z powodu supersamplingu, którego nie można wyłączyć, bo nie znam gry która na xox działa gorzej niż na zwykłym xo.

Chodziło mi tylko o tą zależność :)
Tak ogólnie to też bym chciał mieć większą możliwość wpływania na gry, czy wolę większy framerate czy rozdziałkę, ale to są tylko chlubne wyjątki ;/

Ps. Dobrym przykładem na wymuszony supersampling jest dodanie 1440p output w XoX, a przecież można by zyskać gdzie indziej (fps, efekty itd.)
Ciekawe czy Sony też doda, co mogło by skutkować lepszą płynnością gier. Tylko nie piszcie, że 1440p nikogo, bo akurat PS4 Pro + PC to jest fajne combo, a na PC 1440p jest dość popularną rozdziałką :)

1440p to nie jest standardowa rozdzielczość dla Pro? Z analiz DF pamiętam, że to właśnie ta wartość w odniesieniu do Pro pojawia się najczęściej.

A co do naszej dyskusji o dylemacie "włączać czy nie", to uważam, że to problem nie dość, że związany bardziej z psychologią niż technologią, to jeszcze dość wydumany. Wydumany, bo dotyczy tak naprawdę pojedynczych gier - takich której nie mają "swojego" supersamplingu i z tej ograniczonej grupy dodatkowo takich, które w 4K działają widocznie gorzej niż w 1080p. Jedyna gra znana mi gra to The Last Guardian - i tak gwoli ścisłości, to ona na Pro nawet w 4K, działa lepiej niż na standardowej konsoli w 1080p (przynajmniej według tabelki na Resetera).

A psychologiczny, bo tu nie chodzi o to co tracisz włączając supersampling, ale o to, że w ogóle coś możesz stracić. Absurdalne jest dla mnie marudzenie Morgana z DF, że włączając supersampling użytkownicy Pro nie są informowani o tym co "tracą" - przykład z Rocket League. Po pierwsze, jeśli tego użytkownicy po prostu nie widzą i jeśli trzeba im pokazywać strzałkami na powiększonych fragmentach obrazu co tracą, to oni nic nie tracą. Po drugie, według niego z tego powodu supersampling na Pro to proteza, a rozwiązanie na X jest ekstra. A jedyna różnica jest taka, że na Pro wiesz co tracisz (dzięki obrazkom ze strzałkami, w tych nielicznych przypadkach kiedy rzeczywiście coś tracisz), a na X tego nie wiesz, bo nie masz z czym porównać.

Jeśli nie porównujemy dostępnych opcji i wydajności w ramach jednej konsoli, to równie dobrze możemy i Pro porownywać do Xbox One:-)
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 13:43:52 wysłana przez Qu84 »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3175 dnia: Marzec 14, 2018, 13:46:26 »

Ja grałem w 1080p na Pro i miałem okazyjne dropy poniżej 30, więc nie zgadzam się z tabelką z ResetERA. Tryb 1890p to w ogóle mogli sobe darować (albo dać dynamiczną rozdzielczość), bo co chwilę fps spada poniżej 30. Literally unplayable!

Nawet jeśli jakaś gra działa w 1440p na pro to konsola nie wysyła takiego obrazu do TV, tylko zapewne 4K upscalowany do 1440p (ewentualnie hud jest w natywnym 4K, to dobra praktyka), a na Xboksie One X ma być natywne wsparcie dla sygnału 1440p.

Już wcześniej wspominałem, że BLOPS3 też działa gorzej w "4K", nie trzyma 60fps. I chyba jeszcze jakaś gra, ale nie pamiętam.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3176 dnia: Marzec 14, 2018, 13:51:36 »
No to "strata" w przypadku Pro i supersamplingu jest jeszcze mniejsza, bo oba tryby dropią;-)

Ale ten 1440p zadziała tylko dla wyświetlaczy 1440p? W innym przypadku obraz i tak będzie odpowiednio skalowany, tyle że przez TV/monitor?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3177 dnia: Marzec 14, 2018, 13:55:39 »
No tak to rozumiem, że tryb 1440p jest przeznaczony dla monitorów 1440p.

W the last guardian nigdy nie było "straty" dlatego że gra w trybie 1890p gubi klatki, więc to że nie dało się go wymusić na TV 1080p nic nie zmieniało (chyba że ktoś ma specyficzny fetysz że lubi spadki fpsów i wygładzone krawędzie jednocześnie). Ale faktycznie nie dało się tego wymusić a teraz się da.
Za to była (i nadal jest) irytacja tym, że żeby dało się na Pro zagrać bez dużych dropów poniżej 30, to to trzeba ręcznie przestawiać rozdzielczość na 1080p w ustawieniach konsoli a potem ponownie przestawiać na 4K jak się chce grać w inną grę.

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3178 dnia: Marzec 14, 2018, 14:10:45 »
PS4 Pro faktycznie wiele gier renderuje w 1440p, co następnie jest upscalowane do 4k lub mamy szachownicę w 4k.
Tak czy siak, 1440p to często max co daje konsola, więc fajnie było by z tego skorzystać 1:1 na outpucie do monitora 1440p bez dodatkowych zabiegów.

Co ważniejsze obecnie sytuacja na XoX i PS4 Pro wygląda tak, że jak podłączysz monitor 1440p to konsola widzi go jako 1080p i generuje obraz 4k, następnie skaluje w dół (supersampling na XoX i PS4 Pro w grach lub tej nowej opcji), wysyła do monitora obraz 1080p, monitor musi to następnie przeskalować w górę do 1440p i wychodzi z tego kupa gorsza niż oglądanie tego samego na ekranie 1080p.

XoX ma dostać w końcu natywny output 1440p, co oznacza, że do monitora będzie trafiał faktycznie sygnał 1440p i monitor nie będzie musiał nic skalować.
W zamierzeniu obraz ma być zatem lepszy niż na ekranie 1080p, bo supersampling też będzie działał tylko z 4k do 1440p.

Dlatego mówię, że fajnie jakby Sony wprowadziło w końcu output 1440p, bo podejrzewam, że sporo osób ma PC + PS4 Pro i wtedy jest zonk, bo albo gramy na ekranie 4k i cierpi PC (fps), albo 1440p i cierpi obraz z PS4 Pro, albo 1080p i wtedy Pro ma już mniejszy sens + jak np. dla mnie 1080p to za mało (piksele).
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 14:12:24 wysłana przez Aludan »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3179 dnia: Marzec 14, 2018, 14:11:27 »
W takim razie nie wydaje mi sie, żeby tryb 1440p wpływał jakoś na wydajność. Gry będą renderowały tak jak teraz, tylko konsola będzie down/upscalować obraz na wyjściu do 1440p. Zresztą na zwykłym X też ma to być, a tam 1440p to mission impossible przecież.

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3180 dnia: Marzec 14, 2018, 14:14:09 »
Podejrzewam, że skalowanie obrazu z 4k do 1440p jest po prostu trudniejsze niż z 4k do 1080p (4:1 piksele) i żeby wyglądało to dobrze i nie wpływało negatywnie na wydajność to nie jest proste do zaimplementowania. Inaczej nie widzę jakiegoś sensownego wytłumaczenia czemu obie firmy tego nie wprowadziły na premierę... MS chociaż zapowiedział i teraz w końcu niebawem to będzie wprowadzone ;)

Ale to co piszesz to też tego nie rozumiem, że skoro większość gier jest jednak wewnętrznie renderowana w 1440p na PS4 Pro i potem dopiero podciągana do 4k sztucznie to czemu nie dać opcji natywnego sygnału 1440p co było by idealne na takich monitorach? Pewnie chodzi o cios wizerunkowy, bo wyszło by masowo na jaw, że PS4 Pro renderuje obraz 1440p i w 4k wygląda to tak samo :P (bo faktycznie pikseli więcej nie wytwarza)

Ps. Dodam, że obecnie mam nadal oba monitory 31,5" ten 1440p i 4k no i ... czekam na rozwój wydarzeń ;)
(do PC znacznie lepszy jest ten 1440p, bo poza PPI ma też znacznie niższy input lag i 75 Hz z freesync)
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 14:20:04 wysłana przez Aludan »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3181 dnia: Marzec 14, 2018, 14:18:15 »
Wiesz, obie firmy wielu nawet bardziej oczywistych rzeczy/funkcji nie wprowadziły na premierę i nie dało się tego w żaden sensowny sposób wytłumaczyć;-)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3182 dnia: Marzec 14, 2018, 14:26:17 »
Strzelam, że wytłumaczenie jest takie że 99% klientów podłącza konsolę do TV 1080p lub 4K.

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3183 dnia: Marzec 14, 2018, 14:35:01 »
No tak ... ja obecnie (i wcześniej) też, bo NIE mam wyjścia ::)

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #3184 dnia: Marzec 26, 2018, 10:31:23 »
Unity?s award-winning Demo Team, creators of Adam, is excited to announce Book of the Dead, a first-person interactive demo showcasing the capabilities of Unity 2018 for powering high-end visuals for game productions.

Book of the Dead - Running on PlayStation 4 Pro
https://www.youtube.com/watch?v=Lhpn96bbzkk

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #3185 dnia: Marzec 26, 2018, 10:39:50 »
Wyglada super, lepiej niz ostatnie metro na raytracing - ilosc szczegolow jest imponujaca. Ciekawe tylko, jak bedzie to dzialac na standardowej ps4 / xb. Dodatkowo nie wiem, czy to ja, ale o ile przy stabilnej kamerze wszystko wyglada super, to podczas ruchu obraz lekko irytowal.

Offline psxfan

• Super Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #3186 dnia: Marzec 26, 2018, 15:46:00 »
bedę żebrał
Jak ktoś ma wolny kod na ps plus, to chętnie przygarnę:)

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #3187 dnia: Marzec 26, 2018, 16:33:19 »
Na rok może być?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3188 dnia: Marzec 26, 2018, 17:01:27 »
Book of the Dead to ma być jakaś gra:
https://www.youtube.com/watch?v=DDsRfbfnC_A

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #3189 dnia: Marzec 26, 2018, 17:22:34 »
Obserwuje to od jakiegos czasu, i to wciaz jest tylko demo. Ale koles ma tego Adama w dokonaniach, tez fajnie sie oglada. Nie sadze, zeby sie przerzucili na gry... chyba, ze w zasadzie typowo filmikowe. Niemniej, czekam na wiecej informacji, bo w unity troche sie bawilem, a te nowe pewnie otworzy mase nowych opcji.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3190 dnia: Marzec 26, 2018, 17:28:44 »
Racja, to jest demo, ale na stronie unity pisza, że interaktywne. Czyli jakieś elementy growe są (np symulacja chodzenia).

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #3191 dnia: Marzec 26, 2018, 17:42:07 »
no tak, pewnie za jakis czas placacy subskrybenci beda mogli to sciagnac i troche po tym 'polazic'. Ale to nie sa elementy growe, chyba ze wizualizacje autocada i 'chodzenie' po pomieszczeniach tez nazwiemy elementami growymi ;)
To po prostu niezla, solidna prezentacja nowych narzedzi, i robi solidne wrazenie, ktore moze byc przebite jedynie przez wymagania sprzetowe ;)

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #3192 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:00:41 »
Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jakiś konkretny model? Dodatki?

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #3193 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:02:57 »

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #3194 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:06:24 »
a nie było ostatnio jakiejś rewizji? najnowsze modele też są głośne?
może dopiero ta limitka z god of war coś zmieni....

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3195 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:09:33 »
JBzP i Blu twierdzą że ich konsole są ciche i ja im wierzę, zwłaszcza JBzP który jest zwyrolem pod tym względem. To są chyba te nowsze rewizje ale nie wiem jaka cyferka.

Offline Arcybibosz

• Prezes
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #3196 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:11:18 »
a nie było ostatnio jakiejś rewizji? najnowsze modele też są głośne?
może dopiero ta limitka z god of war coś zmieni....

To ja już bym wolał żeby moja konsola była głośna niż miała tak wyglądać :D.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #3197 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:12:28 »
Wszystko zależy od gry. Ja mam premierowy model i potrafi zawyć w pewnych momentach, sporadycznie, ale jednak. Kiedyś tak donośnie, że nawet małżonka zwróciła na to uwagę z innego pomieszczenia.

Pewnie musiałbym kupić chiński śrubokręcik i przeczyścić.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3198 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:15:13 »
Ja mam konsole hadxmena, w Horizon non stop był odrzutowiec, musiałem grac na słuchawkach izolujacych (HyperX Cloud).
A u JBzP w Horizonie konsola działała "normalnie" czyli nie ogluszala osób będących w pomieszczeniu.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #3199 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:36:24 »
jak wyjdzie nowa generacja to strach kupić na premierę. mam nadzieję, że pójdą śladami ms i poprawią ten aspekt.