Autor Wątek: Problemy  (Przeczytany 169539 razy)

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
Odp: Problemy
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 05, 2013, 02:31:09 »
Kochani, nie rozumiem Was trochę. Jakim trzeba być ignorantem żeby nie zauważać braku łatwego dostępu do tak banalnych opcji?

Headset pozbawiony kompletnie żadnych regulacji i mam się do nich dokopywac DWOMA kliknieciami w UI? Nie wierze w to co czytam. To musi być natychmiastowe, jeśli nie jest to to jest po prostu zły projekt. Głośniej ciszej to opcja wykorzystywana bardzo często. To MUSI być na wierzchu.

Wszystko co jest ukryte pod menu "wybierz urządzenie" to ułomność interfejsu. Chce wyłączyć głupiego pada i klikam jak ten debil. Co stało na przeszkodzie żeby dać to jedno menu wyżej? Wyklikuje to konkretnym padem, po co miałbym go jeszcze wybierać z listy? Czyżby projektanci pada kompletnie nie współpracowali z projektantami interfejsu?

Dokładnie ten sam problem jest z klikanina podczas wysyłania zaproszenia do gry lub party.

Dalej. Jak można było nie dać tak PODSTAWOWEJ opcji jak pauzowanie downloadu? Albo zmiany tego co ma się ściągnąć w pierwszej kolejności!?

Dlaczego po złapaniu pucharka, klikam PSButton i NIE DOSTAJE jego szczegółów, albo chociaż ich listy?!

O tym w co trzeba wejść żeby usunąć użytkownika już mówiłem na podcascie. Żenada.

To są naprawdę małe rzeczy, ale nie wmawiajcie mi, ze coś takiego jest wygodne :) sam jestem tylko programista, ale nie kumam jak tak ogromna firma nie potrafiła zrobić czegoś wygodnego. Bo nasrac opcji każdy umie, ale sensownie je ułożyć jak widać nie bardzo.

I żeby nie było ze hejtuje PS4 jako całość. Nie, konsola mi się podoba. Gra się fajnie i o to głownie chodzi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2013, 02:40:15 wysłana przez SirMike »

password

• Gość
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 05, 2013, 07:24:39 »
@ Sir
To nie jest tak, że na starcie czegoś dużego coś zawsze musi być nie do końca po naszej myśli (pomijam BF4 bo to ogólnie jakaś pomyłka).
Teraz wystarczy wykrzyczeć swoje w internetach i czekać na update. Moim zdaniem, wyłączanie kontrolera poprzez kilka kliknięć albo przytrzymanie psbutton 10s+ nie jest problemem. Drażni mnie jedynie pasek albo paski postępu przy próbie zaproszenia kogoś do gry (testowałem tylko w resogunie).
Liczę na drobne poprawki, które na pewno się pojawią w kolejnych apdjtach.

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 05, 2013, 07:58:52 »
Dwa klikniecia w UI!!! Tragedia normalnie :)

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 05, 2013, 08:44:50 »
Przez dwa kliknięcia odechciewa mi się korzystać z multitaskingu w Androidzie. Jeśli pracuję jednocześnie w jakimś edytorze tekstu i przeglądarce, to naciśnięcie przycisku wyboru aplikacji, a później jeszcze wybór tej aplikacji z listy za każdym razem jest cholernie irytujacy i bez porównania mniej wygodny niż w Modern UI Windowsa 8.1, gdzie na poprzednią aplikację przełączam się natychmiast jednym przeciagnieciem palca od lewej krawędzi. Dwa kliknięcia to dwa razy więcej pracy niż jedno. Teraz pomyśl, że producent telewizora do regulacji głośności stosuje menu ekranowe, a nie bezpośrednio przycisk + - na pilocie. Albo żeby podgłośnić muzykę w smartphonie musisz odblokować ekran, kliknąć głośność i dopiero wtedy pojawia się suwak. Użyteczność na poziomie pralki ładowanej od tyłu.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 05, 2013, 12:26:57 »
Przez dwa kliknięcia odechciewa mi się korzystać z multitaskingu w Androidzie. Jeśli pracuję jednocześnie w jakimś edytorze tekstu i przeglądarce, to naciśnięcie przycisku wyboru aplikacji, a później jeszcze wybór tej aplikacji z listy za każdym razem jest cholernie irytujacy i bez porównania mniej wygodny niż w Modern UI Windowsa 8.1, gdzie na poprzednią aplikację przełączam się natychmiast jednym przeciagnieciem palca od lewej krawędzi. Dwa kliknięcia to dwa razy więcej pracy niż jedno. Teraz pomyśl, że producent telewizora do regulacji głośności stosuje menu ekranowe, a nie bezpośrednio przycisk + - na pilocie. Albo żeby podgłośnić muzykę w smartphonie musisz odblokować ekran, kliknąć głośność i dopiero wtedy pojawia się suwak. Użyteczność na poziomie pralki ładowanej od tyłu.

Wreszcie ktos mnie rozumie :)

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Dojebał bobra do 12
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 05, 2013, 12:49:32 »
#ProblemyPierwszegoSwiata
Jak dla mnie to OS ma chodzić szybko i nie mulić (a ten w PS4 działa znakomicie), interfejs ma drugorzędne znaczenie. Jebie mnie to, czy zamiast jednego kliknięcia są 2 albo 3, bo większość z tych opcji konfiguruje się raz, a potem zapomina o sprawie. Po drugie ten firmware i tak się jeszcze zmieni na 100 różnych sposobów, więc jak dla mnie problem jest kompletnie wyimaginowany.

PS. A tak w ogóle to graficzne interfejsy użytkownika są dla n00bów. Liczy się tylko wiersz poleceń!  :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2013, 12:58:15 wysłana przez Buster Dogg »
(kliknij)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 05, 2013, 12:58:47 »
+1 poza wierszem polecen ;)

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 05, 2013, 15:28:07 »
Wreszcie ktos mnie rozumie :)
+1
Nie znoszę rozbudowanych, mało intuicyjnych systemów.
Dlatego mam maczki  ;)

Ciekaw jestem czy wprowadzą menu rozwijane jak w smartfonach.
Palcem po taczpadzie w dół i podstawowe funkcje jak latarka w padzie się pojawiają.
Albo taka rozwijana belka którą można samemu dostosować do własnych preferencji.

Offline Gil PL

• Stały bywalec
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 05, 2013, 15:37:56 »
Czy ktoś wie co znaczy błąd ce 348780? Dostałem go przy grze w creed 4. Wywalilo mnie do interfejsu ale gra poszla dalej.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 05, 2013, 15:39:37 »
Czy ktoś wie co znaczy błąd ce 348780? Dostałem go przy grze w creed 4. Wywalilo mnie do interfejsu ale gra poszla dalej.
http://lmgtfy.com/?q=ce+348780

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 05, 2013, 17:14:39 »
A moze kolega nie umni po angelskó?  8)

Offline Gil PL

• Stały bywalec
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 05, 2013, 17:58:18 »
A moze kolega nie umni po angelskó?  8)

Nie trzeba umieć angielskiego przecież google tłumaczy każda stronę jak się go ładnie poprosi. Pytałem bo nie chce mi się kopać po blogach sony, a ktoś już to pewnie zrobił  ;D

Offline plumbum

• Stały bywalec
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 05, 2013, 18:24:13 »
Dziwna sprawa: odpalam dzisiaj PS4, chcę uruchomić Resogun a tam komunikat "Nie można uruchomić aplikacji. Aplikacja utraciła ważność". To samo jest z Contrast. PS+ mam ważne do końca marca 2014.
O co chodzi?

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 05, 2013, 18:33:44 »
Kupiłeś xboxa ;).

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 05, 2013, 18:34:54 »
Kojarzę z menu opcję pt. odnowienie uprawnień. Może pomoże.
PSN ID: czajuprime

Offline plumbum

• Stały bywalec
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 05, 2013, 18:56:41 »
Kojarzę z menu opcję pt. odnowienie uprawnień. Może pomoże.
Faktycznie opcja "Przywróć licencje" pomogła. Dzięki.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 07, 2013, 11:21:46 »
Dzwiek z mojej ps4 jest cichszy niz z ps3. Na ps3 rzadko gralem na powyzej 20 na moim Home Theatre (polaczenie optyczne), a tutaj 22 to normalka. Glosnosc dzwieku filmow na blurayu jest na taka sama na obu konsolach. Za bardzo mi to nie przeszkadza, u mnie max to co najmiej 30.
Gry na ps4 moga wyciagnac cos wiecej niz DTS? Zastanawiam sie czy kupic cos nowego, przydalo by mi sie cos z conajmniej 3 wejsciami (hdmi oczywiscie), obecnie mam tylko jedno optyczne i musze uzywac switcha aby miec ps3, xboxa 360 i ps4.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 07, 2013, 14:21:27 »
Gry jadą na LPCM 7.1 i po HDMI też dźwięk jest znacznie cichszy niż na ps3.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 07, 2013, 15:01:56 »
Jest zauwazlana roznica pomiedzy DTS i LPCM 7.1? Jak juz to pewnie wzialbym 5.1.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 07, 2013, 15:02:55 »
DTS = MP3
LPCM = CD
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 07, 2013, 16:55:19 »
Czyli po chłopsku, lpcm to dźwięk nieskompresowany ;)

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 07, 2013, 19:38:47 »
U mnie dźwięk leci z TV i dla odmiany na PS4 jest głośniejszy. Na PS3 musiałem podkręcać głośność na 30, podczas gdy telewizję oglądam zwykle na 10-15. Na PS4 nie muszę już mieszać.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 07, 2013, 19:45:48 »
Nie sluchalem CD co najmniej przez ostatnie 10 lat, wiec nie pamietam jaka jest roznica pomiedzy tym a mp3. Domyslam sie, ze trzeba miec  niezly sprzet aby zauwazyc roznice.

Takie cos dalo by rade (tylko 1x HDMI in)?
http://www.sony.co.uk/product/hch-systems-with-blu-ray-disc/bdv-e4100

Czy potrzebane jest cos z tej polki + kolumny?
http://www.sony.co.uk/hub/receivers-and-speakers/range/receivers
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2013, 19:47:28 wysłana przez jac3k5 »

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Dojebał bobra do 12
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 07, 2013, 19:55:12 »
Nie ten wątek, ale już koniecznie musimy to polecam kolumny Jamo 606 + jakiś amplituner który obsługuje Dolby TrueHD i DTSHD Master Audio i ma porty HDMI w standardzie, które przepuszczają sygnał 3D. Do tego jakaś stacja dokująca do iPhona/iPoda i nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Na pewno zagra to o wiele lepiej niż jakieś plastikowe pierdziawki od Sony.
(kliknij)

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 07, 2013, 20:10:58 »
Połączyłem konto PSN z facebookiem i dowiedziałem się, że mam nieprawidłowe imię. :P W nazwisku konsola łyka polskie znaki, w imieniu już nie. Logiczne.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 07, 2013, 20:42:37 »
Zmień urzedowo.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 07, 2013, 21:59:43 »
No tak, to też logiczne.

Offline Gil PL

• Stały bywalec
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 08, 2013, 09:04:35 »
Dzwiek z mojej ps4 jest cichszy niz z ps3. Na ps3 rzadko gralem na powyzej 20 na moim Home Theatre (polaczenie optyczne), a tutaj 22 to normalka. Glosnosc dzwieku filmow na blurayu jest na taka sama na obu konsolach. Za bardzo mi to nie przeszkadza, u mnie max to co najmiej 30.
Gry na ps4 moga wyciagnac cos wiecej niz DTS? Zastanawiam sie czy kupic cos nowego, przydalo by mi sie cos z conajmniej 3 wejsciami (hdmi oczywiscie), obecnie mam tylko jedno optyczne i musze uzywac switcha aby miec ps3, xboxa 360 i ps4.
Najlepiej mieć porty hdmi arc w telewizorze i wzmacniaczu . Podpinasz wszystkie sprzęty pod tv kablami  hdmi , a telewizor i wzmacniacz poprzez hdmi arc. W ten sposób nie musisz mieć cały czas połączonego wzmacniacza do prądu.

Offline R4V37

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:29:17 »
Tylko u mnie leży psn ?

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:30:04 »
Tak.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:32:59 »
Najlepiej mieć porty hdmi arc w telewizorze i wzmacniaczu . Podpinasz wszystkie sprzęty pod tv kablami  hdmi , a telewizor i wzmacniacz poprzez hdmi arc. W ten sposób nie musisz mieć cały czas połączonego wzmacniacza do prądu.

Niestety nie mam, a prad sie nie przejmuje bo tylko przez HT gram na konsolach, mam funkcje night i sasiedzi sie nie pluja.

Offline R4V37

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:49:42 »
Pewnie nie chce sie zalogować przez zmianę hasła do jakiej byłem ostatnio zmuszony. Nie wiem jak teraz podać nowe dane. Najprościej byłoby usunąć konto i podać dane jeszcze raz tylko ciekawe czy sejwy nie pujdą do piachu :/

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:54:53 »
Wczoraj bylem zmuszony do zmiany hasla i bez problemu jestem zalogowany dzisiaj.

Offline R4V37

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:59:55 »
Niestety to nie to bo na drugim koncie tez psn leży. Net zresetowany, nie pomogło. Na ios tez oficjalna apka playstion nie bangla :/

Offline sivy_

• Badass
  • Blue is the colour...
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 17, 2013, 19:39:27 »
Panowie jak u was z głośnością konsolki? Ja jak odpalam KZ to wchodzi na dosyć wysokie obroty i jest mocno słyszalna. Czy to normalne? Temperatura obudowy wydaje się być ok, więc raczej się nie przegrzewa. Ale ten dźwięk ehhh..

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 17, 2013, 19:57:15 »
Panowie jak u was z głośnością konsolki? Ja jak odpalam KZ to wchodzi na dosyć wysokie obroty i jest mocno słyszalna. Czy to normalne? Temperatura obudowy wydaje się być ok, więc raczej się nie przegrzewa. Ale ten dźwięk ehhh..

Tak, przy Killzonie miałem to samo. Wiatrak pracuje na wysokich obrotach, ale konsola jest ledwie ciepła, więc wszystko OK. Nie jest to też poziom głośności, który jakoś by mnie irytował, ot, trochę głośniej niż PS3 Slim. Co ciekawe, teraz jak gram w ACIV, wiatrak pracuje ciszej, więc to widocznie kwestia gry. Zresztą gołym okiem widać, że Killzone wyciąga z konsoli więcej niż AC, toteż układ się bardziej nagrzewa i trzeba go mocniej chłodzić.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 17, 2013, 20:20:32 »
O, widzę że kolega wrażliwiec ;) Tak, o ile mi wiadomo większość egzemplarzy PS4 bardzo głośno hałasuje pod obciążeniem w postaci gry Killzone i jest to normalne.

Offline Pan J

• Stały bywalec
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 17, 2013, 20:22:26 »
U mnie tak jest tylko przy odpalaniu gry, trochę napęd pohałasuje, ale potem jest cisza.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 17, 2013, 20:42:08 »
Cisza jest pojęciem nieprawdopodobnie względnym. Ja już się nie raz przejechałem na kupnie czegoś co w/g kilku recenzji miało być "ciche".

Offline Pan J

• Stały bywalec
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 17, 2013, 20:45:50 »
Pewnie trafiłeś na zły egzemplarz. Ja w ogóle nie słyszę konsoli podczas zwykłej pracy.