Autor Wątek: PlayStation Now  (Przeczytany 66857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
Odp: PlayStation Now
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 27, 2016, 12:41:25 »
Marvel to jest EA/Origin Access. Zwykle oferują zniżki na nowości, jeśli chcesz być pierwszy w szeregu plus cały katalog wstecz, wraz z rosnącą biblioteką ma to sens. PvZ2 nie kupiłem, ale chętnie pogram, gdy się ukaże za tydzień. To już działa i biorąc pod uwagę liczbę osób opłacających przypuszczam, że przynosi większe zyski niż te zakupy używek ;).

Jeśli chodzi o Spotify wersję to możesz popatrzeć na PS Now - najpierw mieli liczbę dni na daną grę, ale ludzie strasznie hejcili, teraz mają abonament. O modelu podziału zysków wiem i może nie jest doskonały, ale testują i zapewne z czasem będą próbowali wejść też na obecne platformy z nowszymi grami. Microsoft też pokątnie pytał czy byłoby się zainteresowanym opcją wypożyczania (kupowania i zwrotu) gier w wersji cyfrowej.

Wiadomo, że pewnie spartolą to na początku, ale to jak ze wszystkim - trzeba próbować. Spotify zaczynało również od czegoś. Netflix też był biedny, teraz kosztuje więcej, oferuje więcej możliwości itd.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 27, 2016, 12:43:51 »
Ja tam jestem mocnym kibicem tego całego grania z chmury i wypożyczania gier (w postaci abonamentu czy konkretnego tytułu). Niech pojawi się w końcu coś innego. Teraz jest hurra na VR i pewnie też z początku będzie on zupełnie inny niż za jakieś powiedzmy 5 lat.

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 27, 2016, 12:47:29 »
Wypożyczanie bardzo na propsie - w końcu by nie było tak, że człowiek kupuje za 32 funty COD 3, a to gówno i po dwóch godzinach zapłacił 16 funtów za godzinę gry. Przy wypożyczeniu bym zapłacił tę dyszkę za tydzień i bym wszystko wiedział.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 27, 2016, 18:11:37 »
Całe szczęście VRu nie da się puścić z chmury, to jedyne co pozostanie Michaeliusowi ;)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 27, 2016, 18:57:29 »
Albo nabijanie się z ludzi , którzy robią świetny deal na swoim nowoczesnym dostępie do mediów i za gierki płacą 300 PLN miesięcznie nie dostając nic na własność ;)

Bo chyba nikt nie sądzi, że abonament na najnowsze hiciory będzie kosztował tyle co dostęp do sucharów z EA Access. No i ciekawe jak będzie wtedy wyglądała kwestia produkcji gier z budżetem 50-100 mln dolarów prosto do wypożyczalni.

Ale jak kiedyś znajdę soft w chmurze dla którego wypożyczenie jest długookresowo bardziej opłacalne niż zakup to na pewno dam wam znać ;)

Offline Irreversible

• Prezes
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 27, 2016, 19:43:15 »
Tak jakby teraz 'plyta' = wlasnosc?
Wez PS4 za 20 lat i odpal np The evil within czy cos innego, recze ze day one patcha nie sciagniesz. Niestety, ale czesc gier nie bedzie dzialac bo nie ma serwerow i/lub bo bugi beda zabijaly przyjemnosc z rozgrywki.
Generalnie gry Ninny sa pod tym wzgledem wyjatkami, za to trzeba ich naprawde cenic.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 27, 2016, 20:27:16 »
Michaelius: czyli muzyka i filmy już nie powstają zabite przez usługi abonamentowe? ;)

Poza totalnymi świrami - kolekcjonerami ludzie z zasady kupują, żeby konsumować, a nie posiadać. Wyobraź sobie, że nie nabyłem od kilku lat żadnego filmu na własność, a jednak oglądam całkiem sporo rocznie i nie mam problemu z płaceniem za ich konsumpcje. Z tego też się nabijasz? :D
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 27, 2016, 23:02:30 »
Dzięki za przykład potwierdzający moją tezę ;) Ile wysokobudżetowych autorskich filmów powstało na zlecenie Netfliksa ? Jakiej klasy filmy trafiają bezpośrednio do takiej dystrybucji ?

Jak już film zarobi całą kasę jaką dało się wycisnąć z biletów kinowych to potem idzie do wszelkiej maści VOD/Netflicków/sprzedaży na płytkach.

Czyli dokładnie jak w EA Access jak już gra zarobi swoje w pierwszych kilku miesiącach to leci do "wypożyczalni" by zarabiać na waciki.  Zresztą to też przykład na małą opłacalność takiego abonamentu - za rok płacisz 180 zeta - za tyle spokojnie sobie kupisz 3-4 przecenione gierki na wyprzedażach, więc trzeba być wielkim fanem tej fimy bo znaleźć więcej ich "wartościowych" gier w ciągu roku.

Więc jak zamienisz klasyczne formy dystrybucji to koszt abonamentu będzie musiał zdecydowanie skoczyć by pokryć koszty produkcji nowego Battlefielda co roku.

Muzyka to słaba analogia bo koszty wytworzenia piosenki mają się nijak do GTA 5 czy coś koło 100 milionów wydanych na remake Ghostbusters. Do tego artyści dalej ciągną zyski z koncertów czy reklam. Mam pewne podejrzenia, że jakby się mieli utrzymać z kokosów od Spotify to by lekko przymierali głodem ;)

Nawet jak spojrzysz na coś pokroju Crunchyrolla czy Funimation gdzie content trafia symultanicznie z premierą na rodzimym rynku  to i tak jest to dorabiania sobie na zasadzie lepiej niż by obejrzeli pirata.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 27, 2016, 23:43:10 »
Rozumiem, że całkowicie pominąłeś opcję wyjścia do kina albo wypożyczenia filmów. Przypominam, że w obu przypadkach nie nabywam prawa własności i nie, nie zbieram biletów do kina po wyjściu, wyrzucam je do kosza, po obejrzeniu filmu ;). To co próbuję powiedzieć to fakt, że ludzie, którzy zbierają filmy na Blu Rayach czy też OMG DVD powoli stają się mniejszością i pewnie kiedyś to będzie niezła hipsteriada zbierać filmy na jakimś ultra 4k winylach.

There?s certainly no denying physical media sales are declining in the U.S. Sales of DVDs and Blu-ray discs fell 12% in 2015 to $6.1 billion, according to the Digital Entertainment Group after an 11% drop in 2014. Meanwhile, digital revenues rose 18% in 2015.

Nikt nie twierdzi, że będzie abonament na wszystko i za darmo, ja tylko twierdzę, że pudełka będą powoli znikać czy tego chcesz czy nie. To natomiast daje szanse innym modelom dystrybucji. Nie zakładam, że będzie abonament na najnowsze tytuły, gdzie będzie się grało za darmo i nie płaciło za nic, ale model, gdzie na premierze możesz zapłacić, by grę wypożyczyć na określony czas i przejść za powiedzmy koszt zbliżony do wartości (kupno na premierze minus sprzedaż używki) ma już większą rację bytu, bo znikają używki, a na ich miejsce pojawiają się nowi klienci.

Gry to oczywiście inne medium, ale nie widzę przesłanek, żeby uznawać to za z góry niemożliwe skoro inne przemysły sobie z tym jakoś poradziły. Różnie, bo się musiały dostosować, ale ewidentnie EA/Origin Access, PS Now, PS Plus, Games with Gold czy też różne platformy na PC wskazują, że wydawcy są żywo zainteresowani tematem.

BTW coś Ci się pomyliło z ceną EA Accessu - 80 złotych płaciłem za rok i nie, za tyle nie kupisz 3-4 używek na Allegro. Zresztą pomijasz fakt, że do Accessu trafiają również gry dostępne tylko cyfrowo jak choćby Unravel oraz że dostaje się zniżkę na inne tytuły EA.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2016, 23:50:46 wysłana przez Emiel »

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Dojebał bobra do 12
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 28, 2016, 11:15:11 »
Niby pudełka się sprzedają coraz gorzej, niby cyfrowa dystrybucja to przyszłość, ale jak wejdę sobie na moim ShieldTV w aplikacje GeForce Now to widzę jedynie obraz nędzy i rozpaczy.
Ostatnio w ramach abonamentu pojawił się Contrast... Jak wytłumaczysz fakt, że technologia do strumieniowania już jest, ale żaden wydawca nie chce w nią wejść?

Osobiście nie sądzę, że w przyszłości wydawcy będą się zrzeszać i dawać wszyskie swoje tytuły w ramach abonamentów. Obstawiam raczej, że w abonamentach będą jakieś suchary albo mniejsze crapiki, a tytuły AAA i tak będzie trzeba kupować osobno.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2016, 11:18:10 wysłana przez Buster Dogg »
(kliknij)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 28, 2016, 11:16:41 »
Moze to samo co rzekomo trzyma ceny cyfry na chorym poziomie - czyli duże sieci sprzedające pudełka oraz - co najważniejsze - konsole.

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 28, 2016, 20:56:48 »
Przepraszam, czy ktoś wyżej usiłuje lansować tezę, że Netflix nie inwestuje dobrych pieniędzy w dobre, własne produkcje? Bo nie wiem czy mam już ładować schowek argumentami, czy jeszcze czekać.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 28, 2016, 21:47:37 »

Trochę brzydkie, to jest.

+1. Dualshock ładniejszy ;)

Z moim gównianym internetem wolałbym wypożyczalnię cyfrową niż streaming. Na zasadzie: wypożyczasz grę, ściągasz i od momentu pierwszego uruchomienia masz tyle dni na ile wypożyczyłeś, po upływie czasu gra przestaje działać i albo usuwasz ją z dysku albo przedłużasz subskrypcję.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2016, 21:49:29 wysłana przez SzczwanyGapa »

Offline jakubor

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 28, 2016, 22:55:35 »
Nie wiem jak japońskie trzeba mieć dłonie by uważać dualshocka za lepszy, ładniejszy pad  :P

W takich usługach zawsze masz bezpłatny okres próbny, więc zawsze masz możliwość przetestowania, a no i zanim to się u nas pojawi, to internet będziesz miał szybszy.  ;D

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 28, 2016, 23:00:38 »
Co ma japońskość dłoni, do szpetoty tej abominacji z przyciskami jak skitelsy i niewygodnymi w użyciu niesymetrycznymi gałkami? ;)

Nie potrzebuję testów, żeby wiedzieć że będę miał 480p albo input laga, albo jedno i drugie.
Jeśli będę miał możliwość, to przetestuję ale wątpię abym był zadowolony z efektu końcowego.

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 30, 2016, 19:20:31 »
"PlayStation Now is available on your PC"
"Sony was vague about when PlayStation Now would reach PCs, but apparently you didn't have to wait long at all -- it's available today. If you have a sufficiently beefy Windows PC (a 3.5GHz Core i3 or better), you can stream PS3 games to your computer that include recent additions like Tomb Raider: GOTY Edition or Heavy Rain. You'll still need a fairly pricey subscription and a DualShock 4 controller (either wired or through the $25 wireless adapter due in September) to play. However, Sony is sweetening the pot through a promo that gives you a year of PS Now for $100. That's inexpensive enough that it could be worth a shot, especially if you've never owned a PlayStation and want to see what the fuss is about."

źródło: engadget.com, PlayStation Blog

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 30, 2016, 19:25:58 »
Podobno działa nie tylko z Dual Shockiem.

No i w Polsce oficjalnie nie jest dostępne.

Offline Irreversible

• Prezes
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 30, 2016, 19:27:15 »
You'll still need a DualShock 4 controller
Sorki, musialem przekazac komu trzeba ;D

Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 30, 2016, 19:31:41 »
To jakim cudem knur, czy jakubor, czy kto tam grał na padzie od X360?

Offline Irreversible

• Prezes
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 30, 2016, 19:46:24 »
Late day one patch? ;)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 30, 2016, 19:49:22 »
Pewnie sami nie wiedzą, że działa z innymi. Jak słusznie zauważył Irreversible ;D.

Online knur

• Super Badass
  • 8==>
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 30, 2016, 20:00:11 »
To jakim cudem knur, czy jakubor, czy kto tam grał na padzie od X360?

To nie ja. Ja mam PS3 i ograłem większość exów to po co mi biedastream jakiś.  ;D

Offline jakubor

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 30, 2016, 20:09:24 »
Ja nie grałem. Ludzie na reddicie w wątku o ps now potwierdzali, że działa bez problemu z kontrolami ms, ale teraz sprawdziłem na stronie sony i w faq tylko info o dualshocku https://www.playstation.com/en-us/explore/playstationnow/support/

//Pytanie na reddicie https://www.reddit.com/r/PlayStationNow/comments/4zjwg3/ps_now_pc_with_other_controller_than_ds/
Kilka osób potwierdza działanie, a Sony kłamie.. No nieładnie. ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2016, 20:17:22 wysłana przez jakubor »

Online knur

• Super Badass
  • 8==>
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 30, 2016, 20:16:01 »
Jedna aktualizacja i "problem" zniknie. :P

Offline jakubor

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 30, 2016, 20:22:33 »
Wątpię, by chcieli blokować inne pady. Nie chwalą się, bo w niektórych grach może być problem. Tych gdzie sterownie jest np ruchem wymagane, ale jak nic jest udziwnione w sterowaniu, to można spokojnie grać.
No i tak jak wspominałem wcześniej jak będzie zapotrzebowanie, to powstanie emulator do emulowania dualshocka.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2016, 20:49:09 wysłana przez jakubor »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #225 dnia: Sierpień 30, 2016, 21:03:10 »
You'll still need a DualShock 4 controller
Sorki, musialem przekazac komu trzeba ;D
Coś slabiutko przekazales ;)

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 01, 2016, 08:21:21 »
Ale jak kiedyś znajdę soft w chmurze dla którego wypożyczenie jest długookresowo bardziej opłacalne niż zakup to na pewno dam wam znać ;)
PS+Lightroom dla fotografów 10E(lub 12,50 bez promo) miesięcznie. Jakbyś co jakiś czasu robił update softu, to wyjdzie taniej abonament. Powiesz, że update nie trzeba robić? Niby nie trzeba, ale kupisz nowy aparat, to jest spora szansa, że stary soft go nie będzie wspierał etc. Nowe narzędzia też często mogą Ci zaoszczędzić sporo czasu co w przypadku pracy ma znaczenie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2016, 08:26:07 wysłana przez Blue__ »

Online angh

• Stały bywalec
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 02, 2016, 14:55:10 »
Lightroom wciaz sie nei oplaca. Pelna wersja kosztuje $140, wiec juz lepiej kupowac pelna co dwa lata niz uzywac nawet najtanszy abonament. I spoko, nowe rawy nei pojawaiaja sie tak czesto, zeby mialo to znaczenie, a LR jest i tak updatowany przynajmniej jedna wersje wstecz, jak bylo to przy rawach z nowych Fuji.
Abonament za software w 95% przypadkow to scam. Pozostale 5% to serwery amazon cloud/podobne, o ile robisz na tym biznes.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 02, 2016, 15:15:10 »
PS+LR się opłaca. Jak komuś faktycznie wystarcza LR to nie.

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 15, 2017, 19:23:09 »
Nie było mi jeszcze dane tego spróbować, ale trochę jednak słabe, że te urządzenia nie będą więcej wspierane
https://blog.eu.playstation.com/2017/02/15/playstation-now-service-update/

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #230 dnia: Marzec 13, 2017, 18:53:32 »

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #231 dnia: Marzec 13, 2017, 18:55:45 »
Exy z PS4 na PC? To się nadaje do System Wars ;).

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #232 dnia: Marzec 13, 2017, 18:56:55 »
Myślę, że niektórzy się ucieszą. Gdyby jeszcze cała ta usługa była dostępna w Polsce.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #233 dnia: Marzec 13, 2017, 18:58:45 »
To nadal nie ma racji bytu, skoro jest dostępne w 3 krajach na krzyż. Zobaczymy, może na E3 zrobią coś fajnego. Powinni wywalić PS3 i Vitę z Plusa i dać dostęp do Now, coś radykalnego.

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #234 dnia: Marzec 13, 2017, 19:01:01 »
Już się z kimś zakładałem i to podtrzymuje. Do końca roku PS Now będzie jedną z usług w PS Plus zamiast gierek z Vity i PS3.

Online knur

• Super Badass
  • 8==>
« Odpowiedź #235 dnia: Marzec 13, 2017, 19:29:39 »
Fajnie ale to nie znaczy, że ludzie przestaną kupować konsolę. Ja nadal wolę mieć zerowy lag i max jakość a tego nie dostanę poprzez stream. No i wiadomo, że tam będą trafiały starsze tytuły a nie day1. Stream to przyszłość więc dobrze, że sony idzie w tym kierunku. Jest to niestety zależne od łącza i nie oszukujmy się ale najlepiej jak się łączymy po stałym łączu, ewentualnie mobile ale to bez przemieszczania się, bo nie ma opcji płynnej gry w ruchu, ja gram na vicie w środkach transportu i raczej nie da się tego zastapić streamem, może w Japonii gdzie mają jakieś mega internety.
Tak czy siak good news i czekam kiedy to w EU będzie no i ogólnie u nas.

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #236 dnia: Marzec 14, 2017, 00:33:26 »
Dla tych kilku tytulow to ja z checia oplacilbym abo na PC i nadrobil gierki, bo do kupowania konsoli Sony to mi mocno niespieszno :D

Tapadaka'd

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #237 dnia: Lipiec 07, 2017, 21:13:40 »
Już się z kimś zakładałem i to podtrzymuje. Do końca roku PS Now będzie jedną z usług w PS Plus zamiast gierek z Vity i PS3.
Rok jeszcze się nie skończył. Przepowiednia się nie spełniła, ale za to gierki z PS4 trafiły do now:
http://polygamia.pl/na-ps-now-pojawily-sie-pierwsze-gry-z-ps4/

Online knur

• Super Badass
  • 8==>
« Odpowiedź #238 dnia: Lipiec 07, 2017, 22:57:27 »
Ale kiedy będzie u nas to dalej nie wiadomo.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #239 dnia: Sierpień 24, 2017, 11:58:09 »
Ruszyło u Niemca, więc to już bliżej niż dalej ;D.