Autor Wątek: Gry na poprzednią generację konsol - opłaca się jeszcze?  (Przeczytany 2495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ata15

• Nowy Forumowicz
  • *
Witam, mam taką zagwozdkę. Jakiś czas temu pozbyłem się wszystkich sprzętów do grania (mocnego kompa i konsoli), ponieważ nie miałem najmniejszej chęci na granie (przez około pół roku się to tak ciągnęło). W grudniu jednak zatęskniłem za graniem (zachciało mi się przejść znowu Wiedźmina 3) więc kupiłem PS 4 Slim, którą ostatnio sprzedałem i zakupiłem wersję PRO. Mój pomysł jest taki żeby tym razem to PS 4 PRO było moją główną platformą do grania a nie komputer. Zawsze byłem zwolennikiem PC, na PS 3 ogrywałem tylko gry których nie było na kompie, lecz gdy zakupiłem pierwszy raz PS 4 to zdecydowanie przyjemniej zaczęło mi się grać na niej w nowości.

Kończąc powoli mój wywód, mam do Was takie pytanie jak w temacie. Opłaca się jeszcze kupić jakiś słabszy komp lub PS 3 do swoich ulubionych starszych gier? Dodam, że w wersji na kompa mam dość dużo gier, a PS 3 poszły razem z konsolą. Najbardziej chodzi mi o trylogię Mass Effect, Dragon Age I i II, pierwsze Wiedźminy. Również jak na złość nie ma na PS 4 czterech części Assassin's Creed.

Nie wiem czy się opłaca inwestować w ograne już dość dużo razy gry czy raczej skupić się na nowszych grach gdzie blisko od premiery PS 4 mam duże zaległości?

Dziękuję każdemu kto dobrnął do końca postu i pozdrawiam :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Gry na poprzednią generację konsol - opłaca się jeszcze?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2017, 20:52:26 »
A będziesz w nie grał? Bo obstawiam że nie.
Kup jak juz nadrobisz zaległości na ps4 i nie będziesz miał w co grać.

Online SimonX

• Ultimate Badass
  • #nikogo
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2017, 22:32:56 »
IMO jedno ps4 pro w dobie rematerów wszelakiej postaci spokojnie Ci wystarczy. Ja jestem gadżeciażem i uwielbiam nowe sprzęty, więc często mnie korci, że może by sobie jakiąś kolejną konsolę dokupić i poszerzyć ilość potencjalnych tytułów do ogrania. I wtedy sobie przypominam ile ich już mam i mi jakoś przechodzi ;)

Offline angh

• Stały bywalec
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2017, 22:35:12 »
Zacznij ogrywac gry na ps4 (przy okazji, nie kupuj niczego poza tytualmi na ktorych Ci zalezy inaczej, niz na wyprzedazy).
Jezeli w jakims momencie popatrzysz na biblioteke i stwierdzisz: kurcze, ogralem wszystko co moglem, to wtedy zastanow sie nad ps3 ;)

O ile nie jestes nastolatkiem/bezrobotnym to wystarczy Ci ps4.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2017, 22:35:25 »
Ja miałem ps4 i one i miesiącami ich nie włączalem, więc sprzedałem. Zostało mi tylko wiiu którego nie włączam miesiącami mimo że mam pożyczonego splatoona.
No i oczywiście mocny pc.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2017, 22:38:50 wysłana przez Simplex »

Online hadxmen

• Badass
  • Fire walk with me.
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2017, 10:10:08 »
Albo dokup Xboxa One za grosze, który nie dość, że da możliwość ograć tytuły nie dostępne na platformie Sony to ma coraz większą bibliotekę tytułów we wstecznej kompatybilności. A jak wiemy w poprzedniej generacji zazwyczaj to MS był górą jeśli chodzi o multiplatformy.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2017, 11:48:00 »
Ale w gry z poprzedniej generacji to ja już grałem... na poprzedniej generacji :) (mam jeszcze Xboxa 360). Serio, jedyny potencjalnie interesujący mnie eks z poprzedniej generacji ktorego nie ma na PC (i w dobrej wersji na PS3) to Bayonetta i mam wersje tej gry na WiiU (i nie gram). A w multiplatformy z tej generacji nie będę grał jak zwierzę w 900p i 30fps ze spadkami i długimi loadingami, skoro mam pc z SSD, GTX1080 i 6700K. Wszystko czego nie ma na PS4 a mnie interesuje jest dostępne na PC, poza sunset overdrive i halo, które już ograłem. Tak więc xbox one absolutnie nikogo, aczkolwiek jak wypuszczą Bad Company 1 w BC to może zmienię śpiewkę ;)

Od kilku tygodni mam pożyczony One i odpalam go raz na kilka tygodni żeby pchnąć trochę fabułę Destiny do przodu w coopie z JBzP, ale poza tym nic na nim nie robie, nawet zainstalowalem RDR ale nie gralem (w sumie to moze odpale zeby cos porobić w coopie w multi).
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 11:49:55 wysłana przez Simplex »

Offline Arcybibosz

• Badass
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2017, 11:58:03 »
Ja ciągle trzymam swoje ps3 mimo że nie zanosi się żebym miał je odpalać.

Nie ogarnąłem, jeszcze wszystkich gier z tej generacji które bym chciał a nowe ciągle wychodzą.

Dla mnie jest to fizycznie niemożliwe żeby wracać jeszcze do tytułów które przeszedłem albo ominąłem na poprzerdniej generacji.

Offline angh

• Stały bywalec
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2017, 12:14:54 »
Tez mam ps3, i odpalilem ja moze 2 razy w zeszlym roku. Co prawda kupilem ze 3-4 gry ostatnio na nia ktore chcialbym ograc, ale mam za duzo tytulow na ps4 zeby sie zmusic do katowania oczu stara grafika;)
Szczerze mowiac, to znacznie czesciej uzywam ps vita, poniewaz jest tam masa swietnych tytulow i do grania w podrozy nadaje sie doskonale.

Offline knur

• Badass
  • xbot trainer
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2017, 12:23:35 »
Ja to co chciałem to na PS3 zaliczyłem, trzymam tylko gry na move, bo się co jakiś czas przydają. :) No i ogólnie szkoda to sprzedawać, bo konsola warta z 300 zł a gry po 10-15 zł.
Vita to faktycznie wyśmienity sprzęt na wyprawy, aktualnie katuję hotline miami i palce lizać.  :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2017, 12:25:13 »
Też mam ps3 i też mi żal sprzedawać. Ciągle łudzę się ze kiedyś przejdę trylogie Resistance, GoW: Ascension, Festival of Blood oraz Ratchety i Clanki, :)

ale mam za duzo tytulow na ps4 zeby sie zmusic do katowania oczu stara grafika;)
Ale ale ale grafika nikogo przecież ;)

Ja z podobnego powodu nie włączam, powrót do 720p jest bolesny. I pomyśleć ze ludzie tak kiedyś grali ;)
(inb4: sam gralem na ps2 w 576i :P)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 12:28:08 wysłana przez Simplex »

Offline knur

• Badass
  • xbot trainer
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2017, 12:33:17 »
Jak kiedyś?  Na łoniaku było chyba kilka gier.  :D

Online SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2017, 12:41:26 »
HA! W punkt! Zaorane!

Jako posiadacz 3 konsol (PS2, PS3, PS4) i 3 PC do grania (w miarę mocny na i5, jakieś core 2 duo z XPkiem do gierek z GOGa i jakieś pentium II albo III z Win98, które stoi nie podłączone i zbiera kurz, a teoretycznie do tru MS-DOS experience), odradzam :)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 12:45:43 wysłana przez SzczwanyGapa »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2017, 12:42:08 »
Jak kiedyś?  Na łoniaku było chyba kilka gier.  :D
No np NIOH #zaoranezaoranie

Offline knur

• Badass
  • xbot trainer

Offline angh

• Stały bywalec
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2017, 13:05:10 »
Tutaj chyba oryginal, stare, ale powala:
https://www.youtube.com/watch?v=oCCTAdbPIo8

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2017, 13:19:55 »
Ja od dwóch lat gram tak mało (zdaje się, że skończyłem cztery, czy pięć gier), że dalej nie udało mi się zagrać we wszystko co bym chciał na poprzedniej generacji. Ostatnio odpalam konsolę coraz rzadziej. I dalej poprzednia generacja ma dla mnie ciekawszą bibliotekę nieogranych gier niż nowa. Więc z mojego punktu widzenia warto kupić stare konsole. Ale ja gier nie sprzedaję tylko zbieram, bo czasami nachodzi mnie ochota, żeby odpalić jakiś starszy tytuł na godzinę lub dwie. Kilka dni temu zachciało mi się grać w Gorky 17, po obejrzeniu jakiejś migawki na YouTube. W laptopie nie mam napędu, ale na szczęście jest Steam i zaspokoił głód. :)

Dla mnie od pewnego momentu historii gier video dobre gry przestały się starzeć tak jak dobre książki i filmy. Nie rozumiem jak ktoś może twierdzić - w to nie zagram, bo to staroć sprzed dwóch lat, a mam tyle premier do ogrania. Równie dobrze można powiedzieć tak o filmie. Powrót Jedi to staroć, efekty śmieszne, a fabuła "wtórna" w stosunku do nowości kinowych. A jakość obrazu żenująca w stosunku do dzisiejszych superostrych seriali. Jedyne co boli w starych grach to początkowe trudne przyzwyczajanie się na nowo do niewygodnego sterowania (np. Fallout 1 i 2), albo problemów z chrupiącą grafiką (Assassin's Creed "1").
(kliknij)

Online hadxmen

• Badass
  • Fire walk with me.
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2017, 15:22:12 »
Simplox autor tematu chciał słabszego PC do starych gier w postaci Mass Effecta czy też Dragon Age. Dla niego poleciłem Xboxa One, głownie ze względu na exy (tak, wiem - nie istnieją na One o ile ktoś ma PC)  i backward compatibility. Nie jako zastępstwo dla Pro, a złom który będzie stał obok. Szrot jest tak tani, że za 600-700 ma starą wersję.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2017, 15:25:34 »
Napisales to pod moim postem bez cytowania nikogo innego więc myslalem, ze to do mnie.

Jako sugestia dla autora wątku to jak najbardziej zgoda.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2017, 16:19:10 »
Poki w Rock Band The Beatles nie zagram na PS4, dopoty PS3 bedzie podpiete do mojego TV/projektora. Podobnie z Ridge Racer (moje guilty pleasure), Virtua Fighter, Motorstormami itp itd.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Online Astarot

• Badass
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2017, 21:40:32 »
#nacokomu kompatybilność z poprzednia generacja :)