Autor Wątek: Zamulanie PS3  (Przeczytany 2039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline crow

• Aktywny forumowicz
Zamulanie PS3
« dnia: Sierpień 24, 2010, 11:15:04 »
Po tych ostatnich burzach mojej konsoli coś się chyba stało.

Po kolei.

Kupiłem Burnouta na PSN i zostawiłem na noc żeby się pobrał (ponad 3GB). W nocy były burze, i jako że mieszkam na wsi to zdarza się, że są takie chwilowe wyłączenia prądu. Rano okazało się, że pobieranie stanęło na 54% i nie chce dalej ruszyć, a konsola pokazuje pobieranie... Zauważyłem także znaczne spowolnienie działania Menu. Wszystko ładowało się bardzo długo, czasami nawet się nie załadowało (wiecie te takie strzałeczki latające w kółko zamiast ikonek). Trochę sie wystraszyłem bo doszły do tego restarty konsoli z komunikatami o nie możliwości poprawnego odpalenia systemu. Gdy za ~10 razem konsola się uruchomiła, postanowiłem anulować pobieranie Burnouta i konsola była jak nowa, wszystko śmigało jak burza. Uruchomiłem pobieranie ponownie i Burn pobrał się normalnie i działał. Niby wszystko ok, już prawie zapomniałem o problemie, do czasu...

Pojawiło się demo TC HAWX 2. Postanowiłem je pobrać. Zostawiłem pobieranie na noc, burzy nie było ;) rano okazało się, że jest to samo. pobieranie stanęło na 94% i zamuła konsoli.

I teraz tak się zastanawiam, czy to może coś z dyskiem się stało.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
Odp: Zamulanie PS3
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:26:08 »
A próbowałeś zbackupować całość ?

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:59:17 »
Niemożliwe. Przecież na forum wyraźnie można przeczytać, że PS3 to konsola bez wad.
Na pewno nic Ci się nie pomyliło? Może po prostu masz X360? ;)

A na serio, burza sama w sobie nie powinna w żaden sposób wpłynąć na działanie oprogramowania. Prędzej może nie było prądu w czasie burzy, konsola nagle się wyłączyła i zaczęło siać błędy na HDD. Jak masz możliwość, przetestuj jak konsola działa z innym hdd.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline crow

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2010, 17:13:47 »
przetestować na innym dysku nie bardzo mam jak. Nie da się jakoś "naprawić" błędów? Nie wiem, jakaś defragmentacja czy coś.

Gdybym zmienił dysk to czy mógłbym przenieść na niego wszystkie gry ze starego dysku, czy musiałbym wszystko ściągać od nowa?

Po za tym odpaliłem znowu ściąganie HAWX 2 i znowu stanęło na 94% ;/

rafi5451

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2010, 17:22:16 »
Raczej będziesz musiał tak czy siak pobrać.Skoro nic nie pomaga odpal recovery menu i sformatuj dysk.Ostatniego ratunku szukaj jeszcze na ps3info.pl/forum . Tam siedzą fachowcy, którzy znają dość dobrze PS3 :)

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2010, 17:35:19 »
Gdybym zmienił dysk to czy mógłbym przenieść na niego wszystkie gry ze starego dysku, czy musiałbym wszystko ściągać od nowa?

Tak:
http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/3_15/settings/backuputility.html

Przed backupem usunalbym wszystko co sie nie odpala.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2010, 18:22:17 »
Zanim zaczniesz formatowac i naprawiac to sprobuj zbackupowac jak pisalem.