Autor Wątek: Pytanie techniczne odnośnie Logitech G25.  (Przeczytany 23431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline van_der_bart

• Padawan
  • **
Odp: Pytanie techniczne odnośnie Logitech G25.
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 17, 2008, 17:29:47 »
no to widzie ze a propo forzy sie zgadzamy co do tych elementow co mi nie odpowiadaja (lista i puchary)
tuning zdecydowanie lepszy w forzie oj zdecydowanie, nie chodzi mi nawet o spojlery, kolory, zderzaki itd. ale a sam tuning mechaniczny.
co do zderzen forza gora.
co do jazdy po sznurku AI to w forzie zdarza sie ze samochody ze soba zderzaja sie ale to jest sporadyczne i w duzej wiekszosci jada bardzo schematycznie, nie zmienia to faktu ze jedziej kolo jakiegos typa to wiesz doskonale w ktorym momencie zacznie hamować jaki będzie miał promień skrętu po mimo tego że przy okazji takiego manewru może się w ciebie wladować, więc tu też idealnie nie ma.
Następna sprawa może nie jakoś istotna, ale denerwująca czasem: kare czasowa dostaniesz nawet jak w ciebie sie wchrzania i to nie przy zajezdzaniu drogi tylko poprostu powracajac do AI wjedziesz w jego tor skrętu. Tak samo łatwo jest trzymać rywala w tylnym lusterku bo kopmuter przeciez nigdy ciebie nie klepnie w tylek tylko jezeli wyprzedza to tez bardzo schematycznie.
Zmartwiles mnie tym iż nie ma dalej pucharów to duże moim zdaniem przeoczenie.
Co do tych wszystkich polygonow na samochodach czym zawsze sie chwala w gt to rzeczywiscie mi to rybka bo prowadzenie samochodu majac kamere za nim rzeczywiscie mija sie z celem, jedyne wyjscie to kokpit co sie pojawi w GT5 a zapewne Forza 3 będzie miała ten element.
No i boli mnie bardzo mala ilosc torow w forzie 2.
Reasumując podaba mi się forza ale jednak gt jest bardziej wciagające. Co nie znaczy ze lepsze. Bo Fifa zawsze miala wiecej bajerow grafike wiecej wszystkiego a do PES-a nie mogla nawet się porównywać.
Licze na Race Pro bo to może być niezły wyczesik nie wspominając że tylko na XBOX-a a to za miesiąc już będzie. Chciałem GRIDA kupić ale wole poczekać na symulator...

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 17, 2008, 18:33:51 »
Co do ilosci torow, grales moze w Gt5p? :D

Ja tez nie mowie ze mi sie GT nie podoba bo z jakiegos powodu w nie gram chociaz widze wiecej minusow niz plusow ale na jakies powrownania trzeba zaczekac na prawdziwe gt bo 5p to tak naprawde to jakis chapter czy epizod a Forza2 jest juz stara niestety i w pewnych aspektach jednak tez odstaje.

Grida mam nadzieje dostac na dniach :D a race pro moze uda sie kupic jak wyjdzie a to juz 2 miesiace (luty 2009 ) :)

Offline van_der_bart

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 17, 2008, 20:42:10 »
a nie w styczniu wychodzi?
09 stycznia 2009  ( światowa data premiery ) - tak przynajmniej oficjalnie
na stronie tez jest ze january
a w lutym wersja ntsc do usa ma byc.
A co do ilosci torow GT5P to rozumiem ze to taki zarcik mial byc ;p hehehehe bo w demie forzy2 to tylko jeden jest :D

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 18, 2008, 11:27:17 »
Demo forzy2 bylo za darmo(!), 'demo' GT5 (GT5p) kosztuje ?45.00 mysle ze za taka kwote chociaz tych 7 czy 8 tras sie nam nalezy.

Race pro wychodzi w lutym wg strony http://www.uk.atari.com/xbox360/race-pro-260.html nie wiem czy ntsc czy pal tak czy inaczej juz nie dlugo, moze do tego czasu skoncze Forze2.

Dzisiaj rano odpalilem GT4 tak dla przypomnienia jak to kiedys bylo, no az tak rozowo to nie bylo jak to w ktos pisal ale nie wazne, jesli uda mi sie znalezc sposob na podlaczenie jakiegos lepszego pada to moze nawet sprobuje troche w to pograc... (czy jest sposob na podlaczenie jednego z tych padow: ps3, xbox, x360, gamecbe do ps2 ja nie moge grac w wyscigi bez 'normalnych' trigerow).

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 18, 2008, 12:22:44 »
Ad GT4 jak wlaczyc wyswietlanie linii optymalnego przejazdu?

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 18, 2008, 12:23:43 »
Nie wiem, nigdy nie jeżdżę z tymi liniami, denerwuja mnie :)

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 18, 2008, 12:32:57 »
Ja ogolnie nie jezdze z liniami ale jakos w gt4 trasy ktore nawet znam jakos tak sie dziwnie jezdzi i wydaje mi sie za juz prawie nie jade a i tak sie w zakret nie mieszcze dlatego chcialem linie, zeby zobaczyc co i jak... ~ bardzo dawno w gt4 nie gralem i dziwne mi sie ono teraz wydaje jak cholera...

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 18, 2008, 12:37:54 »
Dlatego ze po kazdym wyscigu pokazuja pucharek i daja ci duzo kasy za zdobycie gorszego miejsca??

Nie wiem mnie jakos forza bardziej motywuje bo masz tryb kariery w ktorym zbierasz pt i dostajesz lvl. up, za kolejne levele dostajesz jakies tam znizki, kontrakty z dealerami aut 'podpisujesz' itd. Byc moze ze gt4 czy ktores tam tez tak ma, ale szczerze mowiac w gt4 i 3 pogralem w sumie moze z godzine dawno dawno temu wiec nie wiem/nie pamietam, dla mnie te gry sa nie grywalne przez pada ps2 (trigery sa makabra a z X i O nie potrafie jezdzic bo nie potrafie jednym palcem wciskac 2 klawiszy na raz i w tym samym czasie probowac zbalansowac odpowiednia ilosc gazu i hamulca).

ale w GT (przynajmniej w 5p) gaz i hamulec sa właśnie obsadzone na padzie najlepiej jak tylko można - czyli w prawej gałce :)
żadnymi triggerami, choćby nie wiem jakie były zajebiste, nie gra mi się tak dobrze jak na gałce

a po drugie, to w GT najlepiej się gra na kierownicy, tylko często mi się jej nie chce wyciągać, rozkładać, podłączać kabli, po to, żeby chwilę pograć :)

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 18, 2008, 12:47:16 »
Co do galki to sie nie moge zgodzic bo nie rozumiem jak galka mam trzymac gaz i lekko docnac hamulec, chyba ze masz na to sposob. A moze wy nie uzywacie takich technik.... ?

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 18, 2008, 13:07:42 »
Nie uzywam :) Nauczyłem sie grać gałką i inaczej nie potrafię.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 18, 2008, 13:56:19 »
Wiem, że tak się robi w wyścicgach, ale ja też tego nie używam - podobnie jak jeżdżąc prawdziwym autem nigdy nie wciskam naraz hamulca i gazu.
Co do trigerów jeszcze - do DS3 dokupiłem sobie nakładeczki na triggery (Giotech Real Triggers) i praktycznie ich nie zdejmuję - tak zmodowanym padem gra mi się dużo wygodniej.
Jest tylko jeden wyjątek - Wipeout HD - nie wiem dokładnie dlaczego - w Wipeoucie triggery służą za hamulce i w Wipeouta gra się lepiej bez tych nakładek.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 18, 2008, 15:28:39 »
Ja tez mam te (nie wiem jaki producent ale podejzewam ze sa takie same) nakladki bez nich nie umialem grac za bardzo bo mi sie ciagle palce zeslizgiwaly z trigerow, widzialem gdzies jeszcze podobny fix na analigi zeby byly wklesle na gorze.

Ja hamowania lewa uzywam bardzo czesto i nie bardzo umiem grac na padzie od ps2 bo trigery praktycznie maja 0 skok, ciezko jest zbalansowac gaz, hamulec itd. zna ktos jakis sposob na podlaczenie 'normalengo' pada do p$2?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 13:23:11 wysłana przez yanogore »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 18, 2008, 17:44:16 »
przejściowka za 12zł :)

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 18, 2008, 17:45:17 »
No ja szukalem dlugo i nie moglem znalezc czy mogl bys zapodac linka?

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 18, 2008, 18:02:52 »
Daj adres na priv to ci wyślę za friko, bo mi nie jest potrzebna. Nie wiem ile priorytet pójdzie, ale powinien szybko.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 18, 2008, 18:07:10 »
Juz leci do ciebie podaj mi jakas forme platnosci to ci chociaz koszty zwroce.

Dzieki wielkie.... :D

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 18, 2008, 18:11:23 »
nie trzeba :)

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 19, 2008, 15:38:46 »
Po wczorejszej historii postanowilem poszukac tego pierdol..ka znowu i udalo sie najlepsze ze google znalazlo i pierwszy rezultat to playasia :) no i zamowione, ciekawe ile teraz w okresie swiatecznym to bedzie szlo. Jakby ktos jeszcze poszukiwal to http://www.play-asia.com/paOS-13-71-eh-49-en-15-XP+Joy+Box-70-p3e.html :)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 20, 2008, 03:17:25 »
teraz to Ferrari rządzi :)

a mnie już zaczyna powoli wkurzać czekanie na downloadable content. miało być w... sierpniu! jest GRUDZIEŃ! gdzie do cholery są dodatkowe trasy, samochody i wszystkie obiecanki? ja nie chcę trofeów - chcę dodatkowe trasy i auta. gdzie do cholery jest to OBIECANE Enzo? gdzie Nurburging? gdzie comiesięczne uaktualnienia? mam wrażenie, że ta gra nie żyje. próbowałem dzisiaj znaleźć kogoś do pogrania w sieci. pusto. chyba ta gra zdechła.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 22, 2008, 10:43:04 »
heh....

W piatek o malo jej nie kupilem ale jak zobaczylem jakie ceny gier w game na xO maja to stwierdzilem ze jeszcze troche sie w gry na x uzbroje, ida swieta trza mniec cos do pogrania.... :P

ps. kupilem 4 gry wszystkie przecenione z 29 Euro na 10.95 moze nie jakis wielkie hity moze poza Mass efect we ktore nie mialem okazji jeszcze zagrac ale... jak ktos ma game pod nosem to polecam sie wybrac i obczaic co maja sporo gier na ps3 tez bylo na przecenie.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 22, 2008, 23:54:56 »
u mnie na wiosce to tylko GameStop jest ;-)
a ostatnio w Game widziałem Mirror's Edge za 19.99 jurków na PS3 - gdyby nie to, że demko mi kompletnie nie podeszło, to pewnie bym kupił...

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 23, 2008, 11:10:32 »
Fallout i na ps3 i xO byl w game za 26 E tylko ze na ps3 byla to wersja kolekcjonerska, nowki oczywiscie.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 23, 2008, 21:33:36 »
Fallout i na ps3 i xO byl w game za 26 E

wiem, ale zobaczyłem to za późno. czytaj: wymieniłem jakieś starocie na F3 w XtraVision ;-)

Offline darek-s5

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 01, 2009, 01:40:11 »
Mam problem z ustawnieniami tej kierownicy ;/
1. Niemoge ustawić 900 stopni do gier Colin McRae Dirt i Richard Burns Rally
2. Czy zmiana biegów w trybie H jest możliwa w tych grzch jak tak to jak to ustawić?
3. Jak ustawić najrealistyczniej Force Feedback?
4. Czy są w necie jakieś instrukcje odnośnie tej kierownicy?

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 02, 2009, 13:22:24 »
Z tego co wiem to do rbr w wersji pc wyszly laty i mody zeby ta kierownica dobrze dzialala, jesli grasz w wersje z ps2 to niestety nic nie zrobisz - chyba...

Offline darek-s5

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 02, 2009, 13:48:21 »
900 stopni sobie już ustawiłem są w sterownikach dołączonych do kierownicy tez musze pomyśleć jak ustawić sprzęgło i skrzynie w trybie H, może wiecie jak to zrobić?

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 05, 2009, 22:16:09 »
pytasz o wersje PS2 czy PC?
bo jesli o wersje PC to raczej nikt Ci tu nie pomoze obawiam sie ;-)
w wersji PS2 ustawic skrzyni w H sie nie da - a przynajmniej mnie sie nie udalo.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 07, 2009, 13:29:42 »
Po wczorejszej historii postanowilem poszukac tego pierdol..ka znowu i udalo sie, najlepsze ze google znalazlo i pierwszy rezultat to playasia :) no i zamowione, ciekawe ile teraz w okresie swiatecznym to bedzie szlo. Jakby ktos jeszcze poszukiwal to http://www.play-asia.com/paOS-13-71-eh-49-en-15-XP+Joy+Box-70-p3e.html :)

Dobra dostalem 2 dni temu ta przejscowke (zeby pada od x podlaczyc pod ps2) wszystko ladnie wszystko pieknie ale cos jest skaszanione z trigerami :/ dzialaja normalnie jak w ps2 czyli w zasadzie wystaczy go wcisnac lekko i juz konsola widzi ze sciskam go na maksa :/ ciezko wcisnac np pol gazu czy hamulca, do gt4 wiele to nie dalo ale przynajmniej pad wygodny i z pomiedzy palcow nie wypada :P w kilka kolejnych dni potestuje sobie jeszcze i moze nawet kilka shooterow teraz przejde no i moze do re4 i jeszcze kilku...

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 07, 2009, 13:54:00 »
Bo w ps2 nie było analogowych triggerów :) Dlatego ja zawsze hamowałem i gazu dawałem na gałkach :) do teraz tak robię na PS3 :) Na triggerach się mi gra fatalnie.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 07, 2009, 14:06:02 »
To wyjaśnia dlaczego uważasz pad od PS3 za najlepszy ;)
Gregys out.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 07, 2009, 14:43:21 »
No właśnie, gałki analogowe w padzie na X360 są fatalnie rozłozone i w wyścigi się na tym grać nie da. Może są fajne do fpp, ale ja w fpp nie gram.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 07, 2009, 15:17:15 »
Dlatego pad od xklocka ma zajebiste triggery. Dzięki temu jest dobry i do fpp i do wyścigów. Jedyna jego wada to totalnie spieprzony d-pad. Jak można było wypuścić takie gówno...
Gregys out.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 07, 2009, 16:08:38 »
Bo w ps2 nie było analogowych triggerów :) Dlatego ja zawsze hamowałem i gazu dawałem na gałkach :) do teraz tak robię na PS3 :) Na triggerach się mi gra fatalnie.
Jak to nie?! Wlacz sobie gt4 i patrz co sie dzieje jak naciskasz z rozna sila triger oczywiscie gaz i hamulec ustaw najpierw pod nimi! Taki fanboj a takich rzeczy nie wie ;)

No właśnie, gałki analogowe w padzie na X360 są fatalnie rozłozone i w wyścigi się na tym grać nie da. Może są fajne do fpp, ale ja w fpp nie gram.
ehh stary co ja ci bede gadal ty i tak wiesz swoje... ale jesli chodzi o te galki :P to kompletnie nie masz racji, ten rozklad dziala znaczniej lepiej dla wiekszosci ludzi - chyba ze masz raczki 4ro latka to rozumiem ze uklad ps lepiej ci pasuje. Kiedys byl test pada od 360 chyba na ign - pamietam jedno zaj..scie wazne zdanie recenzeta ktory napisal ze ten pad jest najlepszym 'wynalazkiem' od czasow kiedy 'wynaleziono' krojony chleb tostowy (anglo jezyczni nie jedza innego he he) :D

PS. ja tu pisalem o padzie od starego x'a

PSS. analogi w padach od ms sa duzo bardziej precyzyjne, i nie wypadaja z pod kcukow ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 16:11:05 wysłana przez yanogore »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 07, 2009, 16:25:54 »
Jak to nie?! Wlacz sobie gt4 i patrz co sie dzieje jak naciskasz z rozna sila triger oczywiscie gaz i hamulec ustaw najpierw pod nimi! Taki fanboj a takich rzeczy nie wie ;)

Ano nie :) Pad DS2 nie miał triggerów, tylko miał przyciski o malutkim skoku, które wykrywały wprawdzie siłę nacisku, ale trzeba było się skupić, aby to wykorzystać ;) W GT nie było to wykorzystywane jako gaz i hamulec. Jako gaz i hamulec był krzyżyk i kwardacik albo gałki właśnie. Więc jak chcesz analogowymi triggerami dawać gazu, skoro gra tego nie obsługiwała. No chyba, że ja o czymś nie wiem i można było ustawić gaz i hamulec na L2 i R2 i dodawac go analogowo? Jeśli się tak da, to zwracam honor.

ehh stary co ja ci bede gadal ty i tak wiesz swoje... ale jesli chodzi o te galki :P to kompletnie nie masz racji, ten rozklad dziala znaczniej lepiej dla wiekszosci ludzi - chyba ze masz raczki 4ro latka

Od zgięcia nadgarstka do czubka palca "fakju" mam 19,5cm :) Porównaj u siebie, to będziesz wiedział co i jak. Gałki od DS nigdy mi nie uciekają, a przyzwyczaiłem się tak, że jak próbowałęm grać w forza 2 na gałkach (gaz/hamulec) to było fatalnie.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 07, 2009, 16:52:05 »
L2 R2 to takie triggery no nie? a ze z malym skokiem to juz inna sprawa...

Od zgięcia nadgarstka do czubka palca "fakju" mam 19,5cm Uśmiech Porównaj u siebie, to będziesz wiedział co i jak. Gałki od DS nigdy mi nie uciekają, a przyzwyczaiłem się tak, że jak próbowałęm grać w forza 2 na gałkach (gaz/hamulec) to było fatalnie.

No to tak jak myslalem - dlonie niemowlaka, ja mam tyle od srodkowego zgiecia malego palca do dolnego zgiecia nadgarstka majac zacisnieta piesc.:P Co do galek i Forza2 to stary kto ci kazal sie tak meczyc? Do wyscigow sa triggery lewy do hamulca i prawy do gazu, jesli chcesz jezdzic w miare sensownie to niestety galka sie do tego nie nadaje, mielismy na ten temat juz dyskusje zreszta ;) ufff znowu wojna ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 16:53:40 wysłana przez yanogore »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 07, 2009, 16:57:47 »
Na triggerach mi się gra fatalnie i tyle :) Nie zmienię tego.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 07, 2009, 17:09:06 »
Ja nie kumam tego i tyle ;) Kazdy ma swoje zboczenia :) ja np na play$tation2 gram padem od Xboxa ;)

heh ja sie zaloze ze ty bys pewnie gral na xboxie padem od ps'a... (jest na to nawet sposob, nie tani ale jest... XFPS)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 07, 2009, 17:11:08 »
Xboxa sprzedałem i nie chcę go więcej widzieć, ani słyszeć ;)

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 07, 2009, 17:14:53 »
uuuuuuuuuuuuuuuuuuu..... ja ps3 ostatnio przestawilem i uzywam jako stojak pod jeden z glosnikow, na nic wiecej mi sie nie przydaje. ;)

Dzisiaj planuje odpalic moje psy3 i sprawdzic czy jak podlacze moja magiczna podlaczke do podlaczki psy2 na usb czy z moim psy3 zadziala jak tak to moze sprobuje w cos zagrac :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 17:18:05 wysłana przez yanogore »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 07, 2009, 17:25:42 »
No to masz zabawę, ja sobie dziś popykam w Ferrari Challenge na G25 :)