Autor Wątek: PS3... złamany?  (Przeczytany 40729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
Odp: PS3... złamany?
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 24, 2010, 12:28:04 »
Popieram opinię :> ale nie zmienia faktu że jeżeli ktoś już przerobił PS3 (co może się okazać bardziej inwazyjne niż w przypadku 360) to tylko go będzie kusiło by piracić.
Ale co Cię inni obchodzą? Zobacz na pierwszego X'a, przerobiony ma wielkie możliwości multimedialne, ale nikt nie wpycha akurat Tobie na siłę pirackich kopii. Jeżeli Ty nie chcesz, to nie musisz z nich korzystać, a inni niech robią co chcą.
Bo gadam z innymi? podałem tylko przykład, a nie że akurat ja się czymś przejmuje, każdy inny człowiek różnie reaguje. Ja się z takim czymś spotykam przy dyskusji o iPod touch, a do tej pory nie mam JB

Offline sathorn

• Stały bywalec
    • http://nienazarty.blogspot.com/
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 24, 2010, 12:33:01 »
My tu gadu gadu, do czego można używać pirackiego softu, ale przecież już sama ingerencja w oryginalne oprogramowanie konsoli jest złamaniem warunków użytkowania urządzenia. Więc powstaje moralny zagadek. Czy używanie "custom firmware" jest uczciwe nawet jeżeli nikogo nie okradamy poprzez granie w pirackie wersje?

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 24, 2010, 13:31:29 »
EULA nie jest państwowym dokumentem prawnym i łamanie go nie grozi sądem, bo to nie oni go egzekwują. Jest umową na co ci producent pozwala, a na co nie, jak ci coś się popsuje bo zrobiłeś coś co zakazuje EULA, to oni nie ponoszą odpowiedzialności, ale mogą również agresywnie blokować dostęp usług jak i same urządzenia również bez żadnej odpowiedzialności. To tak jak regulamin pracy, mogą cie zwolnić bo robisz coś nie zgodnie z tym regulaminem który podpisałeś, a ty nic nie możesz zrobić.

Policja może cię gonić tylko z egzekutywy prawa polskiego, nie EULA wymyślonego przez producenta.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2010, 13:37:11 wysłana przez Shadowriver »

Michael_999

• Gość
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 24, 2010, 23:54:41 »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 25, 2010, 00:17:24 »
A więc jednak :(
http://www.konsolowisko.pl/?t=news&id=4517
Tylko co tam nowego napisali? Nic, powtórzyli informacje podane na blogu i tyle. Furtka może jakaś tam i jest, ale jak to zostanie wykorzystane i czy w ogóle zostanie, to już zupełnie oddzielna kwestia. Nie wiadomo również co zrobi Sony, może załatają to aktualizacją. Niezależnie od wszystkiego, piractwa na jeszcze PS3 nie ma, więc nie widzę powodów do zmartwień. 

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 25, 2010, 07:09:02 »
Czekasjmy na pietrwszy filmik gdzie odpalają grę z hdd lub płyty BD-R.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 25, 2010, 08:56:30 »
Taa, konsolowisko takie rzetelne nagle, a to dobre. A co do tematu, wpis na blogu powstal z dzien/dwa po wydaniu nowego firmware'u do x360, niezly timing =] Jak to znajomy okreslil 'getting software for it is piece of cake, getting R/W access to hardware was the hardest thing' wiec mam nadzieje, ze calkiem niedlugo zyskamy dostep do homebrew:) Nie, nie mowie o piratach, mowie o emu czy innych.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 25, 2010, 10:53:22 »
Ależ się pojawi tu zaraz fanów sceny homebrew. :D

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
  • A felon, a father, sleeping pill addict...
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 25, 2010, 11:01:51 »
Mnie osobiście bardzo ucieszyłaby możliwość wczytania napisów z pliku do oglądanego filmu z blu-ray (nie wiem czy to możliwe :) ) No i oczywiście zdjęcie blokady regionalnej na płyty blu-ray.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 25, 2010, 11:23:54 »
My tu gadu gadu, do czego można używać pirackiego softu, ale przecież już sama ingerencja w oryginalne oprogramowanie konsoli jest złamaniem warunków użytkowania urządzenia. Więc powstaje moralny zagadek. Czy używanie "custom firmware" jest uczciwe nawet jeżeli nikogo nie okradamy poprzez granie w pirackie wersje?

Jeśli juz to chyba prawny. Bo moralnie to ja problemu nie widzę.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 25, 2010, 11:47:47 »
A ja uwazam, ze facet jest ciagle w, mowiac brzydko, glebokiej dupie i bedzie z tego cos (jesli w ogole bedzie) za rok albo i pozniej.
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 25, 2010, 12:54:53 »
A ja uwazam, ze facet jest ciagle w, mowiac brzydko, glebokiej dupie i bedzie z tego cos (jesli w ogole bedzie) za rok albo i pozniej.

Jeżeli chodzi o Homebrew to na pewno, bo ktoś musi zrobić modchip (jeżeli ten hack jest czysto hardwareowy) i zrobić lewe SDK, to samo z piratami, dostęp do pamięci i procesora to jedno ale złamanie DRM to drugie.

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 25, 2010, 13:01:59 »
Poza tym wcale nie jest pewne czy Sony nie "poprawiło" czegoś wprowadzając model SLIM.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 25, 2010, 13:14:53 »
Poza tym wcale nie jest pewne czy Sony nie "poprawiło" czegoś wprowadzając model SLIM.

To by było fajne - ceny grubasków na allegro poszybowałyby w górę a ja mógłbym bezproblemowo przejść na slima :)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 25, 2010, 13:26:27 »

To by było fajne - ceny grubasków na allegro poszybowałyby w górę a ja mógłbym bezproblemowo przejść na slima :)

O to to to :D.

BTW po ile teraz te grubasy chodzą? Mam tego późniejszego, bez wstecznej kompatybilności.

Michael_999

• Gość
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 25, 2010, 13:29:56 »

O to to to :D.

BTW po ile teraz te grubasy chodzą? Mam tego późniejszego, bez wstecznej kompatybilności.

Ceny na allegro to tak średnio od 700 zeta w górę (model 40GB). Widziałem nawet FAT'y w cenie nowego Bundle-Slima o_O. Całkiem nieźle sobie ludzie liczą ;)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 25, 2010, 13:40:12 »
Ooo, jakbym miał dołożyć 500 zł to nieźle. Muszę się zastanowić :).

Offline shenmue23

• Stały bywalec
    • Konsolowiec.pl
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 25, 2010, 15:40:46 »
A ja się ostro wkurzyłem. Wkleje może to co naskrobałem na swoim blogu.

Tym razem bez cytatu, bo sprawa mnie wybitnie denerwuje i muszę się na jej temat wypowiedzieć. Jak wiemy Microsoft ruszył z akcją ?Nie przerabiam ? nie kradnę?. Na efekty tej akcji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale byłem pewny że wielka burza która się rozpentała wpłynie trochę na ?redaktorów? serwisów growych którzy bardzo ładnie wypowiadają się na temat przeróbki konsol. Co się jednak okazało? Numerem jeden większości serwisów growych jest temat ?PlayStation 3 zhackowane?

Za przeproszeniem ?witki mi opadają?. Skoro wszyscy są przeciwni przerabianiu konsol i wszyscy są przeciwni graniu na piratach, to po kiego grzyba piszą takie newsy? Po co informują o tym że PS3 zostało złamane? Po co rozpowszechniają tą wiadomość? Po co szczycą się tym że w końcu po ?3 latach, 2 miesiącach i 11 dniach? PS3 zostało złamane? Ktoś mi to wyjaśni?
A już szczytem chamstwa jest pisanie newsa ?PS3 przerobione?, dawanie linka do bloga autora przeróbki, a na końcu dodanie czegoś w stylu ?no wiecie, my to ogólnie jesteśmy przeciwko piractwu i mamy nadzieję że PS3 nie zostanie złamane?. Są przeciwni, ale informują społeczeństwo że może już niedługo PS3 całkowicie polegnie. Żal panowie, po prostu żal?

Sami "redaktorzy" propagują piractwo a później będą narzekania że jakiejś usługi nie ma w naszym kraju bo się nie opłaca... Paranoja

Offline Youzeg

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 25, 2010, 20:02:43 »
News jak news. Czym tu sie oburzać ? Lepiej nabrać wody w usta i udawać że wszysko jest ok??
BTW dawno temu jak ktoś mówił "żal" to czuć było w glosie troske (?), zmartwienie o kogoś. Teraz to mi się kojarzy jedynie z dziuniami z gimnazjum.

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 25, 2010, 21:31:10 »

Tym razem bez cytatu, bo sprawa mnie wybitnie denerwuje i muszę się na jej temat wypowiedzieć. Jak wiemy Microsoft ruszył z akcją ?Nie przerabiam ? nie kradnę?. Na efekty tej akcji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale byłem pewny że wielka burza która się rozpentała wpłynie trochę na ?redaktorów? serwisów growych którzy bardzo ładnie wypowiadają się na temat przeróbki konsol. Co się jednak okazało? Numerem jeden większości serwisów growych jest temat ?PlayStation 3 zhackowane?

Za przeproszeniem ?witki mi opadają?. Skoro wszyscy są przeciwni przerabianiu konsol i wszyscy są przeciwni graniu na piratach, to po kiego grzyba piszą takie newsy? Po co informują o tym że PS3 zostało złamane? Po co rozpowszechniają tą wiadomość? Po co szczycą się tym że w końcu po ?3 latach, 2 miesiącach i 11 dniach? PS3 zostało złamane? Ktoś mi to wyjaśni?
A już szczytem chamstwa jest pisanie newsa ?PS3 przerobione?, dawanie linka do bloga autora przeróbki, a na końcu dodanie czegoś w stylu ?no wiecie, my to ogólnie jesteśmy przeciwko piractwu i mamy nadzieję że PS3 nie zostanie złamane?. Są przeciwni, ale informują społeczeństwo że może już niedługo PS3 całkowicie polegnie. Żal panowie, po prostu żal?

Sami "redaktorzy" propagują piractwo a później będą narzekania że jakiejś usługi nie ma w naszym kraju bo się nie opłaca... Paranoja

Za bardzo się przejmujesz ^^' Serwisy są po to by informować, a ewentualne zhackowanie PS3, czy to się komuś podoba czy nie ma wpływ na rynek gier i decyzje wielu korporacji, które w efekcie dotykają graczy.

Offline shenmue23

• Stały bywalec
    • Konsolowiec.pl
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 25, 2010, 21:35:11 »

Za bardzo się przejmujesz ^^' Serwisy są po to by informować, a ewentualne zhackowanie PS3, czy to się komuś podoba czy nie ma wpływ na rynek gier i decyzje wielu korporacji, które w efekcie dotykają graczy.

Moim zdaniem lepiej przemilczeć taką sprawę i nie informować o tym potencjalnych piratów. Już pojawiają się głosy "o w końcu złamali PS3, jak będzie przeróbka domowa to kupię tą konsolę". Szykuje się masakra jak w przypadku Xa.

Cezar

• Gość
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 25, 2010, 22:09:17 »
Szykuje się masakra jak w przypadku Xa.

A później będzie szarańcza, niebo stanie się czarne i nadejdzie koniec dni na świecie tym...

Offline shenmue23

• Stały bywalec
    • Konsolowiec.pl
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 25, 2010, 22:46:55 »
Szykuje się masakra jak w przypadku Xa.

A później będzie szarańcza, niebo stanie się czarne i nadejdzie koniec dni na świecie tym...

Dobra, śmiejcie się... Ale żeby potem nie było "Kontrakcja - Sony nie chce wprowadzić ... do Polski" (w miejsce kropek wstawicie sobie coś czego zabraknie.

Offline Youzeg

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 25, 2010, 22:55:00 »
Ukarzą knąbryny Naród Polski wycofaniem PSN ?? Jakoś za bardzo nie wierze żeby to wplyneło na kształ rynku ps3 w Polsce. Ci co juz maja ps3 przyzwyczaili sie do kupowania gier. Poresztą duuuzo wody w wisle uplynie nim piracenie systemu trafi pod strzechy. Czym tu sie przejmowac?? Przestana promwac ps3, lokalizowac wersje gier?

CoZaBzdura

• Gość
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 25, 2010, 23:26:18 »

Zauwazylem to juz kiedys w kwestii filmów. Z ciekawych wzgledow wiekszosc osob otwarcie rozmawiało o zakonczeniu 4 sezonu Dexter'a jak on jeszcze nie był emitowany w Polsce :) Niektorzy nawet pisali na bleepie tweeterze czy co tam mają.
A najlepsze jest to ze pozniej jak pytalem jak przenieść x gb filmów z 1 miejsca na 2 to wszyscy oburzeni

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 25, 2010, 23:26:46 »
Za czasów PS2 które pewnie było piracone u nas na potęgę doczekaliśmy się polskich okładek i instrukcji, więc mimo wszystko zainwestowali w nas. W przypadku PSP dostaliśmy nawet kilka polonizacji jeszcze przed pojawieniem się SCEP.

Nie przesadzajmy, że Sony pokaże nam środkowy palec :).

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 26, 2010, 12:59:12 »

Moim zdaniem lepiej przemilczeć taką sprawę i nie informować o tym potencjalnych piratów. Już pojawiają się głosy "o w końcu złamali PS3, jak będzie przeróbka domowa to kupię tą konsolę". Szykuje się masakra jak w przypadku Xa.

Ale przeróbka PS3 może się okazać bardziej inwazyjna od 360

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 26, 2010, 14:06:01 »
Najpierw to musi wejśc do ogólno pojętej publiki ... moim zdaniem jeszcze daleka droga do tego, aby na bazarkach pojawiły się pirackie gry na PS3. Zobaczymy co się będzie działo dalej. Fajnie by było, gdyby ktos trzymał rękę na pulsie i raportował co w temacie się dzieje.

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 26, 2010, 14:54:12 »
Najpierw to musi wejśc do ogólno pojętej publiki ... moim zdaniem jeszcze daleka droga do tego, aby na bazarkach pojawiły się pirackie gry na PS3. Zobaczymy co się będzie działo dalej. Fajnie by było, gdyby ktos trzymał rękę na pulsie i raportował co w temacie się dzieje.

No to zaglądajcie na:

http://geohotps3.blogspot.com/
http://twitter.com/geohot <= tu głównie mogą się pojawiać wpisy o iPhone

Zdaje się że aktualnie próbuje coś wskrzesić z trybu Other OS, zauważył że w tym trybie wszystkie SPE w Cell przestają działać i pracuje tylko PPE. Wcześniej również zdobył listę wywołań niższych funkcji (LV1). Pojawiło się również stwierdzenie że "nie popieramy piractwa i nigdy nie będziemy"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2010, 14:57:45 wysłana przez Shadowriver »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 26, 2010, 17:09:01 »
z tego, co czytalem na Eurogamerze, to nie dosc, ze nie ma jeszcze nawet "Hello world" na PS3, zatem do pelnego zlamania i wykorzystania obrazow plyt jest jeszcze daleko.

dodatkowo plyty BluRay sa ponoc tak zabezpieczone, ze szanse na to, ze "kopie zapasowe" bedzie mozna kiedykolwiek uruchomic sa ponoc bardzo marne - jedyne realne szanse sa na to, ze bedzie mozna uruchamiac gry z obrazow z HDD. ale i do tego IMO droga daleka...

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 26, 2010, 19:01:45 »
Powiedział że ma dostęp pamięci,co za tym idzie do procesora, oznacza to umieścić program w pamięci zamieniając kod programu znajdującego się już tam i w efekcie przejąć kontrole nad urządzeniem. Ale to tak jak by się miało Linuxa bez programów zarządzających. By homebrew i piraty działały z tego punktu muszą zrobić następujące elementy:

-Przede wszystkim "powszechny" Modchip (o ile jego exploit jest sprzetowy)
-Kod furtka do zablokowania zabezpieczeń, bo to że dostęp do pamięci jest nie oznacza że nie ma już zabezpieczeń programowych
-Lewe SDK z kompilatorem, bo nikt nie będzie pisał Homebrew w assemblerze do takiego procesora jak Cell.
-No tu dopiero oprogramowanie do odtwrzania lewych kopii gier

Ja na miejscu GeoHot bym tylko znieść ograniczania trybu Other OS, Sony zrobił te ograniczenia by nikt nie robił nielicencjonowanych programów na PS3, to powinno zadowolić szarą strefę Homebrew, ale wtedy nadal będzie ryzyko że można będzie urachamiać pirackie kopie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2010, 19:05:15 wysłana przez Shadowriver »

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 27, 2010, 14:18:15 »
http://www.pslifestyle.pl/news/show/id/394

Sobie zobaczcie co Koreańczycy wymyślili

Offline Pomykacz

• Junior
  • *
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 27, 2010, 14:34:53 »
http://www.pslifestyle.pl/news/show/id/394

Sobie zobaczcie co Koreańczycy wymyślili

To akurat zły przykład. Od miesiąca ten fake wala się po necie  :D

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 27, 2010, 15:47:41 »
Shadowriver: nie do konca jest tak jak mowisz. To co zostalo jeszcze do zrobienia jest ladnie opisane tutaj:)
http://streetskaterfu.blogspot.com/2010/01/ps3-is-hacked-urban-legend-continues.html
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 28, 2010, 15:35:08 »
Shadowriver: nie do konca jest tak jak mowisz. To co zostalo jeszcze do zrobienia jest ladnie opisane tutaj:)
http://streetskaterfu.blogspot.com/2010/01/ps3-is-hacked-urban-legend-continues.html

Strzeliłem to z teorii jaką mam w głowie, ale mniej więcej tak to wygląda :p Tak czy siak aktualnie mamy 0, no może 0,1

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 02, 2010, 14:52:15 »
Problem złamania ps3 podjął portal ps3site.
A o tym jak wiadomość o domniemanym obejściu zabezpieczeń ps3 rozpala niektóre ptasie móżdżki świadczy dzisiejsza "główna" onetu.

Bezpośredni link tutaj

I teraz mam pytanie jak to właściwie jest??? Pominę już bzdury w tym tekście wypisane. Ale czytamy/słyszymy ciągle o walce z piractwem, nielegalnymi kopiami a wygląda jakby ludzie piszący takie teksty kibicowali piratom. I nie jest to jakiś tam portalik dla 5 osób ale jeden z większych w kraju, zaryzykuje nawet stwierdzenie, że w pewnym sensie opiniotwórczy.

kratosik

• Gość
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 02, 2010, 14:58:49 »
Problem złamania ps3 podjął portal ps3site.
A o tym jak wiadomość o domniemanym obejściu zabezpieczeń ps3 rozpala niektóre ptasie móżdżki świadczy dzisiejsza "główna" onetu.

I teraz mam pytanie jak to właściwie jest??? Pominę już bzdury w tym tekście wypisane. Ale czytamy/słyszymy ciągle o walce z piractwem, nielegalnymi kopiami a wygląda jakby ludzie piszący takie teksty kibicowali piratom. I nie jest to jakiś tam portalik dla 5 osób ale jeden z większych w kraju, zaryzykuje nawet stwierdzenie, że w pewnym sensie opiniotwórczy.

"Sensacja napędza widzów"