Autor Wątek: ps3 slim  (Przeczytany 71459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czezare

• Gość
Odp: ps3 slim
« Odpowiedź #200 dnia: Październik 05, 2009, 08:58:21 »
Panowie, ktos wyzej pisal, ze moze sterowac swoja slimka za posrednictwem pilota do TV Pasikonika. A czy PS3 bedzie wspolpracowac z pilotem do TV Szajsung? Mam na mysli konkretnie model LE 40 B651. Jest gdzies do przejrzenia lista kompatybilnych telewizorow?

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #201 dnia: Październik 05, 2009, 09:34:42 »
Z tego co pamietam to funkcja steowa pilotem nazywa sie bravia link a nie psi-link, szjs-link czy tv-link, zakladam ze z innym tv niz sony bravia i to prwdopodobnie wybrane modele nie bedzie dzialal.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #202 dnia: Październik 05, 2009, 09:42:08 »
Z tego co pamietam to funkcja steowa pilotem nazywa sie bravia link a nie psi-link, szjs-link czy tv-link, zakladam ze z innym tv niz sony bravia i to prwdopodobnie wybrane modele nie bedzie dzialal.
To ze slim wspolpracuje z Bravia to sie samo przez sie rozumie ;) Gdyby ktos wyzej nie napisal, ze z Panasonikiem mu dziala to o Samsunga bym na pewno nie zapytal :P

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #203 dnia: Październik 05, 2009, 11:35:00 »
Mi dziala z Panasonikiem (TX-P42S10) i Samsungiem (nie pamietam modelu chyba jakis z series-6).
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 11:42:45 wysłana przez jac3k5 »

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #204 dnia: Październik 05, 2009, 12:25:31 »
A czy ktoś ma może telewizor LG razem ze Slimem? :)

No bo skoro z Szajsungiem ten ficzer działa... 
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 12:29:21 wysłana przez Kraven »

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #205 dnia: Październik 05, 2009, 13:17:48 »
Jezeli TV posiada taki ficher to nie powinno byc problemow.
Moje kino domowe Sony dziala z Samsungiem TV.
Brakuje mi ps3 przyciskow na pilocie, moze Bravie maja to. Mimo wszystko bluraya obejrzalam bez dotykania ps3 kontrolera.

Offline leoncio

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #206 dnia: Październik 05, 2009, 13:54:05 »
Ja pisałem:) Mam plazmę Panasonica PY800, która ma funkcję Viera Link. Urządzenia się komunikują chyba za pomocą kabla HDMI .W każdym razie wszystko śmiga, a dzięki przyciskowi, który mi wyświetla menu PS3 mam dostęp do wszystkich funkcji.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #207 dnia: Październik 05, 2009, 13:59:42 »
... a dzięki przyciskowi, który mi wyświetla menu PS3 mam dostęp do wszystkich funkcji.
Jaki to przycisk? Potrzebna jest jakas konfiguracja?

Offline leoncio

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #208 dnia: Październik 05, 2009, 14:03:02 »
Jak będę w domu to Ci powiem jaki to przycisk. Konfigurować nic nie musisz, uruchamiasz tylko w menu konsoli opcję komunikowania przez HDMI (ręki sobie nie dam obciąć że to się tak nazywa - sprawdzę z domu) no i oczywiście uruchomić funkcję w TV.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #209 dnia: Październik 05, 2009, 14:14:52 »
Sorry, zle zrozumialem Twoje poprzedniego posta. Pilot u mnie dziala bezproblemow.

Offline djpunch

• Aktywny forumowicz
  • :P
« Odpowiedź #210 dnia: Październik 09, 2009, 07:56:59 »
witam
powiedzcie mi jedno czy zdarzyło sie Wam zeby ps3 / ps3 slim zawiesiło sie kiedyś w przeglądarce, mi moja slimka zawiesiła sie juz dwa razy bedac na youtube i to na jakies 5 min
???

aa jeszcze jedno pomogło dopiero nacisniecie wyłącznika > dioda zaczeła migać jakies 50 sekund i play sie juz normalnie wyłaczył
użytkowuje ps3 dopiero koło 1,5 miesiaca i  nie wiem czy takie sytuacje ze sie  zawiesza powinny miec miejsce ???
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2009, 08:08:42 wysłana przez qbar »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #211 dnia: Październik 09, 2009, 08:18:21 »
Od czasu do czasu mam takei zwiechy, że wtedy tylko przytrzymanie powera pomaga, albo wręcz wyłaczenie konsolki z tyłu na sztywno ;)

Offline djpunch

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #212 dnia: Październik 09, 2009, 08:20:44 »
o to mnie uspokoiłes

woster27

• Gość
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 14, 2009, 23:10:27 »
Pewnie z którymś updatem to się naprawi.Mi na przykład moje ps3 zamulało przy wyświetalniu avatara osoby do której pisałem wiadomości najczęściej co najgorsze podczas gry w multiplayera(cod4) na okres 5 min około ,zwykle wyłanczałem ps3 przyciskiem z tyłu, ale za każdym razem się boje,że za każdym razem gdy tak robie psuje ps3 .Ale po firmware 3.1(podkreślam 1 na końcu) problem był z głowy.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #214 dnia: Październik 22, 2009, 18:52:35 »
ktoś tutaj pisał, że slim jest głośniejszy od fata, że przy uncharted 2 się grzeje i wiatraki pracują głośniej
planuję kupić slima, ale muszę wiedzieć, czy nie będzie głośniejszy od 40tki ?
ma ktoś porównanie?

moja 40tka, od kiedy o nią dbam bardziej i reguralnie odkurzam, jest cichutka
nawet parugodzinna sesja w Killzone'a nie spowodowała wejścia wiatraków na najwyższe obroty
a najwyższe obroty są dla mnie nie do zniesienia - to jest gorsze niż szum xboxa :)

tak więc pytanie - czy faktycznie nowa slimka grzeje się i szumi głośno przy wymagających grach?
to by ją kurcze dyskwalifikowało :(

Offline mgenek

• Badass
« Odpowiedź #215 dnia: Październik 22, 2009, 19:10:09 »
ktoś tutaj pisał, że slim jest głośniejszy od fata, że przy uncharted 2 się grzeje i wiatraki pracują głośniej
planuję kupić slima, ale muszę wiedzieć, czy nie będzie głośniejszy od 40tki ?
ma ktoś porównanie?

moja 40tka, od kiedy o nią dbam bardziej i reguralnie odkurzam, jest cichutka
nawet parugodzinna sesja w Killzone'a nie spowodowała wejścia wiatraków na najwyższe obroty
a najwyższe obroty są dla mnie nie do zniesienia - to jest gorsze niż szum xboxa :)

tak więc pytanie - czy faktycznie nowa slimka grzeje się i szumi głośno przy wymagających grach?
to by ją kurcze dyskwalifikowało :(

Ja pisał. ;)

Miałem 40stkę i imho była cichsza. W slimce jest głośniejszy napęd IMO. Nie grzeje się bardziej przy wymagających grach. Sama konsola jest cichutka, nieco buczy przy odczycie z płyty ale domowe śledztwo wykazało, że to nie slimka buczy tylko szafka pod slimką rezonuje mi. Na 40stce tego nie było. Tak czy owak, jeśli ją w czasie tego buczenia lekko unieść to wszystkie objawy znikają.
Pzdr.
Michał

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
  • A felon, a father, sleeping pill addict...
« Odpowiedź #216 dnia: Październik 23, 2009, 07:11:17 »
Osobiście wydaje mi się, że SLIM generuje szum o nieco innej częstotliwości niż FAT 40GB i dlatego niektórzy mogą postrzegać go jako większy hałas. Wszystko zależy jak bardzo masz wyczulone ucho :). Np. mój współlokator z akademika nieraz prosił mnie abym odpinał dodatkowy dysk do PC bo dla niego, cytuję: "generuje on hałas na poziomie bólu". Dla mnie SLIM i FAT 40GB są jednakowo (bez)głośne. Poza tym SLIMka nagrzewa się zdecydowanie mniej. No chyba, że ją postawisz np. na amplitunerze.

Offline Berek

• Mieszkaniec tego forum
  • Chaotyczny Zły
« Odpowiedź #217 dnia: Październik 25, 2009, 14:39:58 »
A macie coś takiego w slimce jak bzyczenie przy kablu od zasialania? Miałem już dwie slimki, pierwszą wymieniłem bo właśnie tak bzyczała a druga też zaczeła. Tak się zastanawiam czy to jest normalne, w sumie miałem dwie slimki i obie bzyczały.

Offline Psychol324

• Stały bywalec
    • hitlerdance
« Odpowiedź #218 dnia: Październik 25, 2009, 14:58:49 »
A macie coś takiego w slimce jak bzyczenie przy kablu od zasialania? Miałem już dwie slimki, pierwszą wymieniłem bo właśnie tak bzyczała a druga też zaczeła. Tak się zastanawiam czy to jest normalne, w sumie miałem dwie slimki i obie bzyczały.
Może odbierasz nanodźwięki??

Offline Berek

• Mieszkaniec tego forum
  • Chaotyczny Zły
« Odpowiedź #219 dnia: Październik 25, 2009, 21:35:59 »
Paranoja mówisz? Może, choć ostatnio padło mi ps3, potem tv zaczął pokazywać pasy z boku ekranu więc chyba jestem przeczulony.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #220 dnia: Listopad 03, 2009, 09:47:59 »
od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem świeżutkiej ps3 slim 250gb :)
pierwsze wrażenia pozytywne, choć jak to bywa idealnie nie jest

co mi się nie podoba? jest wyraźnie głośniejsza od 40tki
nie wiem jak będzie w dzień - pewnie spoko, ale w nocy gdy coś się sciąga, nie gram w nic, to słychać ją dużo wyraźniej
nadal jest cicha - ale jednak

druga rzecz - wyjmowaniu płyty towarzyszy dość głośny trzask - też tak macie?

a reszta jest OK
wielki dysk, który bardzo mnie cieszy, mniejsze rozmiary, nawet ładny design - okazuje się że power i eject bardzo ładnie świecą się na biało - nie wiedziałem tego
w sumie jestem bardzo zadowolony ze zmiany - głownie dlatego że dopłaciłem naprawdę niewiele (licząc bon podarunkowy z MM to w sumie dopłaciłem koło 50zł), a zyskałem dodatkowo pilota, dysk, uncharted i 2 lata gwarancji

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #221 dnia: Listopad 03, 2009, 09:49:07 »
Świetny biznes zrobiłeś! Gratuluję.

Offline mgenek

• Badass
« Odpowiedź #222 dnia: Listopad 03, 2009, 09:54:58 »
co mi się nie podoba? jest wyraźnie głośniejsza od 40tki

A jednak.

druga rzecz - wyjmowaniu płyty towarzyszy dość głośny trzask - też tak macie?

U mnie tak samo. Mechanizm był w FAT jest właściwie bezgłośny w porównaniu z tym.

U mnie jeszcze konsola cała "jakby trzeszczy" jak się rozgrzewa - ciężko wytłumaczyć ale mam nadzieję że wiecie o co chodzi - pojedyncze trzaski jakby ją ktoś ściskał. Później w czasie gry już efekt nie występuje.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2009, 09:56:39 wysłana przez mgenek »
Pzdr.
Michał

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #223 dnia: Listopad 03, 2009, 09:57:11 »
to pewnie pod wplywem szybkiego nagrzewania sie sprzetu

Offline mgenek

• Badass
« Odpowiedź #224 dnia: Listopad 03, 2009, 09:58:02 »
to pewnie pod wplywem szybkiego nagrzewania sie sprzetu

Tak też sądzę.
Pzdr.
Michał

Offline qperson

• Junior
  • *
« Odpowiedź #225 dnia: Listopad 03, 2009, 11:41:41 »
Dokłaknie - konsolka trzeszczy/strzela podczas nagrzewania  :o
Jak dla mnie to jest najbardziej denerwujące.

Co do samej głośności działania - tutaj ciężko mi powiedzieć bo ja sam odniesienia do fat nie mam, aczkolwiek gdy byłem u znajomego testować połączenie po hdmi (moje problemy z tym zwiazane opisane w innym temacie) - to byl zdziwiony ze konsola dziala po wlaczeniu prawie bezgłośnie. On sam posiada FAT'a ale nie wiem czy 40 czy 60.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #226 dnia: Listopad 03, 2009, 11:52:07 »
Ja nie sadze ze jest tak ze kazda konsola jest tak samo glosna. W odniesieniu do x360 sam mam 2 i kilku znajomych tez ma :) i pomijajac rozna glosnosc napedow same konsole pracuja inaczej, tak samo jak i zasilacze (pisalem kiedys o tym w innym watku). Przyczyna moze byc to ze producenci konsol uzywaja wentylatorow roznych producentow - z tego co wiem to do 360 ladowali 3 rozne - jak jest teraz nie mam pojecia, byc moze ze i ps3 dostaje wiatraki roznych producentow stad te rozbieznosci ze jednym glosniej a innym ciszej niz poprzedni model.

UPDATE: Teraz mi sie przypomnialo ze ps3 na bank ma co najmniej 2 rozne uklady chlodzenia (mowie o fatach) jeden ma o 3 czy jakos tak wiecej lopatek i ten podobno jest duzo wydajniejszy i cichszy.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #227 dnia: Listopad 03, 2009, 11:55:06 »
Dokłaknie - konsolka trzeszczy/strzela podczas nagrzewania  :o
Jak dla mnie to jest najbardziej denerwujące.

ouu to brzmi niefajnie
ja takich efektów wczoraj u siebie nie zauważyłem ...

Co do samej głośności działania - tutaj ciężko mi powiedzieć bo ja sam odniesienia do fat nie mam, aczkolwiek gdy byłem u znajomego testować połączenie po hdmi (moje problemy z tym zwiazane opisane w innym temacie) - to byl zdziwiony ze konsola dziala po wlaczeniu prawie bezgłośnie. On sam posiada FAT'a ale nie wiem czy 40 czy 60.

60tki ponoć są głośniejsze
ja piszę o sytuacji - 1 w nocy, nic w domu nie chodzi oprócz ps3 - wtedy ją słychać i jest głośniejsza
w dzień - przy zwykłym poziomie szumu otoczenia zapewne jest bezgłośna
zresztą zagłusza ją skutecznie cichutki dzwięk z każdej gry

w przypadku xboxa, to wentylatory konsoli zagłuszały mi gry (ciągle piszę o graniu w nocy)

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #228 dnia: Listopad 03, 2009, 12:44:13 »
Po instalacji gry na dysk, poziom glosnosci 360 jest podobny (minimalnie wyzszy) od ps3 w czasie gry w gre z dysku w nocy :) z tym ze moje ps3 juz tez nie jest nowe i nie jest idealnie ciche, tak jak bylo to za nowosci.

Offline Berek

• Mieszkaniec tego forum
  • Chaotyczny Zły
« Odpowiedź #229 dnia: Listopad 03, 2009, 12:57:20 »
Nie ma porównania X360 do PS3 pod względem głośności. Piszę o nowym slimie i elicie z grudnia. Kloc szumi jakby miał zaraz odlecieć.

Fakt, PS3 słychać w nocy ale nie jest to bardzo uciążliwe, na pewno nie zagłusza dźwięku z gry;) Ja też mam te trzaski po włączeniu i wyłączeniu też. To chyba efekt ciepła.

Ogólnie kupno slima to chyba jedyny słuszny wybór, tym bardziej z twardzielem 250 giga. No i link... najlepszy ficzer od czasu wprowadzenia bezprzewodowych padów i możliwości włączania dzięki nim konsoli.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #230 dnia: Listopad 03, 2009, 12:59:47 »
Nie ma porównania X360 do PS3 pod względem głośności. Piszę o nowym slimie i elicie z grudnia. Kloc szumi jakby miał zaraz odlecieć.
Zgadza sie pod warunkiem ze grasz z plyty...

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #231 dnia: Listopad 03, 2009, 13:55:34 »
U mnie bez płyty nowy Elite jest i tak głośniejszy od Fata 80GB.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #232 dnia: Listopad 03, 2009, 14:10:27 »
ja nie napisalem ze jest cichszy niz ps3, napisalem

poziom glosnosci 360 jest podobny (minimalnie wyzszy) od ps3
tak jest w przypadku moich konsol, trzeba pamietac ze w przypadku 360 zle ustawiony zasilacz tez bedzie szumial, szczegolnie jak stworzy mu sie "pudlo rezonansowe" i walnie sie go byle jak.

Offline Igor

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #233 dnia: Listopad 03, 2009, 21:01:16 »
Pierwsze słyszę o takim bajerze o_O Mógłbym wiedzieć, jak taki bajer uruchomić? Mam slimkę, mam bravię :)

Offline Berek

• Mieszkaniec tego forum
  • Chaotyczny Zły
« Odpowiedź #234 dnia: Listopad 04, 2009, 09:53:09 »
O jakim bajerze?

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #235 dnia: Listopad 04, 2009, 10:08:56 »
O bravia link. Też mam slimkę i bravię, i po xmb mogę poruszać się za pomocą pilota od telewizora[warunek - połączenie przez HDMI]. Nie wiem czy musiałem coś konfigurować w konsoli.

Offline mgenek

• Badass
« Odpowiedź #236 dnia: Listopad 04, 2009, 10:42:11 »
O bravia link. Też mam slimkę i bravię, i po xmb mogę poruszać się za pomocą pilota od telewizora[warunek - połączenie przez HDMI]. Nie wiem czy musiałem coś konfigurować w konsoli.

W ustawieniach display (AFAIR) trzeba włączyć funkcję "HDMI control". Działa nie tylko braviach ;)
Pzdr.
Michał

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #237 dnia: Listopad 05, 2009, 00:07:57 »
Mogę potwierdzić że HDMI COntrol PS3 działa również z plazmą Pionieer Kuro, co oznacza że prawdopodobnie jest zgodny z innymi Pionieerami. Co ciekawe ten telewizor nie ma żadnej głupiej nazwy dla tej funkcji, tylko po prostu "HDMI Control"

Offline djpunch

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #238 dnia: Listopad 05, 2009, 18:45:32 »
witam mam problem ze swoją 2 miesieczna slimką a mianowicie zaczol sie sie przycinać dzwiek we wszystkim czy to gra czy muzyka czy film zacinka jest co jakies 30sek nie wiem od czego to wczoraj wszystko było jeszcze git jest to wkurzające bardzo wie ktoś od czego to może być z kablem jest wszystko git bo od pierwszego podłaczenia nie była nawet na chwile ruszany :(

Offline Slateer

• Junior
  • *
    • Gamersite
« Odpowiedź #239 dnia: Listopad 23, 2009, 03:09:36 »
oddaj do serwisu, chyba masz jeszcze gwarancje

Gry, konsole, PC: www.gamersite.pl