Autor Wątek: ps3 awaria  (Przeczytany 16182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline smoko

• Nowy Forumowicz
  • *
ps3 awaria
« dnia: Wrzesień 18, 2009, 18:00:11 »
dzisiaj moja ps3 odmowila wspolpracy mianowicie odpalam ps3 padem i nic przez kabel nic no to recznie konsola odpala pik pik zilony kolor robi sie zultawy poczym czerwony migajacy isie wylancza inic niezmusi ja do pracy noto wziolem rozkrecilem do ostatniej sirubki wyczysicilem odkurzylem(bylo tego sporo)poskrecalem i co ps3 powtorzyla wersje odmowy.macie jakies porady rady.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
Odp: ps3 awaria
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2009, 18:05:17 »
Moja porada jest następująca, stosuj znaki interpunkcyjne.

Jeżeli nie masz gwarancji, a wnioskuję, że nie, skoro rozkręciłeś do ostatniej śrubki, to oddaj do serwisu [koszt naprawy nie będzie mały] albo kup nową.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2009, 18:09:21 wysłana przez Rolek »

Offline Berek

• Mieszkaniec tego forum
  • Chaotyczny Zły
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2009, 21:29:11 »
Taa, mi miesiąc temu padła na to samo. Nazywa się to YLOD czyli najprawdopodobniej spaliła sie płyta główna bądź inny podzespół czy coś. Jak nie masz gwarancji, a nie masz, jak celnie zuważył Rolek, skoro rozkręciłeś (zerwana plomba) pozostaje serwis lub nówka sztuka. Serwis może kosztować od 400zł do 1200zł w zależności od tego co padło. I niestety nie ma pewności że nie padnie po jakimś czasie. Spotkałem się z opiniami gdzie padały po 3 dniach ale i też po kilku miesiącach.

Ja kupiłem slimke. Problem jest tylko ze zgraniem danych z dysku...

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2009, 23:50:49 »
Spoko, na Rocznicę Pierwszej Komunii dostaniesz drugą konsolę.
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2009, 10:08:51 »
<Flame mode on> Moim zdaniem trzeba zainwestować w słownik ortograficzny </Flame mode off>

Offline wachu

• Badass
  • Wassup?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2009, 11:34:36 »
Moja porada jest następująca, stosuj znaki interpunkcyjne.

Spoko, na Rocznicę Pierwszej Komunii dostaniesz drugą konsolę.

<Flame mode on> Moim zdaniem trzeba zainwestować w słownik ortograficzny </Flame mode off>

Nie ma to jak zawsze-chętne-do-pomocy forum "bractwa konsolowego"

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2009, 11:40:23 »
Ja osobiście nie widzę innego pomysłu jak udać się do serisu Sony, oddac im konsolę i poprosić, aby oszacowal koszty naprawy. Niech zadzwonia i poinformują co jest walnięte i ile to będzie kosztować. Wtedy zdecydujesz, czy warto to naprawiać, czy lepiej będzie sprzedać na części i kupić PS3 Slim lub fata, ale z pełną gwarancją.

Moja rada - kupuj konsolę, po wygaśnięciu gwarancji sprzedaj i kup kolejną nową. Nie stracisz na tym zabiegu wiele kasy, ale będziesz spokojniejszy, a nerwy trzeba szanować (wiem to po sobie). No i nowe konsole zazwyczaj zjadają mniej prądu :)

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2009, 11:42:20 »
Nie ma to jak zawsze-chętne-do-pomocy forum "bractwa konsolowego"

W imieniu "zawsze-chętnego-do-pomocy forum "bractwa konsolowego"" dziękuję za uznanie !!! :P

aha, chętnie doradzimy w innych aspektach, sferach :D

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2009, 12:39:37 »
żeczywiscie wymondżylem sie a nic nie doradzilem ja bym zrobil tak ze jak ci sie hce bawic to idz to serwisu i zobacz ile wezma za naprawe ale pewnie durzo i pewnie zostanie ci tak jak w wiekszosci sprzetow uszkodzonyh po gwarancji spzedac na portalu aukcyjnym jakiemus masjetrkowiczowi i kupic nowa

Offline Max666

• Badass
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2009, 12:53:59 »
Ja osobiście nie widzę innego pomysłu jak udać się do serisu Sony, oddac im konsolę i poprosić, aby oszacowal koszty naprawy. Niech zadzwonia i poinformują co jest walnięte i ile to będzie kosztować. Wtedy zdecydujesz, czy warto to naprawiać, czy lepiej będzie sprzedać na części i kupić PS3 Slim lub fata, ale z pełną gwarancją.

Moja rada - kupuj konsolę, po wygaśnięciu gwarancji sprzedaj i kup kolejną nową. Nie stracisz na tym zabiegu wiele kasy, ale będziesz spokojniejszy, a nerwy trzeba szanować (wiem to po sobie). No i nowe konsole zazwyczaj zjadają mniej prądu :)

Katanka ja osobiscie bym nie kupil slima poniewaz jest to nowosc i nie wiadomo jak bardzo jest podatna na jakies uszkodzenia. Mam Fat od premiery ta z supportem gier z ps2 i zero problemow no ale o konsole trzeba dbac. Przynajmniej raz w tygodniu czyszcze ja porzadnie z kurzu wiadomo kurz nie jest dobry dla sprzetu elektronicznego.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 19, 2009, 13:01:14 »
Cytat: Max666
Kolego masz jakies problemy z jezykiem polskim Co? bo jak zaczalem czytac to co napisales to prawie osleplem.

Dostosowałem poziom do autora wątku ;D Ty może nie zrozumiesz, ale smoko tak.

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 19, 2009, 13:03:41 »
Gdzie jest mod, trzeba wyciąć w pień te bzdurne komentarze. Szkoda że na tym forum nie ma systemu ostrzeżeń, może ludzie którzy uważaja za wielkie persony na nim, zastanowili się przez chwilę zanim popisali by się kolejnym głupim komentarzem. Jeden post z uwagą na temat ortografii wystarczy a masowe drwienie z kogoś w tłumie to dobre w gronie gówniarzy którzy muszą się dowartościowac kosztem zgnojenia innego człowieka.

Offline Max666

• Badass
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2009, 13:08:03 »
Cytat: Max666
Kolego masz jakies problemy z jezykiem polskim Co? bo jak zaczalem czytac to co napisales to prawie osleplem.

Dostosowałem poziom do autora wątku ;D Ty może nie zrozumiesz, ale smoko tak.

Nie no spoko rozumiem kolego nie czuj urazy poprostu tyle teraz tego sie narobilo na necie jeden za drugim tworza takie hieroglify ze rece opadaja. Nie bylo sprawy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2009, 13:10:44 wysłana przez Max666 »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 19, 2009, 13:13:37 »
Katanka ja osobiscie bym nie kupil slima poniewaz jest to nowosc i nie wiadomo jak bardzo jest podatna na jakies uszkodzenia. Mam Fat od premiery ta z supportem gier z ps2 i zero problemow no ale o konsole trzeba dbac. Przynajmniej raz w tygodniu czyszcze ja porzadnie z kurzu wiadomo kurz nie jest dobry dla sprzetu elektronicznego.

Hmm, z jednej strony FAT bardzo korci ceną, bo mozna już kupić za 1100zł nowego jak się dobrze poszuka. Z drugiej Slim mi się nieziemsko podoba. Zresztą jeśli kupowałbym na gwarancji z myślą o sprzedazy konsoli, zaraz gdy się skończy, wtedy nie ma znaczenia która :)

Offline Max666

• Badass
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 19, 2009, 13:17:07 »

Hmm, z jednej strony FAT bardzo korci ceną, bo mozna już kupić za 1100zł nowego jak się dobrze poszuka. Z drugiej Slim mi się nieziemsko podoba. Zresztą jeśli kupowałbym na gwarancji z myślą o sprzedazy konsoli, zaraz gdy się skończy, wtedy nie ma znaczenia która :)

Ja mam za duzo gier z ps2 zebym mogl sobie pozwlic na sprzedaz swojego grubasa.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 19, 2009, 13:22:35 »
Yebaka, trochę przesadzasz. Jeżeli ktoś pisze na forum, gdzie dodatkowo jest sprawdzanie pisowni, cały post świeci mu się na czerwono, a on klika "wyślij wiadomość" to trochę brak szacunku dla czytających.

Offline semerkchet

• Junior
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 24, 2009, 17:05:40 »
To mój pierwszy post więc witam wszystkich.

Teraz Odnośnie YLOD'a, którego złapała konsola autora tekstu:

Jakies 1,5 miesiąca temu moja 60'tka złapała to samo. Odesłałem ją do autoryzowanego serwisu do warszawy na naprawę pogwarancyjną gdzie uznali, że muszą wysłać konsolę do centrali i naprawa wyniesie 200 euro + podatek + transport [!!!] czyli w sumie prawie tyle co nowa konsola. Poprosiłem o odesłanie sprzętu [50 pln opłaty za weryfikację].

Następnie zaniosłem ją do nieautoryzowanego serwisu w moim mieście gdzie naprawa kosztowała mnie 250 pln [standard : odkleił się procesor graficzny]. W trakcie perturbacji z moją konsolą, kupioną niedługo po premierze, padła 60'tka mojego brata ciotecznego kupiona jakieś pół roku po mojej. Identyczna usterka i kwota naprawy.

Pierwsze co zrobiłem po przyjściu do domu to wystawienie konsoli na allegro. Poszła za pierwszym razem i jestem obecnie posiadaczem PS3 Slim na gwarancji.

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 24, 2009, 22:49:48 »
YLOD tak samo jak RROD dotyczy głownie tylko pierwszych modeli i zdarza się nieco rzadziej niż RROD... więc najwyraźniej masz pecha :p

Offline djpunch

• Aktywny forumowicz
  • :P
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 25, 2009, 07:09:46 »
wkurzają mnie komentarze typu> nie kupuj slima bo to nowość , a przecież jak fat wchodził to też była nowość a ludzie kupowali jak zwariowani.
Odsetek tych którym sonka sie zepsuła jest nikły w porównaniu z x-em gdzie moim 3 kumplom po 3 miechach juz wysiadły.
X ma jedem plus 3 lata gwary cos sie dzieje odsyłasz i po tygodniu masz nowego z sony już cieżej ale awaryjność tego sprzętu jest nikła.
A co do slima> ps3 fat psuły sie po sie przegrzewały> spalenia płyt, odklejanie sie procka>to wszystko robi temperatura spowodowana głównie tym ze o sprzęt sie nie dbało> slima ma mniejszy pobór prądu, procek w innej technologii 45nm dzieki temu prawdopodobieństwo przegrzania jest analogicznie też mniejsze.

Offline semerkchet

• Junior
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 05, 2009, 18:33:52 »
Ja o moje PS3 dbałem a i tak zaliczyło YLOD'a, brat podobnie.

Offline semerkchet

• Junior
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 24, 2009, 11:40:56 »
Porażka. Odpaliłem dzisiaj moje PS3 i mam czerwony ekran i napisy w wielu językach o 'poważnym błędzie i prośbą o kontakt z obsługą klienta'.
Mam slima, kupionego zresztą niedługo po premierze, nową konsolę! Już pad mojej grubej ps3 zachwiał poważnie moją wiarę w sony ale teraz to po prostu 'epic fail'
Konsola stoi w przewiewnym miejscu i nie była mocno ekspolatowana. Żaden firmware na dniach nie był instalowany. W ostatnich dwóch tygodniach grałem tylko z córką w lbp, a wczoraj i przedwczoraj przysiadłem troche do MW2.
Nauczony poprzednim padem miałem robić backupy sejwów ale w końcu miałem nowego slima więc olałem, starego backupa mi wciało więc wszystkie sejwy poszły do piachu - cudownie. Z tego co czytałem to w jakikolwiek sposób tego nie załatwią to dysk jest czyszczony.

Gdyby nie to że jak dla mnie sprzęt sony nie ma alternatywy [filmy blu-ray, zdjęcia, taki domowy kombajn multimedialny. oraz gry] to bym poważnie rozważał wymianę bo sony zawiodło mnie i to bardzo. W ciągu pół roku padły mi dwie konsole.

Dobrze że na tę chociaż mam gwarancję.

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:06:23 »
Uszkodził ci się firmware :> mogłeś wyłączyć konsole gdy ta coś fleshowała
Możesz uruchomić recovery mode, tam będziesz mógł przywrócić ustawienia fabryczne, zrekonstruować system plików i przeinstalować firmware:

http://www.youtube.com/watch?v=yZWye1CLTVo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ntClBMNwXlw&feature=related
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2009, 12:16:53 wysłana przez Shadowriver »

Offline semerkchet

• Junior
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 24, 2009, 13:51:20 »
Hmm, dziwne bo konsolę twardo [trzymając power] wyłączam tylko jak się zawiesi, co nie zdarza się często. "Z kabla" to w ogóle nie kojarzę żebym kiedykolwiek wyłączył. No i od dawna też nie zdarzyła mi się żadna zwiecha.
Tak czy inaczej dzięki za info - konsola wchodzi w recovery mode [sprawdziłem], właśnie ściągam firmware i spróbuję. Może coś z tego będzie.

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 25, 2009, 17:10:09 »
Jak by nie zadziałało to spróbuj też restore file system i database, reinstalacja tak jak update nie zmieni plików konfiguracyjnych i bazy danych, a tam właśnie może znajdować się błąd. Tylko pogoogluj czy to coś usuwa dane, żebyś nie stracił swoich danych z konsoli, sam się tym nie bawiłem (bo nigdy nie miałem takiej potrzeby) wiem tylko że to istnieje.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2009, 17:37:22 wysłana przez Shadowriver »

Offline evelan

• Junior
  • *
  • easy easy japanese
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 26, 2009, 21:53:05 »
Można zapytać jaka to wersja PS3? Chociaż nie liczę na odpowiedź ale spróbować można :)

Offline gracz1

• Stały bywalec
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 27, 2009, 13:22:18 »
Witam! Co do tematu, chyba pada mi napęd w ps3, czy orientuje się ktoś jakie są koszta wymiany BD w konsoli, czy to jakaś skomplikowana operacja, czy śmiało można samemu wymienić napęd?? Z góry dzięki za odpowiedzi na temat.
(kliknij)

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 27, 2009, 16:26:00 »
Pada w sensie że nie zawsze czyta? Wykombinuj płytę czyszczącą, może pomoże. Ale nie wiem jak jest z laserami w PS3, jeżeli tak samo jak w ich laptopach VAIO, czyli obydwa lasery (niebieski i czerwony) są na jednym suwaku obok siebie to powinno pomóc, bo inaczej co najwyżej wyczyści ci tylko czerwony laser. Płyty czyszczące opierają się na odtwarzaniu CD Audio i zruszenia lasera do przejścia z jednego końca suwaka na drugi przy przychodzeniu z jednej dużej ścieżki na drugą.

Offline gracz1

• Stały bywalec
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 27, 2009, 16:37:19 »
pada w sensie że gry "płytowe" albo się wieszają, albo w ogóle nie czyta. Czy jest możliwość rozkręcenia konsoli i wyczyszczenia soczewki "ręcznie"??
(kliknij)

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 29, 2009, 13:30:36 »
Nie radze, najlepiej skombinować płytę czyszczącą, mi raz pomogła z innym sprzętem, bo odkręcanie to już ryzykowna sprawa (najlepiej iść do serwisu).

Offline gracz1

• Stały bywalec
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 29, 2010, 00:04:00 »
Po wymianie lasera 2 i pół tygodnia temu (450 pln), wczoraj złapałem YLOD. Załamka po całości!! Koszt naprawy około 300 pln i nie wiadomo czy za tydzień się nie powtórzy. Chyba trzeba odkładać na nową konsolę  >:(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2010, 00:05:31 wysłana przez gracz1 »
(kliknij)

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 29, 2010, 02:27:40 »
Po wymianie lasera 2 i pół tygodnia temu (450 pln), wczoraj złapałem YLOD. Załamka po całości!! Koszt naprawy około 300 pln i nie wiadomo czy za tydzień się nie powtórzy. Chyba trzeba odkładać na nową konsolę  >:(

no skoro a dostałeś gwarancje u tych co wymieniali laser? sorry bo jestem po alko ale mam racje na bank, powinni naprawiac jeszcze raz.

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 29, 2010, 03:18:35 »
Mogli dać gwarancję tylko na laser, nie wiem czy YLOD ma z nim coś wspólnego.

Swoją drogą pechowy egzemplarz.
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline gracz1

• Stały bywalec
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 29, 2010, 08:07:18 »
Gwarancja na laser jest, ale YLOD to co innego. Czarnule mam juz 2 i pół roku (60GB), zaczęła się sypać odkąd pożyczyłem siostrze. Dobry zwyczaj nie pożyczaj.  :'(
(kliknij)

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 30, 2010, 00:09:11 »
YLOD najczęściej wywołuje samoistne odlutowanie się pod wpływem ciepła układów scalonych z połączeniami BGA:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ball_grid_array
Żeby to naprawić trzeba taki układ podgrzać specjalnym sprzętem.

Oczywiście YLOD oznacza generalną awarie sprzętu, więc może to być wszystko

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 30, 2010, 00:51:12 »
Gwarancja na laser jest, ale YLOD to co innego. Czarnule mam juz 2 i pół roku (60GB), zaczęła się sypać odkąd pożyczyłem siostrze. Dobry zwyczaj nie pożyczaj.  :'(

2.5 roku to i tak troszkę ponad okres życia 60GB wersji. Polecam przerzucić się na slimkę, bo po naprawie i tak znowu zdechnie za jakiś czas. Niestety nie spotkałem się z ŻADNĄ 60GB wersją, która przeżyła do dziś, a była normalnie używana.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Youzeg

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 30, 2010, 12:35:08 »
No way... Ja swoja 60gb kupilem w dniu premiery w stanach. Użytkuję ją "normalnie", i jak do tej pory wszystko jest ok. Może po prostu na jakis "feralny" egzemplarz trafilem....

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 31, 2010, 15:17:06 »
2.5 roku to i tak troszkę ponad okres życia 60GB wersji. Polecam przerzucić się na slimkę, bo po naprawie i tak znowu zdechnie za jakiś czas. Niestety nie spotkałem się z ŻADNĄ 60GB wersją, która przeżyła do dziś, a była normalnie używana.

Kumpel ma od dnia premiery 60GB wersje. Śmiga aż miło. Używana normalnie 11lvl trofeów.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 31, 2010, 15:56:50 »

Kumpel ma od dnia premiery 60GB wersje. Śmiga aż miło. Używana normalnie 11lvl trofeów.

No, a ja znam człowieka, który ma premierowego Xboxa 360 działającego. Czy to dowodzi, że nie padnie czy że jeszcze nie padła? Ja już z przynajmniej 10 YLODami w premierowych konsolach się spotkałem. Jeśli ktoś ma 60GB konsolę (kupioną w okolicach premiery) i jeszcze działa to ja bym mu radził kupić sobie Slimkę, zrobić transfer danych i nie czeka na dzień, gdy jego savy pójdą się paść. Oczywiście zawsze zdarzają się wyjątki, które jednak tylko potwierdzają regułę.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline gracz1

• Stały bywalec
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 31, 2010, 16:45:12 »
Czy da rade podmiana HDD ze starej konsoli, żeby wszystkie save-y (dane) nie przepadły???
(kliknij)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 31, 2010, 18:41:22 »
Oczywiście zawsze zdarzają się wyjątki, które jednak tylko potwierdzają regułę.
Otóż to ;) Co śmieszniejsze sixaxis z kompletu już mu ledwo zipie.