Autor Wątek: Przespana generacja gier. Jaka gra na start?  (Przeczytany 11787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
Odp: Przespana generacja gier. Jaka gra na start?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 22, 2009, 15:10:37 »
Tools of Destruction jest naprawdę wspaniałe  (...) W sumie nie wiem czemu, ale na PS2 nie lubiłem tej serii. Na PS3 - rewelacja !

ja tez na PS2 wolalem Jaka&Daxtera.
ale na PS3 Ratchet to cos niesamowitego.
do tego jest sterowanie za pomoca czujnikow ruchu (i to bardzo, bardzo fajnie rozwiazane - przede wszystkim nie frustruje, jak w innych grach, w ktorych takie sterowanie wystepuje). no i podoba sie kobietom ;-)

Cezar

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 22, 2009, 15:26:57 »
do tego jest sterowanie za pomoca czujnikow ruchu (i to bardzo, bardzo fajnie rozwiazane - przede wszystkim nie frustruje, jak w innych grach, w ktorych takie sterowanie wystepuje).

A tu się z kolegą nie zgodzę - wyłączyłem po drugim podejściu bo nie chciałem żony przekleństwami obudzić :)

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 22, 2009, 15:34:19 »
Cezar to chyba wynik Twojego nieobycia się z sixaxis'em, też tak miałem na początku, kląłem na czym świat stoi podczas gry w Heavenly Sword i strzelania z łuku. Ale zobaczysz, zaliczysz parę gier z takim sterowaniem i to pokochasz bo frajda jest nieziemska :)

Offline kingwar

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 22, 2009, 15:54:26 »
O tak strzelanie z łuku w HS. Ja dopiero zorientowałem jak się steruje strzałami po kilkunastu próbach ochrony rannego dziadka... 8)

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 22, 2009, 20:25:14 »
A jak się steruje, bo utknąłem dokładnie w tym momencie (taki most prawda?) ze 2 miesiące temu i od tej pory jakoś nie miałem siły wracać do HS ?

Offline daro

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 22, 2009, 20:53:35 »
jesli codzi o gry tylko na ps3 to mgs4 ratchet i heavenly sword a jesli chodzi o multiplatformowe to  bioshok
dla mnie osobiscie wlasnie mgs4 i bioshock sa w pierwszej trojce najlepszych gier w jakie w zxyciu gralem
uncharted sobie daruj kicha straszna choc znam osoby ktorym sie podoba :)

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 22, 2009, 21:11:55 »
[...]
uncharted sobie daruj kicha straszna choc znam osoby ktorym sie podoba :)

Zostałeś nominowany do nagrody w kategorii Order Uśmiechu ;)

Offline wachu

• Badass
  • Wassup?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 22, 2009, 21:13:33 »
A jak się steruje, bo utknąłem dokładnie w tym momencie (taki most prawda?) ze 2 miesiące temu i od tej pory jakoś nie miałem siły wracać do HS ?

Jeśli chcesz, żeby strzała poleciała w lewo - pad w lewo :) Motion detect.
Ja to już mam wymasterowane i zawsze w głowę trafiam :D

Offline kingwar

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 23, 2009, 01:21:45 »
@WachlasH: Jeszcze trzeba trzymać bodajże przycisk "x" na padzie żeby można było sterować i to jest właśnie cały myk...

Offline Expat

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 23, 2009, 08:35:24 »
Powtórzę właściwie za innymi :
Mirrors Edge - znakomita , nieszablonowa gra ,która i mnie nauczyła posługiwania się w miarę wprawnie Dualshockiem . Po skończeniu ,można pobiegac na czas co wciąga jak narkotyk . Uwaga - jeśli się zdecydujesz na ME to nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami . Na drugi dzień po zakupie rzuciłem grę w kąt ,wkurzony że zmarnowałem ponad 200 pln . Wróciłem do niej po jakimś czasie i wchłonęła mnie na ładnych kilka tygodni ( triale ! ) 
LittleBigPlanet - co tu dużo mówić : zachwycisz się Sackboyami ,świetną grafiką i podkładem muzycznym . Ta gra ma jeden niesamowity dar :spokojnie przekonasz do niej każdego , kto nawet nie ma pojęcia o istnieniu konsol do gier , dziewczynę / żonę , mamę , siostrę , ojca , kumpla z Xboxem ....itd . A każdy z nich będzie zacieszony od ucha do ucha .
Dead Space : Pozycja obowiązkowa skoro lubisz uniwersum Aliens i ten klimat

Offline HemoroidX

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 23, 2009, 14:23:39 »
Czołem,
byłem w podobnej sytuacji co Ty, z taką różnicą, że grałem tylko na piecu.
Kupiłem ps3 i pojawił się problem w co pograć.

Zdecydowanie odradzam:
Little Big Planet - grałem, ale jestem chłopcem i nie interesuje mnie ubieranie laleczek i wyklejanie naklejek

Zdecydowanie polecam:
Skate 2 - zdecydowanie najlepsza gra jaką miałem dane grać na ps3 do tej pory ;]

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
  • A felon, a father, sleeping pill addict...
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 23, 2009, 14:45:11 »
Jeśli dla Ciebie LBP jest o ubieraniu laleczek to lepiej pozostań przy Skate 2.

Offline HemoroidX

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 23, 2009, 15:54:42 »
Nie musisz mi tego mówić, ale dzięki!

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 23, 2009, 16:21:43 »
A tu się z kolegą nie zgodzę - wyłączyłem po drugim podejściu bo nie chciałem żony przekleństwami obudzić :)

Dokładnie. Ogólnie te czujniki ruchu to mi się nigdzie nie sprawdzają, a w Ratchecie musiałem je szybko wyłączyć coby się nie wku*wiać  ::)

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 23, 2009, 16:33:11 »

Dokładnie. Ogólnie te czujniki ruchu to mi się nigdzie nie sprawdzają, a w Ratchecie musiałem je szybko wyłączyć coby się nie wku*wiać  ::)
W NBA 2k8 grałeś? Tam fajnie się rzucało piłką za pomocą sensora ;). Też podobało mi się w Army of Two i rzut granatami w Uncharted. Żałuję, że tak rzadko jest to wykorzystywane...

Offline przyssawka

• Junior
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 23, 2009, 18:05:23 »
Zdecydowanie odradzam:
Little Big Planet - grałem, ale jestem chłopcem i nie interesuje mnie ubieranie laleczek i wyklejanie naklejek

Przychylam się właśnie do Little Big Planet z jednego powodu - przesłuchałem soundtrack i stwierdziłem źe ta gra się udać MUSI. Ktoś kto z takim wyczuciem dobrał ścieżkę dźwiękową nie mógł wypuścić na rynek bubla.
Poza tym badania psychologiczne dowodzą iż skłonność osobników płci żeńskiej do bawienia się lalkami jest wyindukawana przez społeczeństwo.  ;)
Nie czuję się również źle grając w grę o stylistyce gry dla dzieci (bo grą stricte dla najmłodszych to ona nie jest - dużo się mówiło o poziomie skomplikowania edytora poziomów)

No ale czytając wasze komentarze stwierdzam źe stety-niestety na jednej grze się nie skończy. :P Ostatnio zastanawiam się (oprócz Dead Space'a, Uncharteda i masy innych tytułów) nad Falloutem jako że poprzednie części dane mi było przejść po kilka(naście) razy - stąd pytanie do was (i offtop przy okazji) czy zmieniona struktura rozgrywki zaspokoi nienasycony głód fana starych falloutów?

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 23, 2009, 18:16:47 »
Jeśli chodzi o muzykę w LBP to zgadzam się w 100% - mistrzostwo świata. Ostatnio zorientowałem się, że jest tam nawet jeden kawałek DJ KRUSH'a - dla mnie boga jeśli chodzi o muzykę ;)

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 23, 2009, 18:36:41 »
Zdecydowanie odradzam:
...czy zmieniona struktura rozgrywki zaspokoi nienasycony głód fana starych falloutów?

IMO TAK, masa świata do eksploracji, klimat fallouta, masa terminali do poczytania. Polecam polską wersję do przejścia podstawki, następnie sprzedanie jej i kupno angielskiej dla dodatków.

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 23, 2009, 19:21:53 »
W NBA 2k8 grałeś? Tam fajnie się rzucało piłką za pomocą sensora ;). Też podobało mi się w Army of Two i rzut granatami w Uncharted. Żałuję, że tak rzadko jest to wykorzystywane...

Z tego co wymieniasz to grałem tylko w Uncharted i rzucanie granatem sensorami mi zupełnie nie podpasowało.

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 23, 2009, 20:11:45 »
Też tak miałem z tymi granatami w Uncharted. Teraz po kolejnym przejściu bez problemu rzuca się mi nimi z dużą precyzją, szkoda że występuje tam czasami martwy punkt i nie można dobrze wycelować. Za to w Heavenly Sword strzela się bosko, jest tam taka scena która utkwiła mi w głowie jak musisz zestrzelić łuczników naparzających do Ciebie, miodzik :)

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 24, 2009, 11:12:28 »
jak się ma do wyboru zagrac w mgs4 albo nie, to wolę jednak zagrać

Jestem gdzieś pod koniec 2 aktu i muszę powiedzieć, że całkiem mi się to podoba ;)

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
  • A felon, a father, sleeping pill addict...
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 25, 2009, 14:48:07 »
Jak będziesz przy końcu to zarezerwuj sobie więcej czasu bo samo zakończenie trwa z półtorej godziny :)

Offline Buli

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 01, 2009, 01:05:11 »
No ja wlasnie za 30 minut wychodze kupic ps3 slim z gra Dead Space i uncharted na pocztek polecam to samo :]