Autor Wątek: Problem z padem  (Przeczytany 30971 razy)

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
Problem z padem
« dnia: Grudzień 03, 2012, 10:45:12 »
PS3 kupiłem nie tak dawno i nie miałem żadnych problemów aż do niedawna, a konkretnie jak grałem w Black Ops 2 i Far Cry 3. Co te gry mają wspólnego? Obie są strzelankami ok, ale chodzi mi tutaj o wciskanie gałki w celu biegania. Problem polega na tym, że czasem jak wciskam lewą gałkę to aktywują się inne przyciski np. z krzyżaka, co jest mocno problematyczne, miał ktoś kiedyś taki problem? Jakieś pomysły? Szczerze mówiąc po prostu nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną i jak sobie z tym poradzić.

Offline JakupW

• Prezes
  • InputLag
    • InputLag
Odp: Problem z padem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2012, 12:00:18 »
U mnie po roku grania na jednym z padów jest dokładnie to samo. Przykładowo, gram w BF3, wciskam sprint a tu nagle przeładowuję broń i wyrzucam sobie pod nogi granat :/ Zakładam, że trzeba go wyczyścić  8)

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2012, 13:29:16 »
U mnie po roku grania na jednym z padów jest dokładnie to samo. Przykładowo, gram w BF3, wciskam sprint a tu nagle przeładowuję broń i wyrzucam sobie pod nogi granat :/ Zakładam, że trzeba go wyczyścić  8)
Tylko żeby dostać się w tamte rejony to trzeba to wszystko rozłożyć. Boję się, że źle poskładam z powrotem albo w ogóle nie złoże :) W każdym razie dobrze wiedzieć, że to nie tylko u mnie tak się dzieje, jak ktoś to potwierdzi to może zaryzykuje i pobawię się w rozkręcenie pada.

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2012, 15:35:57 »
A podepnę się. W jednym z moich padów zaczęła szwankować lewa gałka - czasem nie odbija po wychyleniu, albo odbija nie do końca. Spotkał się ktoś? Idzie to zreperować samemu, czy już raczej szrocik?

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Dojebał bobra do 12
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2012, 16:12:47 »
Też tak mam na SixAxisie jeszcze ze starej premierowej PS3. Niestety kilkukrotne rozkręcanie i czyszczenie nic nie dało.
Teraz używam tego pada, gdy potrzebuję funkcję AutoFire  ;D
(kliknij)

Offline mozgu

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2012, 16:33:55 »
Też tak mam na SixAxisie jeszcze ze starej premierowej PS3. Niestety kilkukrotne rozkręcanie i czyszczenie nic nie dało.
Teraz używam tego pada, gdy potrzebuję funkcję AutoFire  ;D

I u mnie SIXAXIS :D Trochę szkoda jest mi go spisać na straty, bo to mój ulubiony padzik do PESa (z wyrobionym wszystkim co się rusza), no ale trudno. Jak mówisz że czyszczenie nic nie dało, to nie będę sobie dupy zawracał.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • With hearts toward none
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2012, 18:08:50 »
A podepnę się. W jednym z moich padów zaczęła szwankować lewa gałka - czasem nie odbija po wychyleniu, albo odbija nie do końca.

Miałem coś podobnego z Dual Shockiem po dwóch latach intensywnego grania w BF. Gałka, co ciekawe też lewa, nie cofała czasami a czasami mimo że jej nie ruszałem, postać w grze delikatnie szła do przodu. Kupiłem nowy.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2012, 18:54:33 »
Mi też w sixaxisie chodzi lekko do przodu. Ale pad jest na maxa styrany. Z resztą pady od Xboxa skręcają wszystkie w lewo po niedługim używaniu. W trzech tak miałem, w tym jeden nowy po wymianie, a dwa może miały 3 miechy, bo gdzieś bodaj w czerwcu Xa kupił kupił poprzedni właściciel, a we wrześniu już była u mnie. Teraz mam 2 i jednego praktycznie przez to nie ruszam, żeby nie zaczął wariować, nówka po miesiącu miała już ten odruch ;).

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2012, 12:17:46 »
mi z kolei ostatnio czasami nie stykaja L2/R2. musze restartowac konsole, zeby zadzialaly. i co dziwne - to sie dzieje jedynie w grach, po wyjsciu z gry do menu glownego oba przyciski dzialaja prawidlowo. dziwne :-/

zauwazylem to min. w Dead Rising 2, Crysis 2, Mass Effect 2 a nawet w demku NFS:MW2... tak w sumie patrze na ta liste i wszystkie te tytuly maja wspolna ceche: maja 2 na koncu. hmmm...

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline mgenek

• Badass
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2012, 17:18:21 »
I u mnie SIXAXIS :D Trochę szkoda jest mi go spisać na straty, bo to mój ulubiony padzik do PESa (z wyrobionym wszystkim co się rusza), no ale trudno. Jak mówisz że czyszczenie nic nie dało, to nie będę sobie dupy zawracał.

A to ciekawe bo ja tez najbardziej lubię tego premierowego sixaxisa a tyle się kiedyś naczytałem "jaki to on do kitu jest całe szczęści że wyszedł DS".  :)
Pzdr.
Michał

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2013, 18:49:40 »
Ostatnio ten problem z padem mnie mocno wkurzył więc zacząłem szukać rozwiązania i byłem nawet gotowy kupić nowego, ale znalazłem to:http://www.youtube.com/watch?v=7cnXHaHw1qA
Problem rozwiązany, póki co wygląda na to że faktycznie jest to przypadek pokazany w filmiku, na dodatek jest to dość powszechny problem... Pady od xboxa jednak są lepsze :( W każdym razie nie jest to problem brudu, a zużycia materiału tak więc JakupW spróbuj zrobić to samo.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2013, 19:41:54 »
Pady od xboxa jednak są lepsze :(
No na tyle lepsze, że problem ze skręcającą lewą gałką miał każdy kogo poprosiłem o przeprowadzenie testu, a mi jak do tej pory dwa pady padły w ciągu roku używania, a moje 3 pady na 4 miały ten problem(czwartego bardzo mało używam, w obawie że się pojawi). Pady od ps3 mam ze 4 lata i się trzymają, acz sixaxis zaczął sam chodzić do przodu(wygląda to sak samo jak skręcanie w padach od Xa).

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2013, 19:58:56 »
Pady od xboxa jednak są lepsze :(
No na tyle lepsze, że problem ze skręcającą lewą gałką miał każdy kogo poprosiłem o przeprowadzenie testu, a mi jak do tej pory dwa pady padły w ciągu roku używania, a moje 3 pady na 4 miały ten problem(czwartego bardzo mało używam, w obawie że się pojawi). Pady od ps3 mam ze 4 lata i się trzymają, acz sixaxis zaczął sam chodzić do przodu(wygląda to sak samo jak skręcanie w padach od Xa).
Aha, no to ja miałem 2 pady od xboxa przez jakieś 4 lata i ZERO problemów z nimi miałem, oprócz zużywającego się ogumienia lewej gałki. A problem ze skręcającą lewą gałką to chodzi ci o zużycie, które sprawia, że gałka może być minimalnie za bardzo wychylona w którąś stronę?

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2013, 20:38:59 »
Pomyliło mi się, chodzi o prawą gałkę.

Biega o to, że jak delikatnie jak muśniesz prawą gałkę w lewo, to ona nie wraca do pozycji "0" przez co postać nonstop skręca. I to mnie mega wkurza, bo ja właśnie tych delikatnych wychyleń często używam.

Najbardziej to było widać np na demku Rage, ale u mnie już się praktycznie dzieje w każdej grze, nawet w grach, które mają całkiem duży "dead-zone". Teraz pykam w bioshocka i jest dokładnie to samo. I na tym padzie zaczęło się to dziać gdzieś po 2 tygodniach używania, a poprzednie już dostałem takie  z konsolą(ona i one miały jakieś 2-3 miesiące). Prosiłem jakichś 3 znajomych o test i mieli to samo, mimo że wcześniej nie zwrócili uwagi (dziwne w sumie, widać się nauczyli podświadomie tego nie robić w ten sposób?). U Katanki jak miałem pady to samo było.

Do tego od nowości dpad w lewo wymaga włożenia innej siły niż dpad w prawo. W którąś stronę jak już czujemy "klik", to jeszcze nie jest przyjęte kliknięcie, a w drugą łapie bez problemu, to jest coś konstrukcyjnie zwalone. W jednym miałem jeszcze tak, że jadąc w lewo dpadem potrafił przeskoczyć też w górę ;). No i 2 razy mi padła elektronika.

Ja uważam pady od Xa za techniczne gnioty, ergonomia, profil spustów, wklęsłe gałki ok, ale precyzja i te wszystkie nawalające elementy pozostawiają sporo do życzenia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2013, 21:18:38 wysłana przez BluePL »

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2013, 22:15:42 »
No to po prostu chyba ja miałem pecha do pada od ps3 a ty do padów do xboxa :)

Offline Furio

• I Am Robot
  • Jesteś dla mnie tylko teksturą
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2013, 10:55:24 »
Można gdzieś w polszy kupić oryginalnr gumki na analogi w tym beznadziejnym i najgorszym dualshocku? Po 5 latach jedna z nich się lekko naderwała.

Offline mozgu

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2013, 10:59:51 »
Ale jak to oryginalne gumki? Te gałki z tego co się orientuję stanowią jedną całość.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2013, 11:07:46 »
Można gdzieś w polszy kupić oryginalnr gumki na analogi w tym beznadziejnym i najgorszym dualshocku? Po 5 latach jedna z nich się lekko naderwała.
Z tego co patrzyłem to Nie można dokupić, jak ci na tym zależy to ja bym szukał uszkodzonych padów na allegro i wziąć z jakiegoś gałki.

Offline Furio

• I Am Robot
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2013, 11:20:04 »
To nie jest całoś. Można ją normalnie zdjąć.To jest guma osadzona na plastikowym grzybku. Skoro nie da się kupić łoryginalnych, to chyba wezmę jakieś zamienniki, tylko nie wiem czy je nakłada si? na tą gumę od duala, czy na "gołego" analoga?

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2013, 11:32:08 »
A od starego dualshocka nie nada się?

Offline Furio

• I Am Robot
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2013, 11:56:18 »
Pewnie się da ale nawet uszkodzony pad kosztuje chyba więcej niż te 10-30 zł, a jak za jedną gumkę to trochę sporo jednak.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2013, 12:06:01 »
Powinienem mieć gdzieś w pracy rozpieprzonego dualshocka od szaraka. Idę poszukać.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2013, 08:38:09 »
http://dx.com/p/replacement-joystick-caps-for-ps3-wireless-remote-controller-pair-72284
Aaaa to faktycznie kiedyś miałem, chyba nawet gdzieś jeszcze mam, tylko, że to ma lekko inny rozmiar i jest bardziej gówniane IMO.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 04, 2013, 11:48:09 »
Podepnę się pod temat, też mam problem z padem. Dokładniej z lewą gałką, czasem zdarza się tak że choć gałka wraca do stanu spoczynku, to konsola zachowuje się jakby gałka była ciągle wychylona w przód. Chcę zatrzymać się, odpuszczam gałkę a postać ciągle idzie do przodu. To już drugi pad z którym tak się dzieje, spotkaliście się może z czymś takim?

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Dojebał bobra do 12
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 04, 2013, 12:06:44 »
Moj stary wyrupotany SixAxis tez tak ma, plus dodatkowy bonus w postaci galki, ktora czasem nie wraca na swoje miejsce tylko zacina sie wychylona  :P
Obawiam sie, ze nic za bardzo nie da sie z tym zrobic. Probowalem rozkrecic pada i przeczyscic, a potem zlozyc dokladnie, ale nic to nie dalo.
Ot zwyczajne zmeczenie materialu.
(kliknij)

Offline mgenek

• Badass
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 04, 2013, 12:20:46 »
Mam to samo i tak samo dotyczy sixaxisa.

* wytaptane tapatalkiem.

Pzdr.
Michał

Offline mozgu

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 04, 2013, 12:27:40 »
Moj stary wyrupotany SixAxis tez tak ma, plus dodatkowy bonus w postaci galki, ktora czasem nie wraca na swoje miejsce tylko zacina sie wychylona  :P
Obawiam sie, ze nic za bardzo nie da sie z tym zrobic. Probowalem rozkrecic pada i przeczyscic, a potem zlozyc dokladnie, ale nic to nie dalo.
Ot zwyczajne zmeczenie materialu.

To samo, nawet jakiś czas temu pisałem w tym wątku. Też rozkręciłem, wyczyściłem, nawet WD40 psiuknąłem i lipa. A ile się nawkurwiałem przy składaniu tego pada, to moje :P

Offline Vramin

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 04, 2013, 12:29:14 »
Ale u mnie gałka wraca tylko pad zachowuje się jakby nie wróciła. Trzeba będzie kupić nowy, z tego co widzę. Dzięki :)

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 04, 2013, 13:22:20 »
Za mocno je widać ciśniecie. Ja mam dwa pady (4 i 2 lata) i zero tego typu problemów.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 04, 2013, 13:36:36 »
Bo jak gram to gram na serio i po męsku, a nie uprawiam jakieś lajtowe fiu-bździu ;D

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 06, 2013, 11:52:34 »
Bo jak gram to gram na serio i po męsku, a nie uprawiam jakieś lajtowe fiu-bździu ;D
Haha :)

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 22, 2014, 00:06:05 »
Odkopię, bo mnie dzisiaj Kaz Hirai pokarał za udzielanie się po złej stronie barykady w wątku System Wars!111
Wczoraj grałem w grę na ps3, pojawił się monit o niskiej baterii, podłączyłem kabel, trochę pograłem, wyłączyłem ps3. Zostawiłem dualshocka na kablu. Dzisiaj włączył padem ps3 i mimo tego że jest podłączony kablem, prosi o takie podłączenie (na padzie miga z dużą częstotliwością jedna czerwona lampka przy numerze kontrolera). Zmieniałem porty usb w ps3, podłączałem do taboreta, resetowałem tym ukrytym przyciskiem z tyłu pada i nic nie pomogło, nadal miga. Jutro w robocie spróbuję na innym kablu ale może ktoś z Państwa spotkał się/miał taki problem (bateria po roku zdechła?).

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 22, 2014, 00:44:19 »
A pad działa? Ja kiedyś miałem podobną awarię. Pad działał tylko po kablu a konsolę trzeba było włączać ręcznie (ciągle mrugająca dioda na padzie jak u Ciebie). Gdy kupiłem drugi, ale zanim jeszcze do mnie doszedł, to oryginalny sam się  naprawił. Teraz tylko ostrzeżenie o wyczerpującej się baterii pokazuje ok. 5 godzin przed rozładowaniem, miast standardowej godziny. No i oczywiście działa bezprzewodowo.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2014, 00:47:19 wysłana przez Vuko Drakkainen »

Offline mdag

• Badass
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 22, 2014, 10:36:40 »
Tolman, a próbowałeś odpalić PS3 przyciskiem na konsoli, a dopiero później nacisnąć PS button (lub podłączyć kablem) ?

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 22, 2014, 10:49:18 »
Tak, podłączałem kablem. Tera w robocie sprawdziłem inne kable i ten sam efekt po czym rozkręciłem chińskie badziewie i okazało się że w gniazdku usb na padzie jedna blaszka się odgięła (jedna z pięciu, odpowiedzialna według schematów za Data+. cokolwiek to jest). Załączam obrazek problemu:
http://i40.tinypic.com/o8rjfc.jpg
Teraz wypada zmienić całe gniazdko (luty srutytuty - błe). Konsola z padem ma 13 miesięcy. Rozumiem, że nie mam szansy na wymianę pada w Sony (gwarancja u nich to 1 rok)?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2014, 11:08:52 wysłana przez tolman »

Offline mdag

• Badass
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 22, 2014, 11:29:25 »
...ale sklepowa chyba 2 lata ?

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 22, 2014, 11:47:56 »
Sklepowa to rękojmia, ale to już trzeba pisma pisać, jak Ziutek u którego kupiłem sprzęt będzie się stawiał to trzeba biegać do rzeczników - błe :P

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 22, 2014, 13:24:11 »
Kupowanie w dużych sieciach ma swoje plusy, choćby w takich właśnie przypadkach.

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 22, 2014, 14:07:08 »
No właśnie. Przyoszczędziłem 50 zł na kupnie konsoli a tera bieda.