Autor Wątek: Porównanie cen w PlayStation Store USA oraz PL  (Przeczytany 3724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Katanka

  • Gość
Porównanie cen w PlayStation Store USA oraz PL
« dnia: Marzec 01, 2008, 19:58:15 »
Jakiś czas temu stanąłem przed sporym dylematem - musiałem zdecydować się gdzie kupić grę rozprowadzaną tylko przez PlayStation Store. Sprawa by była dość prosta, gdyby w każdym regionie gry były różne, a tak nie jest. Gry w dużej części powtarzają się. Osobiście zarejestrowany jestem do następujących PlayStation Store: PL, USA, UK, JAP. W których kupuje gry? Praktycznie zawsze w USA lub PL. Dlaczego? Bo są tam najtańsze.

Przygotowałem w excelu małe porównanie, które pokaże Wam gdzie najtaniej kupić dany tytuł. Dokument przedstawia wszystkie pełne wersje gier, które są dostępne w tej chwili. Aktualizuje go średnio co dwa tygodnie, gdy pojawi się coś ciekawego na PSS. W dokumencie pod uwagę wziąłem tylko PSS PL oraz USA. W PSS UK praktycznie wszystkie produkty są droższe (te same kupicie taniej w PSS PL), a w PSS JAP nie ma nic ciekawego do kupienia nie licząc dema GT5.

Przed zakupem pełnej gry warto sprawdzić gdzie jest taniej. Dodatkowo spis pokaże Wam co można kupić w danej chwili na PlayStation3 dzięki tej usłudze. Nie ominąłem żadnej gry, jednak nie brałem pod uwagę dodatków. Zobaczcie jakie są różnice w cenach. Niektóre tytuły można kupić czasem dwa razy taniej! Dodatkowo bardzo pozytywnie na ceny wpływa fakt, że dolar teraz jest wyjątkowo tani.

W pierwszej kolumnie są wyszczególnione wszystkie tytuły gier. Druga kolumna zawiera ceny w PSS PL. Jeśli jest znak ?-?, oznacza to, że w tym PSS gra nie jest dostępna. Kolejna kolumna zawiera ceny w PSS USA przeliczone według średniego kursu dolara w dniu aktualizacji. Jeśli jest znak ?-?, oznacza to, że w tym PSS gra nie jest dostępna. Ostatnia kolumna przedstawia ceny w PSS USA w dolarach. Podany jest tez kurs z dnia ostatniej aktualizacji oraz jej datę. Całość wrzucona jest do Google Documents. wystarczy kliknąć w poniższy link:


http://spreadsheets.google.com/pub?key=pZlVdGeQb01nukMSEEUJtMA

.