Autor Wątek: Modchip dla PS3?  (Przeczytany 107391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ser

• Super Badass
Odp: Modchip dla PS3?
« Odpowiedź #480 dnia: Wrzesień 08, 2010, 13:00:17 »
Właśnie to mnie wkurwia w piratach, że ściąga taki wszystko jak leci na zasadzie: ściągnąć-wypalić-przejść-wywalić. Bo kupić to nie łaska.
Z własnego doświadczenia wiem, że to tak nie działa. Raczej jest ściągnąć-wypalić-Włączyć na 2h-wywalić. Co za dużo to niezdrowo.

Offline wombat16

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #481 dnia: Wrzesień 08, 2010, 13:14:02 »
Prawda jest taka, że za długo było przyzwolenie na piractwo, nie wiem z czego się ono brało czy z biedy w latach 90tych i następnych(to co się działo wcześniej jest nieistotne, gdyż nie było zjawiskiem aż tak masowym)czy z braku świadomości, ważne że ta generacja jest już inna i wielka szkoda że ostatni bastion w pełni legalnego grania upadł, a że to my uczciwi gracze za to płacimy (za gry w kawałkach) to trudno jakoś damy rade, bardziej frustrującym problemem jest traktowanie gracza kupującego używki jak złodzieja ale to też inna kwestia.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #482 dnia: Wrzesień 08, 2010, 13:25:38 »
Prawda jest taka, że za długo było przyzwolenie na piractwo, nie wiem z czego się ono brało czy z biedy w latach 90tych i następnych(to co się działo wcześniej jest nieistotne, gdyż nie było zjawiskiem aż tak masowym)
ROTFLMAO. Szkoda, że nie pamiętasz budek z kasetami, które w latach osiemdziesiątych były w każdym mieście. Ba, nawet "renomowane" sklepy muzyczne sprzedawały piraty - czasem tylko spod lady. A gry na Amigę, C64, Atari itp? Ktoś ma oryginały? Ktoś wiedział wtedy gdzie kupić oryginalne gry? W tamtych latach ostro łaziłem po giełdach komputerowych i widziałem jak to wszystko się odbywało. Ba, pamiętam jak chłopaki zbierali kasę od łebków (czasy 386DX) i jechali z dwoma HDD po soft do Wrocławia - no, ale to później. Pamiętam jak na giełdzie po raz pierwszy zobaczyłem Wolfa 3D - gościu sprzedawał dyskietki z kopią za jakieś niebotyczne sumy a i tak schodziło jak świeże bułeczki.

Twierdzenie, że dzisiejsze podejście do piractwa nie ma "korzeni" w latach osiemdziesiątych, gdzie skala piractwa fonograficznego i komputerowego była masowa w skali kraju/ów, zakrawa o żart. 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2010, 13:27:29 wysłana przez Pikacz »

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #483 dnia: Wrzesień 08, 2010, 13:50:51 »
Tak było :) Kasety z grami na małe Atari kupowało się w sklepiku z muzyką na osiedlu. Nie było żadnego "spod lady" bo to było w pełni legalne i nikt nie miał pojęcia, że można inaczej.

Kiedyś chciałem iść na giełdę, czy do jakiegoś innego sklepu, gdzie się przychodziło z kasetą swoją i za kasę wychodziło z nagraną, żeby coś sobie nagrać i pamiętam to dokładnie do dzisiaj - moja mama wtedy mi powiedziała, żebym tam nie szedł i kupił sobie lepiej "oryginalne w sklepie"... Mówiła o tych piratach w sklepiku osiedlowym. Kompletnie nie było wtedy świadomości o tym jak wygląda oryginał. Tzn. ja zdaje się miałem jakieś pojęcie, bo pamiętam, że jej tłumaczyłem, że to niczym się nie różni :)

Pamiętam też, że później - nie mam pojęcia skąd, chyba dostałem od kogoś z zagranicy (?), ale pamiętam, że miałem jedną oryginalną grę na c64. Kaseta z nadrukiem, tekturowe pudło - czad. Szkoda, że nie zachowałem, chyba sprzedałem razem z komputerkiem. Teraz żałuję, bo to w naszym kraju raczej niespotykany towar.

Offline mrtoPL

• Badass
« Odpowiedź #484 dnia: Wrzesień 08, 2010, 13:51:28 »
Nie zapominajmy o audycjach w radio podczas których można było nagrać na kasetę gry i programy.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #485 dnia: Wrzesień 08, 2010, 14:01:33 »
Nie zapominajmy też , że ustawa o prawach autorskich pojawiła się w 1994 i dopiero od tej pory nagrywanie stało się nielegalne ;) Zdaje się , że jeden z wielkich dystrybutorów obecnych czasów zaczynał od przegrywania dyskietek na giełdzie.

A lata 80 to już wogle inna działka bo wtedy to pewnie nawet państwo pochwalało takie działania skoro kopiowaliśmy zachodnich imperialistów by obdzielać tym porządnych obywateli PRL ;)

Offline r4v

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #486 dnia: Wrzesień 08, 2010, 14:11:25 »
W tamtych latach ostro łaziłem po giełdach komputerowych i widziałem jak to wszystko się odbywało.

Ba, sam sprzedawałem gierki na Amigę (przez jeden dzień, ale zawsze ;). A Takt się nieźle musiał dorobić na pirackich kasetach, które były dostępne wszędzie i całkiem nieźle wydawane. Poza tym pamiętam jak kupiłem Civilization na Amigę. Drogę to było potwornie, ale za to jakie pudełko! Teraz już takich nie robią. Jak sprzedawałem Syberię w wielkim pudle, pierwsze wydanie, jak nówka, to poszła prawie za cenę jaką dałem w sklepie :)

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #487 dnia: Wrzesień 08, 2010, 14:20:55 »
Z tego co wiem to Komputronik (wtedy jeszcze pod inną nazwą) kiedy zaczynał to chłopaki zajmowali się właśnie głównie sprzedażą kopiowanych kaset i dyskietek z softem.
Hardware'owy biznes zaczął się później, gdy weszła ustawa o prawach autorskich.

Swoją drogą ta firma pewnie nigdy nie osiągnęłaby takiego sukcesu na polskim rynku, gdyby nie spora ilość kasy, którą zarobili właśnie na sprzedaży pirackiego softu. Jak na czasy, w których żyli i zaczynali biznes to byli całkiem majętnymi ludźmi.
Wiem bo znam człowieka, który pracuje tam od bardzo dawna i zna historię tej firmy od podszewki.

Taka mała anegdotka  :D
(kliknij)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #488 dnia: Wrzesień 08, 2010, 14:22:40 »
W tamtych latach ostro łaziłem po giełdach komputerowych i widziałem jak to wszystko się odbywało.

Ba, sam sprzedawałem gierki na Amigę (przez jeden dzień, ale zawsze ;). A Takt się nieźle musiał dorobić na pirackich kasetach, które były dostępne wszędzie i całkiem nieźle wydawane. Poza tym pamiętam jak kupiłem Civilization na Amigę. Drogę to było potwornie, ale za to jakie pudełko! Teraz już takich nie robią. Jak sprzedawałem Syberię w wielkim pudle, pierwsze wydanie, jak nówka, to poszła prawie za cenę jaką dałem w sklepie :)

Jabyś pokazał współcześnie wydaną grę komuś w tamtych latach to by pewnie pomyślał "ale fajne boksy teraz ruscy na stadionie mają" ;)

Offline wombat16

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #489 dnia: Wrzesień 08, 2010, 14:54:45 »

ROTFLMAO. Szkoda, że nie pamiętasz budek z kasetami, które w latach osiemdziesiątych były w każdym mieście
Przyznaje się jako rocznik 89 nie kojarze budek z kasetami :)

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #490 dnia: Wrzesień 08, 2010, 15:13:29 »
Piratom, haxorom etc. bo jestem w okresie wzmozonych wydatkow (nowe mieszkanie, niedlugo dzidzia, zona nie bedzie pracowac) a gier wychodzi tyle, ze finansowo nie bede w stanie ich ogarnac
Nie graj.
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #491 dnia: Wrzesień 08, 2010, 15:32:43 »
Piratom, haxorom etc. bo jestem w okresie wzmozonych wydatkow (nowe mieszkanie, niedlugo dzidzia, zona nie bedzie pracowac) a gier wychodzi tyle, ze finansowo nie bede w stanie ich ogarnac
Nie graj.

+1

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline catalyst

• Stały bywalec
« Odpowiedź #492 dnia: Wrzesień 10, 2010, 11:42:41 »
ja tam się cieszę, że połamali ps3. Wyszło przy tym jak to było z backward comp. i wiemy że powinno pisać się $ony :D

pozdr
C

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #493 dnia: Wrzesień 10, 2010, 11:54:18 »
Tylko zdaje się to o uruchamianiu gier z ps2, to chyba nie jest w 100% pewna wiadomość... Widział ktoś jakieś dowody na to, że na slimce z jb można odpalić cokolwiek z ps2?

Online Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #494 dnia: Wrzesień 10, 2010, 12:20:34 »
Tylko zdaje się to o uruchamianiu gier z ps2, to chyba nie jest w 100% pewna wiadomość...
Bzdura to jest raczej, ktoś napisał na jakimś forum, że niby coś tam z tym robią, ale na dzień dzisiejszy nikt tego nie widział.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #495 dnia: Wrzesień 10, 2010, 12:21:31 »
Jak będzie potwierdzone, to będe pisał $ony :)

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #496 dnia: Wrzesień 10, 2010, 13:56:16 »
Nie graj.

Niby dlaczego? Po pierwsze nie bede udawal dziewicy orleanskiej i przyznam sie, ze kiedys piracilem (jak pewnie kazdy w moim wieku). Po drugie dalej to robie bo oprocz kilku gier i filmow na BD zdarza mi sie (chociaz coraz rzadziej cos zassac z netu - fakt, ze ostatnio to glownie filmy a i to takie na ktore bie chce mi sie isc do kina ani czekac pol roku na premiere plytowa).
A po ostatnie to czy sobie pogram na piracie czy nie pogram w ogole tak naprawde dla devsow/sony/szanownych kolegow nie powinno miec zadnego znaczenia. Nikt w tym wypadku ani nic nie traci, ani nic nie zyskuje. Oczywiscie wykluczajac moje sumienie - aczkolwiek uwazam ze polska srednia piracenia i tak mocno zanizam ;)

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #497 dnia: Wrzesień 10, 2010, 13:59:26 »
Nie no pewnie, wydawca nie straci, sklep nie traci, itd ipt. a w tym wszystkim i MY tracimy.
I wszystko jest pięknie i cacy ...

Sranie w banie.

Online Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #498 dnia: Wrzesień 10, 2010, 14:05:56 »
Twój wybór, ale po co pisać o dziewicach orleańskich w stosunku do ludzi, którzy starają się grać w oryginalne tytuły, a przynajmniej mają na tyle przyzwoitości i nie afiszują się z tym, iż naruszają czyjeś prawa autorskie?

Offline RexNebular

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #499 dnia: Wrzesień 10, 2010, 14:06:18 »
A po ostatnie to czy sobie pogram na piracie czy nie pogram w ogole tak naprawde dla devsow/sony/szanownych kolegow nie powinno miec zadnego znaczenia. Nikt w tym wypadku ani nic nie traci, ani nic nie zyskuje.

W świetle tej genialnej myśli uważam, że gry powinny być udostępniane za darmo.
Sony nic nie straci, a my sobie pogramy.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #500 dnia: Wrzesień 10, 2010, 14:16:08 »

A po ostatnie to czy sobie pogram na piracie czy nie pogram w ogole tak naprawde dla devsow/sony/szanownych kolegow nie powinno miec zadnego znaczenia. Nikt w tym wypadku ani nic nie traci, ani nic nie zyskuje.

Ale ludzie piszą gry nie dlatego, aby nie tracić, ale dlatego, aby na tym zarobić.

PS. No i lepiej nie pisz publicznie o tym, że kradniesz gry/filmy. Na tym forum nie ma miejsca na cos takiego.

Offline catalyst

• Stały bywalec
« Odpowiedź #501 dnia: Wrzesień 10, 2010, 14:24:11 »

PS. No i lepiej nie pisz publicznie o tym, że kradniesz gry/filmy. Na tym forum nie ma miejsca na cos takiego.

Mimo tego, że teraz już nie gram na piratach i gry tylko kupuję, to przeciw piractwu nic nie mam. Nic a nic. Uważam, że jest zjawiskiem potrzebnym, niezniszczalnym i całkowicie naturalnym. Uważam że jego wpływ na obniżki cen rozrywki ogólnie pojętej jest nie do przecenienia - to dzięki piratom nie płacimy jakichś chorych kwot za granie. Dodatkowo podziwiam skilla takich łamaczy :)
Pozdro

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #502 dnia: Wrzesień 10, 2010, 14:32:33 »
Catalyst, plisss.. daj te sygnaturki jedna obok drugiej :)

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #503 dnia: Wrzesień 10, 2010, 14:39:14 »
Nie graj.

Niby dlaczego? Po pierwsze nie bede udawal dziewicy orleanskiej i przyznam sie, ze kiedys piracilem (jak pewnie kazdy w moim wieku). Po drugie dalej to robie bo oprocz kilku gier i filmow na BD zdarza mi sie (chociaz coraz rzadziej cos zassac z netu - fakt, ze ostatnio to glownie filmy a i to takie na ktore bie chce mi sie isc do kina ani czekac pol roku na premiere plytowa).
A po ostatnie to czy sobie pogram na piracie czy nie pogram w ogole tak naprawde dla devsow/sony/szanownych kolegow nie powinno miec zadnego znaczenia. Nikt w tym wypadku ani nic nie traci, ani nic nie zyskuje. Oczywiscie wykluczajac moje sumienie - aczkolwiek uwazam ze polska srednia piracenia i tak mocno zanizam ;)
Gry to nie żarcie. Usprawiedliwiasz się pierdołami typu "chce grać w nowe gry" czy "nie będę miał forsy". Ja też nie mam funduszy na kupienie wszystkich gier w dniu premiery, ale jakoś z tego powodu nie przebiłem X360, ani nie czekam z ręką w gaciach na ten JB. Chcesz grać na piratach? Graj, ale nie widzę sensu gadania o tym i szukania aprobaty.

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #504 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:00:08 »
Chcesz grać na piratach? Graj, ale nie widzę sensu gadania o tym i szukania aprobaty.
Ten typ tak ma - jeszcze nie spotkalem zlodzieja, ktory by sie nie probowal wybielic banalami typu "zrobilem przypadkiem bachora wiec musze miec na smoczek, a zatem mam prawo ukrasc gre" albo "gry to tylko hobby, a nie chleb, mam prawo krasc", "a tak poza tym to ja nie kradne, ja wykonuje kopie zapasowe na ktorych nikt nie traci i ktore w ogole robia tyle dobrego, ze zasluguje na pokojowa nagrode nobla a nie wyrzuty", "jestem biednym chlopaczkiem i kupujac konsole i 48" TV bylem zbyt glupi zeby pomyslec czy mnie na to hobby w ogole stac" itp. itd.

Jakkolwiek ciagle zabawne i irracjonalne (kurwa pozostanie kurwa, cokolwiek by nie mowic) to faktycznie powoli sie robi nudne. Tak samo zreszta jest z samymi pirackimi grami - nie mowi sie "pirat" albo "kradziona sztuka", to podobno nazywa sie "kopia zapasowa". Wszystko byle sie ladnie usprawiedliwic i udawac, ze nie jest sie pospolitym zlodziejem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2010, 15:07:31 wysłana przez Vir »

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #505 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:19:19 »
Mimo tego, że teraz już nie gram na piratach i gry tylko kupuję, to przeciw piractwu nic nie mam. Nic a nic. Uważam, że jest zjawiskiem potrzebnym, niezniszczalnym i całkowicie naturalnym. Uważam że jego wpływ na obniżki cen rozrywki ogólnie pojętej jest nie do przecenienia - to dzięki piratom nie płacimy jakichś chorych kwot za granie.

Uważam że jest sporo racji w tym co piszesz. Gdyby nie piractwo, korpo nie miałyby chyba żadnej motywacji, żeby obniżać ceny. Jak widać, chociażby po rynku gier, między sobą wojen cenowych raczej nie prowadzą. Wręcz przeciwnie, istnieje chyba jakaś niepisana zmowa cenowa. Pamiętacie jak wchodziła nowa generacja i ustalony został nowy pułap cenowy dla gier - 60$ czy ileś tam? Kto to ustalił, na jakiej podstawie? W sklepie wysokobudżetowe gry AAA kosztują z reguły tyle samo co największe crapy. Dlaczego nie ma jednej ceny na telewizory, lodówki i książki?
PSN ID: czajuprime

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #506 dnia: Wrzesień 10, 2010, 16:03:22 »
Nie no pewnie, wydawca nie straci, sklep nie traci, itd ipt. a w tym wszystkim i MY tracimy.
I wszystko jest pięknie i cacy ...

Sranie w banie.

No i widzisz czytanie ze zrozumieniem sie klania, ale przyznaje, ze pisze maksymalnie nieskladnie i z mnostwem literowek. Uzywanie netu przez komorke jest mocno upierdliwe.
Juz tlumacze:
1. Nie gram, nie kupuje danego tytulu, wydawca NIE ZARABIA, sklep NIE ZARABIA, straty szanownych kolegow pomine milczeniem.
2. Gram na piracie, sciagnalem dany tytul - reszta patrz punkt pierwszy.

Zawsze, uwazalem (wbrew papki wciskanej nam przez devsow etc.) ze to ze 12 letni jasiu o przychodach 50zl miesiecznie (kieszonkowe) ktory miesiecznie sciaga  15 filmow i 10 gier wcale nie przynosi strat devsom w sumie ok. 2000zl miesiecznie. Nawet gdyby zdazyl sie cud i nagle cale piractwo by zniknelo, to nie widze zadnej opcji by jasiu o sile nabywczej 50zl/miesiecznie kupil to wszystko.

A jest to sytuacja jak najbardziej adekwatna do mojej. Moja sytuacja finansowa sie wkrotce zmieni, i jezeli bede mial do wyboru zagrac na piracie vs nie zagrac wcale, to kto wie, moze sie zlamie i spirace pierwsza gre od kilku dobrych lat.

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #507 dnia: Wrzesień 10, 2010, 16:18:25 »
HI prosze nie wmawiajcie mi ze tylu jest tutaj swetoszkow. Proponuje krotki rachunek sumienia, bo nawet w UK gdzie ludzie zarbiaja troche wiecej a piractwo i kombinowanie nie jest tradycja narodowa nie widzialem jeszcze w 100% czystego komputera. Zawsze sie cos znajdzie, od bzdurek typu winrar (a nie kupuje licencji bo przeciez dziala), poprzez mp3, avi itd.
Wiec zanim kogos upomnisz czy zaczniesz naprowadzac na jedyna sluszna droga wykazujac ile to milionow firmy traca na takich jasiach, ktorzy nie daliby zlamanego grosza gdyby musieli za to zaplacic to zacznijcie od siebie.
Aprobate mam gdzies - przyznam sie jeszcze do jednego oprocz casualowego sciagania filmow ktore nie sa dostepne na bd a kino jest za daleko, pod gorke i pada to od roky dziele koszty contentu z PSN na 5. Zgroza - pewnie nikt z tego forum tak nie robi...:D
No i taki ze mnie zly badass, ze pewnie te 100-200 tytulow ps3 z mojego profilu to pewnie byly piraty. Ja po prostu nie udaje i nie robie z siebie meczennika, ktory wolalby umrzec niz sciagnac cos z netu i nie wierze w te bzdurne wyliczenia devsow - zbyt dobrze znam matematyke na poziomie podstawowki by jedyna reakcja byl smiech.
Zreszta ps3 i tak na 99% nie przerobie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2010, 16:26:53 wysłana przez mark24 »

Online Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #508 dnia: Wrzesień 10, 2010, 16:38:21 »
Dobrze, tylko kogo to obchodzi? Jaki jest cel pisania o tym, iż będziesz, łamiesz prawa autorskie? Myślisz, że jak wystawisz goły tyłek na środku ulicy w centrum miasta w celu zaprotestowania przeciwko danej kwestii to ludzie uciekną w popłochu? Raczej dostaniesz pałką i wywiozą Cię do wariatkowa. Oszołomów nikt nie słucha. Kwestia nie dotyczy faktu, iż "jasio blabala, nie ma blablabla, więc nie kupi blablalba, a deweloper nie dostanie blablabla bo i tak blablalba", kwestia wygląda tak, jeżeli kradniesz, to nie masz nic do gadania, znajdujesz się w sferze, gdzie Twoje wymagania, protesty, wywody, opinie są nic nie warte dla kogokolwiek. Twój wybór, ale mówić o sytuacji finansowej, zarobkach, cenie gry może jedynie ktoś, kto stara się owe gry nabyć w sposób legalny, osoba taka jest potencjalnym nabywcą, jego argument to pieniądze, a nie pieprzenie o tym, iż gra kosztuje dużo, więc ją ukradnie. Osoba taka nie stara się niczego zmieniać, a idzie po najmniejszej linii oporu. Największe kuriozum w tym wszystkim to fakt, iż ludzie zasłaniają się wywodami o "biednych jasiach", a nie zastanawiają się nad faktem, iż deweloper to taki sam "jasio", tylko, że on nie chciał być "biedny" i znalazł sposób na legalny, uczciwy zarobek. Nie stać, nie graj, znajdź inne zajęcie, wymieniaj, pożyczaj, oszczędzaj, zbieraj. Chcesz kraść, kradnij ,tylko błagam, nie zasłaniaj się "biednym jasiem" bo to zwyczajnie śmieszne.

Świętoszków tu nie ma, ale my swoje "gołe tyłku" trzymamy w spodniach, bo wstyd nam z nimi paradować na środku ulicy...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2010, 16:43:17 wysłana przez Rolek »

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #509 dnia: Wrzesień 10, 2010, 16:56:18 »
Wow publiczne epatowanie złodziejstwem  :-[
Moim zdaniem to potwierdza, że jako naród i społeczeństwo mamy jeszcze sporo do nadrobienia względem zachodu. Nie tylko pod względem zarobków, ale też zmiany mentalności w stosunku do wytworów czyjejś pracy intelektualnej.
Wstydź się człowieku.
(kliknij)

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #510 dnia: Wrzesień 10, 2010, 16:57:09 »
(...)
Skoro masz wszystko i wszystkich w dupie, to po co się tłumaczysz któryś post z rzędu?

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #511 dnia: Wrzesień 10, 2010, 17:50:02 »
mark24 : ale nikt tu nie jest świętoszkiem (nawet jeśli teraz jest, to kiedyś nie był). Chodzi tylko o to, zostawić sobie i swojemu sumieniu sprawę piracenia, a nie ogłaszać tego publicznie.

Offline danch

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #512 dnia: Wrzesień 10, 2010, 18:04:14 »
mark24 : ale nikt tu nie jest świętoszkiem (nawet jeśli teraz jest, to kiedyś nie był). Chodzi tylko o to, zostawić sobie i swojemu sumieniu sprawę piracenia, a nie ogłaszać tego publicznie.

Jak z gayami w US Army, don't ask, don't tell ;-).

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #513 dnia: Wrzesień 10, 2010, 20:35:45 »
Vir, ostro pojechałeś po marku24. Co drugi wyraz to złodziej, albo ukraść. Nigdy nie miałeś żadnego pirata na kompie, gry, filmu, mp3? Pytam z ciekawości.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #514 dnia: Wrzesień 10, 2010, 20:49:22 »
rany... proponuję chyba zamknąć wątek, bo umrzemy z nudów czytając w kółko to samo

kemiru

• Gość
« Odpowiedź #515 dnia: Wrzesień 19, 2010, 01:07:27 »