Autor Wątek: Jaggies, jaggies, jaggies czyli zabki w grach a moj telewizor.  (Przeczytany 15570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline abc

• Ultimate Badass
Odp: Jaggies, jaggies, jaggies czyli zabki w grach a moj telewizor.
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 11, 2009, 16:49:04 »
Yanogore, jeszcze tańsze kable HDMI kupuj, to będziesz mógł więcej narzekać o_O. Potwierdzam słowa Katanki, ja obrazu z Xboksa 360 przez Component nie mogę oglądać. Poprzez HDMI już wygląda to zdecydowanie naturalniej i lepiej, choć i tak kolory jeszcze nie najlepsze, z PS3+HDMI tego problemu nie mam.

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 11, 2009, 16:57:59 »
ja np. mam 360 przez komponenta podlaczonego i tez wszystko normalnie smiga, wyglada zdecydowanie lepiej niz to co prezentuje PS3 przez HDMI (przynajmniej porownujac gry cellshading'owe bo na tych najlatwiej). dlatego zamowilem dzisiaj komponenta do PS3 i mam nadzieje ze to pomoze znaczaco.

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 11, 2009, 17:07:31 »
Yanogore, jeszcze tańsze kable HDMI kupuj, to będziesz mógł więcej narzekać o_O. Potwierdzam słowa Katanki, ja obrazu z Xboksa 360 przez Component nie mogę oglądać. Poprzez HDMI już wygląda to zdecydowanie naturalniej i lepiej, choć i tak kolory jeszcze nie najlepsze, z PS3+HDMI tego problemu nie mam.

Radził bym koledze poczytać trochę na temat kabli, połączeń. Hdmi jest cyfrowe jakość a tymbardziej cena kabla nie ma wpływu na jakosc obrazu! Inaczej niż w przypadku kabla vga i komponent które są uzywane do trasmisji sygnału analogowego! To ze xbox u ciebie gorzej wygląda przez komponent może być spowodowane wieloma czynnikami, których teraz wyjaśniać nie będę bo pisze z telefonu, poszukaj na google 

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 11, 2009, 20:12:00 »
zeby nie bylo.... component vs. hdmi na ps3

hdmi

component

hdmi

component

hdmi

component

Edit: sorry linki byly pomieszane, zapomnialem o spotkaniu i musialem to zostawic takie. Juz zostalo skorygowane i jest tak jak mialo byc. W razie watpliwosci, ps3 mialo ustaione taka sama rozdzielczosc itd. zadnych zmian nie wprowadzalem, zdjecia tez nie modyfikowane pozatym ze pomiejszone do 25% oryginalu. Mysle ze roznice widac i to bardzo moze poza pierwsza seria ktora wyglada bardzo podobnie na obu kablach (przynajmniej na zdjeciach) na tv roznice widac duzo bardziej.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 21:06:01 wysłana przez yanogore »

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 11, 2009, 20:55:53 »
na obrazkach roznica jest ledwo widoczna poza obrazkami z drugiego porownania. ale jak to bedzie ze mna okaze sie w czwartek/piatek jak przyjcie komponent.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 11, 2009, 21:12:46 »

na obrazkach roznica jest ledwo widoczna poza obrazkami z drugiego porownania.

To dlatego ze obrazki zle wstawilem za pierwszym razem juz jest ok.

Yanogore, jeszcze tańsze kable HDMI kupuj, to będziesz mógł więcej narzekać o_O.
kabel moj kosztowal 20 Euro i obraz na nim wyglada jak na tym hdmi od ms....

Potwierdzam słowa Katanki, ja obrazu z Xboksa 360 przez Component nie mogę oglądać. Poprzez HDMI już wygląda to zdecydowanie naturalniej i lepiej, choć i tak kolory jeszcze nie najlepsze,
Ja nie mowie ze na kazdym tv jest tak samo moze sie zdazyc ze u ciebie hdmi bedzie lepiej wyswitlane, a moze nie - dzieje sie tak dla tego ze producenci tv rozne wejscia przez rozne uklady puszczaja i rozne efekty na nie nakladaja, ja np. do niektorych opcji nie mam dostepu jesli konsola jest po vga a po komponencie juz mam itd....

z PS3+HDMI tego problemu nie mam.
A sporbowales chociaz jak twoje ps3 po komponencie dziala moze bylo by jeszcze lepiej.

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 11, 2009, 22:14:10 »
teraz faktycznie widac zdecydowanie roznice. juz sie zaczynam cieszyc :) bo jezeli u mnie beda te zabki tak wygladzone jak u Ciebie to wreszcie bede mogl przyjemnie grac a nie patrzec ile to zemboli znowu sie pokazalo :)

Offline Patryk Zawadzki

• Padawan
  • **
  • Jestem fanboyem Sony i cholernym linuksiarzem.
    • Room 303
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 12, 2009, 11:11:47 »
Taka drobna informacja dla tych, którzy twierdzą, że HDMI wygląda najgorzej:

HDMI to idealny cyfrowy sygnał, dokładnie ten, który wychodzi z układu graficznego. Dalej sygnał w wybranej rozdzielczości (720p, 1080p itp.) trafia do telewizora. Telewizor macie tani, więc jego natywna rozdzielczość to 1366x768 (niezależnie od tego, że oklejony jest znaczkami Full HD - co świadczy tylko o tym, jakiej rozdzielczości sygnał wideo akceptuje). Żeby z wybranego przez was 720p zrobić 1366x768 używany jest skaler. Działa to mniej-więcej tak, jakby otworzyć obrazek 150x150 w programie graficznym i rozciągnąć go do 200x200. W zależności od marki telewizora, skalery działają lepiej lub gorzej.

Component z kolei jest sygnałem analogowym. Sygnał cyfrowy z układu graficznego konsoli w wybranej rozdzielczości trafia na przetwornik wbudowany w konsolę i tam zamieniany jest w analogowy, który dopiero trafia do telewizora. Jeśli sygnał component wygląda lepiej od HDMI, to świadczy tylko o gównianym skalerze w telewizorze (tutaj jego rolę przejmuje częściowo konwerter DAC w samej konsoli).

Podsumowując: jeśli telewizor faktycznie miałby rozdzielczośc natywną 1080p (albo 720p), to gra w 1080p (720p) wyglądałaby identycznie na obu kablach. Jedyna różnica to możliwe zakłócenia w sygnale analogowym, które nie mają prawa wystąpić w przypadku HDMI (dlatego właśnie używa się cyfrowych łącz).

Tyle w kwestii kabli. Jeśli chcecie kupić dobry tani telewizor HD, to polecam LG, ich układy skalujące wygrywają wszystkie zestawienia.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 12, 2009, 11:37:15 »
z wszystkim zgoda, oprócz znaczka Full HD
specyfikacja HD Ready wymaga by TV wyświetlał fizycznie conajmniej 720 linii w poziomie
jeżeli tego nie potrafi, to mimo że przyjmie i wyświetli sygnał, to znaczka HD Ready mieć nie może i nie będzie

wydawało mi się zawsze, że to samo dotyczy znaczka FullHD 1080p

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 12, 2009, 11:38:04 »
Nie zgadzam sie z tobą do końca (patryk). Jakość obrazu zalezy od wielu czynników...

Skąd wiesz ze mamy tanie telewizory? mój samung 2 lata temu kosztował ponad 1000 euro i był  jednym z najdroższych tv tego rozmiaru był droższy niż sony, lg itd, w testach lcd zajmował pierwsze 3 miejsca zawsze więc zatrzymaj dla siebie swoje uwagi na temat taniosci sprzętu bo to nic nie ma do rzeczy. Kumpla 40 cali bravia z serii x też lipa wg ciebie na niej to samo się dzieje z obrazem puszczonym przez hdmi...

Piszesz chłopie puste frazesy i hasła reklamowe ja wiem co mówię bo sam sprawdziłem - hdmi do grania się w większości przypadków slabo nadaje, fakt ze filmy są ostrzejsze i wyglądają lepiej przez hdmi ale ja używam konsoli do grania a nie oglądania i na jakości w grach mi najbardziej zależy.

Jak masz jakieś wątpliwości to popatrz na obrazki jakie specjalnie dla takich jak ty zrobiłem. Czego ci jeszcze trzeba żeby uwierzyć? Chcesz rękę włożyć w mój tv? ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 11:40:03 wysłana przez yanogore »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 12, 2009, 11:49:47 »
To zalezy od tylu czynników, że nikt nikogo nie jest w stanie przekonać. component u mnie wyglądał tak kapowato, że się grac nie dało. HDMI za to wygląda idealnie, każdy pikselek mozna było z powodzeniem odróznić.

Offline Patryk Zawadzki

• Padawan
  • **
    • Room 303
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 12, 2009, 11:50:02 »
Nie zgadzam sie z tobą do końca (patryk). Jakość obrazu zalezy od wielu czynników...

Skąd wiesz ze mamy tanie telewizory? mój samung 2 lata temu kosztował ponad 1000 euro i był  jednym z najdroższych tv tego rozmiaru był droższy niż sony, lg itd, w testach lcd zajmował pierwsze 3 miejsca zawsze więc zatrzymaj dla siebie swoje uwagi na temat taniosci sprzętu bo to nic nie ma do rzeczy. Kumpla 40 cali bravia z serii x też lipa wg ciebie na niej to samo się dzieje z obrazem puszczonym przez hdmi...

Tak cię uraziła uwaga, że twój telewizor ma natywną rozdzielczość 1366x768? Bo jeśli nie ma, to faktycznie nie jest tani. Mylisz koszt sprzętu z marżą producenta, są tacy co potrafią sprzedać kartkę papieru za milion dolarów, ale zmiana ceny nie spowoduje jakiegoś specjalnie zajebistego wchłaniania tuszu.

Piszesz chłopie puste frazesy i hasła reklamowe ja wiem co mówię bo sam sprawdziłem - hdmi do grania się w większości przypadków slabo nadaje, fakt ze filmy są ostrzejsze i wyglądają lepiej przez hdmi ale ja używam konsoli do grania a nie oglądania i na jakości w grach mi najbardziej zależy.

Jak masz jakieś wątpliwości to popatrz na obrazki jakie specjalnie dla takich jak ty zrobiłem. Czego ci jeszcze trzeba żeby uwierzyć? Chcesz rękę włożyć w mój tv? ;)

Właśnie popatrz na te swoje zdjęcia. Widać tam wyraźnie gówniany za przeproszeniem upscaler w telewizorze. Obraz analogowy zawsze będzie gładki z bardzo prostego powodu - gubi szczegóły dwukrotnie, najpierw na przetworniku DAC w konsoli (który to zmienia każdą cyfrową linię w barwną smugę), potem na przetworniku ADC w telewizorze (który z tej barwnej smugi stara się odczyta 1366 punktów). Z tym, że ta gładkość nie niesie jakości i jest oznaką jej straty. Jeśli chodzi o gry vs. filmy, to właśnie w filmach lepiej sprawdza się złącze composite, bo wygładzenie spowodowane stratami sygnału skutecznie maskuje artefakty kompresji strumienia (które na BD raczej nie występują ze względu na większą pojemność nośnika).

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 12, 2009, 13:14:15 »
Ty wychodzisz z założenia ze jak cyfrowy sygnał to ju jest extra a wielu wypadkach stosuje się polaczenia i sprzęt analogowy ponieważ cyfrowe sygnały tracą to coś być może przez to coś obraz na wielu tv wygląda gorzej przez hdmi. Ja ci nic nie udowodnię pozatym co pokazałem na zdjecach.... czyli ze podłączenie konsoli przez hdmi nie oznacza ze uzyskasz najlepsza mozliwa jakość obrazu...

Wracając do cen tv mówię ci że cena o niczym nie świadczy co zresza ty potwierziles pisząc to o kartce, to ze tv jest drogi czy dobry czy ze złotymi wszystkimi sciezkami nie wpływa na to jak obraz jest wyświetlany. Powiem jeszcze raz że testowaliśmy na różnych tv z różnych przedziałów cenowych i to czy to był mega wypasiony sony czy średni philips nie miało to znaczenia, obraz był gorszy niż przez komponent.   

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 12, 2009, 14:31:40 »
Jezu czy ludzie naprawde nigdy nie zrozumieja , ze jakosc kabla HDMI nie ma znaczenia ?

A wracajac do tematu hmm w sumie to mozliwe ,ze obraz po componencie jest lepszy, to juz by mocno zalezalo od ustawien skalerow w TV.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 12, 2009, 16:37:21 »
Cytat: yanogore

Jezu czy ludzie naprawde nigdy nie zrozumieja , ze jakosc kabla HDMI nie ma znaczenia ?

Pierwszy kabel HDMI jaki miałem (najtańszy z dostępnych) a obecny, to różnica ogromna. Jezus wie, że ludzie wiedzą, że kabel ma znaczenie.

Offline Patryk Zawadzki

• Padawan
  • **
    • Room 303
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 12, 2009, 17:11:48 »
Cytat: yanogore

Pierwszy kabel HDMI jaki miałem (najtańszy z dostępnych) a obecny, to różnica ogromna. Jezus wie, że ludzie wiedzą, że kabel ma znaczenie.

Dokładnie takie, jak kolor antenki na ruterze WiFi, producent światłowodu albo marka patchcorda UTP 5 w sieciach ethernet. Zepsute kable nie działają, a sprawne działają. Tutaj kończą się różnice (oczywiście zakładając, że kabel nie przekracza maksymalnej długości dla danego medium, powyżej której potrzebny jest repeater - taki "wzmacniacz" dla cyfrowych sygnałów).

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 12, 2009, 18:02:18 »
Prawda.

@katanka temat jest o ps3 i kablach a ty w koło o xboxie

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 12, 2009, 18:05:41 »
Bo tylko w xboxie podłaczałem component i hdmi, przez co  miałem porównanie. w PS3 nigdy componenta nie podpinałem, więc się o nim nie wypowiadam :)

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 12, 2009, 20:50:26 »
no wlasnie sie wypowiadasz, podlacz componenta do swojej pe es trojki i pogadamy wtedy... :P

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 12, 2009, 21:17:21 »
Nie podłączę do PS3, bo na podstawie tego co widziałem przy moim X360 stwierdzam, że component to badziewko w którego nie warto inwestować nawet złotówki.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 12, 2009, 21:19:55 »
heh ja lubie eksperymentowac i sprawdzac...  z ciekawosci kupilem componenta zeby zobaczyc jak na lcd ps2 bedzie smigac, poprawy wiekszej nie bylo to zaczelem testowac na ps3 no i niezle sie zaskoczylem....

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 13, 2009, 08:35:04 »
na moim Philipsie (26") HDMI wyglada zdecydowanie lepiej niz component - ale patrzac na te zdjecia, ktore wrzucil yanogore, to widac, ze to zalezy od telewizora. u mnie ta roznica moze byc na korzysc HDMI tez dlatego, ze component podlaczac musze specjalnym kabelkiem, ktory przetwarza sygnal z componenta na wtyczke DVI. zreszta to samo mam z HDMI - musze je podlaczac pod wejscie DVI.
ale z tego porownania wynika, ze warto porownac jakosc wyswietlanego obrazu na roznych kablach...

Offline Patryk Zawadzki

• Padawan
  • **
    • Room 303
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 13, 2009, 10:03:51 »
HDMI <-> DVI jest bezstratne, oba przesyłają cyfrowy sygnał bez konwersji DAC.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 13, 2009, 10:19:04 »
dokładnie, kiepska jaksc przez component jest prawdopodobnie spowodowana kiepskim konwerterem sygnału analogowego do cyfrowego...

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 13, 2009, 11:54:41 »
@afwi
Sora teraz ogarnalem temat dalej w sharpie active contrast masz wchodzac do  menu->obraz->zaawansowane->active contrast :) i wylacz w cholere bo ci bedzie obraz w grach skakal co chwile przy przejsciach z ciemnych do jasnych pomieszczen. Ja przy filmach i kablowce mam wlaczony AC bo troche mniej pradu zjada a i tak sie nie koncetruje na ogladaniu. Nie pamietam czy pisalem ale jak cos Ci jeszcze nie pasuje potestuj z DNR(redukcja szumow).

Co do kabli... Mysle ze to i tak wszystko rozbija sie podlaczajac na do tv dopiero. Te rozne specyfikacje wejsc hdmi mnie troche dziwia ale pewnie komus to sie przydaje. Osobiscie uzywam na iksie componenta a nie hdmi bo tak mi latwiej(az tak wielkiej roznicy nie widze siedzac jakies 2,5m od tv).

Offline Kac309

• Badass
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 15, 2009, 02:54:05 »

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 16, 2009, 15:07:40 »
dzisiaj przyjechal komponent i...generalnie zmarnowana kasa. roznicy prawie wogole nie ma a jezeli jest to na gorsze (kolory przede wszystkim, zabki jak byly tak sa, moze ciutenkie mniejsze). czyli albo jestem przewrazliwiony albo cos jest nie teges z moim telewizorkiem ;/

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 16, 2009, 15:18:27 »
Jedno z dwóch na pewno :) Zaraz odpisze moje ustawienia dla hdmi do Sharp Aquos, może one pomogą :)

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 16, 2009, 15:27:27 »
Jakby nie było porównujesz do x360 wiadomo ze będzie lipa, podłącz ps2 pograj 30 min potem wlacz ps3 i już będzie ok ;)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 16, 2009, 15:31:13 »
Ustawienia ogólne:

OPC - wył
Podświetlanie - 0
Kontrast - +26
Jasność - +6
Kolor - +6
Barwa - +6
Ostrość - +4

Ustawienia zaawansowane:

Temp. kolorów - średnio wysoka
Tryb akcji - wył
Tryb filmu - standard
Active contrast - wył

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 16, 2009, 16:17:50 »
cholera normalnie mnie strzela, nie mam takiej opcji jak active contrast ;/ przeszukalem absolutnie kazde menu dostepne na kanalach Ext i nigdzie w zaawansowanych tego nie ma.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 16, 2009, 16:21:49 »
Pod ustawieniami głównymi masz klawisz "Ustawienia zaawansowane" i tam to jest (otwiera się nowe podmenu).

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 16, 2009, 17:06:18 »
Wiem ale tam tego nie ma wlasnie. Szukalem. A najgorsze jest to ze to jest wlaczone...bo widze ze zmienia sie automatycznie jasnosc w zaleznosci od tego jak ciemno jest na ekranie.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 16, 2009, 17:07:52 »
Może masz inny model tv? Szukaj w instrukcji.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 16, 2009, 18:57:43 »
dzisiaj przyjechal komponent i...generalnie zmarnowana kasa. roznicy prawie wogole nie ma a jezeli jest to na gorsze (kolory przede wszystkim, zabki jak byly tak sa, moze ciutenkie mniejsze). czyli albo jestem przewrazliwiony albo cos jest nie teges z moim telewizorkiem ;/

Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że grasz w rozdzielczości 576p.

http://forum.polygamia.pl/index.php/topic,1463.msg19829.html#msg19829

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 16, 2009, 20:08:34 »
a widzisz, wlasnie ze mam ustawione 720p i po komponencie i po hdmi. wiec to tez nie to.

juz chyba sobie powoli daje spokoj. uzbieram kiedys kase na lepszy telewizor to i moze sie to poprawi a narazie bede gral tak jak jest - przynajmniej w KZ2 nie widac zadnych zabkow :P

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 16, 2009, 20:34:13 »
a widzisz, wlasnie ze mam ustawione 720p i po komponencie i po hdmi. wiec to tez nie to.

juz chyba sobie powoli daje spokoj. uzbieram kiedys kase na lepszy telewizor to i moze sie to poprawi a narazie bede gral tak jak jest - przynajmniej w KZ2 nie widac zadnych zabkow :P
To tak nie rób :). Tam gdzie można, odpalaj 1080p, np. wymienione Killzone 2 czy Burnout Paradise (po aktualizacji). W moim przypadku 720p a 1080p to jest duży skok jakościowy, zwłaszcza w kolorystyce i kontraście.

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 16, 2009, 20:55:39 »
problem w tym ze moj telewizor to HD Ready a nie Full HD.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 18, 2009, 21:15:04 »
Przesadzasz... to jest tylko ps3 - nie wymagaj za wiele.

Offline Kamil78

• Junior
  • *
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 08, 2009, 17:29:48 »
A ja powiem tak:  mam podłączonego chlebaczka pod Sharpa Aquosa 32" FullHD i nie wyobrażam sobie żebym na componencie osiągną lepszą jakość. Jak kumpel sobie kupi component to może zrobię porównanie - może wpadnie do mnie z lustrzanką cyfrową i zrobimy jakieś fajne fotki to wstawie na forum.

Niestety to będzie musiało poczekać przynajmniej do końca kwietnia, ale postaram się to zrobić o ile będę miał kabelek.