Autor Wątek: FM 3.10  (Przeczytany 39163 razy)

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
Odp: FM 3.10
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 25, 2009, 02:35:12 »
Mam cie na liście po to by zagrać z kimś np. w co-op UC2.

Offline mgenek

• Badass
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 25, 2009, 09:48:58 »

Przecież oni nie rozmawiają, bo nie mają mikrofonów :). Poza tym po co słuchać kogoś podczas rozgrywki online skoro można się nie podłączać i "grac w ciszy, słuchając muzyki". Wtedy to pewnie nawet PSN działa jak złoto :D.

Ja piernicze co za głupoty. Przecież podczas rozgrywki online można sobie porozmawiać z tymi z którymi się gra, chyba że Oni (przez duże O) muszą koniecznie słuchać kogoś z kim akurat nie grają.

"Identyczna sprawa to voice chat w X360, którego potrzebują tylko fani Microsoftu, bo twierdzą, że jest niezbędny"

;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 09:51:24 wysłana przez mgenek »
Pzdr.
Michał

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 25, 2009, 10:10:50 »
Przecież oni nie rozmawiają, bo nie mają mikrofonów :). Poza tym po co słuchać kogoś podczas rozgrywki online skoro można się nie podłączać i "grac w ciszy, słuchając muzyki". Wtedy to pewnie nawet PSN działa jak złoto :D.
Dokładnie, nie rozmawiam ponieważ nie mam mikrofonu, nie lubię, mi ta funkcja jest całkowicie niepotrzebna [ale tak, muszę ja mieć, koniecznie, ponieważ bo tak, przecież korzystać z niej nie mam zamiaru, ale na forum wejść i frustracje wyładować, jak to nie ma? Musi być i koniec. Napisze jeszcze raz, mi to nie jest potrzebne, nie stanowi to dla mnie priorytetu]. Rozumiem, ze w Twojej klasyfikacji jestem dziwakiem, ponieważ gram tak, jak lubię [rozmawiać nie lubię, nie mam zamiaru, nawet jeżeli miałbym taka możliwość, olałbym ja całkowicie - tak jest, yanogore, może nie mam niczego sensownego do powiedzenia, a może tak lubię], ale jakoś pogodzę się z ta kwestia. Dziwi mnie nieco trywialny sposób oceny ludzi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 10:14:04 wysłana przez Rolek »

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 25, 2009, 10:16:53 »

Ja piernicze co za głupoty. Przecież podczas rozgrywki online można sobie porozmawiać z tymi z którymi się gra
;)

Ja pierniczę co za głupoty.

Chciałbym zobaczyć twoją minę, kiedy wraz z przyszłym update'em PSNu zrobisz się czerwony ze wstydu wspominając, jakie to mądrości wypisywałeś na łamach forum.
Kiedy jakiegoś pięknego dnia ustawisz się na grę ze znajomkiem nie za pomocą telefonu/SMS, lecz kwestię wybory tytułu na wieczorną partyjkę rozwiążesz za sprawą voice chatu właśnie. Kiedy zobaczysz jak fajnie działa system zaproszeń do gry i na własnej skórze doświadczysz jak wygodne (i świetne w swej prostocie) jest to rozwiązanie. Kiedy zobaczysz, jak zajebiście jest za sprawą odpowiednika trybu Party szybko uzgodnić zmianę gry/serwera i szybciorem z tymi samymi ludźmi przenieść się na inny wirtualny plac boju.
Koniecznie podziel się wtedy wrażeniami.

OBIEKTYWIZMU trochę na Boga!

Dziwi mnie nieco trywialny sposób oceny ludzi.
Zauważ, że Twoją wypowiedź można dokładnie odwrócić i zarzucić jej to samo.
Nie widzę, gdzie jest tu problem. Nie masz znajomych z realu z konsolą z którymi chciałbyś porozmawiać grając i nie chcesz korzystać z określonych dobrodziejstw sprzętu, więc "wchodzisz na forum i wyładowujesz frustrację" głosząc, że taka możliwość jest niepotrzebna. Nie dziwi cię trochę własny sposób traktowania tych 5 mln ludzi o których sam wspominasz, którzy być może chcieliby z niej kiedyś skorzystać?
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 10:28:59 wysłana przez Kraven »

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
  • A felon, a father, sleeping pill addict...
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 25, 2009, 10:24:37 »
a wystarczylo od nowa sparowac pady z konsola. jak? kabel usb. a nie desperackie wylaczanie wlaczanie konsoli...

Mały update bo jednak nie wystarczy. Wczoraj ponownie konsola odpalona z pada podniosła się nieskomunikowana z padem. Podłączyłem kabel - pad się skomunikował. Odłączyłem - rozłączył. Podłączyłem ponownie - skomunikował. Użyłem opcji wyłącz kontroler i włączyłem ponownie na podłączonym kablu - skomunikował się. Odłączyłem kabel - pad się rozłączył. Pomogło dopiero wyłączenie konsoli i ponowne włączenie. Być może to dualshock świruje ale szczerze w to wątpię.

Offline mgenek

• Badass
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 25, 2009, 10:30:04 »

Ja piernicze co za głupoty. Przecież podczas rozgrywki online można sobie porozmawiać z tymi z którymi się gra
;)

Ja pierniczę co za głupoty.

Chciałbym zobaczyć twoją minę, kiedy wraz z przyszłym update'em PSNu zrobisz się czerwony ze wstydu wspominając, jakie to mądrości wypisywałeś na łamach forum.
Kiedy jakiegoś pięknego dnia ustawisz się na grę ze znajomkiem nie za pomocą telefonu/SMS, lecz kwestię wybory tytułu na wieczorną partyjkę rozwiążesz za sprawą voice chatu właśnie. Kiedy zobaczysz jak fajnie działa system zaproszeń do gry i na własnej skórze doświadczysz jak wygodne (i świetne w swej prostocie) jest to rozwiązanie. Kiedy zobaczysz, jak zajebiście jest za sprawą odpowiednika trybu Party szybko uzgodnić zmianę gry/serwera i szybciorem z tymi samymi ludźmi przenieść się na inny wirtualny plac boju.
Koniecznie podziel się wtedy wrażeniami.

OBIEKTYWIZMU trochę na Boga!

No stary ale dlaczego wymagasz ode mnie tego czego sobie odmawiasz - obiektywizmu właśnie. Uważasz, że wszystko co Tobie się podoba musi się podobać wszystkim?

Co do zaproszeń to wiem i zgadzam się, co o reszty - DLA MNIE NIEPRZYDATNE póki co i może kiedyś skorzystam (z naciskiem na może).

No i dlaczego miałbym sie robić czerwony ze wstydu? Dlatego, że pojawią się funkcje z których nie korzystam? To w takim razie juz się palę ze wstydu bo np. z internetu korzystam na laptopie.

Dla mnie jest ważne, żeby z tymi padami coś zrobili a te tak ważne dla Was xchaty ani mnie ziębią ani parzą. Ja w ogóle mało gram online (pojedyncze tytuły) i brak xchatu nie ogranicza mnie nic a nic.
Pzdr.
Michał

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 25, 2009, 10:35:28 »
Co do zaproszeń to wiem i zgadzam się, co o reszty - DLA MNIE NIEPRZYDATNE póki co i może kiedyś skorzystam (z naciskiem na może).

Dla mnie jest ważne, żeby z tymi padami coś zrobili a te tak ważne dla Was xchaty ani mnie ziębią ani parzą. Ja w ogóle mało gram online (pojedyncze tytuły) i brak xchatu nie ogranicza mnie nic a nic.

Dla Ciebie może nieprzydatne, ale powiedz jak na PS3 pięciu znajomych może dogadać się w temacie "w co by tu razem pograć?" w sytuacji gdy:
1) Zenek gra w Uncharted 2
2) Jurek gra w jakieś demo z PSN
3) Zbychu za 20 min. skończy oglądanie filmu z żoną
4) Stefan i Szymek właśnie włączyli konsole i mają ochotę namówić resztę towarzystwa na wspólne granie
PSN ID: czajuprime

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 25, 2009, 10:40:28 »
Tworzysz sobie wiadomość o tytule "za 5 minut gram w XXX" i wysyłasz ją korespondencją seryjną do całej listy będących online (na raz można maks do 12). Za 5 minut sprawdzasz kto na liście odpalił dany tytuł i zapraszasz go do gry. Troszkę pomyslunku Panie kolego :)

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 25, 2009, 10:58:56 »
Tworzysz sobie wiadomość o tytule "za 5 minut gram w XXX" i wysyłasz ją korespondencją seryjną do całej listy będących online (na raz można maks do 12). Za 5 minut sprawdzasz kto na liście odpalił dany tytuł i zapraszasz go do gry. Troszkę pomyslunku Panie kolego :)

Taaa, i za 5 min.  Stefan i Szymek siedzą w lobby sami, bo Zenek musi skończyć chapter w U2, Jurek nie chce grać w grę XXX, bo ma akurat ochotę na YYY, a Zbychu nie zatrzyma filmu, żeby napisać wiadomość "będę za 20 min." bo by się żonka dąsała.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 25, 2009, 11:16:05 »
Ja w ogóle mało gram online (pojedyncze tytuły) i brak xchatu nie ogranicza mnie nic a nic.

No to w pełni zgoda. No ale jeżeli nie grasz to dlaczego podnosisz w ogóle to zagadnienie w dyskusji pisząc "no przecież można słyszeć się grając online"? Jak nie będziesz korzystać to okej, ale nie odbierajmy tej możliwości innym.
Zresztą to samo tyczy się "drugiej strony barykady", która z uporem maniaka próbuje za wręcz wadę uważać bardzo mocną multimedialną stronę PS3, którą np. ja jestem zachwycony (Blu-Ray, kultura pracy, zajebiście działający i solidnie wykonany pilot w porównaniu z tandetą u konkurencji, wejście optyczne audio nie w jakimś dyndającym kablu-przejściówce, przeglądarka fotek, wizualizacja playera muzyki, Media Server).
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 11:18:07 wysłana przez Kraven »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 25, 2009, 11:21:17 »
Taaa, i za 5 min.  Stefan i Szymek siedzą w lobby sami, bo Zenek musi skończyć chapter w U2, Jurek nie chce grać w grę XXX, bo ma akurat ochotę na YYY, a Zbychu nie zatrzyma filmu, żeby napisać wiadomość "będę za 20 min." bo by się żonka dąsała.

Nie jest tak źle nigdy. Oczywiście warto mieć na liście friendsów max kumpli, bo jak masz 20 to i na xboxie jest problem ze znalezieniem kogoś do gry.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 25, 2009, 11:34:19 »
Nie jest tak źle nigdy. Oczywiście warto mieć na liście friendsów max kumpli, bo jak masz 20 to i na xboxie jest problem ze znalezieniem kogoś do gry.

Zapomniałem napisać, że oni są kumplami na co dzień i grają tylko ze sobą. :) Dobra, dosyć. Powiem Ci Katanka, że zebranie się do kupy w 5 osób w jednej grze nie jest łatwe, nawet z xchatem, a co dopiero bez niego. Wiem to z doświadczenia. Zawsze ktoś marudzi, że by pograł nie w to, tylko w tamto, zawsze trzeba kogoś poganiać, żeby szybciej robił tego sejwa i wskakiwał do lobby itd.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 25, 2009, 11:36:42 »
Trzeba miec rękę na pulsie i mieć gry, które wyszły nowości - zawsze kogoś spikniesz.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 25, 2009, 11:45:43 »
Trzeba miec rękę na pulsie i mieć gry, które wyszły nowości - zawsze kogoś spikniesz.

Nie rozumiesz. Ja gram tylko ze znajomymi i znajomymi znajomych. :) I nie mam tutaj ny myśli kogoś, kogo po prostu dodałem do friendlisty i w życiu na oczy nie widziałem. Zawsze uzgadniamy co teraz kupujemy do co-opa czy do multi. Tych gier już się trochę uzbierało, więc jest wieczny problem w co teraz pograć.

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
  • A felon, a father, sleeping pill addict...
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 25, 2009, 11:55:54 »
Prawda jest taka, że przyzwyczajenie to druga natura człowieka. Kiedyś większość ludzi w Polsce jeździła maluchami i każdy był zadowolony nie mając pojęcia, że można wygodniej bezpieczniej i szybciej. Tak samo jest z funkcjami konsoli - jeśli ktoś posiada tylko jedną z nich adaptuje się do jej funkcji i uczy się ich z nich korzystać ale brak skali porównawczej powoduje, że użytkownik zwyczajnie nie wie, że pewne rzeczy można wykonać inaczej/wygodniej/szybciej czy zwyczajnie LEPIEJ. Albo, że rzeczy, których nie ma u siebie są przydatne i funkcjonalne. Tak jak napisał Kraven dotyczy to obu stron barykady i nie ma sensu się okopywać na swoich pozycjach.
Osobiście w ogóle nie gram online ale jestem przekonany, że chat niezależny od gier to dobra rzecz i chętnie bym go widział na ps3.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 25, 2009, 12:01:13 »
Ja też go chętnie zobacze, bo zalezy mi, aby PSN/XMB się rozwijał, ale radzę sobie bez niego i nie narzekam :)

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 25, 2009, 12:27:50 »
ja generalnie, nie to, że jestem przeciwny cross-voice-chatowi, bo widzę, że spora część osób ma tą funkcję straszne parcie (ciekawe do czego się będą czepiać fani microsoftu z BD na czele jak już ta usługa zostanie uruchomiona na PS3), ale dla mnie ta funkcja jest całkowicie zbędna. Ja się wychowałem na irc-u i mmorpg-ach bez żadnej komunikacji głosowej. No i z tego co czytam to jestem trochę dziwakiem:
1. skypa na kompie włączam TYLKO wtedy jak ja chcę porozmawiać
2. na gg mam non stop status niewidoczny
3. w weekendy najchętniej wywaliłbym komórkę

Jeszcze mi tego brakowało by podczas oglądania filmu z żoną (z BD na PS3) "zadzwoniła" konsola i jakiś Zenek się pytał czy przypadkiem nie chcę za 5 minut w Uncharted 2 pograć co-opa. Pewnie jak wejdzie ten cross-voice-chat na PS3 będę musiał się chować podobnie jak na GG za jakimś statusem "niewidoczny".

Jakieś pół roku temu kupiłem sobie nawet headset-a. Używałem go - niech pomyślę - ze dwa razy. Leży gdzieś na półce i się kurzy. Nie jestem typem gaduły, a jak gram online najczęściej mutuję wszystkich/co_większych_krzykaczy. Generalnie dla mnie nawet voice chat w grach mógłby nie istnieć.

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 25, 2009, 12:45:28 »
Nawet jak będzie xchat to mało kto będzie z niego korzystać, bo nie każdy ma mikrofon. Ludzie co mają PS3 przyzwyczaili się do jego braku, nie wiem co was to dziwi.... z resztą mnie to nie dziwi, w końcu macie xboxy. Gdyby ludziom zależało na tym tak jak wam, to nie kupowali by wcale PS3 z wiedzą że nie ma tej funkcji... ale to robią i wybierają PS3 zamiast 360, ciekawe nie?

Offline ViktoR

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 25, 2009, 12:48:27 »
Ja się wychowałem na irc-u i mmorpg-ach bez żadnej komunikacji głosowej.

To w MMORPG da się grać bez komunikacji głosowej, to nie wiem w jakie MMO ja grywam ale w każdej TS czy Vent jest wręcz niezbędny.
In the rain or in the snow
Got the got the funky flow

(kliknij)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 25, 2009, 13:02:59 »
Grałem 2 latka w Lineage2 i nigdy nie używałem komunikacji głosowej :)

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 25, 2009, 13:07:35 »
wiesz ja zaczynałem od Anarchy Online z 10 lat temu - ostatnio (czyli 3 lata temu jak grałem jeszcze w mmo), owszem siedzieliśmy na vencie.

cała burza jest o to, że posiadacze X360 próbuję mi (i być może innym posiadaczom PS3) wmówić, że ta usługa jest wprost niezbędna by cieszyć się grami. I co więcej warto za nią płacić. A dla mnie to zbędny bajer - jeżeliby by była opcja wyboru czy chcę ten cały xvoicechat i abonement to głosowałbym z całą świadomością na NIE. Jeżeli ma być za darmo - to niech sobie będzie - moze komuś się przyda.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 13:17:31 wysłana przez mark24 »

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 25, 2009, 13:11:26 »
Ej znawcy, mam pytanie. Jak gram bardzo mało w sieci to mi jest też niezbędny ten głosowy czat? Bo cholera nie wiem czy narzekać na Sony czy nie  >:(

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 25, 2009, 15:03:22 »
kłócicie się o coś co i tak jest już przesądzone

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 25, 2009, 15:10:32 »
Generalnie dla mnie nawet voice chat w grach mógłby nie istnieć.

o ile mogę się zgodzić, że bez rozmów niezależnie od gry można żyć, tak z tym to trochę przesadziłeś :)
ja nie wyobrażam sobie robienia challenge'y z kolegami w Burnoucie bez voicechata
z KOLEGAMI - nie piszę tu o graniu z nieznajomymi, których wpisałeś sobie do friendlisty

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 25, 2009, 15:51:11 »
Rozumiem, ze ktos moze pewnych fukcji nie uzywac, bo nie potrzebuje.

Ale negowanie OCZYWISTEGO faktu, ze jest to funkcja przydatna jest zwyczajnie glupie.

Osobiscie jak gram multi to tylko ze znajomymi i nie wyobrazam sobie grania bez rozmow, zartow itp.

A juz umawianie sie w sposob przytoczony przez Katanke to dla mnie jakis absurd.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 25, 2009, 16:17:07 »
Rozumiem, ze ktos moze pewnych fukcji nie uzywac, bo nie potrzebuje.

Ale negowanie OCZYWISTEGO faktu, ze jest to funkcja przydatna jest zwyczajnie glupie.

Osobiscie jak gram multi to tylko ze znajomymi i nie wyobrazam sobie grania bez rozmow, zartow itp.

A juz umawianie sie w sposob przytoczony przez Katanke to dla mnie jakis absurd.

Tytacz już Ci przecież wszystko wyjaśnił, a ty się znowu wymądrzasz.
Cholerni znawcy.
;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 16:24:53 wysłana przez Kraven »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 25, 2009, 16:18:16 »

No ale na tę chwilę nie ma innego systemu. To znaczy jest, ale wtedy potrzebny jest pecet lub telefon :)

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 25, 2009, 16:48:21 »
Katanka... jak to nie ma? ;] od czego jest xchat tekstowy? Nawet voice chatem który aktualnie jest można szybciej i wygodniej zorganizować wspólne granie, a ty od razu do PC i telefonu.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 25, 2009, 17:16:43 »
Katanka... jak to nie ma? ;] od czego jest xchat tekstowy? Nawet voice chatem który aktualnie jest można szybciej i wygodniej zorganizować wspólne granie, a ty od razu do PC i telefonu.

Boże przeczytaj JESZCZE RAZ jakie warunki podał Czaju...
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 25, 2009, 17:17:55 »
Boże wykłócacie się w sprawie konsol. Jakie to słodkie  ;D

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 25, 2009, 17:33:55 »
Słuchajcie :) Niech to Sony wprowadzi, to utnie to kilka krytycznych głosów i wszyscy będą szczęśliwi :) EoT.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 25, 2009, 17:36:37 »
O ile będzie działać... Dobra myślę, że Ci co chcieli to zrozumieli, a Ci co nie chcą to nie zrozumieją. Ludzie mają różne potrzeby, a temat i tak już na tyle odpłynął, że wystarczy. Zamykam, wrócimy jak wyjdzie 3. 6544324*

*- firmware z sensownym voice chatem.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?