Autor Wątek: EoJ - mój mały wishlist  (Przeczytany 1697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aslain

• Junior
  • *
EoJ - mój mały wishlist
« dnia: Marzec 21, 2008, 16:06:34 »
Po półtoratygodniowym uzytkowaniu EoJ taki moj maly wishlist:

1. Koniecznie powinni dodać dostep do ustawien kamery podczas duelu, a nie tylko z menu glownego. Czesto zmieniaja mi sie warunki ostwietleniowe w pokoju, np. zachodzi slonce i juz aktualne ustawienia nie dzialaja - przegralem tak z 4 walki (na 16) bo nie moglem wystawic karty i po 3 ostrzezeniach wtopa, nie mowiac juz o taktycznej porazce jesli nie mozna wykonac zaplanowanego ruchu - jest to niezmiernie frustrujace! W ogole powinni poprawic tryb kamery auto bo jest taki sobie. Walcze z oswietleniem od samego poczatku i nie rozumiem tego. Na noc zwykle ustawiam White/Bright - bylo ok, do wczoraj... kiedy to odmawia wykrywania niektorych kart, szczegolnie ziemnych.

2. Opcje online powinny byc duzo bogatsze. Brak tak podstawowych rzeczy jak mozliwosc anulowania duelu za nim sie rozpocznie. Nie wiem jak to robia inni, ale pare razy widzialem osoby ktore wchodzily do mojego pokoju po czym 5 sec pozniej wychodzily - jak oni to robia? (a moze to jakis blad). Powinna byc wieksza kontrola nad tym przeciwko komu chce sie grac, aktualnie jest tak ze ludzie z czolowych list rankingowych trafiaja na tych z ostatnich i tak sobie nabijaja latwe zwyciestwa ;) Wiem ze zawsze ma sie szanse wygrac nawet z tymi najlepszymi, ale mimo wszystko... gralem juz w wiele gier online ale ta chyba ma najubozszy tryb online jaki widzialem. Nawet taki Magic Online (MtG) ma mozliwosc pogadania z przeciwnikiem w swoim pokoju i zaakceptowania czy chce sie z nim pojedynkowac. Fajnie tez by bylo gdyby sie wiedzialo z jakiego kraju pochodzi nasz przeciwnik - niby jest Bio ale w 90% przypadkach nikt tam nie pisze nic, a w szczegolnosci miejsce pochodzenia.

3. Brak czegos posredniego pomiedzy przerywnikami, ktore obrazuja walke kritow a trybem z wylaczonymi animacjami. Z wlaczonymi animacjami gra sie oczywiscie 3x dluzej, bez nich o wiele szybciej ale... traci sie troche na atrakcyjnosci wizualnej. Idealnym rozwiazaniem dla mnie bylo by, zeby postacie walczyly, ale na tej samej planszy na ktorej sa pokazane, ale w trybie troche szybszym niz ten z tych przerywnikow, lub ewentualnie powinni zostawic animacje ktore sa na planszy w opcji z wlaczonymi Animacjami (znikaja one jesli wylaczy sie przerywniki walki). Dla przykladu jak kladziemy karte to pokazuje sie summoning, wyskakuje postac, cos tam powie do nas a na spodzie przewinie sie na pasku krotkie info o jej zdolnosciach - jest to szybkie i umila rozgrywke (no moze po za paroma animacjami czarow ktore sa dosc dlugie). Troche tutaj namieszalem, mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi ;)

To by bylo na tyle. Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze to tylko moje czcze zyczenia, i pewnie nic takiego sie nie pojawi, nie mniej jednak zawsze mozna pomarzyc ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2008, 16:15:34 wysłana przez Aslain »
"Jedi see the force as an End itself. The Sith see the force as the Means to an End, and that end is Power."
 - Darth Maul

Xfire: alunais
LCD 42'' Full HD
Xbox 360 Elite

Katanka

• Gość
Odp: EoJ - mój mały wishlist
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2008, 18:50:34 »
Ad1.

Jeśli chodzi o kamerę to nigdy nie miałem z tym problemu. Mam dwa ustawienia na dzien i na noc i czyta karty pięknie.

Ad2.

Nie jest i nie będzie mozliwe anulowanie gry po sparowaniu graczy w trybie rankingowym. Gdyż każdy by sobie mógł w ciagu 3 sekund podjąć decyzję czy grać z mocnym przeciwnikiem czy nie i w sumie nabijałby ranking tylko na leszczach :) Natomiast anulować taka partię się da, ale nie w trybie ranking. To jest logiczne. co do opuszczenia pokoju przez przeciwników - sa dwie możliwości. albo koleś widzi mocnego gracza i szybko odłacza kabel od internetu i wtedy wylatuje z pokoju i nie pojedynkuje się z teoretycznie mocniejszym, albo ... słynny bug :) Polega on na tym, że niewiadomo dlaczego, niewiadomo skąd i niewiadomo kiedy gracz nie może się z nikim sparować. Jak wejdzie ktoś do jego pokoju to natychmiast jest anulowany, a gdy on sam wchodzi do czyjegoś pokoju, to wywalala błąd "unable to connect oponent". Gdy taki bug się pojawia (srednio raz na 2 tygodnie), wtedy zostaje tylko restart kosnoli :) Zawsze pomaga.

Ad3.

Trybu posredniego faktycznie brakuje. Tryb z animacjami jest niesamowicie klimatyczny, uwielbiam go, ale nie mam najczęściej na niego czasu. Tryb bez nich jest suchy, typowo turniejowy, szybki, ale traci się wiele z gry. Tylko jak to pogodzić?