Ankieta

Która z usług będzie wprowadzona najprędzej?

Cross Game Voice Chat
13 (23.6%)
Programowa emulacja PS2
11 (20%)
Autom. synchronizowanie Trofeów
31 (56.4%)

Głosów w sumie: 43

Autor Wątek: Co nowego w PS3?  (Przeczytany 9947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline abc

• Ultimate Badass
Co nowego w PS3?
« dnia: Marzec 20, 2010, 21:15:54 »

Playstation.Blog uruchomił usługę, dzięki której możemy uploadować własne pomysły na ulepszenie firmware`u PS3 i głosować za lub przeciw pomysłami innych.

Oczywiście w rankingu popularności prowadzi Cross Game Voice Chat, tuż za nim PS2 Emulation i Auto-Synching Trophes i to podium pewnie się nie zmieni. Teraz Sony widzi, jak ważne są te usługi; super pomysł z tą stroną.

Dla rozrywki wprowadzam ankietę. Ciekawe, która z usług będzie wprowadzona najprędzej. Głosujcie.

Playstation.Blog Share

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
Odp: Co nowego w PS3?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2010, 21:26:57 »
Najprędzej [czytaj najbardziej prawdopodobne] jest wprowadzenie automatycznej synchronizacji. Inicjatywa ciekawa, skoro podjęli się czegoś takiego to może rzeczywiście wprowadzą coś, czego najbardziej oczekują sami użytkownicy. 

Oczywiście zalogowałem się i zagłosowałem, zawsze to jakiś wkład ;P
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2010, 21:29:35 wysłana przez Rolek »

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2010, 22:19:08 »
Też zagłosowałem, to pierwsza inicjatywa Sony dot. oprogramowania konsoli, która robi na mnie wrażenie. Niestety, jej wynikiem i tak będzie jedynie osiągnięcie jednej z funkcjonalności (prócz emulacji PS2  ;D), która x360 ma już od dawna (chat, synchronizacja).

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2010, 22:31:49 »
Emulacja PS2 w/g SONY będzie najprędzej z PS4. Teraz sprawa wygląda następująco: chcesz pograć w gry z PS2? Kup sobie PS2.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2010, 22:46:47 »
Na PS4 to raczej bym oczekiwał emulacji PS3...  ::)

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2010, 19:02:25 »
obie usługi mało znaczące - ani automatyczna aktualizacja listy trofeów (do której notabene wystarczy zwiększość moc serverów i dopisać 2 linijki kodu by PS3 łączyła się z serwerami od razu po tym jak zdobędziemy trofeum), ani cross game chat (to już bardziej pracochłonne) mnie nie rajcują.
Wsteczna kompatybilność z PS2 byłaby super (PS2 w sumie kosztuje mniej niż jeden dobry tytuł na PS3, ale zagracanie sobie pokoju mnie raczej nie interesuje), ale to dostanie PS3 najpredzej wtedy gdy PS2 umrze. Patrząc po wynikach sprzedaży PS2 to zanosi się na to, że PS2 pociagnie jeszcze rok, może nawet 2...
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2010, 19:03:56 wysłana przez mark24 »

Offline skowron

• Badass
    • http://skowrons.digart.pl/
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2010, 19:37:12 »
A mi właśnie cross game chat przydałby się niesamowicie. Np. ze wzgl. na to, że w Bad Company 2 można w squadzie gadać tylko we 4 osoby..

Offline mrtoPL

• Badass
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2010, 10:58:35 »
Wsteczna kompatybilność z PS2 byłaby super (PS2 w sumie kosztuje mniej niż jeden dobry tytuł na PS3, ale zagracanie sobie pokoju mnie raczej nie interesuje), ale to dostanie PS3 najpredzej wtedy gdy PS2 umrze. Patrząc po wynikach sprzedaży PS2 to zanosi się na to, że PS2 pociagnie jeszcze rok, może nawet 2...

Mysle żę biorąc pod uwagę to:
Even if it were a paid add-on, I?m sure many PS3 owners would be thrilled if they could play PS2 games on the system directly. While software emulation may not be perfect, it?s better than nothing!

to płatny emulator PS2, pewnie w cenie zbliżonej do PS2 pojawi się wcześniej niż się tego spodziewamy.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2010, 12:35:52 »
Jesli platny emulator mialby byc w cenie "zblizonej do ps2" to powinien oferowac jakos emulacji "zblizona do ps2", a to raczej niewykonalne, dlatego stawiam na to ze jesli taki emulator w ogole bedzie, to bedzie kosztowal duzo mniej niz ps2 i obslugiwal tylko niektore gry (a i te nie zawsze idealnie) - mniej wiecej tak jak dziala wsteczna kompatybilnosc na Xboxie (oby lepiej ;) ).

Offline mrtoPL

• Badass
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2010, 12:54:28 »
Emulator już jest, co więcej każdy go ma na swojej konsoli. Też chciałbym żeby kosztował jak najmniej ale to jest biznes. Sony nie może sobie pozwolić na to żeby PS2 zalegały w magazynach.

Nie wydaje mi się żeby emulacja PS2 była o wiele trudniejsza od PSX. Przykład GOW 1i2 pokazuje że to się da zrobić.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2010, 13:33:44 »
Emulator już jest, co więcej każdy go ma na swojej konsoli.
A masz na to jakieś w miarę namacalne dowody, bo ja pierwsze słyszę. Chodzi o jakis tam patent Sony?

Nie wydaje mi się żeby emulacja PS2 była o wiele trudniejsza od PSX. Przykład GOW 1i2 pokazuje że to się da zrobić.
Problem w tym, że GoW 1 i 2 nie były emulowane, tylko zostały przeportowane (kod gry został skompilowany od nowa dla PS3):
While it is generally believed that Sony is working on full software emulation of the PS2 behind the scenes, Sony Santa Monica chose a different route. Both God of War and its sequel were coded in C - the same programming language that has effectively become the norm for development on the current-generation consoles. Rather than go to the effort of software-emulating an entire system, the God of War team handed the source code for the games themselves to Bluepoint Games, who then worked on effectively porting the projects across over to PS3.

Emulacja a port to dwie rozne rzeczy. Emulacja jest trudna, a jej trudność wzrasta niepomienie wraz z poziomem komplikacji sprzetu. To ze na PS3 latwo emulowac PSX, nie oznacza ze rownie latwo jest emulowac PS2, te dwa sprzety dzieli cala epoka.
Zreszta nawet na PS2 nie bylo programowej emulacji PSX, tylko po prostu był tam chip z PSX. Skoro na PS2 nie dalo sie programowo emulować PSX, to niewykluczone ze na PS3 nie da sie programowo emulować PS2.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2010, 13:43:19 wysłana przez Simplex »

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2010, 13:43:43 »
Jak dla mnie emulacja. Mógłbym się wtedy pozbyć PS2 i tunera TV do ściagania z niej obrazu na monitor.

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2010, 13:58:59 »
Emulacja a port to dwie rozne rzeczy. Emulacja jest trudna, a jej trudność wzrasta niepomienie wraz z poziomem komplikacji sprzetu. To ze na PS3 latwo emulowac PSX, nie oznacza ze rownie latwo jest emulowac PS2, te dwa sprzety dzieli cala epoka.
Zreszta nawet na PS2 nie bylo programowej emulacji PSX, tylko po prostu był tam chip z PSX. Skoro na PS2 nie dalo sie programowo emulować PSX, to niewykluczone ze na PS3 nie da sie programowo emulować PS2.
Wersje ps3 z emulacją ps2 mają w sobie jakiś chip za to odpowiedzialny?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2010, 14:00:05 »
Oczywiscie, ze tak. To bylo pytanie podchwytliwe?

EDIT:
Pierwsze wersje NTSC mialy wbudowane oba chipy PS2 (CPU Emotion Engine i GPU Graphicsc Synthetizer) - i na nich kompatybilnosc wsteczna (bo emulacja bym tego nie nazwal, no chyba ze emulacja sprzetowa) byla najlepsza i dzialalo o ile mi wiadomo wiekszosc gier z PS2.

Pierwsze modele PAL mialy wbudowany tylko jeden z tych chipów (nie pamietam który, gugiel pewne wie) a drugi byl emulowany programowo - skutek nietrudno przewidziec, kompatybilnosc wsteczna byla duzo, duzo gorsza.

Potem pojawily sie modele ktore nie mialy zadnnych chipow z PS2 i zadanej kompatybilnosci.

Powyższe pozwala mi poważnie wątpić w programową emulację PS2 na PS3, ale z największą przyjemnością usłyszę, że się myliłem ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2010, 14:06:10 wysłana przez Simplex »

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2010, 14:03:59 »
Nie, nie interesowało mnie to nigdy(ps2 na stanie) to nie wiedziałem jak to było rozwiązane po prostu. Dziwna sytuacja, niby ta sama konsola a bebechy inne.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2010, 14:08:01 »
Spoko, na temat wstecznej kompatybilności PS3 bylo tyle flamewarow, ze myslalem, ze juz mniej wiecej kazdy wie, jak ta emulacja byla rozwiazana ;) Zedytowalem posta wyzej gdzie to opisalem w skrócie.
A co do PS2  na stanie - jak juz napisalem wyzej w PS2 też był wbudowany chipz PSX, wiec metoda "emulacji" konsoli poprzedniej generacji byla dokladnie taka sama jak w przypadku pierwszych amerykanskich modeli PS3 :)

Offline mrtoPL

• Badass
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2010, 14:36:06 »
A masz na to jakieś w miarę namacalne dowody, bo ja pierwsze słyszę. Chodzi o jakis tam patent Sony?
Dowodów nie mam, jedynie silne przekonanie co do tego. :)
Problem w tym, że GoW 1 i 2 nie były emulowane, tylko zostały przeportowane (kod gry został skompilowany od nowa dla PS3)
Nie wiedziałem o tym, dzieki za informacje.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2010, 14:57:33 »
Powyższe pozwala mi poważnie wątpić w programową emulację PS2 na PS3, ale z największą przyjemnością usłyszę, że się myliłem ;)

Nie można też wykłuczyć , że dzień po oficjalnym zakończeniu sprzedaży PS2 pojawi się PS3 model deluxe z tymi chipami droższy o 50-100$ ;)

Offline BEBE_PL

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2010, 15:16:50 »
Gdzieś w zgliszczach internetu ktoś napewno znajdzie informację o patencie SONY na "wykonywanie" rozkazów innej architektury na CELL. Nie jest to nic innego jak sposób dzięki któremu SONY mogłoby "wykonywać" kod gier z PS2 na CELL. Nie jest nam wiadomo w jaki sposób są "emulowane/wykonywane" gry z PSX, może już w taki sposób. Takich informacji nie ma i prawdopodobnie nigdy nie będzie. Ja nie mam PS2 i nigdy nie będę miał, więc jedyny sposób na to żebym zagrał w gry z PS2 to PSSTORE.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2010, 15:22:29 »
AKurat patent nie dowodzi niczego, bo wiele duzych firm patentuje rozne dziwne rzeczy 'na wszelki wypadek', zeby nie opatentowala tego konkurencja, a potem 90% takich patentów nigdy nie staje się rzeczywistością.

Nie można też wykłuczyć , że dzień po oficjalnym zakończeniu sprzedaży PS2 pojawi się PS3 model deluxe z tymi chipami droższy o 50-100$ ;)
Ale to juz nie bedzie emulacja programowa - a ja sam bym powaznie rozważył zakup takiej wersji ;) Pozostaje miec nadzieje, ze w PS4 bedzie emulacja wszystkich dotychczasowych generacji konsol Sony ;)

Offline mrtoPL

• Badass
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 22, 2010, 16:31:34 »
Jak wygląda kompatybilność ps3 z grami psx? Czy ktoś korzysta z oryginalnych płytek z grami PSX na ps3?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2010, 16:50:18 »
Ja kiedyś kupiłem na allegro Fade to Black PSX za 10zl z ciekawosci zeby zobaczyc jak dziala emulacja - gra dziala normalnie, sejwuje się do wirtualnej karty pamieci (tu przewaga nad ps2, bo tam trzeba miec karte pamieci z PSX zeby moc zapisywać stany gry).

Offline gracz1

• Stały bywalec
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2010, 23:57:40 »
Emulator już jest, co więcej każdy go ma na swojej konsoli.

Nie wiem czy to dobry dowód, ale z serią Sing Star się dało...
(kliknij)

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 23, 2010, 04:29:53 »
Jak wygląda kompatybilność ps3 z grami psx? Czy ktoś korzysta z oryginalnych płytek z grami PSX na ps3?

Wszystkie PS3 i PSP obsługują gry PSX. To co dają w PSN top praktycznie same obrazy oryginalnych płyt, cozywiście PS3 dodatkowo ma odczyt z płyt fizycznych.

Gdzieś w zgliszczach internetu ktoś napewno znajdzie informację o patencie SONY na "wykonywanie" rozkazów innej architektury na CELL. Nie jest to nic innego jak sposób dzięki któremu SONY mogłoby "wykonywać" kod gier z PS2 na CELL. Nie jest nam wiadomo w jaki sposób są "emulowane/wykonywane" gry z PSX, może już w taki sposób. Takich informacji nie ma i prawdopodobnie nigdy nie będzie. Ja nie mam PS2 i nigdy nie będę miał, więc jedyny sposób na to żebym zagrał w gry z PS2 to PSSTORE.

Tak jest to prawda nawet info na Poly było, jest to patent emulacji procesora Emotion Engine na procesorze Cell, ale pamietaj że powstała seria PS3 która nie posiadał EE w sobie i był emulowany softwareowo na Cell, więc moze chodzi o to.

Jeżeli paru napaleńców zrobiło PCSX2 używając tylko inżynier wstecznej, więc myślę że Sony który ma we władaniu specyfikacje PS2 była by wstanie coś takiego zrobić ;]

Offline Fragles

• Badass
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 01, 2010, 18:18:18 »
To ja mam takie pytanie ,czy jak (może) pojawi się emulacja gier z ps2 to na pss będą gry z ps2?

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 01, 2010, 18:54:42 »
Będą (może) :)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 02, 2010, 12:22:02 »
Gry z PS2 to pewnie będą i bez emulacji skoro GOW 1 i 2 się dało zrobić ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 02, 2010, 21:17:02 »
Powtarzam, GoW 1 i 2 tylko dlatego udalo sie przeportowac na PS3, bo Santa Monica bylo przewidujace i napisalo kratosa w C++. Stad konkluzja ze gry napisane w C++ powinno sie dac latwo przeportowac na PS3, ale nei wiem jaki % gier na ps2 byl napisane w tym jezyku.

Offline Shadowriver

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 09, 2010, 11:03:56 »
http://share.blog.us.playstation.com/ideas/status/ideas-in-action/

Sony zaczeło wystrzelać pomysły które wykonali

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 09, 2010, 16:14:30 »
http://share.blog.us.playstation.com/ideas/status/ideas-in-action/

Sony zaczeło wystrzelać pomysły które wykonali
A ja dzisiaj zeby umylem!Poprosze o brawa! ;D
Same pierdoly IMO.Niech sie powaznie zabiora za powazne niedomagania wlasnego systemu, a tych jest bez liku...