Autor Wątek: Wszelakie problemy sprzętowe i programowe  (Przeczytany 355384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
Odp: Wszelakie problemy sprzętowe i programowe
« Odpowiedź #2400 dnia: Czerwiec 26, 2019, 15:03:47 »
Czyli pewnie coś siada. Ale jak nie masz gwarancji, to możesz rozłożyć, zmienić pastę, czy termopady i złożyć, możliwe że wtedy jeszcze pożyje na tych paru stopniach mniej, możesz też zdownclockować pamięci i gpu w sofcie i zobaczyć czy też się dzieje.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2019, 15:13:16 wysłana przez Blue__ »

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #2401 dnia: Czerwiec 26, 2019, 15:21:20 »
No juz po gwarancji niestety. Sprobuje z pasta moze pozniej i zobacze co sie bedzie dzialo... Co teraz sie kupuje jakby co?
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #2402 dnia: Czerwiec 26, 2019, 15:28:45 »
Moja 1070 od Zotaca sypala artefaktami. Prawdopodobnie winne były pamięci, ale mi się udało po 3 miesiącach walki z dystrybutorem dostać nową kartę.

Ja bym zrobił tak jak było już wspomniane. Obniżyć zegary i zobaczyć czy to coś zmieni. 72*C to bardzo przyzwoita temperatura dla GPU.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #2403 dnia: Czerwiec 26, 2019, 16:04:24 »
Zjechalem maksymalnie z Core Clock i GPU Clock bylo to samo.

Przestawilem za to fan speed z auto na 100% i poki co chwilowo dziala, ale wyje.
Wrocilem z clockami na zero i 100% fan wciaz zyje, gpu w okolicach 60* teraz(po obnizeniu do 80%).

Zobaczymy jak dlugo wytrzyma i do ilu bede w stanie zejsc...

Jest to poniekad jakies rozwiazanie, troche wujowe no ale lepsze to niz wydawanie kasy na karte ktora uzyje 3 razy w roku.... Zwlaszcza, ze teraz przelaczony jestem w tryb oszczedzania do przyszlego roku...

No chyba, ze bedzie opcja wymienic z niewielka doplata...

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #2404 dnia: Czerwiec 26, 2019, 16:16:27 »
Ja bym w takim razie wział i sprawdzić te połączenia termoprzewodzące, może ten pomiar temp nie bierze jakiejś kostki pod uwagę, a ją Ci przegrzewa, a o tym nie wiesz i dlatego jak przywalisz wiatrakiem to działa.

Pamiętam że miałem jakieś jazdy z nową kartą graficzną, pomogło dokręcenie śrubek na chłodzeniu, widać wtedy docisnęło termopada do kostki ;).

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #2405 dnia: Czerwiec 26, 2019, 16:20:08 »
Poki co ustawilem msi afterburnera w autostart z wlasnym profilem predkosci wentylatora i mam nadzieje, ze pomoze mi to przetrwac jakis czas ;)

Posprawdzam sobie rzeczywiscie pozniej to co mowisz i zobaczymy. Musze tylko odlaczyc te wszystkie kable...

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #2406 dnia: Czerwiec 26, 2019, 17:48:08 »
Ja to bym w ogóle zaczął od dokręcenia wszystkiego. Miałem kiedyś taką sytuację z RAMem, że komp mi się przestał włączać przez poluzowane kości. Nie wiem jakim cudem sie to stalo, bo wczesniej przez rok działał bezproblemowo :). Nie wiem czy z GPU ma to jakikolwiek sens, ale na pewno nie zaszkodzi.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #2407 dnia: Czerwiec 26, 2019, 22:25:53 »
Tak zrobie. Tylko musze sie do tego zabrac.. Ale pewnie zrobie to szybciej niz pozniej bo ciekawosc mnie bedzie zzerala czy to rzeczywiscie karta jebla czy glupie srubki.