Autor Wątek: Win 10  (Przeczytany 319948 razy)

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
Odp: Win 10
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 29, 2015, 11:51:06 »
Pojawiły się plotki, że Win 10 obsłuży aplikacje na androida. Dzisiaj czy tam jutro rozpoczyna się konferencja Build 2015 i możliwe, że podadzą to właśnie na niej.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 29, 2015, 15:01:48 »
Może to zbieg okoliczności, a może spiseg! http://www.rockpapershotgun.com/2015/04/29/hitman-go-pc/

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 29, 2015, 20:27:43 »
Nie tylko z androida, ale również z iOSa.

Oglądałem konfę i coraz bardzie podoba mi się Windows Phone 10. Pokazali możliwość sterowania appkami telefonu po podłączeniu go do PC. Można szybko odpisywać na smsy i powiadomienia, przerzucać pliki itd. Całkiem spoko. Wszystko zależy, czy to będzie działać bezproblemowo.
(kliknij)

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 30, 2015, 10:17:38 »
Za rok mam wymianę telefonu firmowego i chyba zaryzykuję zmianę ekosystemu na WP 10. Na PC przenoszę się na pewno.
Gregys out.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 30, 2015, 10:46:30 »
http://arstechnica.com/information-technology/2015/04/29/microsoft-brings-android-ios-apps-to-windows-10/

Mój następny telefon będzie śmigał pod Windowsem. iPhone 6 nie kupiłem (i nie kupię), a moja piątka się powoli starzeje. Podejrzewam, że najpóźniej za rok (a prawdopodobnie wcześniej) kupię sobie nowego smarkfona.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 13, 2015, 19:19:50 »
Microsoft coraz bardziej zaczyna mi się podobać. Wszyscy testujący Win10 zapisani w programie Technical Preview dostaną Win 10 RTM, który po premierze będzie w pełni funkcjonalnym Windowsem 10. Myk jest tylko taki, że trzeba będzie taki RTM zainstalować jako upgrade legalnego Win7 albo Win8. No i dostaną tego RTM'a przed premierą.

Coraz bardziej zastanawiam się na przejściem na combo desktop Win 10 + Nokia Lumia z Win 10.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2015, 19:23:42 wysłana przez Buster Dogg »
(kliknij)

Offline alek

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 13, 2015, 20:00:16 »
Microsoft coraz bardziej zaczyna mi się podobać. Wszyscy testujący Win10 zapisani w programie Technical Preview dostaną Win 10 RTM, który po premierze będzie w pełni funkcjonalnym Windowsem 10. Myk jest tylko taki, że trzeba będzie taki RTM zainstalować jako upgrade legalnego Win7 albo Win8. No i dostaną tego RTM'a przed premierą.

Coraz bardziej zastanawiam się na przejściem na combo desktop Win 10 + Nokia Lumia z Win 10.

Czeka mnie zmiana telefonu i też przymierzam się do Lumii z Win10 (przesiadka z androbiedy). Mam nadzieję, że będzie więcej wartościowych aplikacji na ten system niż na 8.1.

A czy aktualni użytkownicy Win 7 i 8 dostaną darmowy upgrade do 10? Czy tylko Ci testujący Preview?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 13, 2015, 20:22:22 »
Podobno wszyscy. Instalowanie na stary system to nie jest najlepsza opcja, ciekawe jaka będzie cena systemu skoro upgrade będzie darmowy. Oby symboliczna.

Offline alek

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 13, 2015, 21:02:16 »
Przy okazji Microsoft po raz kolejny potwierdził, że Windows 10 będzie dostępny za darmo dla użytkowników Windows 7 i 8.1. Na zawsze, ale pod warunkiem, że ci przeprowadzą proces aktualizacji w ciągu pierwszego roku od premiery.

Niestety, ceny Windows 10 nadal nie są znane. Domyślamy się, że zostaną ujawnione bliżej rynkowej premiery, czyli latem.

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2015/05/microsoft-ujawnia-7-wersji-windows-10-a-windows-phone-to-windows-10-mobile.aspx

Będzie 7 wersji Win 10. Szczegóły w linku.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 16, 2015, 16:11:37 »
http://www.purepc.pl/oprogramowanie/windows_10_automatyczne_aktualizacje_bez_mozliwosci_wylaczenia

Problemem mogą być aktualizacje psujące system, bo tak poza tym to bardzo dobry pomysł. Mniej "dziadów z XP" by było i tym samym mniej botnetów i innych syfów.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 17, 2015, 12:36:40 »
Kur... To już jest przegięcie!

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 17, 2015, 14:31:16 »
A ja trochu z innej beczki. jak to jest z tymi Windowsami 7 na allegro? Czytam i wszędzie twierdzą, że do potwierdzenia orygnału potrzebna jest naklejka ifaktura/rachunek. jak to wygląda w rzeczywistości? Np taka  sprzedaż: http://allegro.pl/windows-7-home-premium-64-bit-sp1-pl-oem-nowy-fvat-i5326767702.html podobne sa z wersja PRO. Tylko, że żadnego przepisu dotyczacego posiadania rachunku chyba nie ma. MS Polska twierdzi, że sprzedawany OEM to nielegal ale to bez sensu. Jesli kupię W7 w papierowej kopercie ze sklepu gdzies za granica to w/g MS Polska w Polsce jest nielegalny? Bezedury jakieś.
Wychodzi na to, e jedynym poświadczeniem o legalności produktu jest naklejka. Dobrze kumam?
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 17, 2015, 14:36:41 »
To kwestia licencji. Win 7 OEM jest legalny tylko jeżeli jest kupiony razem z nowym komputerem (zestawem) ze sklepu i jest na stałe (przynajmniej prawnie) przypisany do tego komputera. Win 8 OEM mógł być kupiony i zainstalowany na komputerze, nawet jeżeli ten komputer samemu się składało. Z kolei w Win 8.1 AFAIK znowu zmienili licencję na niekorzyść użytkowników i usunęli zapisy o własnoręcznym składaniu kompa. OEMy są przeznaczone dla podmiotów składających i sprzedających komputery użytkownikom końcowym, a Pro jest wersją, którą należy nabyć jeżeli kupujemy system dla siebie do instalacji na własnoręcznie składanym lub już nabytym komputerze. Naklejka co do zasady powinna być naklejona na zestawie ze sklepu, czyli tym, do którego był dołączony Windows OEM.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 17, 2015, 14:58:59 »
Czyli trzeba kupić Win7 Pro aby móc zainstalować go na składaku. Gdzie takowe można dorwać po taniości?
edit:
A co będzie jak pójde do sklepu komputerowego, który również składa zestawy i kupię tam wersję OEM? Kto mi udowodni, że tam kompa nie kupiłem, a mam rachunek dajmy na to na SDD? A zinnej strony: stracę licencję na OEM jesli wymienię sam część zestawu? Nie kumam.
Właściwie to nawet rachunku nie potrzebuję, bo nie ma takiego przepisu prawnego. Można mieć taka nalepkę na obudowie i powiedziec, że taki zestaw kupiło się na allegro, bo odsprzedawanie oprogramowania nie jest zabronione.

"Produkt sprzedawany zgodnie z art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych (wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11).

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11 art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych nabywca licencji, podobnie jak każdy następny, mogą powołać się na przewidziane w art. 4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpania prawa do rozpowszechniania, a w konsekwencji są uprawnionymi nabywcami kopii programu komputerowego.

Wyrok jest wykładnią prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne".
edit:

czytam dalej i wychodzi na to, że to jest zgodne z PRAWEM ale niezgodne z LICENCJĄ. Czyli mogą zbanować takiego Windowsa nie z/w na pirata tylkoza złamanie licencji. Co wiadra mułu te licencje.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2015, 15:24:49 wysłana przez szpynda »

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 17, 2015, 15:44:11 »
Ale znowu w/g tego http://prawo.vagla.pl/node/9813 program ściągnięty z neta od producenta MOŻNA odsprzedać WRAZ z licencją na użytkowanie. Może dlatego właśnie Win 10 będzie usługa jak steam ;)

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 17, 2015, 19:45:13 »
Oczywiście najlepsze są te nalepki na laptopie, które kompletnie ścierają się po kilku miesiącach używania sprzętu na kolanach. Na żadnym z komputerów w domu nie da się nic odczytać, a te obok klawiatury poodklejałem, bo nie lubię takich śmieci. Do tego na wszystkich komputerach system jest zaktualizowany do 8.1, kupiony bezpośrednio od MS, od którego żadnej faktury, ani nalepki nie dostałem. Tylko klucz wysłany mailem. Nie wiem, jak miałbym udowodnić komukolwiek, że mój system jest oryginalny/legalny, gdyby któregoś dnia wyskoczył mi komunikat, że według MS nie jest.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 17, 2015, 22:40:39 »
Wyciąg z karty, email z kluczem.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 20, 2015, 12:11:03 »
http://di.com.pl/windows-10-nie-bedzie-darmowy-tylko-niektore-aktualizacje-beda-i-tez-nie-zawsze-52188

To zaczyna przypominać głuchy telefon. Na końcu się okaże, że nic się nie zmieniło. ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 20, 2015, 12:24:20 »
Przecież to standardowa polityka informacyjna MS ;)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 20, 2015, 12:27:00 »
Obawiam się, że jedyna prawdziwa informacja dotyczy bundla z Candy Crush Saga. :P

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 20, 2015, 13:15:47 »
Darmowe aktualizacje będą przewidziane dla kwalifikujących się do tego urządzeń. Następnie system ma być wspierany do końca życia urządzenia (tak to określa Microsoft). Zmiana urządzenia wymusi konieczność zakupienia nowego systemu. Nie wiadomo jeszcze ile ta przyjemność będzie kosztować.

Nie rozumiem. To by oznaczało, że nie ma wersji BOX, którą mogę sobie przenosić jak zmieniam starego peceta na nowego i legalnie korzystać dopóki klucz jest aktywowany tylko na jednym urządzeniu w danym momencie?
I co oznacza 'cykl życia urządzenia' w kontekście pecetów?

Jak zwykle ktoś zamieszał.
(kliknij)

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 20, 2015, 16:53:47 »
Może darmowa aktualizacja będzie na Surface i tablety, a płatna na laptopy i PC?

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 01, 2015, 10:26:31 »
Takie coś mi się samo pojawiło w trayu.

Na razie nie klikałem. Ktoś to ma też?

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 01, 2015, 10:27:39 »
Mam i ja. zrobiłem rezerwację,  cokolwiek to znaczy

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 01, 2015, 10:27:59 »
Nic nie znaczy, propaganda MS :)

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 01, 2015, 10:29:02 »
Kliknij, to nie boli. To 'rezerwacja' do Win 10.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 01, 2015, 10:30:39 »
No to samo mam, ale nic nie powinno znaczyć, skoro i tak ma być przez rok migracja za free. Ot takie naganianie marketingowe :).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 01, 2015, 10:35:27 »
Nie wiem po co to jest, aktualizacja nowego systemu na stary nikogo. Tylko czysta instalacja.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 01, 2015, 10:50:00 »
Nie rozumiem po co jakaś rezerwacja. Chyba że znowu głuchy telefon powiedział, że aktualizacja będzie darmowa przez rok od premiery, ale zapomniał dodać, że tylko jeżeli się ją zaklepie wcześniej.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 01, 2015, 11:03:50 »

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 01, 2015, 11:10:57 »
http://www.newegg.com/Microsoft-Operating-Systems/BrandSubCat/ID-1149-368

Tu ktoś sprzedaje preordery na Win 10 za 109$ za Home i 149$ za PRO. Ciut drogo jak za OEMy.
BOX pewnie 2 razy tyle. Szkoda, myślałem że MS jednak pójdzie śladem Apple.
(kliknij)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 01, 2015, 11:13:55 »
Apple zarabia na sprzęcie i daje system za darmo. Microsoft zarabia na sofcie i usługach. Się nie da się. ;)

Oczywiście ostatnimi czasy Apple zarabia też na haraczu z appek, piosenek, itd.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2015, 11:16:19 wysłana przez DarkStar »

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 01, 2015, 12:00:39 »
Takie coś mi się samo pojawiło w trayu.

Na razie nie klikałem. Ktoś to ma też?

Ty z tych co są emo i mają taskbar w innym miejscu niż na dolnej krawędzi?

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 01, 2015, 12:21:53 »
Pasek po boku mam od kilku miesięcy dopiero i wydaje mi się, że jest bardziej ergonomicznie. Mam rozdzielczość 1920x1080, więc horyzontalnie jest więcej miejsca. W pionie mamy 1080 minus wysokość paska, a to zabiera cenną przestrzeń (głównie chodzi o edytor tekstu, zwłaszcza jak się go jeszcze dzieli w poziomie na dwie części), więc go przesunąłem na bok, żeby sobie zabierał piksele tam gdzie jest ich więcej.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 01, 2015, 13:02:50 »
Probowalem paska z lewej i z prawej strony przez chwile, ale straszna dzicz :D Moze kiedys sie przekonam.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 01, 2015, 13:06:17 »
(głównie chodzi o edytor tekstu, zwłaszcza jak się go jeszcze dzieli w poziomie na dwie części)

Kolega nie słyszał o pivocie?

"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 01, 2015, 13:08:46 »
To rzeczywiście wygodniej niż przesunąć pasek w windzie.
Gregys out.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 01, 2015, 13:11:58 »
To rzeczywiście wygodniej niż przesunąć pasek w windzie.

A sorry, ja myślałem że DarkStarowi chodzi o oszczędność miejsca w pionie, bo pracuje z edytorami tekstu. I że nawet kilkanaście milimetrów robi mu różnicę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2015, 13:13:30 wysłana przez szczqcz »
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 01, 2015, 13:14:08 »
Ponad 2 lata uzywalem monitora w ten sposob, bo pracowalem z duza iloscia dokumentow roznej masci i cala strona sie wtedy miescila na monitorze - polecam. Jak sie ma taka podstawe monitora to naprawde jest wygodniej obrocic niz bawic sie w paski, na dluzsza mete.