Autor Wątek: Steam, Epic Store i inne namiastki wojen platform na PC  (Przeczytany 43284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tolman

• I Am Robot
Odp: Steam, Epic Store i inne namiastki wojen platform na PC
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 14, 2019, 07:25:51 »
Od zawsze definicja PC to wybór.
No ale muszę mieć Windowsa żeby pograć w gry (któren to Microsoft ciągle stara się coraz bardziej zamknąć platformę).

Moja teoria jest taka, że Gaben wspomógł wytworzenie Apex Legends, żeby oszukać Chińczyków z Epika!

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 14, 2019, 12:19:28 »
Nie musisz mieć Windowsa. Tutaj problemem są deweloperzy, którzy z jakiegoś powodu nie kodują pod Linuksa. Odkąd jest Vulkan to każda gra może działać w identyczny sposób na obu systemach. Ale dewom się najwyraźniej nie chce bawić, dla tej garstki użytkowników, bo Windows to najsensowniejszy system dla domu i nigdy się to nie zmieni. Ale M$ nie płaci całemu światu za robienie gier na ich system. Zrobili przyjazne API i tym wygrali.

Dokładnie. Więc nie ma się o co pieklić. Oby więcej osób tak zrobiło, to albo pójdą po rozum do głowy, albo nikt tam nie będzie chciał wydawać gier.

To jest największa zaleta korporacji. Jakimikolwiek sposobami by chcieli maksymalnie wydoić klienta, to w ostatecznym rozrachunku to właśnie klient jest najważniejszy i ma być zadowolony, albo mieć iluzję zadowolenia.
Klient może wywalczyć wszystko co racjonalne, ale pracownik w korporacji nie wywalczy nic. Poznałem to doskonale przez dwa lata.

A w giereczkowie jest to znacznie bardziej nasilone, internet tutaj robi swoje. Praktycznie żadna kretyńska decyzja nie przejdzie bez echa, bo internet zawsze wybucha. Bardzo to lubię.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • I Am Robot
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 16, 2019, 10:52:04 »

::)
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 16, 2019, 11:19:08 »
Zrobili deal w ostatniej chwili, noji?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 16, 2019, 11:34:24 »
Szkoła Sony.

« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2019, 11:36:17 wysłana przez Simplex »

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 16, 2019, 13:32:14 »
Co za gołębie :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 18, 2019, 16:05:43 »

A w giereczkowie jest to znacznie bardziej nasilone, internet tutaj robi swoje. Praktycznie żadna kretyńska decyzja nie przejdzie bez echa, bo internet zawsze wybucha. Bardzo to lubię.

Dlaczego bez echa przechodzą takie tworki  (zdjęcie niżej)?
Rozumiem, że to są narzędzia godne wykorzystania w walce na internet?
Z mojej perspektywy często kretynskimi sa gownoburze w sprawach, do których próbuje się na siłę doczepic ideologię. Bywa też (nie wiem czy tak tym razem), że głównie krzyczą obywatele świata - ci podróżnicy wirtualni, raz są w Turcji, zaraz w Pakistanie... to taka głośna grupa... nauczona by na wszystko z czym się nie zgadzają wrzucić faka i dać lajka na wirtualnym bojkocie.

Ja żywię nadzieje, ze Metro dobrze się sprzeda.
Zagram z przyjemnością jak już będę miał więcej czasu.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 18, 2019, 16:52:18 »
Skandaliczne, te obsceniczne symbole moga zobaczyć jakieś dzieci i się zdeprawować.
Należy natychmiast usunąć konta steam tych degeneratów.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 18, 2019, 18:48:24 »
No ale jak?
Przeciez Gaben nie bedzie narazac sie grupie trzymajacej wladze...
200k pre-orderow to pewnie milionowa rodzina. Po Twojej stopce zgaduje, ze jestes jednym z graczy w przedziale: 200 001 - 1 000 000 :D Naturalnie kazdy szanujacy tworcow czlonek rodziny STEAM, ktory skonczy gre juz za kilka dni/tygodni, zakupi na wlasnosc Exodus na steamie - juz za 2 lata jak bedzie po 20 PLN :D
Bojkot!

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 18, 2019, 18:58:04 »
Bóldup dalej :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 23, 2019, 10:58:36 »
Przestał mi działać Epic Store. Po całkowitym usunięciu i reinstalacji nadal nie działa. Zwisa przy starcie, nie ma  żadnego komunikatu błędu, wisząc zużywa ok 20% mocy procesora (8 rdzeniowy i7-9700K na 4,8GHz).
Chcialem skontaktować się z supportem - przy zalogowaniu się na konto Epica mam podać kod 2FA wysłany na maila - tylko że czekam od 15 minut i żaden kod nie przyszedł (sprawdzałem folder spam). GG Epic!

Przy okazji ignorantom od "co za różnica jaką ikonkę się kliknie" polecam się doedukować. Wiedza to potęga!
https://www.youtube.com/watch?v=YsgcwpZLUhg

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 23, 2019, 12:19:51 »
Śmiechłem jak koleś radzi, żeby gry trzymać na wielu platformach, bo jak się trzyma na jednej to mogą konto ukraść i stracisz wszystkie gry.

Również słabo że gada coś o chińskim śledzeniu w Epiku, podczas gdy Valve już od dawna to robi (ale to przeciwko czitom więc spoko!):
https://www.reddit.com/r/gaming/comments/1y70ej/valve_vac_and/

i nadal nie kumam czym dla takiego pleba jak ja różni się ekskluzywność gry wykupionej od ekskluzywności gry zrobionej. W sensie i tak i tak mogę daną grę kupić tylko w jednym sklepie, co mnie obchodzi kto to zrobił czy tam kupił? NIe widzę nic zdrożnego w kupowaniu gier na wyłączność, W telewizji jest tak od dawna.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 23, 2019, 12:59:30 »
Przy okazji ignorantom od "co za różnica jaką ikonkę się kliknie" polecam się doedukować. Wiedza to potęga!
Wytrwałem gdzieś do połowy i mam wrażenie, że koleś zaczyna się powtarzać. Właściwej treści, było tam na jakieś trzy, cztery zdania, a filmik trwa 21 minut. Puenta jest jakaś inna, czy tak krąży dublując samego siebie?
Gregys out.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 23, 2019, 13:06:43 »
Witaj na youtube!

Nie jestem jutuberem, ale nie zdziwilbym sie jakby to bylo robione pod alogrytmy jutube, np algorytm nie lubi za krótkich filmików.

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • I Am Robot

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 15, 2019, 20:11:31 »
No walczą z monopolem steam.
Żeby nie konkurował z ich monopolem.

Chyba będę kupował klucze Epic na G2A ;)

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 15, 2019, 20:15:58 »
Ten artykuł to żart... Przez Epic nie ma gry na steam, który i tak używa uplay, przez co nie ma tańszych gier na g2p, a więc konkurencji...
Czary Mary.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • I Am Robot
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 15, 2019, 20:17:13 »
Nie zrozumiałem twojego posta.

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 15, 2019, 22:47:32 »
"Po raz kolejny utwierdzamy się w przekonaniu, że powtarzana wielokrotnie teza, że ?Epic Games dąży do zwiększenia konkurencji na rynku pecetowym? jest bzdurą"

nie jest bzdura. Epic ma kilkadziesiat tytulow w ofercie, i ze 2 na wylacznosc. Division 2 nie jest na wylacznosc.
Steam ma tysiace tytulow, z ktorych setki sa na wylacznosc, niedostepne nigdzie indziej.

Wiec konkurencja na rynku wydawcow ma jak najwiekszy sens, i jest osiagana wlasnie przez takie umowy.
Mozesz powiedziec, ze konkurencja na steam jest wieksza, poniewaz wydawca moze stworzyc klucze i sprzedac je poza steam, na przyklad na gmg i tak dalej... i mialbys racje, gdyby nie to, ze Steam akceptuje te klucze tylko, jezeli sprzedaz tytulu poza sklepem steam nie przekroczy pewnego poziomu. A wiec, nie jest to konkurencja, a raczej pozwolenie na inne zrodla dystrybucji, pod warunkiem, ze i tak zyskaja klienta oraz sprzedaz w innych zrodlach nie przekroczy iles tam procent. A to nie jest konkurencja. sprawdz -> fake games overhaul.

"konsekwencje działania twórców Fortnite?a są zgoła odmienne ? konkurencja jest likwidowana, a ceny gier są wyższe (aktualnie grę cyfrową w oficjalnej dystrybucji możecie kupić jedynie za 249,99 zł"

tutaj ponownie autor pisze, ze konkurencja to sklepy, sprzdajace klucze na Steam (lol). Ceny gier sa tez wcale nie nizsze, a takie same, jak na Steam, ale dystrybutor ponosi znacznie nizsze oplaty. Nie wiem jak ty, ale jezeli ktos mialby pobierac polowe tego, co sam zarobie za to, ze wystawie tam towar, a ktos inny zaoferuje mi znacznie korzystniejsze warunki... to sie nazywa konkurencja. Mamy rozne store fronty i dystrybutor wybiera najlepsza oferte...

"Historyczna cena gry z 2Game to 183,65 zł wg GG.deals)."
Te klucze na game deals i gmg to wynik tego, ze dystrybutor generuje jakis procent kluczy do dystrybucji poza steam (taki procent, na jaki steam pozwoli), i wykorzystuje gmg i innych do sprzedazy po nizszej cenie, ale ze znacznie nizszym 'podatkiem'. Dzieki czemu zarabia na tym wiecej niz Steam, posrednik zarabia niewiele, ale tez nie ponosi duzych kosztow, wiec nawet 2-4% to solidny zysk... ale calosc jest i tak w pelnie kontrolowana przez steam.

Wiec tak, ten artykul to zart i bardzo jednostronne spojrzenie na wylacznosc itp.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 17, 2019, 19:06:39 »
A Metro wciąż po 50$. podejrzewam, że za pół roku będzie ciągle w tej samej cenie :) Mam nadzieję, że sprzeda się jak Tomb Raider.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 21, 2019, 14:22:41 »
Ktoś będzie grał na PC w ten kał od Każe?
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • I Am Robot
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 21, 2019, 16:02:40 »
Tylko zwolennicy konkurencji.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 21, 2019, 16:02:57 »
Kał to cię zrobił!

Ja bym grał w te fajne gry ale już je wszystkie przeszedłem.

Choć ciekawie byłoby zobaczyć jak dobrze te gry wyglądają na PC w 4K60.

Nawet jak się gardzi każem to graficznie te gry urywały.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 22, 2019, 07:28:30 »
A Metro wciąż po 50$. podejrzewam, że za pół roku będzie ciągle w tej samej cenie :) Mam nadzieję, że sprzeda się jak Tomb Raider.
Już sprzedało się lepiej niż poprzednie części na Steam, więc w sumie to wyszli na tym całkiem dobrze. Zaraz w drugiej turze dadzą to dla bóldupiących wielbicieli tylko jednego sklepu i znowu zarobią (chyba, że wszyscy i tak kupili, a tylko na forach płaczą).

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 22, 2019, 08:32:01 »
Ktoś będzie grał na PC w ten kał od Każe?

Ja będę grał w te bardzo udane gry, które są oryginalne, bo nic podobnego na rynku nie ma. 8)

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 22, 2019, 08:36:21 »
No faktycznie, na rynku mało jest symulatorów otwierania szafek i mycia zębów ;).

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 22, 2019, 11:14:02 »
Emołszyns! Ignoranci

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • I Am Robot

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 08, 2019, 13:35:23 »
Infografika wyjaśniająca na czym polega monopol Steama i w jakis sposób dzięki epicowi mamy konkurencję:

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 08, 2019, 15:42:12 »
A teraz, zastanowiles sie kiedys, dlaczego i skad sie biora klucze na innych site, oraz dlaczego Steam na to pozwala - bo imo jest to dokladnie dzialanie monopolistyczne.
Steam ma juz historie wyrzucania gier, ktore mialy za duzo wygenerowanych kluczy. Dodatkowo, bardzoe ciekawet, ze najnizasza obnizka to 25%... to tez powinno dac do myslenia.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 08, 2019, 16:41:50 »
Działaniem monopolistycznym jest to że steam pozwala developerom generowac klucze steam i sprzedawac je w innych sklepach z kluczami (jak równiez wolno im gre sprzedawać w dowolny inny sposób, na swojej stronie, na humble store, na gog, bez DRM), ale działaniem monopolistycznym nie jest to że gry z wyłącznością na Epic store można kupić wyłącznie na Epic Store?
https://www.dsogaming.com/news/ubisoft-epic-games-will-prevent-digital-third-party-stores-to-sell-keys-for-the-division-2-after-release/

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 08, 2019, 17:36:02 »
Steam blokuje gry, gdy uwaza, ze sprzedawca wygenerowal zbyt wiele kluczy, oraz wiele innych, ciekawych ograniczen:
https://partner.steamgames.com/doc/features/keys
Wiec tak, sa to dzialania monopolistyczne, poniewaz wymuszaja okreslone praktyki biznesowe.

Podstawowe pytanie brzmi: dlaczego wydawcy generuja klucze i sprzedaja je na np. gmg? Przeciez GMG rowniez wymaga oplaty za uzycie ich jako store front...
Odpowiedz jest prosta: klucze uzywane sa do choc chwilowego zmniejszenia kosztow Steam. sprzedaz 90% gier z 30% oplaty steam, i przynajmniej 10% gier w nizszej cenie na gmg, z oplata GMG wciaz daje im 3-10% zyskow. To duze pieniadze. Na Epic sprzedaja 100% placac tylko 12%, wiec z punktu widzenia developera gmg nie jest potrzebne do wyrwania kasy. Oczywiscie, mogloby sie to wiazac z obnizeniem cen na epic, poniewa i tak zarobia wiecej - ale to juz sprawa do wydawcow, nie do epic.

Dzialaniem monopolistycznym steam bylo wymuszanie instalacji Steam w fizyycznych kopiach Half Life 2. Oraz brak mozliwosci zwrotu towaru, ktora w koncu wprowadzila 'wypozyczanie', a dopiero pozniej mniej/wiecej realne zwroty (wlacznie ze zwracaniem gier, ktore da sie ukonczyc ponizej 2 godzin: https://www.reddit.com/r/Steam/comments/5k7j6g/steam_refund_abuse_from_indie_dev_perspective/ )

tutaj wiecej o sposobie, jak Steam wzrosl do rangi monopolisty:
https://www.polygon.com/2017/5/16/15622366/valve-gabe-newell-sales-origin-destructive (ladnie opisane)
https://www.techradar.com/news/gaming/does-steam-have-an-unfair-monopoly-over-pc-gaming-681773
i tak dalej...

Serio, uwazanie, ze firma majaca ponad 75% rynku nie jest monopolista jest lekko zaskakujace. W dodatku, suma, jaka sobie zyczy za te przyjemnosci jest i nie mala, i ludzie nic za to nei dostaja:
https://www.polygon.com/2018/10/19/17959138/steam-valve-developer-support-pricing-reviews
"Nearly all the developers interviewed for this piece, when asked if Steam?s 30 percent cut of revenue was worth it, answered with a resounding ?no.? Many spoke fondly of the good old days, when Valve ?actually did something? to earn their money. Now, many of these developers allege, those days are over."

Epic jest wciaz mlody, i nie mozna oczekiwac jakichs cudow w pierwszych miesiacach, ale imo robi to, co mial zrobic dobrze: obnizaja koszty developerow. Z czasem przyjda nowe rzeczy. A ze maja pare dobrych ekskluzywnych tytulow, to najlepszy przyklad, ze bycie 'disruptive' dziala.
W dodatku, gry wydawane na Epic moga byc dostepne wszedzie indziej, i w wiekszosci sa, podczas gdy znakomity procent gier ze Steam jest tylko na Steam. To, ze niektorzy wydawcy decyduja sie na ekskluzywnosc to nie jest problem Epic, a wydawcy - a w zasadzie zaleta, bo jest to czysty zysk. Nawet Ubi na to poszlo, a nie musialo.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 08, 2019, 17:39:26 »
Problem w tym że dotychczasowe zachowanie Epica wskazuje że chcieliby zastąpic steam w kategorii monopolista w sprzedazy gier na rynku PC. Przekupuje developerów żeby ich tytuły były dostępne tylko na platformie Epica. Zyskują na tym developerzy i wydawcy, ale nie gracze.

I co w tym dziwnego ze steam ogranicza generowanie kluczy steam - kupujac taki klucz uzyskujesz dostep do wszystkich zalet steama (szybkie sciaganie, sharing, streaming, fora, etc) a steam nic na tym nie zarabia. Gyby nie było ograniczeń, to developerzy by sobie generowali nieskończoną liczbę kluczy, sprzedawali by je poza steam i brali prawie cała kasę dla siebie. I steam miałby na to pozwalac?

30% to do tej pory była stawka na którą wszyscy się godzili i wszystkie duże sklepy tyle właśnie brały, w tym GoG. I niewykluczone ze Epic na razie dopłaca do interesu kasą z fortnite/od Tencent zeby zwabic do siebie developerów a potem nagle się okaże, że jednak trzeba pobierac 30%. Zobaczymy. W każdym razie pobierają adekwatnie do oferowanych usług - czyli pobierają i oferują prawie nic ;)

https://www.forbes.com/sites/erikkain/2019/01/30/exclusives-are-bad-for-pc-gaming-even-if-steam-could-use-the-competition/#283e573b53d3

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2019, 17:48:04 wysłana przez Simplex »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 09, 2019, 06:39:59 »
Pojawienie się Epic to bardzo dobra rzecz dla deweloperów.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Sałata

• Stały bywalec
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 09, 2019, 14:34:37 »
Bardzo fajny artykuł Angh. Miałem zarys podobnych przemyśleń kiedy Valve tak protestowało przeciwko MS store . Ale nie przypuszczałem że postępują w tak perfidny sposób. 30% marży od sprzedaży to kwota o jakiej nasi dystrybutorzy na płytach mogli tylko pewnie marzyć. Na Epic można psioczyć i ich bojkotować, ale ze względu developerki to kolosalne różnica. Z drugiej strony 88% od 100K USD to nadal mniej niż 70% od miliona. Jeżeli zawór poczuje lekko się zagrożony i zejdzie nawet 10% z marzy to pewnie zrobi to kosztem innych.
Kolejny raz wychodzi, że najlepiej być pośrednikiem i w tą działalność inwestować monety. Ktoś jeszcze liczy na HL3?
Gdyby tak użyć torrent do transferu plików a blockchain do autoryzacji i aktywacji zakupu?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Saludos
Saláta

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 09, 2019, 16:13:16 »
Czyli GoG też zabija branże bo też ma 30% (oraz Sony, MS, Google, Apple).

Jeżeli faktycznie te 30% to była przeginka to te wszystkie firmy obniżą haracz.
Życzę developerom aby to nastąpiło.

Gdyby tak użyć torrent do transferu plików a blockchain do autoryzacji i aktywacji zakupu?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

https://venturebeat.com/2018/12/11/robotcache-signs-22-publishers-with-700-games-for-blockchain-app-store/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2019, 16:14:55 wysłana przez Simplex »

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 09, 2019, 17:49:12 »
No przeciez Steam juz 'nieco' obnizyl haracz, jak gra sie sprzeda dosc mocno.
I nie, koszty 'storefront' sa na tyle niskie, ze 12% Epic to po prostu solidna oferta.

I nie, GOG nie zabija branzy, bo to nisza, a Steam to monopol. Ktos, kto ma moze 5% rynku jak gog (a finansowo pewnie duzo mniej) nie moze zabijac branzy. tak samo, jak Lamborghini nie zabija branzy motorniczej wysoka cena aut.

Posrednicy obniza haracz, albo pojawia sie firmy, ktore - jak Epic - beda 'disruptive' i na tym wygraja. To, ze epic zdobywa tyle gier nie wynika z tego, ze za nie placi. nie wiemy, jaka jest umowa, ale z cala pewnoscia developerzy bardzo chetnie zostawia sobie w kieszeni 18% zysku nawet, jezeli ten zysk  calosci bylby mniejszy przez mniejsza baze graczy. Serio, ja wole doplacic wiecej do moich zakupow, niz kupowac z szemranych miejsc wiedzac, ze jakis janusz biznesu bedzie mial w fejsie 'szlachata nie pracuje';)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 09, 2019, 18:44:25 »
"To, ze epic zdobywa tyle gier nie wynika z tego, ze za nie placi. nie wiemy, jaka jest umowa"

Drugie zdanie przeczy pierwszemu.
Skoro nie wiemy jaka jest umowa, to skąd wiemy że epic nie płaci?