Autor Wątek: PC News  (Przeczytany 177312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reylegh

• Junior
  • *
Odp: PC News
« Odpowiedź #1040 dnia: Marzec 24, 2019, 18:18:06 »
Bo bedzie w plecy. Poczekajmy do premiery, juz nie takie cuda na kiju obiecywali.

O widzisz :) umiem cytować jak trzeba, np tutaj. "będzie w plecy" w jakim sensie? Że zamiast 300fps osiągną 250fps? Te benchmarki to wielka parada bez szczypty realności. A time on low 0.1 i 1% w ogóle nie jest brany pod uwagę, a szkoda, bo to by mnie bardziej interesowało niż te nierealne warunki...
Będziesz grał w domu w 1080p na low detalach? Bo tak się testuje single core, im więcej GPU jest potrzebny, tym mniej obciążamy pojedyncze rdzenie i tym mniej ta różnica się uwidacznia.

Normalnie w grach to mowa o różnicy 145 vs 160 klatek.... A co ważniejsze - jeżeli procesor w 1080p jest w stanie w jakiejś grze ogarnąć 144 klatki, to i w 1440p i w 4k tyle klatek w tej grze ogarnie - problem czy grafika ci pozwoli.
No to co, ludzie wybierają takie wypaśne i7 czy i9 bo przymierzają się do grania w 1440p i 4k 300fps? Po to im te setki klatek? xD
Nie no, niech każdy inwestuje w co woli i co lubi. Nic mi do tego :D
"Maybe nothing in this life happens by accident, as everything happens for a reason, our destiny slowly takes form..."

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #1041 dnia: Marzec 24, 2019, 19:55:50 »
Bez komentarza, pisalem wczesniej ze jest ogromna roznica miedzy 9900k w 4k na 3.5GHz(ktory z pamieciami na 3600MHz jest szybszy od Ryzena 2700x na 4.1GHz) a na 4.6GHz a ty tu wyjezdzasz z jakimis testami. Typowy teoretyk. Mowie co widze u siebie, nie potrzebuje do tego testow.
AMD bedzie lepsze, to najwyzej kupie AMD(choc aktualnie nic na to nie wskazuje), nie jestem przywiazany do marki, w przeciwienstwie do ciebie, broniacego tych ryzenow jak wlasnej rodziny.
Nie chce mi sie ciagnac dyskusji, panie "xD"
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2019, 20:21:44 wysłana przez srekal34 »

Offline reylegh

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1042 dnia: Marzec 24, 2019, 20:23:32 »
Bez komentarza,
A jednak komentujesz.....

pisalem wczesniej ze jest ogromna roznica miedzy 9900k w 4k na 3.5GHz(ktory z pamieciami na 3600MHz jest szybszy od Ryzena 2700x na 4.1GHz) a na 4.6GHz a ty tu wyjezdzasz z jakimis testami. Typowy teoretyk. Mowie co widze u siebie, nie potrzebuje do tego testow.
Nie chce mi sie ciagnac dyskusji, panie "xD"

Człowieku, ja nie wiem co ty masz, ale ja nie teoretyk, jeżeli nie chcesz dyskusji merytorycznej, to jej nie zaczynaj. To czy zobaczysz różnicę, to zależy od użycia procesora, ale to pewnie zbyt zaawansowane by pojąć panie "nie chcę syskusji".
"Maybe nothing in this life happens by accident, as everything happens for a reason, our destiny slowly takes form..."

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1043 dnia: Kwiecień 04, 2019, 07:50:30 »
Takie przepychanki zwykłem czytać w komentarzach na pure czy pclab itd., więc proszę ... idź tam toczyć wojenki, a tutaj pozostawmy merytoryczną dyskusję.

Dla mnie liczą się fakty i patrzę optymistycznie na nowe ryzeny (mam 2700X), ale to dlatego, że faktycznie nie gram w więcej niż 60 fps i używam kompa nie tylko do gier.
Znam ludzi, którzy faktycznie grają w 1080p czy nawet 1440p z niższymi ustawieniami na monitorach 144 Hz i dla nich Intel posiada przewagę w wielu tytułach.
Wszystko zależy od zastosowania.

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1044 dnia: Kwiecień 23, 2019, 16:37:09 »
Jakby ktoś się zastanawiał, czy raytracing to gimmick to właśnie ogłoszono, że będzie otwarty dla wszystkich w UE 4.22.
Oczywiście nowe konsole będą miały również dużo do powiedzenia w tym temacie.

Wg mnie oled, hdr i raytracing razem wzięte i dobrze zaimplementowane to przyszłość i mokry sen każdego gracza.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #1045 dnia: Maj 14, 2019, 20:48:52 »
https://www.guru3d.com/news-story/new-ridl-vulnerability-hits-intel-advises-disabling-hyper-threading-below-8th9th-gen-cpus.html

Kolejny problem na cpu Intela, ht musi być wyłączone żeby go obejść. Chłopaki z bsd Unix mieli albo nosa, albo przeciek...

https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=OpenBSD-Disabling-SMT

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1046 dnia: Maj 14, 2019, 21:26:32 »
Dobrze ze kupiłem proca bez HT :)

To prawda ze premiera Ryzenów dopiero w 3 kwartale?

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1047 dnia: Maj 15, 2019, 07:38:14 »
A mogłeś kupić z HT, którego nie trzeba wyłączać ;P (i nie chodzi mi tutaj o gen 8 i 9)

Skąd masz takie informacje o Q3? Nie trafiłem na takie pogłoski przeglądając niusy z różnych stron.
Za to przeczytałem o rosnącej liczbie laptopów z ryzenami co jest fajne, ale wczytując się w temat są pewne minusy:

Z racji tego, że do Intela wciąż należy standard przesyłu Thunderbolt, w laptopach z APU AMD nie znajdziemy tego portu
Nie pomyślałem o tym fakcie, a to dość istotny port ;/

Poza tym dalej są kwiatki typu:
Lenovo zrezygnowało także z oferowania wersji z ekranem w rozdzielczości QHD
(oczywiście względem bliźniaków na Intelu)

Ciekawe ile jeszcze wody w Wiśle upłynie zanim zmieni się podejście producentów i konsumentów, bo nadal większość uważa (pytałem po znajomych), że tylko i wyłącznie Intel, bo szybszy i na AMD same problemy...
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2019, 07:40:06 wysłana przez Aludan »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #1049 dnia: Maj 15, 2019, 11:07:24 »
To prawda ze premiera Ryzenów dopiero w 3 kwartale?

A kto to wie... bylo mowione o 7/7 ale na ile jest to oficjalne...
Jak na razie mamy pani Lise mowiaca o amd na computex 27 maja:
http://ir.amd.com/news-releases/news-release-details/amd-livestream-dr-lisa-su-computex-2019-keynote

oraz amd mowiace o ich rewolucjach w gamingu 10 czerwca:
https://www.anandtech.com/show/14325/amd-to-host-next-horizon-gaming-event-at-e3-2019

wiec jakby nie bylo, nie widze miejsca na premiere ich ukladow wczesniej niz lipiec/sierpien. 7/7 wyglada na dosc prawdopodobna date, bo ... czemu nie;)

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1050 dnia: Maj 15, 2019, 12:09:00 »
No lipiec to jest 3 kwartał. Pytam, bo kolega czeka jak na szpilkach na nowe Ryzeny, bo siedzi na Ivy Bridge.

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #1051 dnia: Maj 15, 2019, 12:27:47 »
No to jest trzeci kwartał, ale pytasz, czy to prawda, a mamy tylko plotki i uciekający czas. Może będzie to listopad, kto wie. Wiem tylko, że najbliższa prezentacja AMD jest 27 mają, a więc premiera wydania ryzen 3 będzie najwcześniej wtedy.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1052 dnia: Maj 15, 2019, 12:58:32 »
Odkąd pamiętam wszelkie plotki i spekulacje mówiły o mniej więcej połowie roku, wiec albo faktycznie będzie niedługo, albo mają obsuwę. Każdy dzień bez nowego Ryzena to stracone zyski dla AMD.

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1053 dnia: Maj 15, 2019, 13:48:07 »
7/7 - I WANT TO BELIEVE :D

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1054 dnia: Maj 15, 2019, 14:05:22 »
Serio wierzycie, że te nowe procki dorównają topowi intela ( 9900k, 9700k, 8700k) w high endzie/mainstreamie? że będą miały boost w granicach powiedzmy 4,7-4,9? Czy po prostu ludzie czekają, bo liczą na lepszy stosunek cena-moc niż proponuje intel? Pewnie youtuberzy się rzucą, bo milion wątków ale resztę ludzi tak monopol intela wkurza, że kupią gorszy wydajnościowo produkt byle nie od intela?
To ile te procesory moga kosztować jak dzisiaj za 1.9k można mieć nowy 9700k, który wystarczy wydajnościowo na następne kilka lat? 1.5k za 8/16 jest realne? za procesor, który pewnie będzie w grach słabszy od 9700k
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2019, 14:09:48 wysłana przez Muzi »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1055 dnia: Maj 15, 2019, 14:11:30 »
W najgorszym razie będą trochę wolniejsze ale za to tańsze. Wiesz, że one będą na 7nm i że Intel od kilku lat klepie prawie że tę samą architekturę?
A to że do gier bezwzględnie music byc najszybszy możliwy procesor to mit któremu sam uległem. Im wyższa rozdzielczość tym mniejsze znaczenie i procesora.

źródło: https://www.anandtech.com/show/14043/upgrading-from-an-intel-core-i7-2600k-testing-sandy-bridge-in-2019/21
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2019, 14:13:07 wysłana przez Simplex »

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1056 dnia: Maj 15, 2019, 14:18:17 »
Wszystko wiem, wszystko rozumiem. Cena, ta sama wydajność w wyższych rozdziałkach, ale za to niższy minimalny fps u amd, czyli większe spadki w cięzkich miejscach, 7nm co da? będzie chłodniej i mniej prądu żarło co się przełozy na niezauważalną róznicę w opłatach? Trochę mi się wydaje, że hype jest na wyrost, ale wiadomo, konkurencja w końcu będzie mile widziana.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2019, 14:20:07 wysłana przez Muzi »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1057 dnia: Maj 15, 2019, 14:49:54 »
7 nm to też zegary.
A że jest nadmierny hype to wiadomo. Zawsze jest ;)

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #1058 dnia: Maj 15, 2019, 15:17:10 »
Serio wierzycie, że te nowe procki dorównają topowi intela ( 9900k, 9700k, 8700k) w high endzie/mainstreamie? że będą miały boost w granicach powiedzmy 4,7-4,9? Czy po prostu ludzie czekają, bo liczą na lepszy stosunek cena-moc niż proponuje intel? Pewnie youtuberzy się rzucą, bo milion wątków ale resztę ludzi tak monopol intela wkurza, że kupią gorszy wydajnościowo produkt byle nie od intela?
To ile te procesory moga kosztować jak dzisiaj za 1.9k można mieć nowy 9700k, który wystarczy wydajnościowo na następne kilka lat? 1.5k za 8/16 jest realne? za procesor, który pewnie będzie w grach słabszy od 9700k

Jakie 'dorownuja'? Juz teraz sa znacznie lepsze za zblizona cene...
... chyba ze ograniczasz sie tylko i wylacznie to gier;)
Dla mnie AMD jest znacznie lepszym rozwiazaniem, bo robie na kompie cos wiecej, niz granie, a jak juz gram to w rozdzielczosci wyzszej, niz 1080 roznica wydajnosci jest juz w obecnej generacji dosc niewielka. ZEN 2 dodatkowa ja zmniejszy, moze nawet zniweluje, ale dla mnie najwazniejszy jest fakt, ze mam 8/16, 12/24 lub 16/32 za rozsadne pieniadze i moge wrzucic kilka VM jednoczesnie, dramatycznie zwiekszajac komfort pracy, jednoczesnie w zasadzie nie tracac niczego z komfortu gracza.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1059 dnia: Maj 15, 2019, 15:21:52 »
Ja się ograniczam tylko do gier a i tak uważam że AMD ma szansę zarządzić. Intel potrzebuje kopa w dupę.

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #1060 dnia: Maj 15, 2019, 15:22:05 »
ale za to niższy minimalny fps u amd, czyli większe spadki w cięzkich miejscach,

niekoniecznie. W niektorych grach tak, w niektorych mimo nizszego maksymalnego fps minimalny fps jest wyzszy. Musisz sam to sprawdzic. I serio, > 1080p nie ma to (praktycznego) znaczenia.

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1061 dnia: Maj 15, 2019, 16:06:14 »
Napisałeś to samo co ja:) a taki esej-czeka ktoś kto potrzebuje milion wątków lub moje powody wyżej. Reszta już teraz kupi procesor który będzie lepszy w grach, znacznie lub nieznacznie. Ale wiadomo-konkurencja jest potrzebna.

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • Prezes
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #1062 dnia: Maj 15, 2019, 16:47:09 »
A to że do gier bezwzględnie music byc najszybszy możliwy procesor to mit któremu sam uległem. Im wyższa rozdzielczość

No tylko weź sobie te 28% przelicz przy jakiejś niskiej wartości framerate. Jak chcesz mieć 60 bez dropów, to mocny procesor potrzebny.

A jeśli chodzi o rozdzielczość, to wynika to wyłącznie z tego, że GPU ciągle są za wolne w tej rozdziałce. Do 1080p120 i 4K120 potrzebny jest taki sam procesor, tylko żadna karta graficzna ci da takiego framerate w wymagających grach.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #1063 dnia: Maj 15, 2019, 17:08:46 »
A jeśli chodzi o rozdzielczość, to wynika to wyłącznie z tego, że GPU ciągle są za wolne w tej rozdziałce. Do 1080p120 i 4K120 potrzebny jest taki sam procesor, tylko żadna karta graficzna ci da takiego framerate w wymagających grach.

Czyli z obecnymi kartami i 4k nie ma sensu przeplacac za topowego Intela? 2700x w zupelnosci wystarczy?

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1064 dnia: Maj 15, 2019, 18:01:25 »
Tak, z obecnymi kartami 4K nie ma sensu ;)

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1065 dnia: Maj 15, 2019, 18:04:36 »
Czekać na ryzen 2 i kolejną generację gpu od Nvidii

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • Prezes
« Odpowiedź #1066 dnia: Maj 15, 2019, 18:27:57 »
Czyli z obecnymi kartami i 4k nie ma sensu przeplacac za topowego Intela? 2700x w zupelnosci wystarczy?

W skrajnych przypadkach Intel może dać przewagę tam gdzie CPU mocno ogranicza, ale w 99% 2700X wystarczy do 4K, bo można zapomnieć nawet o 60 FPS.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #1067 dnia: Maj 15, 2019, 18:56:54 »

W skrajnych przypadkach Intel może dać przewagę tam gdzie CPU mocno ogranicza, ale w 99% 2700X wystarczy do 4K, bo można zapomnieć nawet o 60 FPS.

Dokladnie. Czyli na 4k nie ma znaczenia, czy intel czy amd, a w 1080 i tak kazdy procesor i karta pociagnie gre w ultra, wiec tez nie ma znaczenia, czy intel, czy amd, wiec 1. po co przeplacac, 2. czemu rezygnowac z dodatkowych rdzeniow;)

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • Prezes
« Odpowiedź #1068 dnia: Maj 15, 2019, 19:42:54 »
Powyżej 60 FPS jak najbardziej ma znaczenie procesor, a czasem poniżej 60 FPS również, przynajmniej w DX11.

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1069 dnia: Maj 16, 2019, 08:42:09 »
@JBzP - dokładnie o tym chciałem napisać - CPU ogranicza FPS, więc jak ktoś chce bieda detale w 4K 144 to też potrzebuje intela ;P

@Muzi - tylko weź pod uwagę także ciągłe poprawki, nawet wczoraj czytałem o kolejnych dwóch lukach, których łatki powodują spadek podobno od 3 do 9%, a w skrajnych przypadkach (starsze procki intela niż gen8 i gen9) zalecają wyłączenie HT :D
Dodaj do tego zapowiedzi Intela, że przyśpieszają przejście na 7nm i zrobią to "JUŻ" w 2021 roku.

Niższy proces przecież od zawsze przekłada się na lepsze zegary przy tym samym poborze prądu, więc nie rozumiem twojego negowania tego faktu - nawet jeśli nowe ryże nie osiągną 5.0 GHz tylko np. 4,8 to i tak w połączeniu z ilością rdzeni będzie ogromny skok wydajności, który bardzo przybliży je do Inteli na jednym wątku.

Mało tego obecnie przecież jest zauważalny trend, że nowe gry wspierają coraz więcej wątków - ma to sens z uwagi na Ryzeny jak i samego Intela, który także zwiększył przecież ilość rdzeni/wątków w mainstreamie, więc jak najbardziej uważam ryzeny za bardzo przyszłościowe. Intel musi załatać dziury w prockach fizycznie (nowa architektura) oraz przejść na niższy proces jeżeli chce być nadal konkurencyjny, zwłaszcza widać to już coraz bardziej w zastosowaniach serwerowych. Fakt nadal górują, ale często za sprawą opinii sprzed kilku lat, która się zmienia.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #1070 dnia: Maj 16, 2019, 09:02:38 »
Ten test anandtecha nie ma sensu, co bylo wytkniete juz wiele razy-skoro w 4k samymi pamieciami mozna zyskac 10-15% w miejscach gdzie kleka procesor(a wbrew pozorom nawet w 60Hz powodem stutteringu jest czesto procesor), to jakim cudem wyszla im roznica raptem 7.2% miedzy Sandy a Skylake.
W slabym kontrolerze pamieci lezy problem Ryzena. Serwisy testuja na pamieciach 2400MHz gdzie oba procesory sa dlawione. Rozsadny test porownywalby topowego zryzena z topowymi pamieciami(wiec dla niego 3200 cl13, wiecej to loteria) z topowym skylake z pamieciami 4200MHz cl18, dopiero wtedy moglibysmy porownac jaka jest roznica w potencjalnej wydajnosci miedzy nimi. Tylko ze takich testow nie ma lub sa z relatywnie slabych zrodel.

Chce wierzyc ze Ryzen 3 bedzie lepszy od 9900k bo kazdemu z nas sie to oplaci. Ba, nawet mysle o kupnie na premiere, przetestowaniu i zostawieniu lepszej platformy. 16r/32w brzmi fajnie, w dodatku cena nie powinna przekroczyc 3k. Jednak z obecna wiedza wydaje mi sie malo prawdopodobne by Ryzen 3xxx byl lepszy od Intela.

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1071 dnia: Maj 16, 2019, 09:25:50 »
@Aludan

Nie neguję faktu lepszych zegarów i mniejszego poboru prądu-pisałem o tym już wyżej. Tak jak angh piszesz w pewnym sensie to samo co ja. Czytajcie dokładniej.

Chodzi mi, że do gier najlepsze są obecnie procesory intela i to się moim zdaniem nie zmieni po premierze. Nie dorównają intelowi w zegarach dla jednego rdzenia, ani w booście. Wątki ? 8 w zupełności wystarczy zapewne i tyle mają mieć nowe konsole.

Podsumowanie - Ryzen jest za bardzo hajpowany, a już obecnie Intel proponuje procesory, które wielce prawdodpodobne po premierze Ryzen 2, wciąż będą najwydajniejsze na rynku.

Argument, że Ryzeny dorównują intelowi w 4k jest nietrafiony, bo aby osiągnąć 4k60fps na wysokich trzeba czekać do premiery nowych kart Nvidii. Czyli jak wcześniej było wspomniane. Dziś nie ma takiej karty.

Jeśli się mylę to też dobrze, bo porządna konkurencja mile widziana.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1072 dnia: Maj 16, 2019, 09:44:42 »
Podkręcony 2080Ti umożliwia 4K60 na wysokich detalach w wielu grach.

Zamierzasz kupic absolutnie najszybszy procesor Intela jaki istnieje?

Bo jeśli nie, to co za różnica czy amd będzie czy nie będzie mieć bezwzględnie najszybszego procesora, jeśli będzie konkurować z intelem ceną. Jeśli procesor AMD z danej półki cenowej będzie miał lepsza wydajność niż Intel z tej półki no to wiadomo który jest lepszy. AMD nie musi mieć szybszego procesora od Intela, wystarczy żeby był porównywalne szybszy i tańszy.

Ja mam teraz 9700K bo cenę 9900K uważam za totalnie przegiętą w stosunku do różnicy wydajności (w grach). Więc jeśli AMD wypuści procesor o wydajności 9900K ale tańszy, to co za różnica że nie będzie szybszy od 9900K skoro i tak będzie lepszy (bo tańszy).
Intela w jego cenie i tak nie kupię a Ryzena być może bym kupił (hipotetycznie bo nie ma sensu wymieniać tego procka).

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1073 dnia: Maj 16, 2019, 10:18:22 »
Chodzi mi, że do gier najlepsze są obecnie procesory intela i to się moim zdaniem nie zmieni po premierze. Nie dorównają intelowi w zegarach dla jednego rdzenia, ani w booście. Wątki ? 8 w zupełności wystarczy zapewne i tyle mają mieć nowe konsole.
No są najlepsze, ale różnica jest pomijalna jeśli chodzi o tylko 60 fps - do tego wystarcza w zupełności Ryzen, chyba że ktoś chce płacić 2x więcej za 1% więcej fps w szczególnych przypadkach. (ok, są wyjątki, ale ogólnie tak to wygląda). A nowe konsole mają mieć 8C 16T.

Argument, że Ryzeny dorównują intelowi w 4k jest nietrafiony, bo aby osiągnąć 4k60fps na wysokich trzeba czekać do premiery nowych kart Nvidii. Czyli jak wcześniej było wspomniane. Dziś nie ma takiej karty.
Nie trzeba czekać do premiery nowych kart, bo 60 fps możesz mieć teraz w dowolnej rozdziałce - jak będziesz mieć mocniejsze GPU i nadal grać w 1080p/1440p/4K w 60 FPS tylko z lepszymi detalami to procesor będzie obciążony tak samo lub podobnie (ew. dodatkowe efekty fizyki itp.), więc to jest na prawdę bujda - Intel lepszy owszem, ale tylko do starych gier jednowątkowych (Far Cry?) i w >60 fps, a do wszystkiego innego Ryzen wypada zdecydowanie lepiej w danej półce cenowej i nie jest obciążony poprawkami bezpieczeństwa, które to ciągle pojawiają się nowe.

Ps. Też czekam na nowe ryzeny i co fajne bez problemów powinny zadziałać na obecnych płytkach AM4, chociaż pewnie niektóre ficzery mogą być niedostępne, ale to i tak lepiej niż konieczność wymiany CPU+mobo.

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #1074 dnia: Maj 16, 2019, 10:45:20 »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1075 dnia: Maj 16, 2019, 10:46:58 »
Czyli niestety miałem rację, szkoda. Dzięki za info.
W sumie to skoro jest połowa maja, to było pewne że w czerwcu te procesory nie wyjdą.

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1076 dnia: Maj 16, 2019, 10:55:42 »
Ale nie umożliwia we wszystkich. Internetowy konsenus jest taki, że 2080ti nie jest kartą do 4k60fps, prawda?  W sensie kupujesz i się nie martwisz. Więc trzeba czekać na kolejną generację, jesli chcę mieć spokój, w sensie, mam top i wszystko mi tak pójdzie. Mówię o entuzjastach oczywiście.

Pytanie czy AMD będzię miał tę samą lub porównywalną wydajność? Ogólnie mówiąc, czyli nie wchodząc w szczegóły typu do ilu fps czy w jakiej rozdziałce, procesory Intela wciąż są najlepszym wyborem do gier. W tym rzecz. Wiadomo, że np.: 9900k nie jest niezbędny.

Przepłacanie? Cena 9900k jest za wysoka wiadomo, ale już porównując 2700x i 9700k to jest to różnica 450zł, gdzie 9700k jest po prostu wydajniejszym procesorem - minimalny fps ( niższe spadki), maksymalny fps, średni fps. Lepszy, bardziej uniwersalny ( 1080p czy fani 120/144fps ).

Reasumując, co miałem na myśli zaczynając ten temat? Hype na AMD, zapewne papierową premierę/problemy z dostępnością na premierę, przecieki o booście do 4,2 itd., kiedy dziś można od Intela zamówić procesor który wystarcza na lata i wielce prawdopodobne, ze wciąż będzie optymalnym wyborem dla graczy i najwydajnieszym cpu. W sumie teraz widzę, że pisałem o czymś co wydaje się oczywistą oczywistością.

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #1077 dnia: Maj 16, 2019, 11:04:28 »
hype na amd istnieje, i ma sens, po prostu jest to bardzo wydajny procesor do wszystkiewgo, a granie to jest czesto drugorzedne / niszowe zastosowanie. Jasne, ze z punktu widzenia tylko i wylacznie gier to pare klatek wiecej bedziesz mial na Intelu, ale nawet, jezeli calkowicie wylaczysz gry z rownania to hype wciaz nie straci na sile. Ja nie moge sie doczekac na wrzucenie do VM cloud forge plus pare innych systemow, wiedzac, ze moge alokowac cpu i wciaz miec zapas. Podobnie, jak wiele innych osob. I to wciaz za rozsadna cene, a w dodatku, calkiem dobrze sobie jeszcze pogram.

I juz teraz mozesz wziac od AMD procesor na lata - seria 2xxx to doskonaly wciaz wybor, a threadrippers rowniez nie uciekaja. Oczekiwanie na zen 2 wynika z duzego skoku technologicznego i wielu nowych rzeczy, ktore z nim wejda - pcie 4, 7nm, IO die... to jest po prostu bardziej interesujace, niz 'mamy nowy cpu, generalnie jakies 10% szybszy, ach, przy okazji, to sa nowe plyty glowne'.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2019, 11:06:22 wysłana przez angh »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1078 dnia: Maj 16, 2019, 11:54:17 »
Ale nie umożliwia we wszystkich. Internetowy konsenus jest taki, że 2080ti nie jest kartą do 4k60fps, prawda?  W sensie kupujesz i się nie martwisz. Więc trzeba czekać na kolejną generację, jesli chcę mieć spokój, w sensie, mam top i wszystko mi tak pójdzie. Mówię o entuzjastach oczywiście.
Wyjdzie karta dla entuzjastów ktora umozliwi 4k60 w wiekszosci gier (bo na pewno nie we wszystkich) i znowu będzie kosztowala 5-6 tysiecy więc i tak jej nie kupisz. Albo może kupisz, ja na pewno nie, bo mialem juz mozliwosc kupna 2080Ti za ok 4 tys i nie skorzystalem.
A za chwilę pojawią się gry z ladniejsza grafiką i juz 4K60 nie wyciagniesz na tej karcie. A jak będa gry z raytracingiem to juz w ogole bedzie mozna zapomniec o 4K60 na długo.

Przepłacanie? Cena 9900k jest za wysoka wiadomo, ale już porównując 2700x i 9700k to jest to różnica 450zł, gdzie 9700k jest po prostu wydajniejszym procesorem - minimalny fps ( niższe spadki), maksymalny fps, średni fps. Lepszy, bardziej uniwersalny ( 1080p czy fani 120/144fps ).
No tak, ten procesor powstał jako odpowiedx na 2700X, bo intel nie był konkurencyjny. Wiec to ze mozesz sobie kupic 9700K zawdzięczasz AMD. I zapewne jak wyjdzie nowy Ryzen to intel znowu poobniża ceny i powypuszcza lepsze procesory. Znowu podziękowania dla AMD.
Gdyby amd nie wypuscilo ryzena nadal mielibysmy 4 rdzenie na rynku konsumenckim, a tymczasem mamy 8.

Reasumując, co miałem na myśli zaczynając ten temat? Hype na AMD, zapewne papierową premierę/problemy z dostępnością na premierę, przecieki o booście do 4,2 itd., kiedy dziś można od Intela zamówić procesor który wystarcza na lata i wielce prawdopodobne, ze wciąż będzie optymalnym wyborem dla graczy i najwydajnieszym cpu. W sumie teraz widzę, że pisałem o czymś co wydaje się oczywistą oczywistością.
Jak ktos musi absolutnie dzis kupic procesor do gier to najlepiej wziac intela (9700K - ja tak zrobiłem). Ale jak nie musi, to najlepiej poczekac na to co pokaże AMD i jak zareaguje na to intel. To również oczywista oczywistośc.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2019, 11:56:32 wysłana przez Simplex »

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1079 dnia: Maj 17, 2019, 15:29:58 »
Myślicie, że tak faktycznie będzie nazywać się kolejna "generacja"? ;)
https://www.purepc.pl/notebooki/intel_core_i510210u_pojawil_sie_w_bazach_geekbench_i_gfxbench

Jeżeli tak to robi się trochę śmiesznie - nazwa potworkowata, wydajność pewnie praktycznie taka sama...
Ciekawe czy będą nowe chipsety :)