Autor Wątek: PC News  (Przeczytany 151743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline angh

• Mieszkaniec tego forum
Odp: PC News
« Odpowiedź #840 dnia: Lipiec 12, 2018, 18:18:51 »
A twist...

Hygon "Dhyana" - ruszyła produkcja chińskich procesorów x86, na licencji AMD
https://pclab.pl/news78364.html
Trump chyba ma atak serca... ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #841 dnia: Lipiec 12, 2018, 19:41:07 »
A twist...

Hygon "Dhyana" - ruszyła produkcja chińskich procesorów x86, na licencji AMD
https://pclab.pl/news78364.html
Serwerowych.

Offline hadxmen

• Super Badass
  • I wish i was dead.
« Odpowiedź #842 dnia: Lipiec 14, 2018, 00:18:26 »
Jak nie będą za mocne to może wsadzą do nowych konsol  :D

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • Prezes
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #843 dnia: Lipiec 25, 2018, 10:39:40 »
Bardzo interesujące zmiany w line-upie Intela.

Jeśli plotki o lutowanych chrystogramach się potwierdzą, to wymieniam 8700K na 9700K, o ile będą działać na płytach Z370 (a rzekomo mają).
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Online scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #844 dnia: Lipiec 25, 2018, 11:16:01 »
Śmierdzi to fejkiem na kilometr. i7 bez HT? 8 rdzeni z HT i takim taktowaniem z TDP 95W?

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • Prezes
« Odpowiedź #845 dnia: Lipiec 25, 2018, 11:35:27 »
Toć to 14 nm+++. Poza tym TDP masz do bazowego zegara, a nie do boostu. Słabe chipy będą nisko boostować na domyślnych ustawieniach.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Online scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #846 dnia: Lipiec 25, 2018, 12:45:43 »
Dalej nie widzę w tym za bardzo sensu. Już nawet pomijając to TDP. Prędzej uwierzę w to, że dodadzą po prostu i9 niż zrobią i7 bez HT.

Te 8 jaj musiałoby mieć bardzo niski zegar. Przy max obciążeniu 8700k potrafi zjadać ponad 120W,a po OC i 200W(5GHz).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #847 dnia: Lipiec 25, 2018, 13:49:47 »
Bardzo interesujące zmiany w line-upie Intela.

Jeśli plotki o lutowanych chrystogramach się potwierdzą, to wymieniam 8700K na 9700K, o ile będą działać na płytach Z370 (a rzekomo mają).
JBzP 3 miesiące temu: Kupuj 8700K, Intel nic nie ma, nie ma sensu czekać!

Ten i7 bez HT wygląda ciekawie, o ile brak HT będzie miał odzwierciedlenie w cenie ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2018, 14:05:36 wysłana przez Simplex »

Online scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #848 dnia: Lipiec 26, 2018, 07:37:37 »
Zapomniałem, że jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Czytałem teraz komentarze odnośnie i7-9700K w bazie danych SiSoftware Sandra. No i Intel po prostu zrobi rebranding, żeby sprzedawać i5 w cenie i7. :) a ja głupi myślałem, że oni faktycznie do i7 nie dadzą procka bez HT.
Tzn. i9 = stare i7, a tanie i5 to teraz będzie i7.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #849 dnia: Lipiec 26, 2018, 07:48:56 »
? Znaczy było i5 z 8 rdzeniami? :P
Knack is back baby!

Online scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #850 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:37:26 »
? Znaczy było i5 z 8 rdzeniami?
Czy przed premierą 8gen. było i5 z 6 rdzeniami? ;)

W tej tabelce dobitnie widać, że ten farbowany lis pod nazwą i7 to nic innego jak i5, bo ma wyłączone HT i obcięty cache L2.

Ostatnio było tak, że i7 to pełna wersja. I5 miało obcięty cache i wyłączone HT. Z tej tabeli wynika, że teraz to i9 będzie pełną wersją, a reszta będzie pocięta. Dzięki temu, że Yntel da i9 to cenę i7 prawdopodobnie pozostawią bez zmian, pomimo, że nie jest to najmocniejsza wersja mainstreamowych prockow jak dotychczas.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2018, 09:42:22 wysłana przez scooby666 »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #851 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:53:17 »
I9 też farbowny, bo ma taki sam cache l2? ;)
Knack is back baby!

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • Prezes
« Odpowiedź #852 dnia: Lipiec 26, 2018, 10:10:18 »
Scooby liczyłeś, że 8C/16T z potencjałem na wysokie zegary ci sprzedadzą za 350 $? Czemu mieliby to robić? Ryzen super, ale daleko mu w kwestii zegarów i wydajności w grach.

Jak dla mnie to właśnie zmiana na plus. Wolę natywne rdzenie od HT, a 8C/8T z potencjałem na 4.5 GHz+ to bardzo atrakcyjna propozycja.

Oczywiście to wszystko zakłada lutowaną czapę, bo z glutem te procki nie mają absolutnie żadnego sensu, gdyż 4 GHz nie przekroczysz na powietrzu.

Online scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #853 dnia: Lipiec 26, 2018, 10:27:04 »
Postęp kolego, postęp. ;) Te cztery rdzenie mieliśmy przez dobrych kilka lat. Co by było złego w 8 rdzeniach za 350$(wersja bez K)? AMD sprzedaje może i słabsze procki, ale taki ryzen 2700 kosztuje niecałe 300$, a posiada 8c/16t. Czyli nie można oczekiwać procka konkurencji za 50$ wiecej z taką samą liczbą rdzeni, ale wyższa wydajnością?

Nie no, jak chcecie płacić więcej, bo Intel dał łaskawie 8c to spoko. :D no i dodatkowo zakładamy, że Intel nie będzie intelem. Da lut, procki nie będą dobijac do 95*C i będą utrzymywać zegary.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2018, 10:28:58 wysłana przez scooby666 »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #854 dnia: Lipiec 26, 2018, 10:51:12 »
Chcemy płacić więcej, bo z AMD mamy złe doświadczenia, nawet jakby intel był słabszy to bym brał intela, taka smutna prawda.
Knack is back baby!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #855 dnia: Lipiec 26, 2018, 11:19:25 »
Ryzeny to bardzo dobre procesory, ale w grach nadal rządzi Intel jezeli chcesz najwyższą dostępna wydajność bez względu na cenę.
W sofcie Adobe też rządzi Intel bo mają jakieś specjalne optymalizacje za które zapewne zapłacili.

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • Prezes
« Odpowiedź #856 dnia: Lipiec 26, 2018, 11:41:35 »
Postęp kolego, postęp. ;) Te cztery rdzenie mieliśmy przez dobrych kilka lat. Co by było złego w 8 rdzeniach za 350$(wersja bez K)? AMD sprzedaje może i słabsze procki, ale taki ryzen 2700 kosztuje niecałe 300$, a posiada 8c/16t. Czyli nie można oczekiwać procka konkurencji za 50$ wiecej z taką samą liczbą rdzeni, ale wyższa wydajnością?

No to będziesz miał 8C/8T za te ~350 $. Wydajność w grach będzie wyższa, w profesjonalnych zastosowaniach niższa, to się już nie zmieni, bo dominacja AMD w liczbie rdzeni nie ustąpi dopóki Intel będzie robił jednolite chipy.

Nikt nie neguje, że Intel jest chciwy, ale jest to czymś podparte (tak samo jak u NVIDII). 4C/8T i7 zmieniły się w 6C/6T i5 (i podobne wzmocnienie i3), ale zajęło to prawie 10 lat. Ciężko oczekiwać żeby podwojenie rdzeni w i5 nastąpiło w przeciągu zaledwie dwóch lat.

Ryzen ma dużą szansę wyjść na szczyt po premierze nowych konsol.

Offline angh

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #857 dnia: Lipiec 26, 2018, 11:48:54 »
Chcemy płacić więcej, bo z AMD mamy złe doświadczenia, nawet jakby intel był słabszy to bym brał intela, taka smutna prawda.
Jakie zle doswiadczenia z AMD? Ani specjalnie awaryjny chyba nie byl, znacznie bardziej rozsadny w kwestii plyt glownych, zwykle tanszy...
Ja jestem w stanie poswiecic pare % wydajnosci w grach, zyskujac wydajnosc w innych obszarach, wiecej rdzeniow (vbox) i nizsza cene.

Online scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #858 dnia: Lipiec 26, 2018, 11:56:21 »
Jakie zle doswiadczenia z AMD? Ani specjalnie awaryjny chyba nie byl, znacznie bardziej rozsadny w kwestii plyt glownych, zwykle tanszy...
Ja jestem w stanie poswiecic pare % wydajnosci w grach, zyskujac wydajnosc w innych obszarach, wiecej rdzeniow (vbox) i nizsza cene.
No i do tego nie ma multum dziur jak Intel. ;)

https://www.techspot.com/review/1655-core-i7-8700k-vs-ryzen-7-2700x/

Now at 1080p the margin starts to close up and on average the 8700K was 9% faster and in well over half the titles tested the margin was less than 10%. The only games to show massive performance deficits included CS:GO, Wreckfest, StarCraft II and Far Cry Primal.

So avoid those if you want to show AMD in the best light possible, doing so drops our game count to 31 and the margin down to just 6% on average.

Then finally at 1440p the 8700K was a mere 4% faster on average. Removing the older titles where Ryzen got served, CS:GO and SC2, reduces the margin by just a percent. Of course, we are mostly GPU limited at this resolution but what this means there's very little difference between these two CPUs for gamers.

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • Prezes
« Odpowiedź #859 dnia: Lipiec 26, 2018, 11:56:36 »

No widzisz, a ja np. nie chcę poświęcić żadnej wydajności w grach, bo to jedyne zastosowanie gdzie tę różnicę odczuję. Nawet spadki o 1-2 FPS poniżej 60 są irytujące. Natomiast w żaden sposób nie odczuję tego czy coś mi się enkoduje jedną godzinę czy dwie (chyba że na rachunku za prąd).

Wybieram sprzęt, który oferuje mi najwyższą wydajność w grach przy akceptowalnym poziomie hałasu (najlepiej niesłyszalnym).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #860 dnia: Lipiec 26, 2018, 12:08:46 »
I podsumowanie z tamtej recenzji:
"While a tough choice, purely for gaming I?d likely get the Core i7-8700K."

Koszt platformy porównywalny, a Intel jest bezwzględnie szybszy w prawie wszystkich grach. To po co mam kupować AMD?

Dla AMD brawa ze dogonili intela w perf per watt, żeby jeszcze nvidię dogonili...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2018, 12:30:31 wysłana przez Simplex »

Online scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #861 dnia: Lipiec 26, 2018, 12:53:00 »

Koszt platformy porównywalny, a Intel jest bezwzględnie szybszy w prawie wszystkich grach. To po co mam kupować AMD?

Dla AMD brawa ze dogonili intela w perf per watt, żeby jeszcze nvidię dogonili...
Jasne. Do gier 8700K jest niekwestionowanym liderem. Po prostu Ryzen jest pokazywany w takim świetle jakby na nim gry nie działały, albo działały tragicznie. Natomiast przy normalnych rozdzielczościach są to średnio różnice rzędu 1-10% ;)

Bardzo jestem ciekaw za ile Intel będzie sprzedawać i9. 450? 500$?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #862 dnia: Lipiec 26, 2018, 13:23:28 »
Stabilność. Ryzeny też przynajmniej kilka miesięcy po starcie się sypały w reckach i sie opylało je brać tylko tam gdzie faktycznie oszczędzały czas może to już ogarnęli. Nie wiem, bo zwykle ciężko o recenzje po czasie tych samych gości którzy problemy mieli.
Knack is back baby!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #863 dnia: Lipiec 26, 2018, 13:29:13 »

Jasne. Do gier 8700K jest niekwestionowanym liderem. Po prostu Ryzen jest pokazywany w takim świetle jakby na nim gry nie działały, albo działały tragicznie. Natomiast przy normalnych rozdzielczościach są to średnio różnice rzędu 1-10% ;)
To fakt, bardzo trudno zmienić zastałe przeświadczenia o AMD. Może jak Ryzeny na 7nm będą lepsze w grach to w końcu AMD się przebije z tą wieścią do mainstreamu. Ale z ich punktu widzenia ważniejszy jest rynek serwerów.

Bardzo jestem ciekaw za ile Intel będzie sprzedawać i9. 450? 500$?
Plotki mówią o 450$. W końcu jest o 33% rdzeni i wątków więcej, to musi być drożej!

A tańsza wersja z 8 rdzeniami bez HT to bardzo dobra wiadomość dla konsumentów, bo mają większy wybór. Wcześniej bylo do wyboru 6 rdzeni z HT i 6 bez, więc logiczne ze teraz też będzie. Inna kwestia jest nazywanie tego i7 ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2018, 13:49:08 wysłana przez Simplex »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #864 dnia: Lipiec 29, 2018, 17:44:12 »

Albo i nie, zależy od metody testowania. Zajrzyj tu:
https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-ninth-gen-intel-core-and-the-case-for-cpu-power
On average, the Ryzen 7 2700X is only five per cent slower than the 8700K, similar to the claims AMD made about the 2700X in its reviewers' guide - but this differential is skewed lower because much of the sequence is CPU-bound. But looking at the lowest one per per cent scores, the i7 is actually 23 per cent faster, rising to 33 per cent when running at 4.7GHz. Suffice to say that in gaming, it's the biggest dips in performance that are most keenly felt and why you spend more money on a good gaming CPU. Meanwhile, the 1080p scores see the gap widen in the averages, as you might expect, but the difference between AMD and Intel in the bottom one per cent scores rises further in Intel's favour. In all cases, average and highest frame-rate numbers are stratospherically high, but from the CPU perspective, it's the lowest frame-rates and highest frame-times that actually impact the quality of the actual experience.
I to jest powód dla którego w grach intel nadal rządzi. Jak kupuje wypasiony procesor, to wolę taki w którym min fps jest 23% wyższy od procesora konkurencji kosztującego podobne pieniądze.

W tym teście DF odpalony był Crysis 3. Na stockowym 8700K FPS nigdy nie spadł poniżej 80 w 1080p a na Ryzenie spadł do 63. W 1440p na Ryzenie najmniej było 60 fps, a na 8700K nadal 80. A 60 to już granica płynności. Jak widać tutaj AMD ma jeszcze dużo do nadrobienia - a akurat Crysis to gra w której Ryzeny sobie dobrze radzą.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2018, 18:31:51 wysłana przez Simplex »

Offline angh

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #865 dnia: Sierpień 06, 2018, 11:50:01 »

I ja Ci nic nie kaze kupowac. Jezeli gry to znakomita wiekszosc Twoich zastosowan i cena ma marginalna role to jak najbardziej, Intel jest lepszym rozwiazaniem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #866 dnia: Sierpień 06, 2018, 11:55:53 »
No, to jest szczególny przypadek, poza nim to sam polecałbym AMD.

Intel w ciągu roku przeskoczył z 4 na 8 rdzeni w desktopie. Wiadomo dzięki komu :)

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #867 dnia: Sierpień 06, 2018, 18:27:13 »
Intel ma jeszcze jedna przewage, ktorej nie da sie aktualnie przeskoczyc. Wiecej linii pcie w chipsecie.
Teraz gdy dyski m2 sa juz w rozsadnych cenach, chce sie pozbyc mozliwie wszystkich kabli, wiec dyski sata zegnam.
No i ubzduralem sobie jeden slaby dysk 1tb programy i giereczki + aktualne 960pro 256gb na system. Oba na m.2
W takie konfiguracji na amd karta graficzna dostanie tylko pcie 8x.
Na intelu problemu nie ma, bo z370 ma linii az za duzo.
Szkoda, bo przeczuwam, ze ryzeny 3xxx przeskocza w ipc skylake i pochodne.

Niech juz ten 9900k i 1180 wychodza, bo zostalem bez stacjonarki  8) swoja droga ciekaw jestem czy temperatury wciaz beda znosne w mini itx.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2018, 18:42:56 wysłana przez srekal34 »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #868 dnia: Sierpień 06, 2018, 18:59:09 »
To jest problem uberbogoli mających za dużo kasy do palenia nią w kominku, a oni i tak kupią intela.

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • Prezes
« Odpowiedź #869 dnia: Październik 08, 2018, 12:07:47 »
Te nazwy wymyślają geniusze - https://www.techpowerup.com/248305/vuda-is-a-cuda-like-programming-interface-for-gpu-compute-on-vulkan-open-source

Dawno się nie popłakałem ze śmiechu. Cuda i wóda FTW!

Offline Furio

• I Am Robot
  • Jesteś dla mnie tylko teksturą
« Odpowiedź #870 dnia: Październik 08, 2018, 18:09:36 »
PcLab pisze, że dzisiaj można robić pre ordery na nowe procki Intela, a dostawa ma być 19 października. Morele najpierw powiedziało, że premiera po nowym roku, a następnie, że nie mają informacji o dostawie. Pytanie o pre order skwitowali :"podejrzewam, że będzie"
Wiatr w oczy z tym nowym PC :)

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • Prezes
« Odpowiedź #871 dnia: Październik 08, 2018, 18:34:03 »
Tyle lat wytrzymałeś, to wytrzymasz jeszcze trochę.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #872 dnia: Październik 09, 2018, 16:52:47 »

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #873 dnia: Październik 09, 2018, 20:59:10 »

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • Prezes
« Odpowiedź #874 dnia: Październik 09, 2018, 22:56:32 »
No i to już wyjaśnia wyniki, bo timingi w życiu by nie miały takiego wpływu na średni framerate.

Ciężko mi uwierzyć, że Intel by kazał coś takiego zrobić, ale w niekompetencję testerów uwierzyć mogę.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #875 dnia: Październik 09, 2018, 23:14:36 »
Intel:
"We are deeply appreciative of the work of the reviewer community and expect that over the coming weeks additional testing will continue to show that the 9th Gen Intel Core i9-9900K is the world?s best gaming processor. Principled Technologies conducted this initial testing using systems running in spec, configured to show CPU performance and has published the configurations used. The data is consistent with what we have seen in our labs, and we look forward to seeing the results from additional third-party testing in the coming weeks."

Offline Deniryer

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #876 dnia: Październik 10, 2018, 00:39:57 »
Nie widzę żeby ktoś wrzucił, Steve z Gamers Nexus dokładnie wypunktował co jest nie tak z testem 9th Gen na zamówienie Intela:

Intel's Gross Incompetence & Principled Technologies (Intel Responds)

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #877 dnia: Październik 10, 2018, 13:18:48 »
Czytałem to dzisiaj :)
I jeszcze 10 dni NDA - niezła beka... chyba wrócili do starych, sprawdzonych metod ;P

Ps. Do tego dodać +10% wydajności i +50% ceny to wychodzi podobny deal jak z Turingami :D
PC (Ryzen 7 2700X, Aorus 1080 Ti, 16 GB DDR4 3200) / PS4 Pro (7116B) / Xbox One X Project Scorpio Edition

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #878 dnia: Październik 10, 2018, 15:31:52 »
Oglądałem dziś ten filmik. Pomijając już timingi, XMP, stockowy cooler na AMD vs topowa Noctua na intelu w ciasnej obudowie, to włączenie game mode na zwykłym Ryzenie (nie Threadripperze), co wyłącza połowę, rdzeni to mózg rozjebany.

Drama trwa!
Okazało się że biuro firmy która zrobiła ten test mieści się zaraz obok siedzimy gamer nexus więc Steve Metal pojechał pogadać z nimi:
https://youtu.be/qzshhrIj2EY

Jeżeli ten dziadunio robił testy to by wiele wyjaśniało ;) może dostał fuchę po znajomości.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2018, 15:35:31 wysłana przez Simplex »

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #879 dnia: Październik 11, 2018, 09:54:25 »
AMD własnie zmiotło z rynku  Pentiumy i Celerony dla bieda pecetów.
Co ważne wyświetla obraz w 4K  po HDMI czego nigdy żaden Pentium zrobić nie potrafił.
Jak za 240zł  robi wrażenie.

« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 09:57:28 wysłana przez robbo2k »