Autor Wątek: O kartach graficznych  (Przeczytany 454122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ja Być z Polska

• Gość
Odp: O kartach graficznych
« Odpowiedź #440 dnia: Styczeń 08, 2015, 18:17:55 »
Ja się właśnie sugerowałem m.in. opiniami ludzi mających 970, na RM im cewki nie piszczały. Ludziom mającym zasiłki z niskich serii tej firmy cewki piszczały.
Czytałem też w reckach, że RM750 i 850 włączają wentylator bardzo późno, co poprawili w 650 (pewnie w nowszych partiach wyższych modeli też, bo recki są bardzo stare).

No ale zobaczymy co będzie jak kupię 960/970.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #441 dnia: Styczeń 08, 2015, 18:19:26 »
Aha, czyli już nie rozmawiamy o piszczeniu cewek?

Nie czytałeś?

Last i also want to talk about how the series that was supposed to be coil whine and noise free have had reports coming in about problems with coil whine, Note that these are few but they are still there, So the coil whine free PSU has coil whine problems talk about irony.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #442 dnia: Styczeń 08, 2015, 18:23:06 »
Oczywiscie ze czytalem, wystarcza mi ze napisał o tym na samym koncu, jako o najmniej waznej rzeczy, oraz dodał "note, that these are few". Czyli znowu wracamy do tego ze jakas felerna seria z piszczacymi cewkami moze sie zdarzyc u kazdego producenta. Nie ma 100% gwarancji.

Ja się właśnie sugerowałem m.in. opiniami ludzi mających 970, na RM im cewki nie piszczały. Ludziom mającym zasiłki z niskich serii tej firmy cewki piszczały.
Czytałem też w reckach, że RM750 i 850 włączają wentylator bardzo późno, co poprawili w 650 (pewnie w nowszych partiach wyższych modeli też, bo recki są bardzo stare).
Tak, poprawili. Te zasiłki włączały bardzo późno wentylator żeby za wszelką cenę utrzymać ciszę i dlatego RM750 oblał "torture test" na HardOCP (mocno tam katują zasiłki) i między innymi po tym incydencie corsair poprawił ten mechanizm opóźnionego startu a w USA chyba nawet za darmo wymieniał zasiłki z tą przypadłością.

Tu więcej szczegółów:
http://www.hardocp.com/article/2013/11/13/corsair_rm750_750w_power_supply_review/9#.VK68CHteQUM
Corsair has verified changes made to RM units that would address the shutdown issues we experienced. These changes would very likely earn the Corsair RM series at the very least a "HardOCP PASS."

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #443 dnia: Styczeń 09, 2015, 22:11:51 »
Jakiś random z reddita ma spiskową teorię, że nvidia olała poprawianie wydajności Keplera i skupiła się na Maxwellu, a AMD nie śpi i Radeony doganiają karty nvidii ktore były kiedyś sporo szybsze. Jest troche benchmarków i analizy.

http://www.reddit.com/r/buildapc/comments/2one2z/discussion_has_nvidia_forsaken_kepler_cards_has/

Offline m1sza

• n00b mod
  • Administrator
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #444 dnia: Styczeń 09, 2015, 22:36:49 »
Szkoda tylko, że:

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #445 dnia: Styczeń 10, 2015, 00:16:41 »
Jakiś random z reddita ma spiskową teorię, że nvidia olała poprawianie wydajności Keplera i skupiła się na Maxwellu, a AMD nie śpi i Radeony doganiają karty nvidii ktore były kiedyś sporo szybsze. Jest troche benchmarków i analizy.

http://www.reddit.com/r/buildapc/comments/2one2z/discussion_has_nvidia_forsaken_kepler_cards_has/

I jak większość teorii spiskowej tą też można wytłumaczyć niewiedzą ;)

1. Gość porównuje wyniki z dwóch testów w których zmieniono część gier - to na pewno nie miało wpływu na średnią ;)
2. Nowa architektura jest lepiej przystosowana do potrzeb nowych gier - szok i niedowierzanie
3. Sterowniki do Keplera w momencie wyjścia Maxwelli miały za sobą kilka lat optymalizacji - na pewno równie łatwo wyszukiwać w nich ukryte rezerwy mocy jak w sterownikach pod nowe GPU.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #446 dnia: Styczeń 10, 2015, 08:32:03 »
Ok, tylko czemu roznica miedzy starymi kartami ati i starymi nvidii maleje? Bo tu i tu jest stara architektura oraz lata optymalizacji.

@m1sza - za kilka miesięcy wychodzi nowa generacja Radeonów w 20nm, a nvidia kolejny rok będzie tkwić w 28nm, wiec moze ten wykres dla nowych Radeonów się wreszcie zmieni.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Administrator
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #447 dnia: Styczeń 10, 2015, 10:14:03 »
Zobaczymy co będzie, na razie nie ma co gdybać. Ale nie ukrywam, że by było dobrze gdyby w końcu nvidia trochę dostała w tyłek tak dla otrzeźwienia.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #448 dnia: Styczeń 10, 2015, 10:31:02 »
A to nie jest tak, ze co serie Radeonow sa oczekiwania, ze przegonia nVidie i teraz im pokaza (!), a potem na premierze i tak sie okazuje, ze sa w czarnej dupie wzgledem konkurenta?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #449 dnia: Styczeń 10, 2015, 11:15:13 »
Nie :-)
Mam nvidie od lat, ale Radeony nadal konkurują z nvidią, moze nie zużyciem energii, ale ceną. Nie ma takiej przepaści jak w procach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2015, 11:17:26 wysłana przez Simplex »

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #450 dnia: Styczeń 10, 2015, 13:01:21 »
Ok, tylko czemu roznica miedzy starymi kartami ati i starymi nvidii maleje? Bo tu i tu jest stara architektura oraz lata optymalizacji.

Bo AMD przez 3 lata nie potrafi ogarnąć sterowników, i ciągle coś znajdują do poprawienia?

Ta analiza z reddita jest idiotyczna. Porównywanie procentów bez konkretnych wartości framerate nie ma sensu. Jak spojrzeć np. na Watch_Dogs w reckach z września i grudnia, to widać że framerate na NV poszedł do góry, a na AMD poszedł w dół. Ciekawe czemu tej gry nie uwzględnili w analizie.

Zawsze były gry preferujące jednego producenta. Akurat większość dużych gier z końcówki 2014 preferuje AMD? Kto wie, być może to jest znak, że architektura w kąąsolach będzie mieć dodatkowe korzyści dla AMD. Jak ogarną pobór prądu to będzie można pomyśleć, bo w tej chwili ich suszarki nikogo, żeby oszczędzić 50 $ i mieć więcej FPS w kilku grach.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #451 dnia: Styczeń 10, 2015, 13:09:25 »
Ja głupi myślałem ze na reddicie będzie cos pozytecznego.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #452 dnia: Styczeń 10, 2015, 15:22:47 »
^^po prostu w nowej puli gier dołożyli więcej takich co chodzą dobrze na radeonach. Jakby dorzucić MGSa 5 to efekt byłby odwrotny

A to nie jest tak, ze co serie Radeonow sa oczekiwania, ze przegonia nVidie i teraz im pokaza (!), a potem na premierze i tak sie okazuje, ze sa w czarnej dupie wzgledem konkurenta?

Bo na każdego Romka Nintendo na forach przypada 100 Romków od AMD :D
Nvidia może wydać sobie 20 kart takich jak gtx 970 które powodują spadek cen konkurencji z 400$ na 260$ w ciągu miesiąca a tak to AMD będzie tymi dobrymi w oczach ludzi ;)

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #453 dnia: Styczeń 10, 2015, 19:48:24 »
Panowie, ile teraz dostanę za używkę 760 4gb od gigabyte z gwarą 34 miesiące? 800, więcej, mniej?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #454 dnia: Styczeń 10, 2015, 20:24:50 »
Nikt nie wie, dolar skoczył, ceny kart wariują, poszukaj na allegro starych aukcji i sprawdz po ile stoi w sklepie. Czy ty tej karty dopiero co nie kupowałeś?

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 10, 2015, 20:56:10 »
Da, ale mogę po dość okazyjnej cenie zmienić na 970, więc się orientuję.

Offline niebieski

• Stały bywalec
  • welcome to warp zone
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 16, 2015, 11:22:16 »
A nie lepiej było 970, a potem zmienić na GM200? Chyba, że i tak planujesz. ;)

Chciałem 980Ti albo przynajmniej 980-tkę z 8 GB VRAM (mam taki jeden symulator, który weźmie niemal każdą ilość VRAMu), ale pojawiły się informacje, że obydwie te karty są przesuwane na 2016 rok :/
SLI/Crossfire odpada z braku obsługi przez soft, który mnie interesuje. Tak więc nie miałem żadnej alternatywy poza tą 980-tką.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2015, 17:18:46 wysłana przez Xian »

Offline niebieski

• Stały bywalec
  • welcome to warp zone
« Odpowiedź #457 dnia: Styczeń 16, 2015, 11:29:50 »
Jestem posiadaczem karty za 2550zl kupionej jak byla najszybsza, wiec moge z czystym sumieniem powiedziec ze ten zakup to głupota i 1000zł w błoto.

A ja co dwa lata wymieniam na GTX x80 i nie żałuje (wcześniej 680, jeszcze wcześniej 580). Jak się pędzi takimi kartami gry w 1080p, to rzeczywiście może być przesada. Prawda jest taka, że nawet 980 nie uciągnie mi wszystkiego na full na nadciągającym monitorze (nie 4k, ale i tak 5 mln pikseli do obrobienia).

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #458 dnia: Styczeń 16, 2015, 11:32:30 »
...ale pojawiły się informacje, że obydwie te karty są przesuwane na 2016 rok :/

Mocno wątpliwe.

Co jest praktycznie pewne, to że w ogóle nie będzie kart w 20 nm, nawet od AMD. Przez to nowe karty AMD zostały przesunięte na drugi kwartał, i stąd ich TDP to ponoć 300 W (28 nm). I wtedy właśnie NV powinna odpowiedzieć GM200, bo nie ma opcji żeby nie wydali szybszej karty do 2016 jeśli AMD coś wyda.
W 2016 to już 16 nm, i przez pominięcie 20 nm to będą niesamowite potwory. Największy skok wydajności od wielu wielu lat, jeśli nie kiedykolwiek, spowodowany obecnym zastojem (Titan wyszła prawie dwa lata temu, a 980 jest niewiele szybsza).

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #459 dnia: Styczeń 16, 2015, 11:35:16 »
Która karta ma teraz najlepszy współczynnik wydajności do ceny (z tych high endowych znaczy się)? GTX 970?

PS. Koledze niebieskiemu gratuluję.Swoją drogą widzę, że niebieski to lepsza, mniej pyskata i posiadająca znacznie lepszy gust wersja Blue__  ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2015, 11:46:43 wysłana przez Buster Dogg »
(kliknij)

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 16, 2015, 11:40:15 »
Wydajności do ceny to Radeon R9 290 po obniżkach. Tylko to grzałka i suszarka. 970 ma niewiele gorszy stosunek, ale w większości gier jest szybsza od 290 (nieraz od 290X), a do tego cichuteńka.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #461 dnia: Styczeń 16, 2015, 12:21:10 »
Mańkraft dobrze na tym chodzi?

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Duraleks

• Junior
  • *
« Odpowiedź #462 dnia: Styczeń 16, 2015, 12:28:16 »
Majkraft lekko dropi ale Plants vs Zombi śmiga w 200 klatkach

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #463 dnia: Styczeń 16, 2015, 12:36:28 »
Majkraft lekko dropi ale Plants vs Zombi śmiga w 200 klatkach

Czy to oznacza, ze jesli moj TV ma probkowanie 400Hz to bedzie mi klatkowac?

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #464 dnia: Styczeń 16, 2015, 12:40:17 »
A 400 dzieli się przez 200?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #465 dnia: Styczeń 16, 2015, 12:45:00 »
PS. Koledze niebieskiemu gratuluję.Swoją drogą widzę, że niebieski to lepsza, mniej pyskata i posiadająca znacznie lepszy gust wersja Blue__  ;)
Panie, co to za niebieski co go prawie nie ma ;).

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #466 dnia: Styczeń 16, 2015, 13:58:42 »
Panie, co to za niebieski co go prawie nie ma ;) .

To jest jak Dr Niebieski i Mr Blue_________. Jak ten drugi się pojawia, to masakra... ;D

Kurde, w tej chwili zauważyłem mikroprzerwy między znakami underscore, do tej pory myślałem, że one się stykają. Nawet Blue__ jak się przyjrzeć, to jest Blue_ _. Zepsułem sobie forum. :(

Offline niebieski

• Stały bywalec
  • welcome to warp zone
« Odpowiedź #467 dnia: Styczeń 16, 2015, 16:24:42 »
...ale pojawiły się informacje, że obydwie te karty są przesuwane na 2016 rok :/

Mocno wątpliwe.

Zobaczymy, póki co wszędzie takie informacje: http://www.kdramastars.com/articles/62192/20141217/gtx-980-ti-release-date.htm
Początkowo 980Ti / 980 8GB miały być grudzień 2014 lub luty 2015, AFAIR.

NV powinna odpowiedzieć GM200, bo nie ma opcji żeby nie wydali szybszej karty do 2016 jeśli AMD coś wyda.

Najpierw zobaczymy, jak bardzo (i czy w ogóle) nowe karty AMD 3xx odstawią obecne Maxwelle  ;)

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #468 dnia: Styczeń 16, 2015, 16:54:18 »
Czytaj lepsze strony o plotkach. Polecam http://wccftech.com/ , tylko komentarze tam dają raka. Ale masa ich plotek się sprawdza.

22 stycznia premiera 960, i plotka mówi, że wtedy również premiera Quadro na GM200. Układ jest gotowy, i można tam znaleźć fotki, więc kartę do desktopów mogą wypuścić byle kiedy. Wiedzą, że AMD szykuje premierę (i będą to mocne karty), więc na pewno na nią odpowiedzą.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #469 dnia: Styczeń 16, 2015, 17:05:51 »
Czytaj lepsze strony o plotkach. Polecam http://wccftech.com/ , tylko komentarze tam dają raka. Ale masa ich plotek się sprawdza.
Lol, ten artykul wlasnie na wccftech się powołuje :D Tylko nie mam pojęcia z jakiego brudnego palucha wyssali ten 2016.

EDIT: stąd - http://wccftech.com/tsmc-buys-14b-worth-equipment-16nm-volume-prediction-begins-q2q3-2015/ - tylko ze ta plotka ma ponad 2 miesiące. 16nm faktycznie przesuniete, ale skoro tak, to przecież nikt normalny nie bede czekal rok z wydaniem karty w nowym procesie, tylko wyda szybciej w starym. GM200 w 28nm jest już faktem.

22 stycznia premiera 960, i plotka mówi, że wtedy również premiera Quadro na GM200. Układ jest gotowy, i można tam znaleźć fotki, więc kartę do desktopów mogą wypuścić byle kiedy. Wiedzą, że AMD szykuje premierę (i będą to mocne karty), więc na pewno na nią odpowiedzą.
Odpowiedzą tak jak odpowiedzieli na R290x za pomocą 780Ti. Wszystko w rękach ati! ;)

Offline niebieski

• Stały bywalec
  • welcome to warp zone
« Odpowiedź #470 dnia: Styczeń 16, 2015, 17:07:06 »
Poczekamy, zobaczymy, które z fusów wróżbitów okażą się szczęśliwe.
Mam nadzieję, że 980Ti będzie kartą zdolną udźwignąć wyższe rozdzielczości z lekkim zapasem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #471 dnia: Styczeń 16, 2015, 17:09:54 »
Jedna karta jest za slaba do wysokich rozdzialek >1080p i 980Ti zapewne wiele nie zmieni. Zawsze mozna detale zmniejszyc, albo zaryzykować SLI. Ja zapewne kupię w okolicach premiery jesli przysrost wydajnosci bedzie zauwazalny, a nvidia nie przegnie z cena, ale wymiana 980 na 980Ti bedzie z ekonomicznego punktu widzenia tak samo (bez)sensowna jak zakup 980 zamiast 970. No ale nikt bogatemu nie zabroni ;)

Offline niebieski

• Stały bywalec
  • welcome to warp zone
« Odpowiedź #472 dnia: Styczeń 16, 2015, 17:45:55 »
E tam. Wszystko, co dzisiaj odpaliłem na nowym nabytku idzie bez zająknięcia w 2560x1600 na full detalach. A to znacznie więcej, niż 1080p.
Żeby było ciekawiej, to aktualnie nie mam pod ręką mojego głównego kombajnu (3930k @ 4.3 GHz, 16 GB @ 1866), więc sprawdzam kartę na starusieńkim i7 920 @ 3.8 GHz, 6 GB.
Nie spodziewałem się, że w takiego BF4 (w natywnej, ultra + max AA) da się grać na takim starym trupie w 60+ fps.

Od GTX 680 3GB to nie jest jakaś przepaść (w stylu 2x szybciej), ale momentami Maxwell robi wrażenie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #473 dnia: Styczeń 16, 2015, 17:57:59 »
Odpal cod ghosts, shadow of mordor, ryse, dead rising 3, watch dogs, crysis 3, ac unity, evil within, ac black flag, far cry 4 (bez patchy) i daj znac czy chodza w stałych 60fps na maks detalach i AA w 2560x1600. Zdziwię się bardzo jeśli tak.
Jako przykład wybrales najgorszy możliwy, czyli najlepiej zoptymalizowaną grę świata :-)
Ja na podreconym 780Ti nie wyciągam nawet stałych 60fps w 1080p w wyżej wymienionych grach.

Offline niebieski

• Stały bywalec
  • welcome to warp zone
« Odpowiedź #474 dnia: Styczeń 16, 2015, 18:07:43 »
Się sprawdzi, ale jak karta wyląduje w docelowym blaszaku.
Póki co obleciałem Metro:LL Redux, Grid Autosport, The Bureau i rzeczonego BF4.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #475 dnia: Styczeń 16, 2015, 19:01:29 »
Metro LL to też dobrze zoptymalizowana gra. Grid i Bureau to porty z pastgenów więc też dobrze chodzą. Za to gwarantuje ci ze zadna lub prawie zadna z wymienionych przezemnie gier nie pojdzie na 980Ti w stałych 60fps w 2560x1600 i w maksymalnych możliwych ustawieniach z dobrym antyaliasingiem. Oczywiscie niektóre z tych gier mogą mieć takie ustawienia, ze wystarczy przelaczyc jedna, dwie opcje z ultra na high i gra bedzie chodzic plynnie, a roznicy nie bedzie widać bez lupy albo porównywania równolegle na dwóch monitorach.

W każdym razie ja się trochę sparzyłem na kupowaniu highenda który jest niewiele szybszy, ale za to dużo droższy od następnego niższego modelu. Z tym że jak kupowałem 780Ti za 2550zł, to 780 kosztował ok 1800 no i był sporo wolniejszy, dlatego się zdecydowałem na wyższą opcję (no i dodatkowo balem sie ze zmiany z 770 na 780 w ogole nie odczuję, a na 780Ti prędzej). Jakbym był mądrzejszy, poczekał te pare miesiecy i doczekał do premiery serii 9x00 to bez zastanowienia kupiłbym 970 za 1500-1600zł i podkręcił do wydajności 980, a zaoszczędzoną różnicę ceny do 980 wydałbym na coś innego do kompa, typu dysk ssd czy coś, albo odłożył jako kwotę którą dołożę przy następnej wymiany karty, albo dał owsiakowi, ew. napalił w piecu ;)

Nie zmienia to faktu że jest wielce prawdopodobne że GM200 (980Ti) kupię za jakąś absurdalną kwotę - no chyba że Nvidia wypuści dwie karty, jedną dużo droższą i minimalnie szybszą, to wezmę tę wolniejszą. I fajnie byłoby nie wydawać więcej niż dałem za 780Ti, tylko że wtedy dolar był po 3,2 a nie po 3,7.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2015, 19:23:01 wysłana przez Simplex »

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #476 dnia: Styczeń 16, 2015, 21:21:14 »
Jak patrze na komputronik z GTXami 970 po 1700 pln to niedługo gtx 980 za 2300 ze starych dostaw zacznie się opłacać.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #477 dnia: Styczeń 16, 2015, 22:18:21 »
A czemu ktokolwiek by patrzył na Komputronik? To jak patrzeć na ceny gier na Sztimie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #478 dnia: Styczeń 16, 2015, 22:39:26 »
Właśnie / Dokladnie. W niezlodziejskich sklepach 970 kosztuje <1600. Kompusronik nikogo.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda