Autor Wątek: Steam In-Home Streaming  (Przeczytany 33187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Steam In-Home Streaming
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 11, 2014, 12:31:57 »
A ten streaming przy dekodowaniu wykorzystuje CPU czy GPU?
Jest opcja "disable hardware decoding" ktora mozna wlaczyc, ale nie wiem czy to CPU czy GPU.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 11, 2014, 12:35:39 »
To domyślnie chyba powinno być GPU wykorzystywane. Można to zapewne sprawdzić odpalajac streaming czegoś co nie używa proca, czyli choćby pewnie wordpada, i monitorując użycie CPU.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 11, 2014, 12:50:55 »
Przeglądam sobie sklepy, może lepiej byłoby własnego boxa złozyć. Obudowa HTPC, płyta główna Mini-ITX i własnoręcznie wybrane podzespoły. Tyle że nie grzebałem w komputerach od ładnych paru lat, nie wiem co potrafię zrobić. ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 11, 2014, 12:56:23 »
Morele ci złożą, albo wynajmij JBzP, może ci złoży za godziwą opłatą ;)

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 11, 2014, 13:06:58 »
W sklepach montują, kosztuje to koło pięciu dyszek chyba z reguły.

Najlepiej właśnie złożyć z własnych części, ale jak mówie warto sprawdzić czy na pewno korzysta z GPU, a wtedy poczekać na AMD AM1 (powinny być chyba w kwietniu).

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 11, 2014, 13:46:26 »
Przeglądam sobie sklepy, może lepiej byłoby własnego boxa złozyć. Obudowa HTPC, płyta główna Mini-ITX i własnoręcznie wybrane podzespoły. Tyle że nie grzebałem w komputerach od ładnych paru lat, nie wiem co potrafię zrobić. ;)

Wejdź na purepc i sprawdź polecane zestawy komputerowe - tam jest kodzik rabatowy do moreli , który daje montaż za 1 zeta. Chyba można z niego też skorzystać przy innych zestawach.
Kumplowi składali i generalnie był zadowolony, jedyne czego nei zrobili to spięcie kabli zasilających w wiązki.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
Steam In-Home Streaming
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 23, 2014, 21:00:26 »
Ograłem prawie całe Metro 2033 przez Steam In-Home Streaming. W dodatku przez większość czasu po WiFi 5GHz, a dopiero ostatnie 2,5 rozdziału po kablu. Całkiem przyjemne rozwiązanie, chodzi dobrze, ale zdarzają się glitche. Dwa razy coś miałem nie tak z obrazem w pewnych obszarach i pokolorowało te obszary na niebieskie albo fioletowy - coś jak ze spieprzonym wideo. ;) Dało się to naprawić np. wychodząc do menu (żeby paleta kolorów się zmieniła) i wracając do gry. Czasem mi przerwało stream ni z gruszki ni z piertruszki i trzeba było go inicjować jeszcze raz albo skakać alt+tab (a laptop daleko...). Właściwie najbardziej mi się gra wypieprzała dzisiaj jak grałem po kablu - dziwne. Za to mam wrażenie, że po kablu miałem więcej FPS niż bezprzewodowo - nie wiem tylko czy po prostu gra miała więcej FPS pod koniec (parę razy grzebałem w ustawieniach w międzyczasie) czy też Steam pokazuje te statystyki na podstawie streamu. Jest to cały czas usługa testowa, AFAIK, i ciągle rozwijana. W każdym razie jest to bardzo ciekawa funkcjonalność i zamierzam z niej korzystać przy każdej kolejnej grze jaką będę ogrywał na PC, a która współpracuje z padem. Zamiast kulić się na krześle obrotowym przy biurku zapuszczam Steama na Macu i na starym laptopie podłączonym do TV i gram z sofy. :)

Pytałem o kadłubki patrząc na ich słabe specyfikacje, ale dzisiaj zdałem sobie sprawę z tego na jakiego lapka ja to streamuję. :) Oto to cudo:  Core 2 Duo 2GHz, 4GB RAM, GeForce 9300M - chyba 256MB. Na tym czymś bez problemu chodzi stream w 720p. Gdybym wziął barebone z trochę lepszą specyfikacją, to mogę spokojnie grać w salonie na PC. Na pewno 4GB pamięci wystarczą, karta graficzna może być nawet zintegrowana (jakiś Intel), bo jej jedynym zadaniem jest odtwarzanie wideo, natomiast procek bym chciał i5, ale nawet dwurdzeniowy i3 też powinien dać radę (jest lepszy niż Core 2 Duo). Niestety zestawy, które przeglądałem nie satysfakcjonują mnie do końca. Wolałbym sam to złożyć. Chyba że będzie się w jakimś sklepie dało radę samemu wybrać podzespoły i dopłacić za złożenie zestawu. Dawniej zawsze tak robiłem, ale nigdy nie składałem HTPC.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2014, 21:13:13 wysłana przez DarkStar »

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 24, 2014, 08:41:04 »
Chyba wiem o co chodzi z tym kablem - myślałem, że mam połączenie Gigabit Ethernet, a tymczasem mam 10/100, bo tylko takie porty ma router z Plusa (D-Link 921). Dlatego WiFi 5GHz mogło być szybsze, bo 802.11n może osiągać transfery rzędu 300Mbit, czyli 3x szybsze niż ten D-Link po kablu... Muszę spróbować z drugim routerem, tym razem applowskim, który ma Gigabit Ethernet na pokładzie.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
Steam In-Home Streaming
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 20, 2014, 20:45:30 »
Ace Combat Assault Horizon nie działa w streamingu. Wyświetla czarny ekran, w tle słychać dźwięk i można poruszać się po menu, którego nie widać. Zauważyłem, że gra odpala konsolę (tzw. wiersz poleceń w Windows :) ) obok głównego okna, być może to jest przyczyną problemu.

Wystarczyło napisać posta. Już działa, trzeba sie przejść do komputera hosta i zminimalizować ręcznie konsole, a potem przeliczyć na okienko gry.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2014, 20:50:27 wysłana przez DarkStar »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 04, 2014, 20:25:56 »
Z najnowszej bety:
Added support for NVIDIA ShadowPlay, which enables hardware accelerated OpenGL capture. To enable it, go to the remote computer, enable ShadowPlay in the GeForce Experience and go to Steam and enable hardware encoding in the advanced host options.
Ale w sumie nie wiem co to ma dawać, może chodzi o to, że na kliencie można nagrywać wideo z gry?

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 04, 2014, 21:30:46 »
Jak dla mnie to wygląda na sprzętowe enkodowanie z użyciem kodeka NV. I nie do nagrywania, tylko do streamowania.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 04, 2014, 22:04:49 »
"which enables hardware accelerated OpenGL capture" - jak dla mnie to jakieś nagrywanie, ale ja się nie znam.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 05, 2014, 08:33:10 »
Raczej to co JBzP powiedział. Widocznie do tej pory gry w OpenGL (nie znam) mogli enkodować tylko software'owo, a teraz da się sprzętowe włączyć i powinno być to bardziej płynne.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 05, 2014, 09:47:15 »
Aha, nadal nie do konca rozumiem, ale moze ma to jakiś związek z wszystkimi dwoma grami na OpenGL.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 05, 2014, 11:00:28 »
Aha, nadal nie do konca rozumiem, ale moze ma to jakiś związek z wszystkimi dwoma dwiema grami na OpenGL.

Poprawilem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 05, 2014, 11:27:06 »
Dziękuję.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 01, 2015, 10:51:26 »
Dragon Age: Inkwizycja się streamuje z Origina bez żadnych problemów. Dodałem plik wykonywalny Origina do biblioteki Steam. Uruchamiam Origin w streamingu, a stamtąd odpalam DA:I. Wszystko działa, włącznie z padem. W ten sposób da się na pewno odpalić każdą grę.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 05, 2015, 08:48:04 »
Valve w listopadzie wypuści na rynek nowe urządzonko o nazwie Steam Link. Jest to mały klient umożliwiający streamowanie rozgrywki z PC albo Steam Machine do telewizora w jakości 1080@60. Urządzenie ma kosztować $49. Ja dałem ponad 1400zł za Intel NUC... Nawet jak 1 USD = 1 EUR + VAT, to i tak się zmieści w 300zł.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 05, 2015, 08:59:41 »
pytanie, czy da się na tym postawić Kodi

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 05, 2015, 09:22:27 »
Co to jest Kodi? Na tym na pewno będzie Steam OS preinstalowany.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 05, 2015, 09:53:05 »
byłe XBMC, taki rozbudowany "player" filmów z komunii.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline michal

• Badass
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 05, 2015, 13:20:17 »
Atam Kodi. Niech dadza Plexa!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 11, 2016, 10:11:27 »
Jeszcze przedwczoraj ładnie działało a wczoraj się zesrało i mam 30fps w streamingu, nie mam pojęcia czemu. Restartowanie hosta i klienta nie pomogło. 30 i koniec. Nawet jak odpalę  najpierw grę lokalnie na stacjonarym (i mam 60fps) to w momencie jak "podłaczę się" laptopem do tej gry to fps natychmiast spada do 30.
30fps w xcomie2 kompletnie nie przeszkadza, ale w fpsach już tak - nie mówiąc już o lagu, który w streamingu jest mniejszy dzieki 60fps.

Wydawalo mi sie ze w opcjach streamowania mozna bylo ustawić sobie framerate, ale teraz nigdzie tego nie mogę znależć.

Sprawdziłem logi, w starym logu mam coś takiego:

[2016-02-08 23:33:42] CLIENT: Got control packet k_EStreamControlSetTargetFramerate
[2016-02-08 23:33:43] CLIENT: Targeting 59.69 FPS
[2016-02-08 23:33:43] CLIENT: Got control packet k_EStreamControlSetTargetFramerate
[2016-02-08 23:34:06] CLIENT: Targeting 59.69 FPS

A w nowym:
[2016-02-10 23:10:14] CLIENT: Targeting 29.72 FPS
[2016-02-10 23:10:14] CLIENT: Got control packet k_EStreamControlSetTargetFramerate
[2016-02-10 23:10:16] CLIENT: Targeting 29.72 FPS
[2016-02-10 23:10:16] CLIENT: Got control packet k_EStreamControlSetTargetFramerate

Ktoś ma jakiś pomysł jak to zdebugowac? Byc moze framerate zalezy od lacza, ale sprawdzalem statystyki i wykrywa mi 200mb przepustowosci, jakosc grafiki mam na balanced, przepustowosc na automatyczna.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 13, 2016, 15:58:52 »
Mój problem to esensja pisigejmingu, może się komuś kiedyś przyda.
Cud, że na to wpadłem w ogóle.

Intelowski panel sterowania GPU, można wybrać odświeżanie 60Hz, albo 60p Hz (WTF?)

60 Hz = 30 fps w streamingu
60p Hz = 60 fps w streamingu

Musiało mi się jakoś samo przestawić na 60Hz.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 13, 2016, 16:02:11 »
Ja tam widzę 60i, "i" od przeplotu.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 13, 2016, 16:03:10 »
Faktycznie, ślepnę na starość. Na pewno sam tego nie zmieniałem. W każdym razie na tym 60i Hz żadnego przeplotu nie widziałem ;) Laga też nie było, a video w 60fps odtwarzało się płynnie.
Najważniejsze, że pomogło.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2016, 16:04:42 wysłana przez Simplex »

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 13, 2016, 16:09:31 »
Czy był przeplot to najlepiej sprawdzić w informacji o sygnale na wejściu w TV, bo zauważyć może być ciężko.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 13, 2016, 16:27:05 »
Ten TV troche głupio pokazuje przeplot - 1080i raportuje jako "1080" bez niczego, a przy progressive jest "1080p".

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 13, 2016, 23:03:00 »
Tak czy tak przy przeplocie nie powinno być 30 FPS, bo cała idea przeplotu to zachowanie płynności przy efektywnie połowie rozdzielczości.

Parę lat temu testowałem 1080i na karcie do nagrywania (nie obsługiwała 1080p), i na sygnale z karty NV normalnie było 60 FPS.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 18, 2019, 07:58:20 »
https://www.pcgamer.com/steam-in-home-streaming-is-now-available-outside-the-home/

Można streamować spoza sieci domowej (w becie):
In-Home Streaming (AKA Steam Remote Play)
Steam In-Home Streaming is experimentally available outside the home, and is now known as Steam Remote Play. Your Steam clients can now stream games from each other wherever they are, as long as there is a good network connection on both sides and they are close to a Steam datacenter
In-Home Streaming settings have been renamed Remote Play settings
Paired Steam Link devices now show up in the Remote Play settings