Autor Wątek: O kartach graficznych  (Przeczytany 270271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: O kartach graficznych
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 11, 2014, 14:45:29 »
Z mojej analizy porównawczej cen w Polsce i USA wychodzi mi że nie mamy przelicznika 1$=1EUR, tylko 1$=[aktualny kurs dolara]+VAT - akurat w tym momencie to niewielka różnica, jakieś 5% taniej niż kurs euro.
Przykładowo 780 kosztuje ok 440 usd w USA, co daje 1430, a po dodaniu vatu wychodzi 1750 - i faktycznie dokładnie tyle kosztują w Polsce 780tki.
Czyli mozna przewidywać ceny 970 i 980 (oczywiscie na premierze będzie drożej, bo podatek od nowości).
980 - 499$ - 1624zł + VAT = 1999 (ta karta ma być niewiele szybsza od 780Ti kosztującego 500zł więcej no i 4GB ramu zamiast 3GB)
970 - 399$ - 1300zł + VAT = 1599 (ta karta ma być niewiele szybsza od 780 kosztującego obecnie tylko 250zł więcej no i 4GB ramu zamiast 2GB)

A kepler jest na rynku od ponad 2 lat...

No chyba że nvidia wszystkich troluje, a naprawdę wypuści petardę, albo ceny będą niższe o 100$. To by było coś. W każdym razie wymiana mojego potwora nie ma sensu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2014, 14:47:51 wysłana przez Simplex »

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 11, 2014, 14:52:17 »
eeeeeeeeeeeeeeee..... 780ti = 1750 zł? GDZIE! BIORĘ!  8) Najtańsza na morelach = 2382,09 zł. aaaa 780 zwykła, ok, ok! :)

Co tyczy się petardy i ceny minus 100$... w garbate aniołki już dawno przestałem wierzyć, przynajmniej odnośnie ceny. Natomiast czy będzie lepiej, jeśli idzie o wydajność? Oby. Jeśli nie, to nie zamierzam tego kupować. Bo i po co?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2014, 14:53:59 wysłana przez Pats »

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 11, 2014, 14:59:03 »
Niestety zapowiada się straszna bieda. Jeśli się to potwierdzi, to chyba trzeba czekać na 20 nm, a teraz kupić XBO, bo tam sporo nowych gier w przeciwieństwie do PC.

Ew. jak 960 pokaże coś ciekawego, to się pomyśli.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 11, 2014, 15:00:36 »
eeeeeeeeeeeeeeee..... 780ti = 1750 zł? GDZIE! BIORĘ!  8) Najtańsza na morelach = 2382,09 zł. aaaa 780 zwykła, ok, ok! :)
Tylko 2382? Potaniało, ja 2500 dałem!
Ty to już dawno mogłes mieć 780Ti jakbys sprzedał 770, a nie dokupił drugą :P

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 11, 2014, 15:14:43 »
Tylko 2382? Potaniało, ja 2500 dałem!
Ty to już dawno mogłes mieć 780Ti jakbys sprzedał 770, a nie dokupił drugą :P
Jeszcze nie grałem w grę która by mi zamuliła 770, tak po prawdzie. Może mogłem kupić 780 jak kupowałem nowy zestaw, szkoda że nie było wtedy dostępu do 290x, jako że wykupywali je kopacze, dziś miał bym się z czego pośmiać :)

Gdybanie. A tak jak pisałem na wstępie, jeszcze nie grałem w nic co by mi źle chodziło (nie licząc zje$%^$ gier, ale to jest logiczne). Poczekam na FC4, zobaczymy jak to będzie tam chodziło, chociaż nie spodziewam się problemu.

Bardziej mnie niepokoi wiesiek 3 :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 11, 2014, 15:55:35 »
W indyki grasz? Albo w 30fps? :)
Crysis 3, BF4, Watch Dogs, Black Flag, Metro Last Light, Far Cry 3 (i pewnei jeszcze o paru zapomniałem), to są gry które nawet na 780Ti (czyli karcie o ok 50% szybszej niż 770) nie działają w stałych 60 klatach w 1080p na maksymalnych detalach i z bardzo dobrym wygładzaniem krawędzi.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:19:32 »
Z tej ferajny grałem w Crysisa3 i FC3, obie gry chodziły w 60 klatkach bez spadków. Na wysokich ustawieniach, nie muszę grać (jak Ty) na ULTRA, do niczego mi to nie jest potrzebne. Nie mam takich wymagać.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 12, 2014, 09:18:18 »
Ale mówisz o jednym 770, czy dwóch? I jak nie musisz, skoro masz SLI? :D

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 12, 2014, 09:20:04 »
Ale mówisz o jednym 770, czy dwóch? I jak nie musisz, skoro masz SLI? :D

PANIE, dawno się pozbyłem tego gównia#$^@ SLI  8) Mam jedną 770 od MSI.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 12, 2014, 09:24:08 »
A to winszuję :) Fakt, na 770 da się grać w 1080p60 w większość gier, z ewentualnym obcięciem detali, jeśli chodzi o współczynnik wydajności do ceny to dobra karta, zwłaszcza jak się kupiło w tej ofercie gdzie dodawali 3 w miarę nowe gry warte ok 150zł, a karta kosztowała 1200zl :)

Dostalem dziś spam od nvidii z reklamą tego game24, zacznie się to o 3 w nocy naszego czasu, więc #nikogo. Mam nadzieję, że przed tą konferencją już wszystko wycieknie.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 12, 2014, 09:41:44 »
Ja już to dostałem kilka dni temu, o 3 w noc i ma trwać bodajże przez 48h? Czy jakoś tak :)

A co do 770, ja kupiłem ją w celu wymiany na "880", ale jak to ma tak wyglądać - jak ma. To to pierdole. (za przeproszeniem) Pójdę do konkurencji i kupuję 290x, może przynajmniej to mantle się do czegoś przyda. Ale to gdybanie, zobaczymy co i jak jak pojawią się konkrety.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 12, 2014, 12:32:10 »
No ale co ci ten 290X da, skoro 980 zapewne będzie ciut szybsza, do tego niskie TDP i cisza, a cena zapewne ta sama?

Fakt, że te karty zapowiadają się rozczarowująco, ale to dalej lepszy sprzęt od ATI, a cenowo będzie równo, chyba że ci obniżą.

Dla NV nowe karty to będzie raj, bo zaoferują wydajność kart ATI, które są drogie w produkcji (duży rozmiar i ogromne TDP czyli PCB, sekcja zasilania i chłodzenie), a ich karty będą ultra tanie w produkcji. Ceny będą te same, więc zyski dla nich kosmiczne.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2014, 12:35:04 wysłana przez Ja Być z Polska »

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 12, 2014, 12:36:10 »
No ale co ci ten 290X da skoro 980 zapewne będzie ciut szybsza, do tego niskie TDP i cisza, a cena zapewne ta sama?

Fakt, że te karty zapowiadają się rozczarowująco, ale to dalej lepszy sprzęt od ATI, a cenowo będzie równo, chyba że ci obniżą.

Dla NV nowe karty to będzie raj, bo zaoferują wydajność kart ATI, które są drogie w produkcji (duży rozmiar i ogromne TDP czyli PCB, sekcja zasilania i chłodzenie), a ich karty będą ultra tanie w produkcji. Ceny będą te same, więc zyski dla nich kosmiczne.

Mam zamiar najzwyczajniej w świecie wyrazić swoją dezaprobatę. Tak słabych cenowo/jakościowo karty już dawno nie było (słaby przeskok) i zagłosować portfelem :) ALE wszystko tak naprawdę okaże się za jakiś czas, jak to będzie wyglądało właśnie - cenowo.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 12, 2014, 12:55:10 »
No spoko, rozumiem, też będę hejtował ile wlezie jak sie to potwierdzi, i po prostu nie kupie tych kart, ale ja akurat nie jestem aż tak zdesperowany żeby od razu uciekać do ATI. :)

Póki co i tak nie ma gier, wiec nie ma co szaleć. Wyjdzie coś nowego z uzasadnionymi wymaganiami, to się będzie myśleć o karcie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 12, 2014, 13:05:53 »
GTA V!

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 12, 2014, 14:07:38 »
Niech wyjdzie najpierw, i będzie zoptymalizowana. Jak ma być 30 FPS na 980, to podziękuję.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 12, 2014, 15:06:29 »
No spoko, rozumiem, też będę hejtował ile wlezie jak sie to potwierdzi, i po prostu nie kupie tych kart, ale ja akurat nie jestem aż tak zdesperowany żeby od razu uciekać do ATI. :)

Póki co i tak nie ma gier, wiec nie ma co szaleć. Wyjdzie coś nowego z uzasadnionymi wymaganiami, to się będzie myśleć o karcie.

ATI... wiesz, tak po prawdzie - przez (chyba) 15 lat używam ich, pierwszy raz od wielu lat kupiłem kartę od Nvidi (770) i nie jestem zadowolony. Zdarzały mi się problemy typu "coś nie chodzi, trzeba się bawić ze sterownikami" itd. Przy czym przez wspomniane 15 lat nie przypominam sobie problemu z Radkami... Ale to moje doświadczenie. Każdy ma inne :) Ja byłem zawsze zadowolony z ich działania, gorzej z tym że szybko się starzeją, ale to inna bajka.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 12, 2014, 15:29:34 »
No wiadomo, każdy ma inne doświadczenia. Miałem też sporo kart ATI, ale jeszcze więcej NV, i raczej właśnie z tymi drugimi nie miałem większych problemów, a na ATI jednak trochę tak. Ja żebym wrócił do ATI to NV by musieli wypuścić coś godnego serii FX 5000, bo jednak PhysX, TXAA, HBAO+, NV Inspector i sam ich panel zdecydowanie wygrywają. Niskie TDP i cisza to w chwili obecnej dodatkowy atut. Wisienką na torcie by były atrakcyjne ceny, no ale nie można mieć wszystkiego.

Za procki Intela też trzeba zapłacić, ale w sumie nie trzeba ich wymieniać szybko, bo rozówj stoi w miejscu i wymagania od procków w grach też strasznie nie rosną. A wymagania od GPU rosną szybko, ich moc stoi w miejscu, a i ceny prawie nie spadają, co jest dość żałosne.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:10:14 »
"Dziennikaże" nawet do źródła nie zalinkowali:
http://videocardz.com/52321/nvidia-geforce-gtx-980-pictured

Wygląda prawie jak 780Ti, będzie miał wydajność trochę wyższą niż 780Ti, trochę więcej RAMu i cenę trochę niższą od 780Ti. REWOLUCJA! NEXTGEN! GOD BLESS NVIDIA!

;)

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:12:17 »
Żeby się jeszcze nie okazało że ta wydajność jest niższa :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:16:08 »
Rdzeń tej karty jest o 30% mniejszy od 780Ti... Ale się nvidia nachapie, koszt produkcji tej karty to pewnie 200$ maks, a może i 150.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:26:41 »
Dlatego mam nadzieję że ludzie pójdą po rozum do głowy i zagłosują portfelem, o ile faktycznie wszystkie przypuszczenia się sprawdzą.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:30:25 »
Niestety dla ludzi którzy mają karty słabsze od 770 to te nowe karty i tak są atrakcyjne.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:34:42 »
Niestety dla ludzi którzy mają karty słabsze od 770 to te nowe karty i tak są atrakcyjne.

Zobaczymy jak się je zestawi z konkurencją, a zwłaszcza cenowo (wcale bym się nie zdziwił jak by czerwoni zmniejszyli ceny), ja na pewno mam trochę do przemyślenia. Nie do końca jestem zadowolony z 770 (z różnych powodów), wcześniej od lat używałem ATI, gdzie problemów JA nie miałem. Wiec...

Mam tylko nadzieje że więcej się takich znajdzie i może w końcu zieloni się obudzą. Ceny z kosmosu "bo mogą", tyle że tym razem to raczej łabędzi śpiew, bo te karty w przeciwieństwie do poprzednich (nie wszystkich oczywiście, ale jednak) nic nowego nie wnoszą.

No i ludzi posiadających karty słabsze niż 770 raczej nie stać na grafę za 1500 zł. (zdarzą się pewnie wyjątki)

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:40:27 »
No i ludzi posiadających karty słabsze niż 770 raczej nie stać na grafę za 1500 zł. (zdarzą się pewnie wyjątki)
No np. ja. :)

Ale ja nie gram w 1080p i mnie 660 w zupełności na razie styka. :) Zresztą, do Diabolo lub DayZ? Paanie, to aż nadto. :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:42:51 »
W Polsce nie, ale Polska to zapewne 1% rynku nvidii. Bogole na zachodzie i tak się pewnie rzucą, np. ze względu na lepszą energooszczędność.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:43:52 »
W Polsce nie, ale Polska to zapewne 1% rynku nvidii. Bogole na zachodzie i tak się pewnie rzucą, np. ze względu na lepszą energooszczędność.

Pewnie i tak, ja patrzę na sprawę z punktu widzenia naszego rynku. Nie umniejszał bym go aż tak bardzo :)

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:45:05 »

Nieraz widuję w komentarzach, że ludzie będą wymieniać swoje 580/570 czy 480/470. Niektórzy lubią kupić topową kartę i mieć ją sporo lat. Tak w praktyce nie ma to wielkiego sensu, bo te karty są drogie, a szybko się starzeją. Lepiej kupować tańszą i zmieniać częściej.

Ktoś kupił 580 za 500 $, ja kupiłem 660 za 250 $, a teraz dostaniemy za te karty podobne pieniądze sprzedając je.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:46:41 »
Przecież nie piszę "wszyscy". Wiem że zdarzą tacy, którzy wymienią. Ale nie uwierzę że spora część z tych osób kupi kartę za 1500 zł czy 2000 zł. Prędzej się rzucą na wysyp 760 i 770 na allegro.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:57:24 »

Pewnie i tak, ja patrzę na sprawę z punktu widzenia naszego rynku. Nie umniejszał bym go aż tak bardzo :)
Ja bym umniejszał:

Wiadomo, to Steam czyli gry za 50 EUR, ale jakaś korelacja jest.

Nieraz widuję w komentarzach, że ludzie będą wymieniać swoje 580/570 czy 480/470. Niektórzy lubią kupić topową kartę i mieć ją sporo lat. Tak w praktyce nie ma to wielkiego sensu, bo te karty są drogie, a szybko się starzeją. Lepiej kupować tańszą i zmieniać częściej.
TERAZ MI TO MÓWISZ??????
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2014, 11:59:29 wysłana przez Simplex »

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:59:11 »
Buhehehe  8)

Edycja: Co tyczy się rynku. Zdziwił byś się. W PL jednak jest spory rynek PCtów, w przeciwieństwie do takiej Ameryki, gdzie ludzie do grania używają konsol, a do "neta" macbooki. A korelacji ze steamem nie widzę, bo sam na nim nie kupuję. Wolę kupić coś w sklepie za połowę ceny i przyłączyć do biblioteki. Trzeba być niezłym debilem żeby kupować po tych cenach, zamiast o połowę taniej w sklepie stacjonarnym, czy na stronie typu keye.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2014, 12:07:02 wysłana przez Pats »

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 15, 2014, 12:08:03 »
Czytanie ze zrozumieniem. Pisałem o kupowaniu topowej karty na długo, czyli 4-5 lat. To nie ma sensu.

Kupowanie topowej karty i zmiana jej co rok/dwa na inną topową sens ma (bo oznacza to, że masz kasę). Jak ktoś ma 480/580 do dziś, to znaczy że nie ma kasy, i lepiej by zrobił częściej zmieniając tańsze karty.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 15, 2014, 12:19:27 »
Fakt jest faktem, że topowe karty bardzo tracą na wartości, gdy wychodzi nowa generacja (sprawdzić, czy nie seria 9x0 ;) ) więc kupowanie ich i tak nie ma ekonomicznego sensu, niezależenie czy się je planuje mieć krótko, czy długo, ale ma sens prestiżowy  8)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 15, 2014, 23:00:49 »
http://videocardz.com/52339/nvidia-geforce-gtx-980-has-2048-cuda-cores

780Ti ma 2880, nawet przyjmując że architektura maxwella jest wydajniejsza o jakieś 30% to mało.

Przypominam jakie były przecieki pare miesięcy temu: http://www.techpowerup.com/199750/nvidia-geforce-gtx-880-detailed.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2014, 23:07:01 wysłana przez Simplex »

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 15, 2014, 23:16:45 »
Dlatego przecieki należy traktować z przymrużeniem oka - stronka pokroju videocardz wydrukuje wszystko co jej wpadnie w ręce bo kliknięcia i tak lecą.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 15, 2014, 23:45:48 »
No tylko kto by się spodziewał, że NVIDIA da karty przynoszące 0 przyrostu po 1.5 roku, do tego w bardzo słabych cenach. Najlepsze, że masa ludzi jest zadowolonych z tych prawie pewnych specsów.

Wydajność 780 Ti za 150 $ mniej!!!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 16, 2014, 00:21:45 »
Wydajność wyższa niż Titan za 500$ mniej!11!!11oneoneone!11111

budda

• Gość
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 16, 2014, 00:25:48 »
Dopłacają 700$ żeby wziąć dwie 990???!!