Autor Wątek: Następny problem ...  (Przeczytany 21775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakismietek

• Junior
  • *
Następny problem ...
« dnia: Styczeń 06, 2010, 15:44:53 »
Znowu mam problem ... Gdy gram w coda 6 to komp mi się czasami restartuje, może to być wina avasta ?

Ps
Gdy go nie miałem to tak się nie działo (chyba)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Odp: Następny problem ...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2010, 15:50:19 »
Sprzedaj komputer, kup konsole.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Jakismietek

• Junior
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2010, 17:12:52 »
Mam konsole ...

prezii

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2010, 17:50:25 »
Takie uroki grania na PieCu. Ja pomimo dobrego kompa wolę grać multi w mw2 na konsoli i padzie. Wygoda.

Moim zdaniem to może być wina przegrzewającej się karty/procka. Albo podkręcałeś, albo zakurzone, albo w budzie za gorąca.

Jak to z piecami, gdy już znajdziesz problem, to wtedy będziesz wiedział, równie dobrze powód resetowania się cod na pc i windowsie to trzepoczące skrzydła motyla na drugiej połowie kuli ziemskiej.

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2010, 19:07:07 »
Obstawiam niewyrabiający zasilacz. Najlepiej podaj pełną konfigurację.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:31:53 »
1. Słaby zasilacz
2. Przegrzewająca się proc
3. ... lub grafika
4. Syfnie napisana gra

Z czego 4 najbardziej prawdopodobne ;)

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:36:03 »
4 najbardziej prawdopodobne z doświadczenia, coraz więcej gier, które są ważne na konsolach, ma słabe wersje na PC.
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2010, 03:15:55 »
4 najbardziej prawdopodobne z doświadczenia, coraz więcej gier, które są ważne na konsolach, ma słabe wersje na PC.

raczej nie w tym przypadku. ja przeszedlem cala gre z bonusowymi misjami bez ani jednej zwiechy.
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2010, 03:20:26 »

Wiesz jak się robi za moda to pewne standardy trzeba trzymać.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2010, 10:04:42 »
Jakie?
Mamy sie poklepywac i glaskac?

Kolejne glupie pytanie z cyklu "zgadnijcie co mi w komputerze nie dziala".
Odpowiedz jest zawsze ta sama: nie mam pojecia.

Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:22:52 »

raczej nie w tym przypadku. ja przeszedlem cala gre z bonusowymi misjami bez ani jednej zwiechy.
No nie wiem, nie wiem, widzisz przecież, że Mietek co chwile ma problem z grą.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:24:57 »
Jakie?
Mamy sie poklepywac i glaskac?

Kolejne glupie pytanie z cyklu "zgadnijcie co mi w komputerze nie dziala".
Odpowiedz jest zawsze ta sama: nie mam pojecia.

To nie pisz nic albo jak znasz odpowiedź to pomóż, dzieci trzeba wychowywać. ;)

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:07:38 »
Gierka oryginalna? Czy nie? Jeśli nie to może jakaś syfna wersja, w innym przypadku stawiałbym na brak mocy w zasilaczu. Zrób eksperyment, powyłączaj niepotrzebne procesy i sprawdź jak to hula wtedy.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:15:53 »
To nie pisz nic albo jak znasz odpowiedź to pomóż, dzieci trzeba wychowywać. ;)

No to przeciez pomoglem. Dalem (za darmo!) rade, ktora usunie przyczyne stresu i problemow  8)

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:33:19 »

No nie wiem, nie wiem, widzisz przecież, że Mietek co chwile ma problem z grą.

hehe, sadzac po tresci pytania to ja odradzalbym mu granie w cokolwiek na PieCu - nie takie rewelacje moga go dotknac ;)
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Jakismietek

• Junior
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2010, 19:09:27 »
Gra orginalna,"zgadnijcie co mi w komputerze nie działa"... napisałem tak??? tylko proszę o pomoc, a to nie jest chyba takie dziwne. Zmniejszę grafikę i wreszcie może będzie normalnie chodzić i raczej to wina karty bo raz miałem coś takiego że karta graficzna mi się resetowała i wyskakiwał błąd z ATI

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2010, 20:19:43 »
Jak nie chcesz zeby cie ludzie jechali to pisz dokladnie co sie dzieje i pisz jak najwiecej informacji o konfigu, bo przy pytaniu w stylu "Chlopaki MW2 mi sie zwiesza, ktos wie czemu" to cisnie sie na usta odpowiedz "wrozka przyjmuje pietro wyzej"

Offline Jakismietek

• Junior
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2010, 14:19:25 »
Jak nie chcesz zeby cie ludzie jechali to pisz dokladnie co sie dzieje i pisz jak najwiecej informacji o konfigu, bo przy pytaniu w stylu "Chlopaki MW2 mi sie zwiesza, ktos wie czemu" to cisnie sie na usta odpowiedz "wrozka przyjmuje pietro wyzej"
Mnie nie obchodzi co ludzie myślą o mnie chociaż mnie nie znają ... tylko PROSZĘ o pomoc, a nie o "rady" by ludzie mnie nie jechali

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2010, 14:26:37 »
No to stary...
Znowu mam problem ... Gdy gram w coda 6 to komp mi się czasami restartuje, może to być wina avasta ?
Jaka konfiguracja? Jaki system? Jakie sterowniki do grafy?

PC to nie konsola, praktycznie rzec biorąc, każdy jest niewiele inny, i może być setki przyczyn. Przecież już Ci to wyjaśnili w postach wyżej.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 25, 2011, 09:23:43 »
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego ten popieprzony XP nie chce pokazywać ukrytych plików i folderów? Włączam mu w opcjach żeby to robił, daję "Zastosuj" a ten kretyński system nie robi nic. Jak wszystko było ukryte tak jest i dupa.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 25, 2011, 09:44:46 »
Dlatego używam total commandera - pokazuje wszystko jak się w opcjach ustawi.

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 25, 2011, 09:50:34 »

I będzie miał to samo. Aktualizacje, patche, zawieszające się gry, spadki animacji, RODy, wyjące napędy itp. itd.. Konsole już dawno przestały być fajne i bezproblemowe  :(

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 25, 2011, 09:58:18 »
Dlatego używam total commandera - pokazuje wszystko jak się w opcjach ustawi.
Co za kretyński system... A bez Total Commandera? Potrzebuję się dostać do Temporary Internet Files. Wiem, gdzie ten katalog jest - niestety, jak już pisałem, to dziadostwo za cholerę nie chce mi włączyć ukrytych plików i folderów. Ma ktoś jakiś pomysł? Bo jeśli faktycznie muszę ściągnąć osobny program, żeby widzieć coś, co powinno być widoczne z poziomu systemu, to ja nie mam pytań...

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:03:58 »
I będzie miał to samo. Aktualizacje, patche, zawieszające się gry, spadki animacji, RODy, wyjące napędy itp. itd.. Konsole już dawno przestały być fajne i bezproblemowe  :(

Moja jest bezproblemowa.

Ales suchara wygrzebal sprzed roku  8)

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:07:07 »
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego ten popieprzony XP nie chce pokazywać ukrytych plików i folderów? Włączam mu w opcjach żeby to robił, daję "Zastosuj" a ten kretyński system nie robi nic. Jak wszystko było ukryte tak jest i dupa.

Też tak miałem jakiś czas temu na jednym z kompów w pracy. Pomógł ComboFix. Choć Total Commander to chyba lepsza opcja.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:20:22 »
Thx, Vramin. Kurde, to jednak wolę "ten inny system". Gdyby nie jeden jedyny program, to już dawno wywaliłbym tego trupa.

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 25, 2011, 11:50:45 »
Tylko po co używać jakiegoś systemu trupa w postaci XP ? Na Vista czy Win 7 jest zero problemów z czymkolwiek.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2011, 12:25:42 »
w moim przypadku przeinstalowanie systemy = utrata wielu aplikacji i ogromne staty czasowe. Nie stac mnie na instalowanie systemu od nowa. Zrobię to dopiero, jak system padnie na amen :P

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2011, 12:33:46 »
Tylko po co używać jakiegoś systemu trupa w postaci XP ? Na Vista czy Win 7 jest zero problemów z czymkolwiek.
Wyobraź sobie, że na innym systemie ten program nie działa. Ergo, nie mam innego wyjścia. Visty używałem dwa lata - dziękuję, postoję. Win7 to w sumie Mac OS - szkoda, że moje księgowe programy nie chcą z nim działać. Ale jeszcze tylko ten rok i wypieprzam całą przeszłość. Chłopaki w Psach palili akta, a ja wcisnę "Delete". :)

BTW, po co używać trupa...? Większość awioniki w samolotach jeszcze dwa lata temu chodziło na Win3.1.

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 25, 2011, 12:52:40 »
A nie da się uruchomić w trybie zgodności ? Ja na Win7 uruchamiałem nawet jakieś stare gry co działały w czasach Win 95 (albo wtedy alternatywnie pod DOS) np. C&C czy RE i wszystko działa.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 25, 2011, 13:17:24 »
Co jeszcze zabawniejsze dosbox pod win7 uruchamia stare dosowe programy magazynujące i fv. ;)

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 25, 2011, 13:27:10 »
Panowie, ja naprawdę umiem korzystać w Winzgrozy - tylko nie wiem dlaczego to gówno nie wyświetla mi tego, co chcę. :)

No i gry, to nie są programy. Nie, nie da się w trybie zgodności. Anyway, dostałem się tam, gdzie chciałem - Winda dalej  nie wyświetla ukrytych plików i folderów.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 25, 2011, 13:34:47 »
Panowie, ja naprawdę umiem korzystać w Winzgrozy - tylko nie wiem dlaczego to gówno nie wyświetla mi tego, co chcę. :)

Bo załapałeś trojana, którego usuwa właśnie ComboFix. Use the Google, Luke ;D.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 25, 2011, 13:36:23 »
Heh, a to dobre... Ten komp nigdy nie był podłączony do netu... I nie ma na nim innych programów niż oryginały księgowe.

No nic, spróbujemy tego Combocośtam.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 26, 2011, 01:46:16 »
Heh, a to dobre... Ten komp nigdy nie był podłączony do netu... I nie ma na nim innych programów niż oryginały księgowe.

Mogłeś złapać jakiegoś syfa przez pendrive'a, albo inny dysk przenośny.

Combofixa sobie odpuść, bo to jest jak walenie z armaty do komara na ścianie. Problem rozwiąże, a przy okazji może usunąć połowę systemu.

Sprawę załatwi jakiś darmowy USB drive cleaner. Jak już problem rozwiążesz ściągnij darmową Avirę i włącz opcję blokowania plików autorun.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 26, 2011, 10:14:25 »

Mogłeś złapać jakiegoś syfa przez pendrive'a, albo inny dysk przenośny.

+1

Sprawę załatwi jakiś darmowy USB drive cleaner. Jak już problem rozwiążesz ściągnij darmową Avirę i włącz opcję blokowania plików autorun.

Nie byłbym tego taki pewien, bo problem z niepokazywaniem plików ukrytych nie dotyczy zainfekowanego pendraka, mimo że stąd ten problem.

Ściągnij Dr Web CureIt i nim przeskanuj system, program jest w miarę skuteczny, więc powinien pomóc.
Żeby zapobiec infekcjom pendrajwa i z pendrajwa ściągnij Flash Disinfector

Flash Disinfector to niewielka aplikacja pomagająca oczyscić pamięć flash ze złośliwego i szkodliwego oprogramowania. Program na każdym dysku tworzy też ukryty folder autorun.inf i zapobiega zainstalowaniu szkodliwych plików tego typu.

Noszę ten program ze sobą wszędzie i tam gdzie go zainstalowałem jest spokój z wirusami, nawet jak ktoś przyjdzie z zasyfionym pendrajwem.

Podałem rozwiązanie problemu, a mam to samo w pracy, tyle że nie próbowałem dr weba, jeśli Ci się uda to napisz jak tego dokonałeś, a jak się nie uda to musiałbyś się wstrzymać do przyszłego tygodnia bo na zwolnieniu siedzę.

Chyba że znajdzie się jakiś "ekspert", który napisze: daj logi z combofixa, albo hijacka >:(
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 27, 2011, 09:52:36 »
Combofix w ogóle się nie odpalił. Coś zamieszał, zamieszał i sam usunął się z dysku... Dr Web nic nie znalazł, a ten drugi program po prostu się odpalił, powpychałem wszystkie peny do USB (profilaktycznie dla każdego osobno odpaliłem program) i problem nadal istnieje.

Poddaję się, bo w sumie tam gdzie chciałem się dostać, to się dostałem. Gdyby ktoś wpadł na jakiś pomysł to ja chętnie. Anyway, życzę aby każdemu cwaniakowi piszącemu takie rzeczy w dzień stał a w nocy leżał i żeby dostawał ostrej sraczki na dwie sekundy przed każdym orgazmem.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 31, 2011, 13:27:14 »
Kolejne pytanie o XP. Czy Winrar/Winzip w ogóle kompresuje jakoś te pliki? Mam do skompresowania dwa pliki o łącznej wadze 45MB. Zaznaczam, daję "Dodaj do archiwum", zaznaczam najlepszą metodę kompresji, wybieram ścieżkę dostępu i po kilkunastu sekundach wypluwa mi plik blablabla.rar o takiej samej wadze (ba, jest nawet dwa kilko cięższy) jak pliki źródłowe. Jak było 45MB tak jest. Scalić do jednego pliku, to ja też sobie mogę, a chodzi mi o znaczne (tak do maks 30MB) zmniejszenie wagi pliku. WTF? Na Maku zaznaczam, wybieram nazwę archiwum i kompresuje. Tutaj mi scala te pliki, co jest bez sensu, bo nie o to chodzi.
Pewnie coś robię źle. Pytanie, co? :)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 31, 2011, 13:57:33 »
To filmy albo jpg? Skompresowany plikow graficznych typu mkv czy jpegi zazwyczaj nie da sie juz bardziej skompresowac.

Swoja droga teraz trendy jest 7zip  ;)