Autor Wątek: Myszki i inne gryzonie komputerowe. Polecicie dobrą mysz?  (Przeczytany 80028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krzyhu392

• Gość
Odp: Myszki i inne gryzonie komputerowe. Polecicie dobrą mysz?
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 09, 2018, 14:06:37 »
Dotarła G203 Prodigy. Leciutka jest skubana, ale w mojej poprzedniej, bezprzewodowej, same baterie ważyły swoje. :P Ustawiłem 1600dpi, które spośród 4 podstawowych, domyślnych opcji wydaje mi się najbardziej OK. To normalne, że przy takim dpi dwuklik na ramkę okna w celu powiększenia dość często kończy się failem, bo laser jest tak czuły? To znaczy próbując szybko kliknąć okno pierwszy kilk jest poprawny, ale zanim zdążę zrobić drugi to leciutko, MINIMALNIE poruszam myszką i muszę robić to jeszcze raz. Kwestia wprawy?

PS. Szkoda, że LEDy da się wyłączyć tylko programowo.

krzyhu392

• Gość
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 09, 2018, 18:37:06 »
Przepraszam, że post pod postem, ale nie mogę edytować. Która podkładka pod mysz lepsza: materiał czy tworzywo? Materiałową miałem wieki temu i zupełnie nie pamiętam jakie to jest w użytku.

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 09, 2018, 19:17:16 »
LED możesz wyłączyć permanentnie, bo myszka ma pamięć wbudowaną. Ale fakt, że tylko za pomocą oprogramowania można to zrobić. Później już będzie działać zdaje się na stałe, podobnie jak zaprogramowane czułości.

U mnie nawet na 3600 DPI nie ma problemów z dwuklikiem, chociaż zwykle używam 800-1600. Testowo przestawiłem na 8000 i tak samo nie ma problemów. Ja opieram nadgarstek na podkładce, a nie dłoń na myszy, więc dla mnie plastikowa byłaby bardzo męcząca. Plus materiałowa jest wolniejsza, ale dokładniejsza, więc przy problemach z dwuklikiem tym bardziej polecałbym coś miękkiego. ;) Mam Logitech G240 i na razie się sprawdza, chociaż i tak jest dużo twardsza niż poprzednie materiałowe które miałem (jakiś Natec i MSI), bo ta jest bardzo cienka, więc trudno też porównywać różne materiałowe do siebie.

I pamiętaj, żeby wyłączyć "Zwiększ precyzję wskaźnika", bo z niezrozumiałych powodów opcja ta włączała mi się po każdej aktualizacji oprogramowania. ;)

krzyhu392

• Gość
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 09, 2018, 19:30:16 »
Dzięki za odpowiedź. Próbowałem wyłączyć LED, po czym odinstalować oprogramowanie, ale wówczas niestety mysz zaczyna domyślnie świecić, czyli nie zapisało się w pamięci. Zamówiłem już podkładkę Razer Goliathus, zobaczymy jak się sprawdzi. Właśnie na większej precyzji mi zależy, bo tak jak napisałem wcześniej dwuklik + trochę za śliska jest moja obecna podkładka.

Obecnie mam ustawione 1600dpi i włączoną "zwiększoną precyzję wskaźnika". Jest OK, a wyłączenie tej opcji powoduje, że kursor na tej czułości jest dla mnie za szybki. :)

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 09, 2018, 19:38:37 »
Na początku tak jest. Kiedyś też używałem tej opcji i trudno się było przestawić. Ale warto spróbować, bo o ile sprawdza się w przypadku kiepskich myszek, to w przypadku tych lepszych w zasadzie nie jest potrzebna taka funkcja. Lepiej obniżyć czułość odrobinę, a zrezygnować z przyspieszania i zwalniania wskaźnika. A zawsze można, w miarę potrzeb kliknięciem szybko zmienić DPI.

Oprogramowanie od Logitech pozwala skonfigurować poziomy DPI w zależności od aplikacji i np. u mnie po przełączeniu się na Ps automatycznie wszystkie czułości obniżają się o połowę. Świetnie się to sprawdza.

A co do LED jeszcze, to ona zawsze domyślnie świeci przez pierwsze sekundy. Dopiero po 5-7 sekundach gaśnie. Specjalnie sprawdziłem i przepiąłem do innego komputera. Najpierw tęcza, a po chwili się wyłączyła.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2018, 19:41:30 wysłana przez arian »

krzyhu392

• Gość
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 09, 2018, 20:39:53 »
Dobra, okazało się, że nie potrafię obsługiwać aplikacji - wszystko zapisuje się w pamięci myszy, można na stałe, całkowicie wyłączyć LED. :P Po zapisaniu ustawień w pamięci myszy można odinstalować aplikację.

Co do opcji "zwiększania precyzji wskaźnika", to podczas korzystania z profilów zapisanych w pamięci gryzonia tej opcji nawet nie ma w aplikacji. Zrobiłem tak jak piszesz i zrezygnowałem z tej funkcji. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • Prezes
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #246 dnia: Marzec 26, 2018, 16:00:56 »
Szukam bezprzewodowej myszki. Raczej nie dla graczy, bo to statki obcych, ale jakąś zwyklejszą.

Wypatrzyłem np. coś takiego - https://www.logitech.com/pl-pl/product/marathon-mouse-m705#specification-tabular

Większość opinii w necie spoko, fajna żywotność baterii.

Dwa kciukowe przyciski to dla mnie warunek konieczny.

Chętnie kupiłbym jakąś w Euro RTV/AGD, bo mam tam vouchery na 150 zł. Ta M705 kosztuje tam 179.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.