Autor Wątek: MSI RX 470 kilka pytań  (Przeczytany 1709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieszu

• Nowy Forumowicz
  • *
MSI RX 470 kilka pytań
« dnia: Luty 27, 2017, 16:00:02 »
Witam posiadam następujący sprzęt

Intel Core I5 4460 3,2 ghz
12 GB Ram
MSI Radeon RX 470 Gaming X 8 gb
Monitor LG Flatron 23 cale 60 hz

Mam kilka pytań odnośnie tej karty graficznej:
1. Czy po zainstalowaniu sterowników do niej potrzebne jest również oprogramowanie MSI dołączenie na płycie do niej? Chodzi mi głównie o Zero Frozn które steruje dodatkową pracą radiatorów gdy te przekroczą 60 stopni. Czy karta będzie pracowała poprawnie bez tego oprogramowania?
2. Czy gdy gram godzinę a temperatura na karcie nie przekracza 60 stopni to dobry wynik? Sprawdzałem to HVMonitorem.
3. Z racji, że mam monitor 60 hz gdy gram bez Vsync mam straszny Screen Tearing powinienem grać z Vsync ale wtedy FPS strasznie spadają, nawet poniżej 40 klatek - to jest normalne czy coś źle mam ustawione że nie trzyma tych 60?
4. Czy lepiej Vsync czy limit klatek do 60 ustawiony w sterownikach?

Z góry dzięki za odpowiedź

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
Odp: MSI RX 470 kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2017, 16:46:04 »
1. Nie trzeba.
2. Rewelacyjny wynik.
3. Może to być kwestia braku triple bufferingu w grze. Kombinacja WIN+L po odpaleniu gry często to naprawia. Dla gier OpenGL można wymusić w sterownikach.
4. Przy limiterze 60 FPS bez Vsynka dalej będzie tearing. Jakiś Vsync jest konieczny do jego wyeliminowania.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Gieszu

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2017, 16:57:25 »
Czyli mogę spokojnie odinstalować MSI Gaming APP i dalej karta graficzna będzie pracowała normalnie i technologia Zero Frozr aktywna?

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • I Am Robot
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2017, 17:41:46 »
Profile wentylatorów są w BIOS-ie. Oprogramowanie zapewne pozwala je modyfikować, tak jak choćby MSI Afterburner.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Gieszu

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2017, 18:02:35 »
Dziękuje za odpowiedzi. Jeszcze tylko chciałbym nawiązać do odpowiedzi na moje 3 pytanie. W ustawieniach Crimson mam wyłączone potrójne buforowanie open GL, jeśli dobrze rozumiem to włączenie tej funkcji w sterownikach i vsync w grach sprawi, że gra będzie trzymała FPSy tak? Więc można tą opcję śmiało zostawić włączoną?

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • I Am Robot
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2017, 19:16:21 »
Nie wiem czy na AMD ta opcja wymusza trip-buff dla gier DirectX, czy również wyłącznie dla OpenGL jak na NVIDII. Ale włączona być powinna.

Offline Gieszu

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2017, 11:25:01 »
Odinstalowałem wszystkie unitility, wyłączyłem skalowanie GPU, włączyłem potrójne buforowanie, limit klatek ustawiłem na 60 i w grach zostawiłem vsync i wszystko zasuwa jak rakieta. Temat można zamknąć