Autor Wątek: Macbook Air  (Przeczytany 19383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline angh

• Badass
Odp: Macbook Air
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 13, 2018, 11:00:22 »
Nadal mam dwu rdzeniowca I7 w Surface booku I nigdy nie miałem powodu do niezadowolenia z działania. Do tego dobry ekran (3k x 2k), wykonanie, dotyk, ssd 512, 16gb i co najważniejsze nie ma mac os - a takie było jedno z założeń. Mnie Windows nie przeszkadza, a nawet jest zaletą - bo go znam.
Z jabłkiem wstydziłbym się usiąść w kawiarni, z surface nie.
:D
Surface book jest jedna z opcji w naszej firmie. A ze uzywamy laptopow dosc duzo, szybko widac tez problemy - i tych w tym modelu jest calkiem sporo. Tak samo mac booki nie ciesza sie popularnoscia poza fanami marki. Lenovo za to sa niemal nie do zdarcia. A dla mnie yoga wogole rzedzi - w samolocie czy pociagu skladam i czytam jak spory tablet, czy to ksiazki, czy komiksy, albo tez pracuje uzywajac one note i rysika - dziala rewelacyjnie.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 13, 2018, 11:04:55 »
"Lenovo za to sa niemal nie do zdarcia" - mamy je w firmie, ludzie narzekają, dwóm moim kolegom z zespołu już kilka razy wymieniali bo sie przegrzewają i walą BSODy.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 13, 2018, 12:00:13 »
Simplex, pytanie co macie. Lenovo ma wiele różnych serii. ThinkPad była chyba tym dedykowanym dla biznesu, ja mam aktualnie T470. Jest ok.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 13, 2018, 12:29:03 »
Ja mam T460S i nie jest ok.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 13, 2018, 12:34:31 »
T470 jest fajny, ale najlepiej wspominam serie T61 - to byly sprzety nie do zdarcia, zalanie herbata, kawa, upadek ze schodow? Nie ma problemu. Do tego mialy fajne ekrany o proporcji 4:3 i bardzo wysokiej rozdzielczosci. Tylko te wersje z mocnymi bebechami to chyba kosztowaly wiecej niz MacBooki ;) Swoja droga T61 sa nadal uzywane na stacji kosmicznej.
Do do Aira - mam pierwszy model jaki wyszedl z i5 kupiony bodajze w 2012 roku (o ile mnie pamiec nie myli) i laptop nadal dziala, na baterii trzyma okolo 5 godzin (!), choc musialem pozostac na OS X, bo na macOS czas pracy na baterii spadl dramatycznie i rzadko trzymal 3 godziny a do tego co chwila zamulal przy uzywaniu Chrome (na Safari bylo ok). Po powrocie do bodajze Mountain Lion dziala bez zarzutu, Chrome z kilkunastoma zakladkami i dwoma uzytkownikami zalogowanymi do systemu dziala praktycznie tak samo jak na moim obecnym pracowym lapku (Dell Precision 7730, i7-8850H, 32GB RAM) co jest jakas kompletna abstrakcja. Do czegos powazniejszego ten Air juz sie srednio nadaje (Adobe Premiere Pro niby dziala, ale obrobka czegokolwiek powyzej 720p to jest cwiczenie z cierpliwosci), ale jako laptop do neta jest IMO idealny.

T460S a T460 to dwie rozne maszyny. Szczegolnie trackpad jest tragiczny w T460S z tego co pamietam. Jest ladniejszy, choc nadal brzydki jak to Lenovo, ale jednak cos tam poszlo nie tak z designem. T460 jest zdecydowanie lepszym laptopem, choc jest ciezszy i ogolnie mniej poreczny i raczej nadaje sie do pracy w trybie dock only.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 13, 2018, 12:45:18 »

No ok, ale seria 460 to jest entry model, dobre podzespoly (i7), ale w tej cenie masz mala cegle. Wciaz, trudno to zajechac. Mialem chyba 440 przez 3 lata i nawet nie jeknal. Ale z X1 yoga mam duzo wiecej przyjemnosci, i to wciaz w cenie nizszej niz cos podobnego z apple. W dodatku, tablet mode wymiata. Na biurku mam w portrait mode jako dodatek do monitora i trudno sie odzwyczaic.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 13, 2018, 12:46:11 »
Dobre podzespoly - dwurdzeniowy procesor. Wybierz jedno ;)

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 13, 2018, 13:08:35 »
Dobre podzespoly - dwurdzeniowy procesor. Wybierz jedno ;)
dwa rdzenie, 4 watki, entry level - calkiem dobra wydajnosc za ta cene. Co takiego robisz, ze Ci nie wystarcza?:)
Chcesz wydajnosc, wciaz w dobrej cenie, wez (kaz wziac firmie;) ) P5x. To jest stacja robocza. Seria 4xx to maszynki do nieco innych celow, chociaz ja uzywalem do programowania i nie bylo problemu.

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 13, 2018, 13:10:29 »
Sądzę, że nie wyrabia na 120 zakladkach na przeglądarce ;)
Gdzieś te wszystkie newsy i fora trzeba ogarnąć ;)

Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 13, 2018, 13:30:55 »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 13, 2018, 14:13:57 »
Sądzę, że nie wyrabia na 120 zakladkach na przeglądarce ;)
Gdzieś te wszystkie newsy i fora trzeba ogarnąć ;)
Nie mierz swoją miarą. Fora i newsy na komórce na własnym transferze, żeby nie śpiegowali.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2018, 14:29:02 wysłana przez Simplex »

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 13, 2018, 19:17:41 »
Nie smialbym, interesuje mnie po prostu w czym ten laptop jest za słaby na Twoje potrzeby. Nie kojarzę abyś robił jakieś super wyliczenia na excelach, accessach czy obróbkę zdjec/filmów.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 13, 2018, 19:36:59 »
Muszę mieć naraz uruchomione kilka programów, w tym dwa komunikatory (bo oczywiście po migracji na nowy Hindusi i tak używają starego - jeden z nich to Skype for business), Outlooka, dość zasobożerny edytor XMLa. Do tego w tle dzialaja super korpo usługi takie jak antywir Symanteca i jakies narzędzie do backupów. I na pewno zapomniałem o jakimś programie :) no i oczywiście muza z youtube musi lecieć! Sorry, ale dwa mobilne rdzenie nie dają rady.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 13, 2018, 22:13:56 »
Zapomniałeś o chodzącym w tle benchmarku
Twój post przypomniał mi jak uruchamiam samochód w zimę. Wsiadam, włączam radio, podłączam telefon, dmuchawy, ogrzewanie szyby i fotela i dopiero włączam silnik

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 14, 2018, 00:04:47 »
Odkopie. Jest sens kupowania mcbooka air w 2018? Od dawna chciałem poprowadzić lapka od appla tylko ceny odstraszają. Aktualnie można kupić nowego air na i5, 8gb, 128gb ssd  chyba model 2015 za około 3600zł. Jak na te parametry to cena spora.
Pro raczej nie chcę bo lapka używam tylko do neta, cos napisac itp. Bawic sie w kupowanie syarych pro i ladowac ssd to przesada dla mnie.
Na allegro są używki air od osób prywatnych za około 2600. Trochę duże ryzyko bo jak sie trafi na nie oryginalne baterie czy zasilacz to zakup wyjdzie bokiem.
Pytanie, czy warto dac 3600 za nowego air?

Ja mam Aira "Mid 2012" i wszystko działa jak należy.

Natomiast pomimo, że używam go od wiele lat to do systemu się nie przyzwyczaiłem - Windows jest bardziej wygodny i intucyjny (kiedyś był bo teraz nie znam nowych wersji). Dodatkowo różne systemy plikow niż w Windows (trzeba sobie kupić odpowiedni program żeby to działało sprawnie - Paragon), pakiet Office niby kompatybilny ale jakby nie do końca (zapewne wynika to z różnych wersji, które w przypadku Windows też są niby kompatybilne ale czasami coś nie działa jak należy). Problemem jest to, że jest to Mac, a właściwie każdy używa Windowsa. Inne wady ? Niewygodnie łączy się z telefonami z Androidem aczkolwiek i tak lepiej niż zestaw iPhone + iTunes (to jest mega koszmar dopiero). Zalety? Zawiesił mi się może kilka razy (przez kilka lat!), zero "niebieskich ekranów", system ani razu się nie zepsuł, nigdy nie było problemu ze sterownikami i innymi cudami. Dodatkowo użytkownik ma pełną swobodę i system nie jest zablokowany jak telefon dla idiotów (iPhone), na którym nic się nie da zrobić i pogrzebać (najwyżej popsujesz jak nie umiesz).

Od początku system dostaje darmowe update do nowych wersji, natomiast obecnie Apple zmienia go na 64bit i podobno ma sprawić, że stare aplikacje (32bit) mają nie działać. Ogólnie nie wiem o co chodzi, poza tym, że mi wyłączą 60% zainstalowanych programów (tu możesz poczytać jeśli chcesz, bo ja o tym tak naprawdę zapomniałem).

Mój Mac jest już stary, a bateria działa rewelacyjnie (a dużo z niego korzystam). Do zastosowań biurowych i neta wydajność całkiem wystarcza. Ja na swoim skończyłem nawet Pillars of Eternity, stare Broken Swordy i Crusader no Remorse :)

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 15, 2018, 01:24:58 »
Muszę mieć naraz uruchomione kilka programów, w tym dwa komunikatory (bo oczywiście po migracji na nowy Hindusi i tak używają starego - jeden z nich to Skype for business), Outlooka, dość zasobożerny edytor XMLa. Do tego w tle dzialaja super korpo usługi takie jak antywir Symanteca i jakies narzędzie do backupów. I na pewno zapomniałem o jakimś programie :) no i oczywiście muza z youtube musi lecieć! Sorry, ale dwa mobilne rdzenie nie dają rady.

mam podobnie, plus jeszcze visual studio, intellij / android, plus spotify, plus 3 przegladarki z solidna iloscia zakladek, plus pare debuggerow. I oczywiscie w tle masa corpo syfu. Ani wczesniej na t440, ani teraz na yoga x1 nie narzekam na wydajnosc. Owszem, jak uruchamiam intellij to chrupnie na chwile, ale po chwili wraca do normy. i7 2 jadra/4 watki daje calkowicie rade.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 15, 2018, 08:48:13 »
Czyli #umniedziala. A u mnie nie.

No i pod tym obciążeniem chlodzenie jest głośne. Nie jest to poziom PS4 Pro, ale slyszalne.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 15, 2018, 10:56:21 »
@Puchacz: Co tam w Office na Macu nie dziala? U mnie zadnych problemow nie zauwazylem.

U mnie jeden iMac sie wywalil podczas update, ale naprawa jest znacznie wygodniejsza niz windows. Nie chce mi sie nawet wspominac ile razy musialem win10 resetowac. Jedyne co mi przeszkadza to brak prawego przycisku w myszce.

Myszki i klawiatury bezprzewodowe sa niezle, nie wymagaja dongle do podlaczenia i nie trzeba biegac na stacje po baterie. Tanie nie sa i myszki podczas ladowania nie mozna uzywac.

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 15, 2018, 21:00:47 »
@Puchacz: Co tam w Office na Macu nie dziala? U mnie zadnych problemow nie zauwazylem.

Ja mam Office 2011 (z 2010 r.) i ogólnie czasem się coś rozjeżdza przy odczycie na Office 2013 (wersja PC). Może wersja 2016 działa jak należy.
Do tego w Word 2011 często są problemy ze sprawdzaniem pisowni, tj. uruchamia się słownik w wesji angielskiej i nijak nie da się go przełączyć na język polski (tzn. da się ale nie działa i podkreśla wszystko).

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 15, 2018, 21:31:03 »
Zawsze tak bedzie, szczególnie jak są jakieś tabelki i inne upiekszacze. Kiedyś był darmowy  konwerter. My dopiero pół roku temu przeszliśmy na office365, przez długi czas używaliśmy 2011 bez większych problem. Ze słownikiem nic nie doradzę, nikt u mnie tego nie używa.

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 20, 2018, 20:39:50 »
Jak to jest? Kupiłem MacBooka, założyłem nowe konto iCloud i użytkownika. Niestety okazało się że reseller coś niedopilnował i Apple dało tylko 6 m-cy gwarancji. Sklep przyjął zwrot, wylogowałem się i odesłałem. Przysłali nowego, gwara już ok. Przy pierwszym starcie loguje się do mojego iCloud, a potem wpisuję użytkownika (wymyśliłem inny nick niż wcześniej), podaję nowe hasło użytkownika a ten je przyjmuje pod warunkiem podania hasła z mojego poprzedniego MacBooka Hasło pamiętałem tylko się zastanawiam po chuja mu ono. Przecież z tamtego się wylogowałem i zrobiłem format...

Druga sprawa. W tym nowym stuka gładzik przy dotyku paluchem, podobno to kwestia regulacji od ręki w serwisie. Spotkaliście się z tym?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 20:45:22 wysłana przez muminek »

Offline Deniryer

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 20, 2018, 21:02:56 »
A usunąłeś urządzenie z panelu urządzeń iCloud? - iCloud Settings -> My Devices, bo jeśli nie to one jest domyślnie ustawione jako urządzenie do podwójnej weryfikacji. Możesz to zmienić, żeby zamiast pytać o passcode czy hasło z innego urządzenia wysyłało Ci 6-cio cyfrowy numer weryfikacyjny na twój numer telefony lub wyświetlało go na innym urządzeniu np. iPhone/iPad.

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 20, 2018, 21:07:22 »
Nie usuwałem tam Czyli jak ktoś kupi tego poprzedniego lapka to ma problem teraz? Mogę starego usunąć na nowym? Teraz nie mam przy sobie i nie sprawdzę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 21:09:21 wysłana przez muminek »

Offline Deniryer

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 20, 2018, 21:41:45 »
Możesz usunąć z poziomu przeglądarki wejdź na https://www.icloud.com/#, zaloguj się i usuń urządzenie.