Autor Wątek: Macbook Air  (Przeczytany 14425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dziki

• Ultimate Badass
Odp: Macbook Air
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 16, 2012, 17:27:29 »
a na deser wisienka innowacyjnosci (do iFanow - odfiltrujcie sobie sarkazm goscia i skupcie sie na faktach):
http://applefobia.blox.pl/2012/12/iMac-Za-cienki-na-desktopa.html

Tu należy rozróżnić jeszcze rożne modele iMaka (21, 27). Niemniej jednak sam czasem zerkam na tego bloga. :)

no tak, to rozroznienie jest tez w tekscie, co nie zmienia faktu, ze w pogoni za super hiper jazzy designem apple gubi funkcjonalnosc i ergonomie. Bez watpienia znajda sie jednak tacy, ktorzy przyklasna gniazdkom na tylnym panelu, lub nie beda martwic sie, ze jak im padnie jeden z podzespolow to bedzie musial wymienic cala skrzyneczke. IMO totalny absurd, ale jak to mowili starozytni Czechoslowacy "psy szczekaja, a karawana idzie dalej" :)
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
Macbook Air
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 16, 2012, 19:37:30 »
No nie, przecież jak padnie jakiś podzespół to się go naprawia/wymienia. Jedyny problem to taki, że w przypadku iMaka ciężko to samemu zrobić.

A gniazdka z tyłu SĄ wkurzające, zawsze muszę łowić je wtyczką.

Wysłane z Tapatalk

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 17, 2012, 11:09:39 »
Tu nie chodzi o jakis dlubaczy, tylko o Authoryzowany Service. Plus jest taki, ze jak padnie na gwarancji to wynieniaja na nowy. W taki sposob znajomy dostala nowego macbooka air z nowszym system (on i tak chyba tego nie zauwazyl). Niestety jest to juz jego trzeci, a 2 padly po za gwaracja.

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 10, 2018, 11:38:04 »
Odkopie. Jest sens kupowania mcbooka air w 2018? Od dawna chciałem poprowadzić lapka od appla tylko ceny odstraszają. Aktualnie można kupić nowego air na i5, 8gb, 128gb ssd  chyba model 2015 za około 3600zł. Jak na te parametry to cena spora.
Pro raczej nie chcę bo lapka używam tylko do neta, cos napisac itp. Bawic sie w kupowanie syarych pro i ladowac ssd to przesada dla mnie.
Na allegro są używki air od osób prywatnych za około 2600. Trochę duże ryzyko bo jak sie trafi na nie oryginalne baterie czy zasilacz to zakup wyjdzie bokiem.
Pytanie, czy warto dac 3600 za nowego air?

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 10, 2018, 12:38:43 »
Nie. Podobno one są mega wtopą. Nawet ciężko w ich przypadku z komfortowym przeglądaniem neta. Sam się interesowałem tematem i odpuściłem. Czekam na jakaś nowa wersję. Żona dostanie lapka, a ja będę miał zabawkę :D

Offline muminek

• Super Badass
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 10, 2018, 13:20:40 »
Ale chyba masz na mysli te air aktualnie dostępne w sklepie apple. Bo ja słyszałem ze te sa właśnie do dupy a te starsze dużo lepsze i stabilne. Hm...

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 10, 2018, 14:40:22 »
A to sorry, miałem na musli te ostatnie. Przerażała mnie wizja zakupu tak drogiego sprzętu sprzed trzech lat. Zbyt duży hardcore jak dla mnie.

Offline angh

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 11, 2018, 01:23:00 »
Jezeli koszt dla Ciebie ma znaczenie, a chcesz uzywac go tylko do neta czy cos napisac, to jaki sens? Kup juz predzej chromebooka...
W sumie to nawet Galaxy s3 tablet z klawiatura lepiej podejdzie ;)

Offline muminek

• Super Badass
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 11, 2018, 14:26:09 »
Chodzi mi bardziej o przesiadke z Windowsa którym juz rzygam i zawsze chciałem appla sprawdzić.
Ten chromebook to jakiś koszmar jest :)

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 11, 2018, 14:35:49 »
U mnie jedna osoba ma HP chromebooka, nawet nezle wyglada, tylko, ze to taki "android" na pc. Jak chce drukowac to kopiuje dokument na usb, bo nie dziala z firmowa drukarka.

Ja sie zastanawiam nad pro, ale troche kosztuje, Air to troche stary model, ekran kiepski, i chyba grubszy od pro. Mam w pracy jeden model z 2012 i nadal jest szybki.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 11, 2018, 15:07:33 »
Chromebook jest bardzo fajny do Internetu. Mamy jeden model Acera. To jest de facto przeglądarka Chrome plus kilka rozwiązań dzięki którym udaje ona desktopa. Na pewno nie spełnia wymagań muminka. :)

Bardzo lubiłem OS X (tak się wtedy nazywał), dla mnie lepszy system niż Windows. Niestety sprzęty są słabsze niż analogiczne PC, a ceny to, jak sam widzisz, jakiś kosmos. Do zabawy jest jeszcze Mac mini, tylko że to jest mega słaby hardware, a cena nadal z dupy (ale trochę taniej niż ten laptok).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 11, 2018, 15:13:26 »
Jeżeli na chromebooku działają apki z Play Store, to mógby się do czegoś nadawać.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 11, 2018, 15:26:16 »
Zgaduje, ze nie wszystkie.

Offline blazej

• I Am Robot
Macbook Air
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 11, 2018, 19:14:48 »
3 miesiące temu też miałem dylemat co do kupna Air. Potrzebowałem komputer do pracy biurowej i Air akurat mi pasował, bo taki ładny i elegancki i bateria długo trzyma, no i też chciałem trochę odmiany od Windowsa, wypróbowanie czegoś nowego. Szczególnie, że jestem zadowolonym użytkownikiem Iphone (i Ipada, który leży w piwnicy).
Ostatecznie jednak zacząłem się rozglądać za Windowsem, bo jednak w tej cenie mogłem kupić coś o lepszych parametrach, a czasem zdarza mi się korzystać z 3ds max, którego na Macach niestety nie ma.
Rozglądałem się bardzo długo i nic nie mogłem znaleźć, wymagania raczej niewygórowane: dobry ekran, solidna aluminiowa obudowa, wygodna klawiatura, elegancji wygląd, lekki z dobrą baterią, specyfikacja dowolna byle nie mobilny procesor.
Najbliżej było coś z serii zen Asusa, Microsoft Notebook, Lenovo Yoga, ale w każdym mi coś nie pasowało.
Ostatecznie podjąłem decyzję - po co się tyle męczyć z szukaniem jak w Saturnie stoi Air za 3600, ma wszystko czego potrzebuję, niech to będzie komputer do pracy biurowej, a jak zacznę brać zlecenia na wizualizacje to będę się wtedy martwił.

Pojechałem do Saturna obejrzeć na żywo i porównać ewentualnie do      MacBooka Pro w którym kusi Retina, ale to już dopłata kolejnych 2 tysięcy.

Oglądam w Saturnie Air (nie pierwszy raz zresztą), zawsze jak jestem w elektro sklepie lubię pomacać sprzęty i komputery apple zawsze robią wrażenie jakością wykonania. Ekran też spoko, pewnie jak ktoś na Retinie dużo pracuje to przesiadka może być bolesna, ale jak nie ma porównania?

Inna rzecz spowodowała, że ze sklepu wyszedłem ostatenie z najtańszą wersją MacBooka Pro - nowa klawiatura. Apple zawsze słynęło z dobrych klawiatur z niskim skokiem, ale to co zrobili w nowych MacBookach to poezja.

Reasumując, kupiłem Pro, bo uznałem, że ekran, klawiatura i trochę więcej ramu jest warte dopłaty, szczególnie, że brałem na raty na firmę. Gdybym był ograniczony do 3600 bez wahania wziąłbym Aira. Ma tą zaletę nad Pro, że dłużej trzyma bateria, chyba jest ciut cieńszy i lżejszy, ma stare złącza USB (nie wiem czy to zaleta) i slot na kartę pamięci, która może służyć za dodatkowy SSD.

Kupowanie chromebooka to żadna alternatywa.

Air warto kupić z powodów o których pisałem powyżej, szczególnie jak jesteś zmęczony Windowsem to zdobędziesz nowe doświadczenia, poznasz nowy system i liźniesz trochę świata ;-) Przekonasz się czy te aplikacje, o których wszyscy mówią jak iaWriter, Tweetbot, OmniFocus, Pixelmator, TextExpander, Reeder to rzeczywiście takie perełki jak wszyscy mówią.

Jest tylko jedna rzecz, która może Cię powstrzymać przed kupnem.  Air to bardzo stara konstrukcja i chodzą plotki, że na jesieni Apple przedstawi następcę i może da lepszy ekran (nie bardzo wierzę w Air w tej cenie i z Retiną), ale jak nie masz ciśnienia  to poczekaj i zobacz co będzie.

Nie bardzo też zrozumiałem co piszecie o nowym Air i starym Air. Air od lat się nie zmienia, jakieś kosmetyczne zmiany i lepsze procesory dochodzą. Może nowy Air to chodzi o MacBooka? To małe 12? z pasywnym chłodzeniem? Bardzo fajny komputer ultramobilny z Retiną,ale kosztuje 2 tysiące więcej niż Air.

I co to znaczy, że komputery Apple są drogie? Pokażcie mi za 3600 komputer z takimi parametrami, z taką jakością wykonania. Nie ma takiego. Od razu powiem, że Zen, Yoga czy Microsoft Notebook nie dorównują.

To od strony Hardware. Jesteś jeszcze jedna rzecz dla której ludzi kupują MacBooki niezależnie jaka jest ich cena, nie maja alternatywy MacOs jest tylko tu Nie podejmuję się dyskusji czy jest lepszy od Windowsa, bo to kwestia indywidualna. Są ludzie, którzy pracy na Windowsie sobie nie wyobrażają.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2018, 19:33:14 wysłana przez blazej »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 11, 2018, 21:21:20 »
I co to znaczy, że komputery Apple są drogie? Pokażcie mi za 3600 komputer z takimi parametrami, z taką jakością wykonania. Nie ma takiego. Od razu powiem, że Zen, Yoga czy Microsoft Notebook nie dorównują.
Z takimi czyli jakimi?

Offline blazej

• I Am Robot
Macbook Air
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 11, 2018, 21:25:01 »
Takimi samymi. Air ma ztcp jakiś i5, 8gb, 128gb ssd. Ile kosztuje nawet niech będzie ten Zenbook czy microsoft notebook w tej konfiguracji?

Edit.
Żeby nie było, ze mi się nie chce.
Tu jakiś pierwszy lepszy za 3700, cena podobna.

https://www.x-kom.pl/p/434364-notebook-laptop-141-asus-zenbook-ux410ua-i5-8250u-8g-256ssd-win10-rose.html?gclid=CjwKCAjw1ZbaBRBUEiwA4VQCIZkFOiSlv0ZkWkhCq41qRZJmvoEufTiyqX2nXI_k81EYlkKd66TlGxoCo6MQAvD_BwE
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2018, 21:33:19 wysłana przez blazej »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 11, 2018, 21:29:17 »
Który i5? i5-430M, czy i5-8269U? Bo rozstrzał jest dość srogi.

A co do tego Asusa - dysk M.2 256GB, czyli pewnie +500 do ceny za to.

Ja się na makach nie znam więc nie wiem o jakim modelu mówimy, na stronie Apple najtańszy Air kosztuje prawie 5 koła:
https://www.apple.com/pl/macbook-air/specs/

Niestety wstydzą się podać model procesora, jest tylko  "Dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 1,8 GHz (Turbo Boost do 2,9 GHz) z 3 MB współdzielonej pamięci podręcznej L3 ". 2 rdzenie w lapku za prawie 5 koła to jakiś żart.

W tym asusie który podałeś jest procesor 4 rdzeniowy z HT (8 wątków) z turbo do 3,4.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2018, 21:36:56 wysłana przez Simplex »

Offline blazej

• I Am Robot
Macbook Air
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 11, 2018, 21:36:34 »
Który i5? i5-430M, czy i5-8269U? Bo rozstrzał jest dość srogi.

i5 5gen 5360U 1,8 - 2,9 GHz
Na stronie Euro tak podają.

Taki jest w MacBook Air. Pytam jako laik, to duża różnica w stosunku do tego co ma ten Zenbook ?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 11, 2018, 21:37:36 »
No na przykład procesor ma 2x więcej rdzeni i wątków i jest o 3 generacje do przodu (energooszczędność). I kosztuje 2000zł mniej (i ma 2x większy dysk SSD, no i szybszy bo M.2). Mam w pracy 2 rdzeniowy procesor i to jest dramat wydajnościowy, ale to na pewno wina windowsa, na MacOS na 2 rdzeniach pewnie wszystko śmiga jak szalone. Ostatni raz w desktopie 2 rdzeniowy procesor miałem z 10 lat temu.

No i skąd się wzięła cena 3600, skoro teraz rozmawiamy o modelu za 4700? (od którego ten asus za 3700 jest lepszy pod praktycznie każdym względem, jeśli chodzi o parametry - czyli ten Air za 3600 musi być jeszcze bardziej gorszy w porównaniu)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2018, 21:41:07 wysłana przez Simplex »

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 11, 2018, 21:41:55 »
Się zaciekawiłem, ale no taka sytuacja :D

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 11, 2018, 21:42:53 »
To ja się nie podejmuje szukania, bo się nie znam na sprzęcie.
3600-3700 to feny rynkowe w większości sklepów, oficjalne apple są sugerowane i mocno zawyżone.

Jakby ktoś miał na tyle samozaparcia żeby znaleźć komputer z podobnymi parametrami co Air to bardzo proszę

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 11, 2018, 21:44:49 »
To przepraszam że zajrzałem na stronę apple, żeby sprawdzić cenę macbooka ;)

A ten procesor który podałeś jest bardzo ciekawy. Nie figuruje on w bazie danych intela, a google podaje wyniki wyłącznie z polskich stron. Pewnie ktoś się raz walnął i wszyscy od niego skopiowali. Nie istnieje taki model. Faktycznie to tam jest i5-5350U

A co do szukania podobnych parametrów, to obawiam się, że może być cieżko znaleźć nowego laptopa z 3 letnim procesorem ;)

A tu takie bardzo zgrubne porównanie wydajności procesora z Aira z procesorem z Asusa (niech każdy sam odgadnie który jest który ;) )
https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-5350U-vs-Intel-i5-8250U/2530vs3042

Widać, że w ciągu 2 lat nastąpił olbrzymi postęp:

Model z 2015:
1.6 GHz (i5-5250U) dual-core Intel Core i5 with 3 MB shared L3 cache

Model z 2017:
1.8 GHz (i5-5350U) dual core Intel Core i5 with 3 MB shared L3 cache
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2018, 21:53:47 wysłana przez Simplex »

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 11, 2018, 21:54:26 »
Potęga chmury! Ukryta druga karta graficzna!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 11, 2018, 21:59:43 »
poznasz nowy system i liźniesz trochę świata ;-)

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 11, 2018, 22:05:27 »
Napiszę o co mi chodzi, żeby nie było, że jakąś krucjatę prowadzę.
Człowiek chce kupić laptopa, najchętniej Air, bo jest modny, ładny, bardzo dobrze wykonany, trzyma z 7-8 godzin na baterii i ma ten mityczny system. Kosztuje 3700.
Jako alternatywę widzi wspomniane wcześniej Zenbooki, Microsofty, Lenovo i coś jeszcze. Wszystko jest w okolicach 3700. Teraz ten człowiek, który chce kupić tego Air do pracy biurowej, zarządzania zadaniami, przeglądanie netów, filmów etc. nie zrezygnuje z możliwości kupna wymarzonego komputera, bo w benchmarkach procesor w innym komputerze jest szybszy, bo: renderów ani kompilacji na nim nie będzie robił to i po co mu taki procesor, może się okazać, że komputer wcale nie będzie sprawniej działał, bo Windows i ostatnie: jest gorzej wykonany i krócej trzyma na baterii. I nie ma MacOs. TO co zyskuje ten człowiek płacąc tyle samo i kupując Zenbooka za 3700?
Dlatego pytałem o komputer z takimi samymi parametrami, jeżeliby kosztował np. 2700 to jest się nad czym zastanawiać, czy dalej chcę Apple czy Win i mieć 1000 w kieszeni. Tylko, że za 2600 to są same skrzypiące plastiki. To może by kosztował 3100 z takimi samymi parametrami. Tu by było pytanie czy 500zł to jest ta wielka różnica w cenie, żeby się powstrzymać przed kupnem Air.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 11, 2018, 22:05:55 »
Z takimi czyli jakimi?

Zajebisty zwrot akcji. Z ?nie ma takiego? na ?jako laik(...)? :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 11, 2018, 22:22:47 »
Jako laik twierdzę ze nie ma takiego. Pokażcie mi go! Ale nie pokazecie bo nie ma.
Szach mat blacharze.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 11, 2018, 22:24:50 »
To jest akurat dosyć proste do wytłumaczenia . Nie trzeba być informatykiem, żeby zobaczyć różnicę w jakości wykonania. Dla mnie jak jest napisane na dwóch komputerach i5, 8gb, 256ssd to są takie same komputery.
Gdybym wybierał między dwoma Asusami, obydwa miałyby i5, ale inne to może bym się pokusił o analizę benchmarków, ale jeżeli to są dwa inne komputery, kosztują tyle samo z czego jeden ma np. lepszy ekran, jest lepiej wykonany to mnie nie interesuje o ile drugi procesor jest szybszy ponieważ szybkość procesora to nie jest dla mnie priorytet w przypadku zakupu komputera do prac biurowych. Także tak.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 11, 2018, 22:26:53 »
W laptopach różnice między różnymi modelami "i5" potrafią być kosmiczne.
2 rdzenie to natychmiastowa dyskwalifikacja, chyba ze jest w sprzęcie za 2 tysiące.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 11, 2018, 22:28:13 »
Czyli to takie Audi A4 1.9TDI. Polacy lubiom.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 11, 2018, 22:38:52 »
W laptopach różnice między różnymi modelami "i5" potrafią być kosmiczne.
2 rdzenie to natychmiastowa dyskwalifikacja, chyba ze jest w sprzęcie za 2 tysiące.

To ja na Air nic nie robiłem. Może być tak jak piszesz, że nie da się na nim nic zrobić.

Z telefonami też tak jest, że jak jest np. 2gb ram to dyskwalifikuje? Iphone 8 ma 2gb, a nowe androidy 4 albo 6.

Offline angh

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 11, 2018, 22:58:22 »
sam uzywam lenovo yoga x1 i dla mnie jest to laptop idealny. Uzywalem chwile mac pro, uzywalem dluzej ms surface, ale yoga jest dla mnie tym dokladnie systemem, z ktorym spedze wiecej czasu, szczegolnie z OLED. Szkoda jedynie, ze mam wersje 2017, a nie 2018.
Nie wiem rowniez o co chodzi z tym 'zlym' windowsem, ale to juz chyba kwestia bardziej religijna, niz cokolwiek innego.
Ale sprawa jest prosta: chcesz apple, kupuj apple ;)

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 11, 2018, 23:10:36 »
Też nie wiem o co chodzi ze złym windowsem, ale ja Windowsa używam "od dziecka" jak większość i to pewnie kwestia przyzwyczajeń.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 12, 2018, 22:59:43 »
Nadal mam dwu rdzeniowca I7 w Surface booku I nigdy nie miałem powodu do niezadowolenia z działania. Do tego dobry ekran (3k x 2k), wykonanie, dotyk, ssd 512, 16gb i co najważniejsze nie ma mac os - a takie było jedno z założeń. Mnie Windows nie przeszkadza, a nawet jest zaletą - bo go znam.
Z jabłkiem wstydziłbym się usiąść w kawiarni, z surface nie.
:D

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 13, 2018, 08:50:49 »
A od wszystkich nich lepszy Dell XPS 8). Uzywam 13tki i jakoscia wykonania jest duzo lepezy od 13stki PRO szwagierki.
Kolega ma XPS15 i tez chwali sobie przesiadke z Macbooka Pro.

Offline blazej

• I Am Robot
Macbook Air
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 13, 2018, 09:00:25 »
Nadal mam dwu rdzeniowca I7 w Surface booku I nigdy nie miałem powodu do niezadowolenia z działania. Do tego dobry ekran (3k x 2k), wykonanie, dotyk, ssd 512, 16gb i co najważniejsze nie ma mac os - a takie było jedno z założeń. Mnie Windows nie przeszkadza, a nawet jest zaletą - bo go znam.
Z jabłkiem wstydziłbym się usiąść w kawiarni, z surface nie.

Surface Book to chyba jedyne laptopy, które jakością dorównują Apple. Nawet rozważałem, ale ceny nowych modeli zaczynają się od 7500 wiec wybrałem wariant dla ubogich, czyli MacBook Pro. Gdybym chciał komputer do lansu w kawiarni pewnie bym się spiął, dołożył 2 tysiące i kupił Surface Book

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 13, 2018, 09:03:45 »
A od wszystkich nich lepszy Dell XPS 8). Uzywam 13tki i jakoscia wykonania jest duzo lepezy od 13stki PRO szwagierki.

A on nie ma plastikowej obudowy w środku ?

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 13, 2018, 09:48:10 »
Kolega ma XPS15 i tez chwali sobie przesiadke z Macbooka Pro.

Obecne modele XPS to jakis zart. Kupilismy ostatnio 5 najdrozszych 13" i wszystkie musialy byc naprawiane w pierwszym tygodniu. Dodatkowo bateria slaba i sterowniki wireless od della sa zjebane (vpn nie dziala, poprzednie modele mialy Intela a nowe Killer), musielismuy sciagac ze strony producenta. Mamy kilka 4 letnich i te dzialaja prawie bez zarzutow a bateria ciagnie bardzo dlugo, jedynie jeden mial wymieniana klawiature.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 13, 2018, 10:31:27 »

A on nie ma plastikowej obudowy w środku ?
Wlokno weglowe to nie plastik

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 13, 2018, 10:49:12 »
A może to wzmacniany włóknem węglowym plastik jest?