Autor Wątek: Macbook Air  (Przeczytany 10976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cube822

• Stały bywalec
Macbook Air
« dnia: Grudzień 02, 2012, 22:15:37 »
Hey! Czy ktoś moze z was posiada nowego Air-a? Mocno sie zastanawiam nad zakupem, wydaje mi sie, ze do moich potrzeb to bedzie laptop idealny, chcialbym sie dowiedziec jak sprawuje sie w codziennym uzytkowaniu? Ciezko bedzie sie przestawic z windy na osx? Dzieki za wszelkie odpowiedzi

Offline JakupW

• Prezes
  • InputLag
    • InputLag
Odp: Macbook Air
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2012, 22:45:00 »
Hey! Czy ktoś moze z was posiada nowego Air-a? Mocno sie zastanawiam nad zakupem, wydaje mi sie, ze do moich potrzeb to bedzie laptop idealny, chcialbym sie dowiedziec jak sprawuje sie w codziennym uzytkowaniu? Ciezko bedzie sie przestawic z windy na osx? Dzieki za wszelkie odpowiedzi
Co prawda nie mam Aira, ale Pro, ale co tam. Prędkości są porównywalne - SSD to bajka, po 9-10 sekundach system jest włączony i gotowy do pracy. Przestawienie się na OSX nie jest trudne - kwestia ogarnięcia skrótów klawiszowych i gestów na gładziku :) Jak wspominałem, dużą robotę robi ten dysk. Początkowo byłem niechętny, i gdybym nie kupił lapka z wbudowanym dyskiem SSD to bym sporo stracił.

Offline Abdel

• Mieszkaniec tego forum
    • dubscore.pl - Nie "dzwonimy" po windę
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2012, 23:44:07 »
Mam Aira 13 z tego roku. I mogę go tylko zachwalać. System ładujący się dosłownie kilka sekund, bateria trzymająca bez bata 7 godzin, genialny gładzik. Leciuśki, malusi i piękniusi. Jeśli potrzebujesz mobilnego komputera, z którym często latasz do pracy, na uczelnię, gdziekolwiek - IMO nie znajdziesz nic lepszego. Jeśli nie zaboli Cię wydatek rzędu 5k zł to nie ma się nawet co zastanawiać.

http://dubscore.pl - Nie "dzwonimy" po windę

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Dojebał bobra do 12
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2012, 14:59:14 »
Czy ta przelotka z Thunderbolta na Gigabit Ethernet nie wpływa w żaden sposób na jakość połączenia? W sensie nie zrywa, ani nie zaniża przesyłu? Pytam bo brak RJ45 chyba najbardziej mnie powstrzymuje przed zakupem Air'a.
(kliknij)

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2012, 15:05:08 »
Czy ta przelotka z Thunderbolta na Gigabit Ethernet nie wpływa w żaden sposób na jakość połączenia? W sensie nie zrywa, ani nie zaniża przesyłu? Pytam bo brak RJ45 chyba najbardziej mnie powstrzymuje przed zakupem Air'a.

Przelotki nie uzywalem nigdy. Szczerze mowiac to nie pamietam kiedy musialem uzywac czegos innego niz wifi czy dysk na USB 3.0, ale fakt, jesli ktos potrzebuje namietnie transferowac dziesiatki gigabajtow daanych to moze miec problem. Tyle, ze wtedy troche bez sensu kupowac laptopa z tak malym dyskiem jak Air :)

Offline Cube822

• Stały bywalec
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2012, 16:14:49 »
Okey, dzięki wielkie za szybki odzew ;) Air już kupiony w USA, powinienem mieć go w przyszłym tygodniu, wyszedł mnie ok 3700 zł wiec wydaje mi sie, ze w tej cenie to naprawde dobry deal. Pozdrawionka

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Dojebał bobra do 12
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2012, 22:33:22 »
@Mike
Mi raczej chodzi o streaming niż samo kopiowanie plików. WiFi się nie nadaje IMO.

@Cube
Podzielisz się informacją, gdzie kupiłeś?
(kliknij)

Offline Cube822

• Stały bywalec
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2012, 13:44:03 »
@buster
Kupilem na bustbuy.com. Obecnie jest obnizka ze 1199$ na 1133$, kilka dni temu bylo jeszcze 1033$.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2012, 17:12:46 »
raczej nie bedzisz zalowal. w razie czego, zawsze mozesz na nim zainstalowac Windowsa. ale jakos watpie, zebys to nawet rozwazal po kilku dniach z osx.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Furio

• I Am Robot
  • Jesteś dla mnie tylko teksturą
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2012, 18:28:58 »
Tak w ogóle to jak jest z dostępnością softu na maca? Wszystko można bez problemu u nas dostać za takie same pieniądze jak na pc?

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
Macbook Air
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:11:30 »
Rożne firmy sprzedają swoje oprogramowanie na własnych stronach, a poza tym w OS X jest wbudowany Mac App Store, w którym można kupować aplikacje - podobnie jak na iOS. Generalnie wydaje mi się, że na Windows łatwiej dostać darmowe oprogramowanie do wszystkiego, a na Maku albo się płaci, albo trzeba się bardziej przyłożyć do szukania. ;)

Wysłane z Tapatalk

Offline JakupW

• Prezes
  • InputLag
    • InputLag
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:14:41 »
Ale co mi się tutaj podoba, to instalacja i późniejsza aktualizacja oprogramowania (jak na telefonie - nacisnąć update i gotowe :)). Ja nie zapłaciłem za żadne oprogramowanie jeszcze - tylko za upgrade do Mountain Liona chyba 60zł.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Dojebał bobra do 12
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:58:35 »
@buster
Kupilem na bustbuy.com. Obecnie jest obnizka ze 1199$ na 1133$, kilka dni temu bylo jeszcze 1033$.
Rozumiem, że ściągasz to przez jakąś rodzinę z US? Bo bestbuy do Polski nie wysyła raczej, nie?
(kliknij)

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:02:45 »
Tak w ogóle to jak jest z dostępnością softu na maca? Wszystko można bez problemu u nas dostać za takie same pieniądze jak na pc?

Jest w cholere softu, ale wiekszosc kosztuje (niektore jakies absurdalne kwoty). Darmowych dobrych programow nie ma wiele.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:10:31 »
Ale co mi się tutaj podoba, to instalacja i późniejsza aktualizacja oprogramowania (jak na telefonie - nacisnąć update i gotowe :)). Ja nie zapłaciłem za żadne oprogramowanie jeszcze - tylko za upgrade do Mountain Liona chyba 60zł.

szalenstwo! oprogramowanie na zadny inny os nie ma takich bajerkow :D
gram w gry, a nie polygony! :P

strajker92

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2012, 00:48:33 »
Ale co mi się tutaj podoba, to instalacja i późniejsza aktualizacja oprogramowania (jak na telefonie - nacisnąć update i gotowe :)). Ja nie zapłaciłem za żadne oprogramowanie jeszcze - tylko za upgrade do Mountain Liona chyba 60zł.

szalenstwo! oprogramowanie na zadny inny os nie ma takich bajerkow :D

feature, który jest wart tej ceny ^^

w sumie pasuje do popłakałem się, bo dość wesoło się czyta tego posta :)

Offline JakupW

• Prezes
  • InputLag
    • InputLag
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2012, 01:30:20 »
Chodzi mi o to, że podpinając moją drukarką do Windy nie działa, dopóki nie ściągnę sterów. Żeby to zrobić, muszę wejśc na stronę hp, ściągać, instalować etc. A tak to po prostu "się" robo. Tak samo z aktualizacją powiedzmy, z dupy, CCleanera. Klikam i jest. Nie muszę wchodzić na stronę, ściągać i samemu instalować. Po prostu fajne ułatwienie, a wy się dopierdalacie i szukacie dziury w całym. Ale rozumiem, za długo toczyła się normalna dyskusja, a przecież chodzi o inny OS niż Windows czy Android, trolować trzeba

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2012, 02:01:55 »
Microsoft z Windowsem 8 i swoim "app storem" poszedl dokladnie w to samo. Skonczyly sie czasy szukania softu po necie.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2012, 07:04:34 »
Chodzi mi o to, że podpinając moją drukarką do Windy nie działa, dopóki nie ściągnę sterów. Żeby to zrobić, muszę wejśc na stronę hp, ściągać, instalować etc. A tak to po prostu "się" robo. Tak samo z aktualizacją powiedzmy, z dupy, CCleanera. Klikam i jest. Nie muszę wchodzić na stronę, ściągać i samemu instalować. Po prostu fajne ułatwienie, a wy się dopierdalacie i szukacie dziury w całym. Ale rozumiem, za długo toczyła się normalna dyskusja, a przecież chodzi o inny OS niż Windows czy Android, trolować trzeba
ano taka reakcja jak sie sprzedaje w sumie normalne ficzery jako coś emejzing :) bo dziwnym trafem moja drukara na 7 działała odrazu po wpięciu :) tak samo jak spora czesc popularnych aplikacji aktualizuje się "sama".

Offline merib

• Mieszkaniec tego forum
  • cyberpunk.is.now
    • mój prywatny bullshit
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2012, 07:08:04 »
Ja sam mam MacBooka Pro i odkąd mieszkam z dziewczyną mającą MacBooka Air, to za każdym razem patrzę na tego swojego z obrzydzeniem. Pomijając oczywistość jaką jest to że jest ładniejszy, to jeszcze szybciej się uruchamia i wyłącza. Mój następny Mac będzie modelem Air. Biorąc pod uwagę ilość rzeczy jakie trzymam w chmurze, dysk nie będzie dla mnie najmniejszym problemem. Bardziej obawiam się braku napędu dvd, bo jednak jeszcze nie cały świat przestawił się na dyski flash.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 05, 2012, 10:08:02 »

IMO to albo dawno nie uzywales innych OSow (nie pisze tylko o windzie) albo masz jakies glebokie stany dysonansu poznawczego :)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 05, 2012, 10:21:31 »
Instalacja oprogramowania na Maku to mistrzostwo świata. Jedne programy można zainstalować prosto z Mac App Store - wówczas po prostu kupujemy soft i czekamy aż się sam zainstaluje (nie ma żadnego wizarda znanego z Windows). Druga opcja to programy ściągnięte z neta - i to już jest bajka - ściąga się plik .dmg, który otwieramy w systemie, a potem przeciągamy ikonkę programu do katalogu Aplikacje. Koniec - oprogramowanie jest zainstalowane. A jak się odinstalowuje? Przeciągamy ikonę programu do Kosza*. I już. :) To jest po prostu piękne i jest jednym z moich ulubionych ficzerów w OS X, instalacja softu na Windows to jakiś koszmar w porównaniu do tego. Na Maka też są aplikacje, które mają wizarda i trzeba klikać Dalej - najczęściej jest to oprogramowanie od Microsoftu. :P Programistów tworzących takie instalatory na OS X powinno się bić linijką po łapach.

Myślę, że Mountain Liona spokojnie da się używać z darmowym softem. Ja dużo nie kupiłem, ale mam pewne aplikacje "must have", które są płatne, takie jak Parallels Desktop, 1Password, Timecop. Pewnie dałoby się znaleźć jakieś alternatywy.

* Niektóre aplikacje zostawiają jakieś śmieci w systemie, przydają się wówczas programy typu AppTrap, które przy odisntalowywaniu jakiejś aplikacji wyszukują pozostawione przez nią pliki i umożliwiają ich usunięcie. W przeciwieństwie do Windows te pliki nie spowalniają systemu! Nie ma czegoś takiego jak puchnący Rejestr.

Offline JakupW

• Prezes
  • InputLag
    • InputLag
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 05, 2012, 12:14:57 »

IMO to albo dawno nie uzywales innych OSow (nie pisze tylko o windzie) albo masz jakies glebokie stany dysonansu poznawczego :)
Używam codziennie Windowsa 7 (nie mam 8 więc nie wiem jak tam to wygląda) i piszę jak to jest w moim przypadku, a wy się dopierdzielacie do byle czego, tyle ;)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 05, 2012, 12:28:23 »
Ja sam mam MacBooka Pro i odkąd mieszkam z dziewczyną mającą MacBooka Air, to za każdym razem patrzę na tego swojego z obrzydzeniem. Pomijając oczywistość jaką jest to że jest ładniejszy, to jeszcze szybciej się uruchamia i wyłącza.

ja przez moment chorowalem na MacBooka Pro 13" z retina, ale po tym jak sie nim pobawilem w sklepie moj entuzjazm kompletnie wyparowal. czuc, ze ten ekran potrzebuje czegos wiecej niz zintegrowanej z prockiem karty graficznej. juz na MacBook Air Aperture czasami potrafi walnac jakies artefakty, podobnie zreszta jak PhotoShop - a rozdzielczosc jest ponad 4x nizsza niz w MBP z Retina. pewnie poczekam do przyszlego roku i jesli wydadza odswiezona wersje tego 13" MBP z dedykowana karta graficzna, to sie skusze. wizualnie podoba mi sie nawet bardziej niz MBA.

MBA jest swietny do przegladnia netu i mniej wymagajacych aplikacji, ewentualnie do jakichs drobnych poprawek, ale do powazniejszej pracy juz sie srednio nadaje.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Cube822

• Stały bywalec
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 05, 2012, 14:08:18 »
@buster
Rozumiem, że ściągasz to przez jakąś rodzinę z US? Bo bestbuy do Polski nie wysyła raczej, nie?
Dokładnie, rodzina na święta przywiezie  ;)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 05, 2012, 14:16:22 »
Ja sam mam MacBooka Pro i odkąd mieszkam z dziewczyną mającą MacBooka Air, to za każdym razem patrzę na tego swojego z obrzydzeniem. Pomijając oczywistość jaką jest to że jest ładniejszy, to jeszcze szybciej się uruchamia i wyłącza. Mój następny Mac będzie modelem Air. Biorąc pod uwagę ilość rzeczy jakie trzymam w chmurze, dysk nie będzie dla mnie najmniejszym problemem. Bardziej obawiam się braku napędu dvd, bo jednak jeszcze nie cały świat przestawił się na dyski flash.

Niech zgadne: twoj ma HDD a Air ma SSD? ;)

Offline JakupW

• Prezes
  • InputLag
    • InputLag
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 05, 2012, 14:39:24 »
Swoją drogą, w iSpocie w Katowicach, stoi Air podpięty do Apple Thunderbolt Display 27". Ma to jakiś sens? Zakładam, że Air dusi się już mocno wtedy.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 05, 2012, 14:48:03 »
W trybie 2D nie ma prakycznie roznicy poki twoja karta obsluguje odpowiedni interfejs (Thunderbolt) lub DVI-D dual link.

A jakbys chcial grac w wymagajace gry to i retina book kleka w takiej rozdzialce.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 05, 2012, 15:29:13 »

Pelna zgoda. MBP dziala wyraznie gorzej od MBA. Mam dokladnie to samo uczucie jak patrze na sprzet brata :)

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 05, 2012, 16:28:40 »
Nie działa wyraźnie gorzej, wymień dysk na SSD i brat się będzie głupio czuł :]

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 05, 2012, 16:37:21 »
Nie działa wyraźnie gorzej, wymień dysk na SSD i brat się będzie głupio czuł :]

No wiadomo - mowilem o sytuacji "Stock model" :D

Offline Cube822

• Stały bywalec
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 15, 2012, 16:44:21 »
Pierwsze dni z Mac-iem przeszly calkiem spokojnie, zmiana systemu nie byla az tak straszna jak mi sie wydawalo  :D Troche jeszcze nie odnajduje sie z brakiem tradycyjnego eksploratora windows-a, ale sadze, ze z dnia na dzien bedzie lepiej  ;) Reasumujac, komputer wyniosl mnie ok 3800 ale na chwile obecna jestem bardzo zadowolony.

Offline Furio

• I Am Robot
  • Jesteś dla mnie tylko teksturą
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 15, 2012, 20:01:42 »
Jest w cholere softu, ale wiekszosc kosztuje (niektore jakies absurdalne kwoty). Darmowych dobrych programow nie ma wiele.

Dla mnie to bardzo duża wada. Szybkość, design, stabilność - wszystko na tak, ale nie zrozumiem (choć w rodzinie zawsze było pełno maców stacjonarnych) czemu za taką specyfikacje trzeba zapłacić 2 razy tyle ile jest wart.
Nie che w tym temacie oczywiście jakiegoś flamu wzniecać, ale tyle lat żyję na tym świecie, a jeszcze nikt mi tego fenomenu nie potrafił wytłumaczyć. Łączenie z  przedstawicielem appla w naszym pięknym kraju, po dobrej wódzie :)

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 15, 2012, 20:16:16 »
Sorry, nie moglem sie powstrzymac:

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 15, 2012, 23:26:57 »
Może ktoś zarabia tyle, że ma gdzieś ile kosztuję kawa czy laptop?

Poza tym pokaż mi komputer z taką samą konfiguracją i z takim samym wykonaniem a nie z szajskim plastikiem za połowę ceny.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 16, 2012, 08:24:04 »
A ja się chętnie dowiem od Furia gdzie można kupić ultrabooka o takich parametrach jak ten Air za 1.900 zł. Od razu polecę go kupić. :)
PSN ID: czajuprime

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 16, 2012, 10:23:24 »
Polowe to pewnie nie. A jakie parametry ma ten konkretny airmac za 3700zl?
Przy zakupie bym sie glownie kierowal system. My mamy Exchange 2003, a w przypadku maca musialbym sie meczyc z kiepskim Entourage. Outlook 2011 jest tylko dla Exchange 2007 sp2+.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 16, 2012, 10:54:12 »
tak, jakosc i stabilnosc iRzeczy jest legendarna:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=g92_17ZtH9Y#!
http://www.macobserver.com/tmo/article/usb-3.0-hard-drives-can-cause-wi-fi-interference

a na deser wisienka innowacyjnosci (do iFanow - odfiltrujcie sobie sarkazm goscia i skupcie sie na faktach):
http://applefobia.blox.pl/2012/12/iMac-Za-cienki-na-desktopa.html

Abstrahuje juz od tego, ze apple nie ma wlasnych fabryk tylko klepie masowke jak kazdy inny w Chinach z czesci poddostawcow - glownie Samsunga, ktorego telefony dzialaja beznadziejnie, bo przeciez sa na Androidzie.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 16, 2012, 11:25:19 »
dziki znowu pierdzielisz głupoty ale do tego się już przyzwyczailiśmy.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
Macbook Air
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 16, 2012, 11:28:23 »
a na deser wisienka innowacyjnosci (do iFanow - odfiltrujcie sobie sarkazm goscia i skupcie sie na faktach):
http://applefobia.blox.pl/2012/12/iMac-Za-cienki-na-desktopa.html

Tu należy rozróżnić jeszcze rożne modele iMaka (21, 27). Niemniej jednak sam czasem zerkam na tego bloga. :)

Abstrahuje juz od tego, ze apple nie ma wlasnych fabryk tylko klepie masowke jak kazdy inny w Chinach z czesci poddostawcow - glownie Samsunga, ktorego telefony dzialaja beznadziejnie, bo przeciez sa na Androidzie.

Apple będzie niedługo produkować Maki w USA, mają otworzyć nowe fabryki.

A co do ceny - sam nie wiem. :) Jak dla mnie to za drogie jest, nie wiem czy materiał, z którego wykonano komputer powinien aż tak windować cenę. Ale stać mnie i mam... (jw)

Wysłane z Tapatalk