Autor Wątek: iMac - temat ogolny  (Przeczytany 17685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline abc

• Ultimate Badass
iMac - temat ogolny
« dnia: Wrzesień 18, 2014, 18:25:53 »
Mam dosyc tego zartu o nazwie Windows. Przenosze sie calkiem na Maki. Na co nalezy zwrocic uwage przy zakupie iMaka? Lepiej wybrac myszke czy touchpada? Uzywam komputera do pracy, czyli designu i bede glownie uzywal software od Adobe. Widzialem, ze sa tylko 4 porty USB, 1 FireWire chyba i lighthing. Cze jest mozliwosc podlaczenia drugiego ekranu?

Offline JakupW

• Prezes
  • InputLag
    • InputLag
Odp: iMac - temat ogolny
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2014, 18:51:00 »
Dla mnie gesty na trackpadzie są genialne. Do macbooka nigdy nie podłączyłem jeszcze myszki. Na wielkim ekranie już nie jest tak różowo, ale moim zdaniem dalej lepiej niż magic mouse. Monitor zewnętrzny podłączasz na przejściówce Thunderbolt->Hdmi. Max dwa

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
iMac - temat ogolny
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2014, 18:55:07 »
iMac to dopiero żart. ;) Miałem najdroższy model z 2011. Nigdy wiecej dekstopa od Apple.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2014, 18:59:25 »
iMac to dopiero żart. ;) Miałem najdroższy model z 2011. Nigdy wiecej dekstopa od Apple.

Mmmm... czemu?

Offline Netor

• Super Badass
  • PC ni-ko-go!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2014, 19:00:23 »
Dla mnie gesty na trackpadzie są genialne. Do macbooka nigdy nie podłączyłem jeszcze myszki.
+1
Tylko Magic Trackpad ;).

A może Mac mini zamiast iMaca? (o ile masz już jakiś dobry monitor) Chodzą ploty, że w drugiej połowie października Apple może zaprezentować nowy model.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2014, 19:04:51 »
Mac mini tez jest fajna opcja. Jakie sa dobre monitory porownywalne z tymi iMakowymi?

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2014, 19:09:42 »
W pracy programisty przeszedłem przez wszystkie kompy i systemy operacyjne. Windows (wiele lat), Linux (wiele lat), MacOS (jakies 2 lata). Ten ostatni jest najwygodniejszy i najbardziej przyjazny do wykonywania tego zawodu. Po prostu działa w nim wszystko to co szwankuje pod Linuksem (i jest bez problemu dostępne profesjonalne oprogramowanie). Każdy dev, którego znam i którego zaczyna być na ten komputer stać prędzej czy później kończy z Makiem. Nawet najbardziej zatwardziali ortodoksi ;)

Drugi ekran to nie problem. Podłączasz przejsciowke z Thunderbolta na VGA / DVI / HDMI i każdy monitor będzie smigał. Obecnie mam podpięty jakis staroc Samsunga (jeszcze 4:3), wczesniej mialem BenQ, tez kwadratowy :)

Touchpad w Macbookach jest super, ale ten osobny, dołączany do klawiatury nie nadaje się do pracy.
Mam iMaca w pracy i na dłuższą metę nie da się na tym dołączanym gładziku komfortowo pracować. Tak samo zresztą jak na Applowej myszce. O ile gesty i scroll działają super to jest bardzo niedokładna i czasem ciężko utrafic w ten piksel co potrzeba. Nie wyobrażam jej sobie w pracy designera. Poza tym jest na BT więc bateria trzyma miesiąc z zegarkiem w ręku.

Ogromny minus w iMacach (tych grubszych modelach) to zbierający się z czasem kurz na matrycy, który niestety widać. Bardzo popularna usterka w tych komputerach z tego co wiem. Praktycznie nienaprawialne bez odwiedzin serwisu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2014, 19:12:41 wysłana przez SirMike »

Offline JakupW

• Prezes
  • InputLag
    • InputLag
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2014, 22:51:09 »
Ogromny minus w iMacach (tych grubszych modelach) to zbierający się z czasem kurz na matrycy, który niestety widać. Bardzo popularna usterka w tych komputerach z tego co wiem. Praktycznie nienaprawialne bez odwiedzin serwisu.
To jest problem do dziś. Tak samo Thunderbolt Display. Niestety, chłodzenie iMaca widocznie czasami działa jak odkurzacz :) No i SSD. Ale moim zdaniem SSD to już podstawa każdego komputera  ;D

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2014, 23:00:22 »
Mam dosyc tego zartu o nazwie Windows. Przenosze sie calkiem na Maki. Na co nalezy zwrocic uwage przy zakupie iMaka? Lepiej wybrac myszke czy touchpada? Uzywam komputera do pracy, czyli designu i bede glownie uzywal software od Adobe. Widzialem, ze sa tylko 4 porty USB, 1 FireWire chyba i lighthing. Cze jest mozliwosc podlaczenia drugiego ekranu?

Jako posiadacz MacBooka Air od ok. 1,5 roku muszę powiedzieć, że o ile wykonanie sprzętu jest rewelacyjne, a sam system szybki oraz bezawaryjny o tyle cała reszta (w tym kompatybilność z windows userami czyli w moim przypadku 99,9% osób) leży i kwiczy. Nawet word nie działa tak jak należy, a dla mnie to jest podstawowe miejsce tworzenia durnych pism, za które mi płacą. Musiałem nawet kupić jakiś durny program (za kilkadziesiąt zł), żeby nagrywać pliki na pendrivy NTFS. A do "intuicyjności" Mac OS to się nadal nie przyzwyczaiłem aczkolwiek teraz przynajmniej potrafię już odszukać w systemie wszystko co mi jest potrzebne.

Z drugiej strony Windows sam z siebie potrafi zdechnąć i z każdym dniem działa coraz wolniej, a często nagle przestaje w nim działać to i owo (pomimo, że dzień wcześniej działało, a w między czasie komputer nie był włączany) więc rozumiem, że chcesz spróbować czegoś innego.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2014, 08:32:15 »

Jako posiadacz MacBooka Air od ok. 1,5 roku muszę powiedzieć, że o ile wykonanie sprzętu jest rewelacyjne, a sam system szybki oraz bezawaryjny o tyle cała reszta (w tym kompatybilność z windows userami czyli w moim przypadku 99,9% osób) leży i kwiczy. Nawet word nie działa tak jak należy, a dla mnie to jest podstawowe miejsce tworzenia durnych pism, za które mi płacą. Musiałem nawet kupić jakiś durny program (za kilkadziesiąt zł), żeby nagrywać pliki na pendrivy NTFS. A do "intuicyjności" Mac OS to się nadal nie przyzwyczaiłem aczkolwiek teraz przynajmniej potrafię już odszukać w systemie wszystko co mi jest potrzebne.
Mam dokladnie takie same odczucie. Uzywalem b. dlugo i jest to najmniej ituicyjny system z jakim mialem do czynienia, a troche ich bylo.

Z drugiej strony Windows sam z siebie potrafi zdechnąć i z każdym dniem działa coraz wolniej, a często nagle przestaje w nim działać to i owo (pomimo, że dzień wcześniej działało, a w między czasie komputer nie był włączany) więc rozumiem, że chcesz spróbować czegoś innego.
Potrafi zdechnac, aczkolwiek od czasow 7/8 powiem szczerze, ze takich problemow juz nie wylapalem. Wszytko smiga i chodzi, zero zwiech i nic nie dziala wolniej.
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 19, 2014, 11:55:01 »

Mmmm... czemu?

Kurz na matrycy w sprzęcie złożonym z wykorzystaniem technologii, której NASA używa do konstruowania promów kosmicznych. Brak możliwości zainstalowania dysku SSD. Hałasujące wentylatory nawet przy małym obciążeniu (na PC wentylatory się wyłączają jak nie są potrzebne, tylko na procesorze się nie da wyłączyć, ale jego nie słychać :) ). Brak USB 3.0. Brak złącz dla ludzi, tylko jakieś applowskie wymysły, do których trzeba kupować przejściówki. Spalona karta graficzna - oczekiwanie przez dwa tygodnie na wymianę bez jakiejkolwiek możliwości uruchomienia i używania komputera. Oszukiwanie klientów na podzespołach - Apple często daje do zrozumienia klientom, że w środku siedzą jakieś nie wiadomo jak wydajne podzespoły serwerowe, a potem okazuje się, że to najtańsze dyski pecetowe, mobilne karty graficzne, mobilne procesory, RAM z niskim taktowaniem, itd. iMac jest dużym laptopem stojącym pionowo na biurku. Miałem, używałem trzy lata jako głównego (i jedynego) komputera do pracy i zabawy, nie polecam.

Magic Trackpad >>> mysz, ale tylko na Macu i nie do designu (słaba precyzja). Pod Windowsem kiepsko działa - jakby co, to mam na sprzedaż. :)

Każdy dev, którego znam i którego zaczyna być na ten komputer stać prędzej czy później kończy z Makiem. Nawet najbardziej zatwardziali ortodoksi ;)

Pff, a ilu wraca później z powrotem albo jednocześnie używa PC? ;) Rzeźbię głównie w Microsoftowej technologii zwanej .NETem, a tutaj Mac się nie sprawdza. Trzeba cały czas jechać na VM z Windowsem, co zabiera połowę zasobów komputera. Robiłem tak trzy lata, ale wróciłem do PC i tutaj mi się wygodniej pracuje. :)

Z kolei OS X bardzo lubię, fajny, ładny system bez gównianego Rejestru.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 19, 2014, 12:04:05 »
Każdy dev, którego znam i którego zaczyna być na ten komputer stać prędzej czy później kończy z Makiem. Nawet najbardziej zatwardziali ortodoksi ;)

Pff, a ilu wraca później z powrotem albo jednocześnie używa PC? ;) Rzeźbię głównie w Microsoftowej technologii zwanej .NETem, a tutaj Mac się nie sprawdza. Trzeba cały czas jechać na VM z Windowsem, co zabiera połowę zasobów komputera. Robiłem tak trzy lata, ale wróciłem do PC i tutaj mi się wygodniej pracuje. :)

+1. u nas też maki odpalamy tylko gdy jest konieczność działania w Xcode. nie wiem, moze to przyzwyczajenia, ale ja tej wyzszosci nad windowsem nie widze. za to ekran w MBP retina robi wrażenie :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2014, 12:09:21 wysłana przez hesus »

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2014, 12:05:30 »
@DarkStar, wszystkie wady, jakie wymieniasz sa bardzo relatywne, glownie to Twoje opinie. Ja tam jestem przekonany, by kupic. Jedynie zastanawiam sie: iMac czy Mac mini.

Offline JakupW

• Prezes
  • InputLag
    • InputLag
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 19, 2014, 12:09:45 »
Jak masz jakiś fajny monitor to Mini bier. RAM sobie wymienisz, dysk w sumie też możesz, ale tu już się gwarancję traci niestety

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 19, 2014, 12:15:58 »

Kupić Maca i programować w .NET? Fuck Logic ;D Przecież to nawet nie jest dziwne, to po prostu głupie :)
Brzmi to mniej więcej tak "Kupiłem margaryne, ale nie dało się nią kleić terakoty. Margaryna do dupy, wróciłem do kleju". A potem powstają jakies mity i legendy, że komputer do dupy i do niczego się nie nadaje. Dokładnie to samo jest w drugą stronę. Tak samo znam narzekających na Linuksa, bo... Photoshopa nie ma.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 19, 2014, 12:29:58 »
Wiem, że to głupie. ;) W tamtym okresie złapałem wielkiego hype'a na sprzęt Apple i koniecznie chciałem wypróbować. Da się tak pracować, ale jest to nieoptymalne, bo RAMu brakuje. Nie zmienia to tego, że był to komentarz do Twojej opinii o deweloperach, ale reszta uwag dotyczy sprzętu, niezależnie co się na nim robi.

I nikt nie może mi zarzucić, że jestem hejterem, który nawet nigdy nie używał tych sprzętów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2014, 12:31:40 wysłana przez DarkStar »

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 22, 2014, 17:29:42 »
Użytkownikiem maców jest od paru lat.
Miałem dwie wersje iMaców. Wszystkie 27" od tej grubsze po tą co obecnie jest na rynku (cienias).
I żadnych problemów nie miałem z nimi.
Wszystko działało jak trzeba, żadnych durnych błędów Kernela GPU po którym musiałem pracę na nowo zaczynać, nic się nie przegrzewało, nie pracowało głośno. Ale słyszałem o różnych problemach. Apple Care załatwia wszystko.

Najdłużej mam Macbooka Pro bo 5 lat i w przeciągu tych lat musiałem tylko akumulator wymienić i wentylatory. Dokupiłem SSDka zwiększyłem pamięć ram i działa nadal bez problemu.

ABC pracujesz w Ilustratorze i InDesignie?
Może fajniejszą opcją dla Ciebie byłoby kupienie macbooka + monitor?

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 22, 2014, 17:54:27 »
Najdłużej mam Macbooka Pro bo 5 lat i w przeciągu tych lat musiałem tylko akumulator wymienić i wentylatory. Dokupiłem SSDka zwiększyłem pamięć ram i działa nadal bez problemu.
Szkoda że dzisiejsze MBP już nie są tak przyjazne użytkownikom... ramu nie dolozysz, dysku nie wymienisz. Ale ekrany robią wrażenie niesamowite.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 22, 2014, 18:29:56 »
Pracuje glownie wlasnie w Illustratorze i Photoshopie, czasem InDesign i - na szczescie coraz rzadziej - nieobecnym na Maku CorelDRAW. Niestety tez od niedawna zaczalem uzywac MS Visual Studio i to spowolni moja przeprowadzke.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2014, 19:20:29 wysłana przez abc »

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 22, 2014, 19:15:16 »
Szkoda że dzisiejsze MBP już nie są tak przyjazne użytkownikom... ramu nie dolozysz, dysku nie wymienisz. Ale ekrany robią wrażenie niesamowite.

Ekrany owszem robią kolosalne wrażenie, ale te pierwsze modele z retiną nie dawały rady momentami z tak dużą rozdzielczością.
Czekam na odświeżoną linie macbooków pro i się przesiadam ze swojego z intel core na retine ;)

ABC zastanów się nad combo macbook + monitor.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 02, 2014, 13:56:16 »
@SirMike: mam łamiącą wiadomość, mój rosyjski współpracownik kupił sobie MacBooka Pro 13'', zainstalował Boot Camp i programuje na nim w .NET pod Windowsem. :D To ma jeszcze mniejszy sens niż to co zrobiłem ja, bo ja przynajmniej siedziałem w OS X, a Windowsa miałem tylko do Visual Studio i MSSQL.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Re: iMac - temat ogolny
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 02, 2014, 18:33:03 »
Rosja to stan umysłu ;-)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 24, 2015, 12:20:27 »
Ma ktoś polecić jakąś stronę o Macach do czytania, ale taką którą prowadzą normalni ludzie nie stawiający namiotu na widok logo z japkiem (czyli spidersweb odpada ;) )  ?

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 24, 2015, 12:37:09 »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 24, 2015, 14:16:03 »
To ten blog jeszcze działa? Ja ich jeszcze z bloxa pamieam: http://applefobia.blox.pl/html

whatyearisit.gif ;)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 26, 2015, 18:05:25 »
Pewne rzeczy są niezmienne :)

Chyba muszę zrobić temat o obalaniu mitów. Jak chciałem pograć dziś na próbę w Defence Grid 2 na Macu to musiałem dopisywać parametry startowe do pliku uruchamiającego grę bo port na maka nie działa poprawnie i na 4 wątkach na broadwellu miałem kilkanaście klatek a po obcięciu do 1 wątku skoczyło na 30 w prologu :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 26, 2015, 18:23:39 »
Moze Defense Grid 2 dziala lepiej ;)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 26, 2015, 21:17:47 »
Mac już tak ma, nawet jak jest makowa wersja danej gry, to zawsze znajdzie się kilka problemów. Pewnie lepiej grać na Macu niż na Linuksie, ale i tak nie jest najlepiej.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 20, 2016, 08:27:00 »
Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami firma Apple rozesłała dziś oficjalne zaproszeni na swoją kolejną konferencję skoncentrowaną wokół nowych komputerów Mac, która odbędzie się w czwartek, 27 października o godzinie 10:00 czasu amerykańskiego, czyli 19:00 czasu polskiego w kampusie Apple w Cupertino.

Oczekuje się, że październikowa impreza skupi się na wprowadzeniu nowych komputerów Mac, a gwiazdą wieczoru ma być wyczekiwany, odnowiony MacBook Pro. Według plotek, nowy MacBook Pro ma być znaczącą odmieniony od momentu jego zmiany w 2012 roku.

Oczekuje się, że będzie on posiadał cieńszą i lżejszą obudowę, z szerszym trackpadem i płaską klawiaturą z mechanizmem zaczerpniętym z MacBooka Retina. MacBook Pro będzie dostępny w tych samych 13 i 15-calowych opcjach rozmiaru i będzie wyposażony w USB-C z USB 3.1 obsługującym większą prędkość transferu, Thunderbolt 3 i Touch ID.

Oczekuje się, że Touch ID ma być wbudowany w nowy, dotykowy panel OLED wbudowany w górnej części MacBooka Pro, gdzie zastąpi on fizyczne klawisze funkcyjne. Mówi się, że panel OLED będzie posiadał przyciski kontekstowe, które zmieniają się w zależności od poszczególnych aplikacji, która jest w użyciu. Nowa obudowa sugeruje, że będzie on wyposażony w cztery porty USB-C i gniazdo słuchawkowe, ale bez portu HDMI, bez portów USB-A, bez złącza MagSafe, ani gniazda kart SD.

Chodzą pogłoski o odświeżonym 13-calowym MacBook?u Air z portami USB-C, ale nie jest jasne, czy inne zmiany wewnętrzne zostaną dodane do tego najtańszego komputera w ofercie Apple. Jest możliwe, że 13-calowy MacBook Air zostanie samodzielnym produktem, gdyż plotki sugerowały, że model 11-calowy zostanie wycofany.

Oprócz tego, oczekuje się odświeżenia komputerów Mac Pro i Mac mini, które zostały zaktualizowane ostatnio odpowiednio w 2013 i 2014 roku, choć nie jest pewne, czy te urządzenia również ujrzą aktualizacje podczas tej imprezy.

Apple będzie transmitować wydarzenie na swojej stronie internetowej oraz na Apple TV.

itshappening.gif

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 20, 2016, 13:20:21 »
Dobrze, że kupiłem póki miał slot na karty SD i hdmi :D

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 20, 2016, 13:40:39 »
Ja się przymierzam do kupna, dlatego czekam na konferencję żeby zobaczyć co wyczarowali i w jakiej cenie. Przejściówka mi nie straszna ;)

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 20, 2016, 16:32:18 »
Przejściówki czy nie i tak będzie zbierał kurz za matrycą ;)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 20, 2016, 18:26:28 »
Rozwiązali już ten problem?

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 20, 2016, 18:41:24 »
Nie.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 27, 2016, 19:11:11 »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 31, 2016, 16:16:03 »
Ten nowy MacBookPro to jakis kurwa zart. Ogolnie to, co prezentuje Apple w ostatnich kilku latach w segmencie komputerow to zakrawa na kpine. Czailem sie na nowego MacBookaPro, ale chyba jednak kupie SurfaceBook zamiast sprzetu z japkiem. Szkoda, bo system jest fajny, no ale bez przesady. Do zeszlego tygodnia na pytanie "jakiego laptopa kupic" od osoby, ktora nie gra w gierki, odpowiadalem: macbooka. Drogo, ale stosunek jakosci do ceny nie ma sobie rownych. Not any more.
W tym momencie, zeby podlaczyc cokolwiek do nowego macbooka, potrzebowalbym przejsciowki. Podlaczyc ekran? Przejsciowka. Podlaczyc aparat cyfrowy? Przejsciowka. Podlaczyc dysk zewnetrzny? Przejsciowka. Podlaczyc telefon? Przejsciowka. Nawet zeby podlaczyc glupiego pada od PS3 potrzebna jest pieprzona przejsciowka. Procesory w nowych macbookach? Ktos chyba sobie kurwa kpi. Nie znam sie na pecetowym pierdololo cyferkowym, ale jak widze w tabelce ze cos jest wolniejsze, to niewazne jakie voodoo mi PR bedzie chcial wcisnac - no nie ma bata, bedzie wolniejsze! Wysmiewajmy ekran dotykowy w Windows, zeby dodac waski pasek z dotykiem w laptopie... Tam gdzie byly klawisze do ktorych uzywania (na macu!) juz dawno sie przyzwyczailem. A jak chce miec lapka z tymi klawiszami, to nie ma sprawy, mamy takiego dla pana, ale bedzie duzo wolniejszy. Duzo duzo. Na szczescie portu sluchawek nie wyrzucili, a ponoc taki old fashion i do niczego sie nie nadajacy. Az dziwne, ze port jacka 3.5mm sie zmiescil, bo przeciez port na karte pamieci SD spowodowalby, ze laptop bylby o 0.0008mm grubszy. Spoko, USB-C to przyszlosc i pewnie za 2-3 lata i tak bede musial sie z ta wtyczka polubic, ale naprawde USB3.0 (choc jedno!) spowodowaloby ze laptop by byl gorszy? No i co z ladowaniem teraz? Rozumiem, ze bedzie przez USB-C? Czyli jak zahacze o kabel od ladowania (co mi sie zdarza niemal codziennie przy macbooku air) to skonczy sie tak, jak z wszystkimi windowsowymi lapkami, czyli placzem i wizyta w serwisie, bo wtyczka juz nie odczepi sie magicznie od lapka? Do tego jak kiedys chcialbym sie pobawic w VR na komputerze zamiast na konsoli, to macbook sie zesra chyba. Pro my ass, o ubiciu jedynej konkurencji dla Lightrooma na macos juz nawet nie wspominam, bo kto jeszcze pamieta Aperture? Aperture, ktore mialo mozliwosci dorownujace (a w niektorych aspektach przewyzszajace Lightrooma) zostalo ubite przez Apple i teraz przy kazdej aktualizacji systemu po odpaleniu Aperture macos zacheca mnie do przesiadki na Photos. Photos, ktore mozliwosciami nie dorasta do piet pieprzonemu Snapseedowi z Androida.
Mam wrazenie ze w Cupertino Tim Cook co roku zaklada sie z Jonathanem Ivy o to, co jeszcze lykna idioci kupujacy slepo produkty Apple. Mam nadzieje ze rynek sie ocknie, akcje firmy poleca na ryj i ktos w koncu wymieni zarzad, ktory koncentruje sie obecnie w 100% na mobilkach, czyli dojnej krowie.
BTW - resetowalem niedawno macbooka air do fabrycznych ustawien i przez kilka dni jechalem na Lionie (nie Mountain Lion) - bateria starczala nadal na ponad 8 godzin pracy. Po aktualizacji do macos czas pracy na baterii skurczyl sie do 5 godzin i system dzialal znacznie wolniej. Kolejny reset i cos czuje ze Lion pozostanie systemem dla tego lapka do konca jego dni. Wszystko (Aperture, Chrome, Lightroom, nawet Photoshop) dziala duzo szybciej pod Lionem niz pod macos. Szybciej i dluzej.
WTF Apple?

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 31, 2016, 16:44:56 »
+1

Chciałem kupić. Zestaw MBP + dodatkowy monit to taki standard w branży. Mnie nie przeszkadza praca na windowsie, ale chciałem zobaczyć jak bardzo się to różni. Konferencja a co najważniejsze ceny bardzo mnie zawiodły. Minimum ~12k za coś, co na start jest przeterminowane to skandal. Do tego dochodzą przejściówki, na wszystko. Bleee.

Na szczęście konkurencja nie śpi, jest kilka ultrabooków ~6-10k wartych uwagi.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 31, 2016, 16:52:36 »
Aha, zapomnialem o cenie. Jak kupowalem Aira to wiekszosc znajomych pukala sie w glowe, bo "paaaanie, jakie to drogie" - ale jak rozejrzalem sie wokol, to tak naprawde nie bylo w tej cenie nic, co by dorownywalo Airom pod wzgledem czasu pracy na baterii, szybkosci dzialania, jakosci materialow i wymiarow. Jedynie jakis Dell byl, ktory byl grubszy, mial wolniejszy procesor i kosztowal 200EUR wiecej. Teraz w cenie macbooka pro kupie Surface Booka, ktory zjada to, co prezentuje Apple na sniadanie (najwieksza wada to system operacyjny, ale z drugiej strony caly Creative Cloud moge sobie przeniesc bez problemu, a Aperture nie jest aktualizowane od ponad roku). I jeszcze zostanie mi kasa na pampersy dla malej...

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 31, 2016, 18:28:32 »
Bierz Surface Booka, w gratisie smyranie ekranu oraz wersja tabletowa (rzeczy, ktore apple stwierdza ze sa bez sensu w takich urzadzeniach...)
Mozna jeszcze powiedziec, ze i mala porysuje po ekranie jak juz podrosnie dzieki dolaczanemu penowi. Ja z aktualnej wersji jestem bardzo zadowolony - choc mial kilka chorob mlodzienczych. Szczesliwie wiekszosc juz wyeliminowali.
W nowej rewizji mozna zamowic z np lepszym gpu no i bateria ma miec dodatkowa moc - choc na tej nie narzekam (ok 8h).

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 31, 2016, 19:02:20 »
Czy Air znika z oferty Apple? Najtańszą opcją na laptopa będzie teraz MacBook?
PSN ID: czajuprime