Autor Wątek: Gears of War 4  (Przeczytany 18453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
Odp: Gears of War 4
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2016, 19:53:55 »
Ideal Spec NVidia! ;D
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2016, 20:43:06 »
Zabawne, że ideal spec AMD to 4GB VRAM, a ideal spec nvidia to 6 GB VRAM.

Nvidia ma swoją własną propagandę.

http://www.geforce.com/whats-new/articles/gears-of-war-4-system-requirements

Offline m1sza

• n00b mod
  • Administrator
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2016, 20:48:51 »
A 1080p nikogo?  :'( ;D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2016, 20:56:19 »
No przecież jest, minimum, jak masz 750Ti. Albo to będzie jedna z najlepiej zoptymalizowanych gier świata, albo jedna z najgorzej wyglądających, albo ta tabelka to kompletny bulszit.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2016, 00:50:52 »
"Gears of War 4 - 4K Gameplay Gamescom 2016"
https://www.youtube.com/watch?v=02M3572zG2U
Obejrzałem ten gameplay i pytanie mam czy wszystkie gry w 4K tak wyglądają? Chodzi mi o to, że jest wysoka rozdzielczość, która niestety tylko uwidacznia straszne niedostatki we wszystkim innym? Brak efektów, które by to ukrywały, tekstury też takie sobie, często widać złączenia między nimi. Może to wina, że siedzę na PC blisko ekranu, więc łatwiej zwrócić uwagę, ale chyba wolę w to grać na konsoli ;).
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2016, 01:24:12 »
Czyli rozumiem, że zauważyłeś nagłe polepszenie grafiki jak przełączyłeś wideo na yt na 1080p?

I czy masz monitor 4K, żeby faktycznie widzieć rzeczywiste 4K, a nie zeskalowane do 1080p?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 01:30:26 wysłana przez Simplex »

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2016, 01:38:52 »
Mnie sie nie chcialo wlaczac TV pod 4k, ale na 1440p nie wygladalo jakos specjalnie imponujaco. Szczegolnie gluty na scianach itp.
Aczkolwiek ogladnalem tylko poczatek, 10 minut tego samego co zawsze to za duzo ;)

Rozbawilo mnie natomiast stwierdzenie 'this guys are smarter', po czym mamy w krotkim odstepie rzucone trzy granaty. Pech chial, ze AI nie reaguje w zadnym wypadku :)

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2016, 01:49:54 »
Mnie sie nie chcialo wlaczac TV pod 4k, ale na 1440p nie wygladalo jakos specjalnie imponujaco. Szczegolnie gluty na scianach itp.
O to, to.

Czyli rozumiem, że zauważyłeś nagłe polepszenie grafiki jak przełączyłeś wideo na yt na 1080p?

I czy masz monitor 4K, żeby faktycznie widzieć rzeczywiste 4K, a nie zeskalowane do 1080p?
To na Xie będzie 1080p nawet? A nie jakieś 900p. Wiesz dobrze, że miałem na myśli, że jak jest rozmyta papka to detale umykają, ale niedoróbki także. Skalery w większości jednak robią obraz miększym i trudniej wychwycić wszelkie błędy tła. Tutaj to wyglądało prawie jakby goście byli z wersji 4k, ale otoczenie z teksturami już pachniało Onem, a gluty to nawet 360 ;).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2016, 01:58:34 »
Ja myślę, że ta gra po prostu nie wygląda imponująco, bo jest pisana pod możliwości xboxa one, wiec 4K nic w tym temacie nie zmieni, a wręcz uwydatni biedę, jak sam zauważyłeś.
Wydaje mi się, że kampania na One będzie w "1080p"30 - cudzysłów ze względu na dynamiczną rozdzielczość ("up to 1080p" ;) ). Dynamiczna rozdzielczość marketingowo lepiej wygląda, bo można udawać, że gra działa w 1080p. Ktoś jeszcze pamiętam że Wiedźmin 3 na klocku w teorii działa w 1080p? Ciekawe czy komukolwiek kiedykolwiek udało się zaobserwować to 1080p w praktyce.

Zresztą grafika nikogo, liczy się gameplay!
http://polygamia.pl/wreszcie-zagralismy-w-singlea-gears-of-war-4-nie-bedziecie-rozczarowani/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 02:00:20 wysłana przez Simplex »

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2016, 02:03:03 »
No i dlatego z ciekawości zapytałem czy tak jest zwykle na PC w wysokich rozdzielczościach, bo jednak często gry są pisane z myślą o konsolach najpierw :).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2016, 02:14:04 »
Nie wiem kto ci na to odpowie, może Irreversible - ja nie mam TV ani monitora 4K oraz mam za słabą kartę graficzną do 4K, a ponadto stoję na stanowisku iż 4K nikogo (póki co).

Ale przez analogię mogę przypuszczać, że będzie podobnie jak z remasterami z PS2 odpalonymi w 1080p - widać było biedę i sterylność którą maskowała niska rozdzielczość, więc tutaj może być podobnie. Czyli kolejny dowód, że 4K nikogo - nie dość że wymagania sprzętowe kosmiczne, to w dodatku gry wyglądają gorzej niż lepiej. Win-win! Ale pewnie nie wszystki, podobno wiedźmin w 4K wygląda super.

A może ja się nie znam?
W singlowe Gears of War 4 świetnie się gra, a jak się je ogląda? Cóż, nawet mimo tego, że grałem na Xboksie One S (choć bez HDR, na zwykłych telewizorach), nie było zbyt dobrze. I na pewno nie było tak jak na dwóch ostatnich konferencjach Microsoftu z targów E3. Nie ma jednak tego złego, bo gra naprawdę tak wygląda, tyle że na PC. W 4K. Stanowisko Microsoftu było o tyle fajnie zaprojektowane, że na połowie powierzchni były Xboksy, a na drugiej pecety (niestety nie wiemy jakie poza faktem, że z grafiką Nvidii) z monitorami 4K. No i różnica była zauważalna. Biorąc nawet poprawkę na fakt, że na targach stoi się bliziutko ogromnych ekranów i 4K zawsze wtedy wypada wtedy lepiej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 02:17:01 wysłana przez Simplex »

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2016, 08:04:32 »
o, umieścili mojego kompa na końcu  8) (i7 4790k +980ti + 16gb ramu)

Dobrze że mam wywalone na tą grę.

Edycja: potwierdzam info simplex, wiesiek wygląda genialnie na ultra + 4k. (zablokowane klatki na 30, ale i tak u mnie były miejscami spadki)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 08:08:53 wysłana przez Pats »

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2016, 08:52:01 »
No i dlatego z ciekawości zapytałem czy tak jest zwykle na PC w wysokich rozdzielczościach, bo jednak często gry są pisane z myślą o konsolach najpierw :).

Od zawsze tak jest, szczególnie jak gra ma mało/słaby post-process. Najbardziej to widać w starych grach, niektórzy wielokrotnie zwracali uwagę na sterylność. Mnie to jakoś nigdy zbytnio nie przeszkadzało, wolę ostrą sterylność niż rozmytą papkę.

Jak świetny antyaliasing rozmywa trochę obraz to mi to nie przeszkadza, bo coś to przynajmniej daje. Ale rozmycie wynikające z niskiej rozdzielczości już tak, szczególnie że choćby aliasing jest wtedy dalej bardzo widoczny.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2016, 09:12:27 »
Emiel spał jak połowę zeszłej generacji pisałem o sterylności i o tym, że gry na PC wyglądają gorzej, bo całość wygląda bardziej "sztucznie"? TR(reboot) na PS3 wyglądał dla mnie dużo lepiej niż na PC. Na PS3 nie było sterylności, efekty śmieci w tle naprawdę robiły, a na PC to wszystko miało znów wyraźne krawędzie, widać było że dany efekt to przykładowo półprzezroczysta płaska bitmapa w powietrzu etc. Na konsoli tego się nie widziało. Wyższa rozdzielczość od zawsze pociąga większe wymagania co do efektów, tekstur etc. Jak oglądałem materiały z różnych gier na w małym oknie Youtube, to robiły często dużo lepsze wrażenie niż jak je wrzuciłem na pełny ekran. I nie tylko o aliasing chodzi, ale właśnie o całość efektów. Któryś zwiastun Uncharted 3 w mały okienku odebrałem jako ocierający się o fotorealizm, na dużym ekranie efekt prysł.

Inna sprawa, że tutaj(w tym gameplayu z GoW4) znów jest coś nie tak z oświetleniem, dziwnie płasko jest, jak na pierwszej prezentacji było ciemno jak w duszy, tak tutaj czerni nie ma, a czerń sama w sobie też często ukrywa niedostatki graficzne. Wygląda trochę jakby skoro zrobili wersję HDR, to na standardowych monitorach chcieli upchnąć mniej więcej tę samą przestrzeń z brakami w środku, przez co to co w cieniu jest sporo za jasne, wygląda właśnie jak ciągnięte suwakiem cieni w LR, czyli ala HDR tylko bez tej technologii w wyświetlaczu ;).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 09:19:48 wysłana przez Blue__ »

Offline m1sza

• n00b mod
  • Administrator
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 17, 2016, 10:52:45 »
No przecież jest, minimum, jak masz 750Ti. Albo to będzie jedna z najlepiej zoptymalizowanych gier świata, albo jedna z najgorzej wyglądających, albo ta tabelka to kompletny bulszit.
Ale minimum. Ja chcę 1080p i full detal.  8)

Offline projektkong

• Administrator
  • I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 20, 2016, 17:21:16 »
"Gears of War 4 free with GeForce GTX 1080 and GTX 1070"

Cytat: Nvidia
If you're looking for even more power for higher resolutions and framerates, select GeForce GTX 1080 and 1070 graphics cards, systems and laptops are now bundled with a full game download of Gears of War 4. Additionally, as an Xbox Play Anywhere title, bundle buyers can also play Gears of War 4 on Xbox One for no additional charge.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 20, 2016, 17:31:16 »
Fajnie, czyli będą tanie klucze, tym bardziej ze to klucze Windows Store, a więc bezwartościowe ;)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 20, 2016, 17:42:59 »
Ej, ja chcę taki klucz :D.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 20, 2016, 17:50:19 »
Ale bullshit z tą tabelką, w ideal jest 980 Ti razem z 1080, tymczasem 1070 już jest mocniejsze od 980 Ti. Napędzają sobie sprzedaż sztucznie :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 20, 2016, 17:51:05 »
No może faktycznie będzie coś wart, bo będzie dawał też dostęp do wersji na One.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 20, 2016, 18:24:22 »
Jakie sa warunki tego dealu z girsami? Bo czekam wlasnie na ciekawe promo zeby 1070 lyknac. Do kazdej karty niezaleznie od producenta? W jakim terminie dziala etc.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 20, 2016, 18:25:50 »
Warunki są takie, że kupujesz 1070, dostajesz girsy (poszeruj mi!). Tylko upewnij się, że sklep bierze udział w akcji, jest pobłogosławiony przez nvidię, bo jak nie to skończysz jak Pikacz ;)

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 20, 2016, 18:39:37 »
A Pikacz nie mial motywu z zakupem na firme?
<co nie zmienia faktu, ze glownie tylko duze sklepy sa objete tego typu promocjami>

Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 20, 2016, 18:41:32 »
Jak nie daja na firme to kicha, ale mi x kom dorzucal gierki do zakupow firmowych, wiec moze...

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 20, 2016, 18:44:08 »
Na jednej z promocji (chyba ta na Plyte + Procek) na pewno bylo obwarowanie ze dotyczy tylko klienta indywidualnego.
Trzeba studiowac regulamin, zawsze jest opisane.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 22, 2016, 14:23:08 »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 22, 2016, 14:39:38 »
Patrząc po komentarzach, to powinni robić jakiś "okres przejściowy" - jak np kupiles kartę do tygodnia wczesniej, to dostajesz kod.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 06, 2016, 22:24:07 »
Są nowe stery do Gearsów i Mafii.

Also dobre pierdololo (o multi):

http://youtu.be/kSmXjf0-x3g#ws
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2016, 22:27:53 wysłana przez Emiel »

Offline Ja Być z Polska_

• Administrator
  • I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 07, 2016, 08:52:46 »
Wygląda na to, że dzięki DX12 będziemy mieć albo najlepsze porty w historii, albo najgorsze. Półśrodki chyba niemożliwe.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 07, 2016, 22:10:18 »
Wszystko wskazuje na to, że to genialnie zoptymalizowana gra.

Poradnik nvidii: http://www.geforce.com/whats-new/guides/gears-of-war-4-graphics-and-performance-guide

Wyniki benchmarku to raj dla cyferkowych zwyroli ;) Pokazuje masę rzeczy, m.in. co jest wąskim gardłem:

https://abload.de/img/gears4benchdeuc4.png

Jak widać gra ma pierdyliard opcji graficznych, nie pamiętam kiedy ostatni razy tyle widziałem w grze. Jest też poziom grafiki jeszcze wyższy niż ultra - insane.

Nie wiem czy forza ma automatyczne skalowanie rozdzielczości, czy tylko jakości grafiki - w każdy razie girsy mają dynamiczną rozdzielczość, więc można odpalić w 4K i będzie spadać żeby utrzymać 60fps. W każdej grze powinno coś takiego być.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2016, 22:13:06 wysłana przez Simplex »

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 07, 2016, 22:23:52 »
Można jak widać, kurde bele. Niech FH3 naprawiają.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 07, 2016, 22:46:57 »
To mamy drugą obok dooma porządnie dopracowaną grę na PC w tym roku? Czy coś jeszcze było? ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 07, 2016, 22:59:18 »
Z  poradnika nvidii: "For the best experience play Gears of War 4 on a SSD, and use a CPU with 6 or more cores." :D

Efektów na poziomie Insane lepiej nie odpalać:

« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2016, 23:06:59 wysłana przez Simplex »

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 09, 2016, 11:03:05 »

Dziwnie małą różnica między 1060 a 1070

tu już lepiej

http://pclab.pl/art71543.html

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 09, 2016, 11:09:19 »
Warto zacząć od tego, że gra Gears of War 4 nie ma dużych wymagań sprzętowych. Teoretycznie jest to po prostu dobrze zoptymalizowana produkcja, choć trzeba zaznaczyć, że jakość oprawy graficznej nawet w najwyższych ustawieniach wcale nie zachwyca, a raczej rozczarowuje.

Ja tam nie wiem, na filmikach gra wyglądała nieźle.

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 09, 2016, 12:47:47 »
Rozczarowuje?  ???  wystarczy zerknąć na filmiki od Gamersyde..DF twierdzi, że gra jest piękna co zresztą widać i co najlepsze obie wersje są prawie identyczne ( One i  PC).

http://youtu.be/X2RsqhxYVJ0

« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2016, 12:50:54 wysłana przez Muzi »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 09, 2016, 13:30:18 »
No to jakieś uber materace, pewnie w Uncharted 4 też dla nich grafika slaba.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 09, 2016, 20:52:59 »
jak oglądam filmik z wrzutu Muziego mam wrażenie, że część animacji lata w innym framerate niż reszta gry. Też tak macie? Np chyba jak odłamki lecą.

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 09, 2016, 21:06:25 »
To nie wrażenie, tylko fakt  :)  Ogień,liście, odłamki itd. w 30fps, gameplay w 60. Słabe to. Taki los portów z konsol, ale mogli to dopracować.