Autor Wątek: Games for Windows  (Przeczytany 7462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline charlesz

• Badass
Games for Windows
« dnia: Sierpień 10, 2008, 12:14:11 »
Z tego względu, że niebawem będę zaopatrywał się w nowego PC (stary już ledwo zipie) i od czasu do czasu zamierzam sobie szarpnąć w coś niecoś na blaszaku, mam kilka pytań odnośnie platformy Games for Windows do zorientowanych bardziej w temacie:

1) Czy istnieje gdzieś szczegółowy spis na jakimś forum, blogu czy innej stronce www gier na PC, które wyszły z pod szyldu tej platformy ?
2) Czy wszystkie tytuły GfW posiadają achievementy ?
3) Czy grając na PC i X360 można grać na wspólnym (tym samym) koncie tak, żeby wszystko szło na "jeden" rachunek ? Jak to wtedy jest, acziwmenty zaliczone na konsoli i piecu sumują się na tym samym gamertagu czy są "liczone" osobno ? Rozumiem, że jeżeli są sumowane to te zdobyte na PC nie będą widoczne przez dasha konsoli X360 a jedynie via www ?

Pytania raczej z tych może bardziej "lamerskich" ale zupełnie nie orientuję się o co w tym wszystkim chodzi :/ Jeżeli ktoś zna odpowiedzi na w/w pytania było by miło.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2008, 12:15:51 wysłana przez charlesz »

(kliknij)

gurafikku

• Gość
Odp: Games for Windows
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2008, 12:43:18 »
Z tego względu, że niebawem będę zaopatrywał się w nowego PC (stary już ledwo zipie) i od czasu do czasu zamierzam sobie szarpnąć w coś niecoś na blaszaku, mam kilka pytań odnośnie platformy Games for Windows do zorientowanych bardziej w temacie:

1) Czy istnieje gdzieś szczegółowy spis na jakimś forum, blogu czy innej stronce www gier na PC, które wyszły z pod szyldu tej platformy ?
2) Czy wszystkie tytuły GfW posiadają achievementy ?
3) Czy grając na PC i X360 można grać na wspólnym (tym samym) koncie tak, żeby wszystko szło na "jeden" rachunek ? Jak to wtedy jest, acziwmenty zaliczone na konsoli i piecu sumują się na tym samym gamertagu czy są "liczone" osobno ? Rozumiem, że jeżeli są sumowane to te zdobyte na PC nie będą widoczne przez dasha konsoli X360 a jedynie via www ?

Pytania raczej z tych może bardziej "lamerskich" ale zupełnie nie orientuję się o co w tym wszystkim chodzi :/ Jeżeli ktoś zna odpowiedzi na w/w pytania było by miło.

1) http://www.gamesforwindows.com/en-US/Pages/index.aspx
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Games_for_Windows_titles

2) Nie wszystkie, jedynie te.
-Gears of War for Windows (Do zaliczenia multi achievementów w Gears of War na PC potrzebne jest konto GOLD. Granie jest za darmo.)
-Halo 2 for Windows Vista (jest jakiś bajer do odpalenia na XP ale nie działa multi - nie sprawdzałem, nadal mam ją w folii)
-Juiced 2: Hot Import Nights
-Kane & Lynch: Dead Men
-Shadowrun
-Universe at War: Earth Assault
-Viva Pi?ata for Windows (niedostępna w polsce)
-Lost Planet: Colonies
-The Club
-FlatOut: Ultimate Carnage

3) Oczywiście, że można zlinkować konto. Gears of War na PC ma osobne achievementy i osobno je widać na PC jak i w dashu przy czym są sumwane do tych osiągnięć z x360. Więc warto ponownie zaliczyć tytuł. Polecam podpięcie również pada od X360 - ja mam na kablu usb. Działa również komunikacja głosowa i można wysyłać wiadomości PC do X360 i na odwrót. Można również oceniać gracza. Wszystko jest identycznie jak na X360. Shadowrun i Universe at War: Earth Assault i Lost Planet: Colonies są tytułami cross platformowym więc pograsz z graczami konsolowymi.  Mój poniższy GamerTag powinien rozwiać Twoje wątpliwości :)

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2008, 12:54:44 wysłana przez gurafikku »

Offline charlesz

• Badass
Odp: Games for Windows
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2008, 15:57:11 »
Przeogromne dzięki za wyczerpujące odpowiedzi ;)

(kliknij)