Autor Wątek: Gamepad z Xboksa 360 do PC  (Przeczytany 6976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bartukas

• Badass
Gamepad z Xboksa 360 do PC
« dnia: Maj 10, 2011, 17:42:08 »
Dłuższy czas chciałem kupić sobie pada MS do PC, żeby sprawdzić, czy mi podejdzie takie ustawienie gałek i przycisków. Teraz w końcu mam powód - w Wiedźmina 2 chcę pograć sobie właśnie na padzie. :)

Mam pytanko - czy jest jakaś specjalna wersja tego pada dla PC, czy można kupić zwykłego xboksowego? Jak wygląda ładowanie baterii? Kojarzę, że do Xboksa trzeba mieć akumulatorki, ale pewności nie mam. Nie jestem fanatykiem bezprzeowodowości, więc w zasadzie mógłbym kupić sobie pada na kablu, jeśli tylko będzie to tańsze i wygodniejsze (bo np. nie trzeba martwić się o ładowanie).

Offline jarken

• Super Badass
  • You ROCK!
Odp: Gamepad z Xboksa 360 do PC
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2011, 18:01:18 »
Szukaj bezprzewodowego z adapterem do PC lub dowolnego przewodowego. W amazonie.co.uk były przewodowe nowe wersje (całe czarne) po około 80zł.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2011, 21:41:45 »
tak jak napisal jarken potrzebujesz do bezprzewodowego pada odbiornik pc. chodzi na zwykle paluszki.
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline orlano

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2011, 13:09:12 »
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że akumulatorki (używam GP 2500) BEZ wibracji starczają mi na miesiąc, czasem nawet półtorej (zależy ile gram) użytkowania.

A ja mam inne pytanie, czy ktoś wie jak wyłączyć w padzie pod Windowsem wibracje, niektóre (nieliczne, ale jednak np Wanted: Weapon of Fate) gry nie mają możliwości wyłączenia ich w ustawieniach a szczerze ich nie lubię.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2011, 11:53:33 »
http://www.amazon.co.uk/Wired-Gamepad-Black-Xbox-360/dp/B003VD56KW/ref=sr_1_7?s=videogames&ie=UTF8&qid=1307526691&sr=1-7

Czy ten pad bedzie działał pod piecem ?

Bo niby jest rozroznienie na osobne produkty jako X360 wired gamepad i PC wired gamepad.

Ziew

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2011, 11:55:43 »
Będzie, wersja PC po prostu będzie miała inne pudełko, płytę ze sterownikami (starymi). W Win7 podłączysz i samo się ściągnie i zainstaluje.

Offline orlano

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2011, 21:27:03 »
Chwilkę moment, może coś przeoczyłem ale nie widziałem aby pisało, że jest to padzioch do PC, jeżeli coś przeczyłem to sorry ale wiedz że pad od 360 na PC oprócz pada i oczywiście płytki ze sterownikami posiada jeszcze dodatkowo odbiornik na kablu do USB. To maleństwo na dole. Bez tego ustrojstwa nie pograsz.

Ziew

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2011, 21:30:14 »
"Wired Gamepad" - pad z kablem...

Offline orlano

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2011, 20:43:10 »
Racja, za bardzo się zasugerowałem wpisem wyżej. Mój błąd.

Offline jqo2

• Stały bywalec
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2011, 11:18:44 »
Pytanie czy można podłączyć bezprzewodowego pada od xa (do PC) za pomocą czegość takiego ?

Battery & Charging Kit D3MON

http://www.freerecordshop.nl/xbox_360/battery-charging-kit-d3mon-

Kosztuje to niecałe 15 euro
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2011, 11:20:57 wysłana przez jqo2 »

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 11, 2011, 11:36:54 »
Szukasz tego. Kupiłem i działa.
Gregys out.

Ziew

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2011, 12:07:21 »
Ja za czasów PS1 kupowałem "tłoki" na stadionie X-lecia. Też działały.
Zadziwiające jak ludzie widzą piractwo/kradzież tylko w sofcie. Przypomniało mi to relację z GamesComu roku temu w PSXExtreme - cwaniaczki chwalili się jak to na gapę jechali pociągiem w Niemczech. Oczywiście bilety były drogie a Niemcy bogaci, więc wszystko wg nich OK było :)

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2011, 12:28:48 »
lol, nielicencjonowany produkt to nie jest kradzież

Nie ma też oznaczeń, że to produkt Microsoftu, więc nie ma mowy o podróbie, bo nikt tu się pod cudzą firmę nie podszywa.

To tak jakby Bosch zarzucał Whirpoolowi, że też robi pralki.

Naprawa samochodu tańszymi zamiennikami to też kradzież?

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Ziew

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2011, 12:45:10 »
To bardziej tak jakby Bosch sklonował pralkę Whirpoola i sprzedawał ją bez znaczka. Ponosi wówczas niemal zero kosztów R&D i obniża ich zwrot oryginalnemu twórcy. Części samochodowe to co innego, tutaj prawo dokładnie określa co jest dozwolone i na jakich zasadach. Gdyby MS się chciało i opłacało to bez problemu mógłby ścigać producentów tych podróbek, choćby za naruszenie patentów.

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 11, 2011, 13:36:42 »
Chyba śnisz. Firmy albo produkują pady w oparciu o inny patent albo odpalają działkę. Nie są to żadne podróbki.

A "piractwo" to nie kradzież.

Alexej ci to ładnie wytłumaczył.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2011, 13:51:54 wysłana przez ksztyrix »

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2011, 13:40:02 »
@Anex

Tak sobie piszesz jak Ci się wydaje czy znasz się na prawie patentowym i prawie własności przemysłowej?

Po pierwsze, łamanie patentów to delikt, który obciąża producenta, a nie konsumenta.
Kupno i posiadanie przedmiotu wyprodukowanego ze złamaniem patentu nie jest, w przeciwieństwie do kradzieży/piractwa w żaden sposób karane. Nie ma też przepadku. Jedyna odpowiedzialność, to odpowiedzialność odszkodowawcza producenta za łamanie patentu.

Po drugie, patent obowiązuje tylko w kraju, w którym został zarejestrowany, a nie ogólnoświatowo.
Po trzecie, w każdym kraju w którym patent został zarejestrowany po kilkunastu latach wygasa i staje się on "public domain".

Interesowanie się przez konsumenta, czy produkt którego używa nie łamie jakiegoś patentu zarejestrowanego w jego kraju, czy patent ten nie wygasł etc, tak wysoce przekracza możliwe subiektywne i obiektywne zasady zachowania, że nie można w żadnym razie wymagać od niego tego typu postępowania.

Twoje zarzuty, gdyby je wprowadzić do porządku prawnego (lub chociażby wprowadzić je do zasad moralności) tak głęboko sparaliżowały by obrót towarów na świecie, że praktycznie musielibyśmy wrócić do handl tylko i wyłącznie wytworami natury, gdyż za posiadanie czegokolwiek innego groziła by niemożliwa do obiektywnego przewidzenia ex ante możliwość pogwałcenia cudzego prawa intelektualnego i odpowiedzialność deliktowa, albo skutkowało by to ryzykiem postępowania niemoralnie i nieetycznie za każdym razem gdy korzystamy z czegoś, co ktoś wyprodukował.

Uważasz, że gdyby Sony przegrało proces z bodajże LG o napędy w playstation 3, to wszyscy posiadacze tej konsoli automatycznie stali by się osobami o podwójnej moralności, nieetycznymi, albo przestępcami?

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline jqo2

• Stały bywalec
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2011, 13:49:33 »
Pytanie czy można podłączyć bezprzewodowego pada od xa (do PC) za pomocą czegość takiego ?

Battery & Charging Kit D3MON

http://www.freerecordshop.nl/xbox_360/battery-charging-kit-d3mon-

Kosztuje to niecałe 15 euro

Może ktoś zna odpowiedz na to pytanie ?

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2011, 14:27:01 »
Otóż podłączenie bezprzewodowego pada za pomocą zwykłego/oryginalnego play & charge kita do PC nie działa. Więc obstawiam, że podłączenie przez podróbkę da podobne rezultaty czyli słabe. Przepraszam Państwo prawników za użycie słowa "podróbka" :P

Ziew

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 11, 2011, 14:59:09 »
@Anex

Tak sobie piszesz jak Ci się wydaje czy znasz się na prawie patentowym i prawie własności przemysłowej?

Po pierwsze, łamanie patentów to delikt, który obciąża producenta, a nie konsumenta.
Kupno i posiadanie przedmiotu wyprodukowanego ze złamaniem patentu nie jest, w przeciwieństwie do kradzieży/piractwa w żaden sposób karane. Nie ma też przepadku. Jedyna odpowiedzialność, to odpowiedzialność odszkodowawcza producenta za łamanie patentu.

Po drugie, patent obowiązuje tylko w kraju, w którym został zarejestrowany, a nie ogólnoświatowo.
Po trzecie, w każdym kraju w którym patent został zarejestrowany po kilkunastu latach wygasa i staje się on "public domain".

Interesowanie się przez konsumenta, czy produkt którego używa nie łamie jakiegoś patentu zarejestrowanego w jego kraju, czy patent ten nie wygasł etc, tak wysoce przekracza możliwe subiektywne i obiektywne zasady zachowania, że nie można w żadnym razie wymagać od niego tego typu postępowania.

Twoje zarzuty, gdyby je wprowadzić do porządku prawnego (lub chociażby wprowadzić je do zasad moralności) tak głęboko sparaliżowały by obrót towarów na świecie, że praktycznie musielibyśmy wrócić do handl tylko i wyłącznie wytworami natury, gdyż za posiadanie czegokolwiek innego groziła by niemożliwa do obiektywnego przewidzenia ex ante możliwość pogwałcenia cudzego prawa intelektualnego i odpowiedzialność deliktowa, albo skutkowało by to ryzykiem postępowania niemoralnie i nieetycznie za każdym razem gdy korzystamy z czegoś, co ktoś wyprodukował.

Uważasz, że gdyby Sony przegrało proces z bodajże LG o napędy w playstation 3, to wszyscy posiadacze tej konsoli automatycznie stali by się osobami o podwójnej moralności, nieetycznymi, albo przestępcami?

Ale o co chodzi? Piszesz mi o prawie patentowym to co dawno już wiem. Nigdzie nie napisałem że łamanie patentu obciąża konsumenta. LOL To że wygasa po jakimś czasie też LOL, chcesz się pochwalić wiedzą która każdy średnio rozgarnięty człowiek posiada?

Wracając do odbiornika do pada z DX, to nie są to elementy na licencji, jestem tego pewien :) Zwykła podróbka robiona przez Chińczyków. MS nic z tego nie ma. Traci zysk. Zatem to piractwo. Nie ma na tym loga tylko dlatego że inaczej celnicy by to zatrzymywali na granicy.

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 11, 2011, 15:09:01 »
traci hipotetyczny zysk > piractwo > kradzież OLO

Nie przepuściliby przez granicę? Skąd więc mam w domu chińskie pady do PS2 za dwie dychy?

Ziew

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 11, 2011, 15:20:41 »
A skąd na bazarze biorą się buty Adidosa?
Ja piję tylko do moralności, śmiać mi się chce gdy ktoś jest przeciwnikiem piractwa oprogramowania a sam np. poleca nielegalny hardware czy jeździ na gapę :) Nie roztrząsajmy tu kwestii prawnych, nie ma to znaczenia.

Offline jqo2

• Stały bywalec
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 11, 2011, 15:30:55 »
Otóż podłączenie bezprzewodowego pada za pomocą zwykłego/oryginalnego play & charge kita do PC nie działa. Więc obstawiam, że podłączenie przez podróbkę da podobne rezultaty czyli słabe. Przepraszam Państwo prawników za użycie słowa "podróbka" :P

Dzięki za opdowiedź, teraz już wiem że niepłaca się w to inwestować

pozdr

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 11, 2011, 18:12:01 »
A skąd na bazarze biorą się buty Adidosa?
Ja piję tylko do moralności, śmiać mi się chce gdy ktoś jest przeciwnikiem piractwa oprogramowania a sam np. poleca nielegalny hardware czy jeździ na gapę :) Nie roztrząsajmy tu kwestii prawnych, nie ma to znaczenia.
Jakoś nie widzę nalotów policji jakiegokolwiek kraju na sklep, który oferuje ten "nielegalny" hardware. A skoro tak cię to bawi do daj linka tego postu do wątku "popłakałem się".
Gregys out.