Autor Wątek: Forza Horizon 3 PC  (Przeczytany 79342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Forza Horizon 3 PC
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 26, 2016, 13:06:35 »
Nie sądzę.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 26, 2016, 14:43:19 »
Nie, musisz albo kupić grę na PC z Windowsem 10 w Windows Store albo na Xboxie One w Xbox Store. Play Anywhere działa w obie strony, to jest jeden zakup, ale TYLKO W CYFRZE i dlatego też cena taka sama.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 27, 2016, 01:59:48 »
Mam centymetrowy pasek artefaktow na prawej krawedzi ekranu, cos chyba ultra wide szwankuje - wystepuje tylko podczas jazdy (menu, przerywniki sa wolne od wad). Mam nadzieje, ze poprawia szybko.
Na TV jeszcze nie odpalalem, a to chyba bedzie moje glowne miejsce do zabawy.

Crash sztuk jednen, uwaga na okienka mikrotransakcji.
Wszedlem przez przypadek, nie mialem kursora myszy by rozprawic sie z intruzem (pop-up okienko) a pad niestaty nie obsluguje. Kliknalem wiec na ESC i przywital mnie pulpit ;)

Pomimo wspomnianych niedogodnosci, gralo sie dosc ok (ok 30 minut).

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 27, 2016, 08:15:08 »
Crash sztuk jednen, uwaga na okienka mikrotransakcji.
Wszedlem przez przypadek, nie mialem kursora myszy by rozprawic sie z intruzem (pop-up okienko) a pad niestaty nie obsluguje. Kliknalem wiec na ESC i przywital mnie pulpit ;)

Mikrotransakcje w grze AAA? ;)

Offline dKc

• Badass
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 27, 2016, 09:05:45 »
I tak z tego co czytam są mniej chamskie niż w jedynce.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 27, 2016, 12:40:38 »
Tytuł wideo mówi sam za siebie:

http://www.youtube.com/watch?v=ofFpnArXbJ8#ws

Te same ustawienia grafiki, GeForce 1060 w 1080p, Titan X w 4K - Titan trzyma 60fps, w 1060 nie trzyma.
Titan X trzyma 60fps w 4K bez MSAA. Po włączeniu 4x MSAA nie trzyma 60fps w... 1080p.

R390 ma połowe fpsów radeona 480. Na starszych kartach nvidii (970, etc) też jest dużo gorsza wydajnośc (970 20% wolniejszy od 1060). Czyli chujowy port niestety - oczywiscie posiadacze 1080 i Titanów X nie narzekają ;)

Gra kompletnie nie była opymalizowana pod karty starsze niz obecna generacja - albo masz Polaris/Pascala, albo do widzenia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2016, 12:59:19 wysłana przez Simplex »

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 27, 2016, 12:50:13 »
Nie narzekam! Przynajmniej czuję, że pieniądze na PCMR nie poszły w błoto :D
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 27, 2016, 14:43:35 »
<rotfl> :P

Emiel czyli jak wyjdzie kolejna iteracja kart to kupujesz nową, skoro teraz spoko, że nie działa tym którzy kupowali rok temu? ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 27, 2016, 14:49:40 »
Kto bogatemu zabroni?

A 970 wyszedł 2 lata temu, przecież to szrot teraz jest, wstyd w komputerze trzymac!

(kliknij)

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 27, 2016, 15:10:06 »
@Emiel, o jakich mikrotransakcjach tutaj rozmawiacie? Ja wczoraj grajac te kilka godzin niczego nie zauwazylem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 27, 2016, 15:14:31 »
Wygląda na to, że nam się ubzdurało:
https://twitter.com/ralphmfulton/status/768994163144753152

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 27, 2016, 15:17:47 »
Pytam raczej Emiela, jako osoby, ktora odrozni mikrotransakcje (ktore faktycznie mialy swoj ponury epizod w serii Forza na tej generacji) od wbijania na sile szpilek w stylu Irre, bo byc moze czegos nie zauwazylem.

Z tego co kojarze, Ty Simplex za duzo w FM5 (moze nawet wcale) nie grales, a to bylby dla mnie benchmark w tym przypadku. Emiel w tym tytule z pewnoscia wykrecil sporo godzin.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2016, 15:20:47 wysłana przez draak »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 27, 2016, 15:22:50 »
The other interesting decision is the introduction of some additional paid transactions you can make within the game. These include the purchase of a treasure map which reveals the locations of every bonus board and barn car on the map and a pack that unlocks every unlockable car horn instantaneously

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 27, 2016, 15:29:25 »
@Emiel, o jakich mikrotransakcjach tutaj rozmawiacie? Ja wczoraj grajac te kilka godzin niczego nie zauwazylem.
Ano Irreversible wspominał, bo wiadomo, że gra z Xboxa ;), ale w tej chwili jest chyba tylko jedna użyteczna rzecz - mapka do kupienia za normalną gotówkę i rzeczywiście na PC po powrocie z okna zakupu jest crash do Windowsa :). Tych klaksonów to nawet nie liczę.

Poza tym, nie widziałem nic więcej poza standardowymi paczkami samochodów. Zdecydowanie nie ma tu mowy o czymś takim, co miało miejsce w FM5. Na szczęście.

<rotfl> :P

Emiel czyli jak wyjdzie kolejna iteracja kart to kupujesz nową, skoro teraz spoko, że nie działa tym którzy kupowali rok temu? ;)
Ale ja nie pisałem, że spoko dla nich, ale że "u mnie działa" czyli słynne hasło posiadaczy PS4 sprawdza się i tutaj. Mam kartę, jadę, jest 60 klatek to się cieszę, że zapłaciłem za to, żeby nie grzebać się w ustawieniach właśnie.

Jeśli za rok będzie jakaś gra, która mi nie pójdzie to będę rozważał, ale na razie nie mam takiego problemu to się nie martwię tylko cieszę grą :D. Współczuję tym, którym chodzi słabo, bo to rewelacyjna gierka.

Odpowiadając na Twoje pytanie, gdybym nie miał Xboxa i grał tylko na PC to prawdopodobnie dla Forzy poszedłbym po nową kartę, ale to ja, dla mnie to jest najlepszy odstresowywacz na pewnie cały przyszły rok :).

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 27, 2016, 15:37:57 »
Dzieki, dla mnie mapka za cash jest bez sensu, bo dla mnie jazda i wyszukiwanie porzuconych aut/ reklam to element gameplayu. Wiadomo, ze to grind, ale przyjemny.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2016, 15:39:44 wysłana przez draak »

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 27, 2016, 15:43:38 »
Dokładnie, mam tak samo. Mapka tylko skróciłaby u mnie radochę z jeżdżenia bez celu, ale rozumiem, że ktoś może nie chcieć grindu i wtedy jest to dla niego dobra opcja. Mi po prostu samo jeżdżenie sprawia frajdę i relaksuje po dniu w robocie.

Offline hadxmen

• Super Badass
  • https://stareforumpoly.pl/
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 27, 2016, 15:44:22 »
Mam mikroprzycięcia w mieście, które trochę irytują, ale ogólna wydajność jest dla mnie zadowalająca. Po tym odpaliłem ją w 4K/60FPS nie mogę patrzeć i grać w wersje na XOne, którą uważałem za prześliczną i z najpłynniejszymi 30FPS w jakie grałem. Czuje laga i wszystko jest poszarpane :). Jeśli wyeliminują mikroprzycięcia to wersja PC będzie dla mnie genialna. Sama produkcja fantastyczna, najlepsze wyścigi arcade w jakie grałem w swoim życiu, a myślę, że miałem przyjemność zagrać w 99% najlepszych gier z tego gatunku :).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 27, 2016, 15:48:28 »
1080 master race!

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 27, 2016, 15:55:45 »
Przeciez nie hejtuje opcji na zakupy, pieszczuchy...
;(
Bardziej mnie sam crash wnerwil i implementacja - otwiera sie okienko z poziomu windowsa ale myszka nie wspolpracuje (nie masz kursora), pad rowniez nie pozwala na zmiane wyboru. Domyslnie moglem kliknac Enter czyli potwierdzic zakup. Wybralem ESC i przywital mnie pulpit, gra sie wykrzaczyla. Moze blad jeden na milion.

PS. Oczywiscie to bylo jakies nikomu nie potrzebne dziadostwo w postaci malowan lub klaksonow.

Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 27, 2016, 16:02:08 »
Nie, nie, pisałem, że mi też się wywaliło - nie mają obsłużonego powrotu do gry, może próbują wrócić do Xboxa :D. W każdym razie wywala się za każdym razem, kara za wchodzenie w takie miejsca ;).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 27, 2016, 16:08:22 »
Jakby ktoś czytał moje posty ;) to byście wiedzieli że mi tez się wywaliło - i to chyba jako pierwszemu albo drugiemu po Emilu. Każde zniechęcenie do mikrotransakcji jest dobre! :)
No i fajnie że pan z Playground bezczelnie kłamał na twitterze że w grze nie będzie miktrotransakcji.

EDIT: no dobra, przeprosił za "skrót myślowy" ;)
https://twitter.com/ralphmfulton/status/780764589369724928

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 27, 2016, 16:10:43 »
No, bo on miał na myśli paczki "kredytów" - to jest w ogólności nazywane mikrotransakcjami, te klaksony/mapka to bardziej unlocki zapewne w jego głowie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 27, 2016, 16:17:35 »
Unlocki, unlocki...

tylko że płatne :P Czyli mikrotransakcje. Za każdym razem jak masz zpłacić za coś co w grze już jest, ale zablokowane, to jest jest to mikrotransakcja.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 27, 2016, 17:34:31 »
1080 master race!

W duszy mam taki interes! 1070 mi miało zapewnić komfortowe granie, a tu takie klocki! :P Już nawet proca puściłem wyżej i optymalizuję OC! ;)

Tak serio i tak nie planowałem tego kupić, da się na 1080 pograć na ultra w Quantum Break i mieć 60 fps? xD

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 27, 2016, 17:43:14 »
1070 ci to zapewni. Do momentu wyjścia nowszej architektury  ;D

Nie da się, chyba że zostawisz włączony wbudowany magiczny upscaling z 720p do 1080p (wtedy obraz jest trochę bardziej rozmyty)

Offline damianoo666

• Stały bywalec
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 27, 2016, 20:16:36 »
Obejrzałem ten film z Digital Foundry, to aż tak źle u mnie to nie chodzi na 970. Choć owszem gra lubi sobie czasem chrupnąć w okolice 50 fps (szczególnie przejazdy przez kałuże w otoczeniu innych pojazdów) na wysokich ustawieniach.
Chciałem multi przetestować na PC, ale po wyszukaniu sesji i próbie dołączenia nic się nie dzieje, tzn. dalej jestem w singlu.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 27, 2016, 23:48:24 »
U mnie na 970 w 30 klatkach na ULTRA super, tylko ...
Na dzień dobry po kliknięciu 'kontynuuj' miałem wyjście do systemu. Kombinowałem. Znalazłem na forach fix - trzeba wyłączyć mikrofony w systemie. Whaaaat ??
Wyłączyłem, odpaliło się. Gram. Jeżdżenie ok. Pierwszy wyścig i na 92% przed metą freeze. Dałem sobie spokój.
Na razie wersja na PC to jedna wielka kaszana. Mocny zawód.
(kliknij)

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 28, 2016, 00:10:58 »
Ja nie moge narzekac na stabilnosc czy znaczace dropy.
Dzisiaj natomiast odpalalem w 4k i mam nieco inne problemy - TV widzi jako 30 fps i mam locka nie do obejscia. Bede musial pokombinowac, bo to moze byc kwestia laczenia - przez aplituner.
Wiekszym problemem na chwile obecna jest brak obslugi kierownicy, z poziomu Windowsa widze kiere w moich urzadzeniach ale w grze juz nie - pomimo wbudowanych predefiniowanych ustawien dla T300 RS. Sek w tym, ze oprocz Horizon mam tylko Apex na PC - wiec to samo... Na chwile brak pomyslu co moze byc nie tak - generalnie na YT ludzie graja bez wiekszych problemow. Awarie kierownicy wykluczylem, smiga bez problemow na PS4. Specjalnie odpalilem by sprawdzic...
A mialo byc tak pieknie :p

Offline hadxmen

• Super Badass
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 28, 2016, 08:45:02 »
Irreversible nie podłączaj TV przez Amplituner, bo będziesz miał większe opóźnienie. Karta ma HDMI 2.0?

Ustaw w panelu Nvidia rozdzielczość pulpitu 4K 60Hz i powinno być wszystko OK.
Jeśli nadal będziesz miał tylko 30Hz to blokuje cie albo karta, albo amplituner, albo TV.

Granie w 30Hz to dramat, co potwierdził mi Simplex zanim to przetestowałem. Chodzi katastrofalnie źle. Jeśli już musiałbyś zagrać w 30FPS to koniecznie 60Hz i limit klatek na 30.

Jeśli macie problemy z crashem pierwsze co to sprawdźcie czy nie macie Avasta. Program TRZEBA odinstalować, bo robi konflikt w FH.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2016, 08:47:37 wysłana przez hadxmen »

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 28, 2016, 09:11:39 »
Bardziej mnie sam crash wnerwil i implementacja - otwiera sie okienko z poziomu windowsa ale myszka nie wspolpracuje (nie masz kursora), pad rowniez nie pozwala na zmiane wyboru. Domyslnie moglem kliknac Enter czyli potwierdzic zakup. Wybralem ESC i przywital mnie pulpit, gra sie wykrzaczyla. Moze blad jeden na milion.

Moze. A moze po prostu gra sie wypierdolila? Bo wiesz, takie rzeczy sie zdarzaja na kazdej platformie, niezaleznie od kosztu sprzetu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 28, 2016, 09:14:19 »
To nie jest blad jeden na milion, tylko milion na milion - zawsze występuje dopóki nie naprawią.

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 28, 2016, 09:17:37 »
@ hadxmen
Kazdy z komponentow powinien obslugiwac 4k60 (TV 65XD93, ampli TX RZ900 czy karta GF 1080)
Najpierw bede probowal podlaczyc PC prawilnie - przez wejscie PC w amplitunerze, a nie przednim hdmi jak na chwile obecna - odsuwalem te mysl przez babranine kabli jaka bede musial opanowac, ale chyba dluzej nie ma co czekac. Dzieki za rady, sprawdze tez ustawienia w GF Experience moze tam sa jakies limity.

Moze. A moze po prostu gra sie wypierdolila? Bo wiesz, takie rzeczy sie zdarzaja na kazdej platformie, niezaleznie od kosztu sprzetu.

Ja juz tam wiecej nie wszedlem... Innymi slowy mnie wywalalo za kazdym razem, 100% skutecznosci ;)

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 28, 2016, 09:57:20 »

Jeśli macie problemy z crashem pierwsze co to sprawdźcie czy nie macie Avasta. Program TRZEBA odinstalować, bo robi konflikt w FH.
Mam Kasperskiego.
Odnoszę wrażenie, że ta gra sprzętowo i programowo ma problem ze wszystkim. Wysypuje się aż miło. Na eurogamerze znowu artykuł na temat optymalizacji. Wspominają, że w oddziale niemieckim i portugalskim nawet protestować nie mogą, bo się wysypuje.

(kliknij)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 28, 2016, 10:16:42 »
@ hadxmen
Kazdy z komponentow powinien obslugiwac 4k60 (TV 65XD93, ampli TX RZ900 czy karta GF 1080)
Najpierw bede probowal podlaczyc PC prawilnie - przez wejscie PC w amplitunerze, a nie przednim hdmi jak na chwile obecna - odsuwalem te mysl przez babranine kabli jaka bede musial opanowac, ale chyba dluzej nie ma co czekac. Dzieki za rady, sprawdze tez ustawienia w GF Experience moze tam sa jakies limity.
Nie ma limitów w GF Experience, ale gra domyślnie ma włączony limiter na 30fps w opcjach, nawet na 1080 :D

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 28, 2016, 10:21:09 »
Wiem, widzialem ale pole bylo 'nieedytowalne' - no chyba ze musialem gdzies w innym miejscu cos kliknac :p
Sprawdze na wszelki wypadek raz jeszcze wieczorem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 28, 2016, 10:41:18 »
Musi być edytowalne, możliwe ze wymaga to wyłączenia auto optymalizacji.

Offline hadxmen

• Super Badass
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 28, 2016, 10:49:52 »
Dziś chciałem pograć, ale miałem ciągle crash podczas wczytywania. Zapomniałem, że podpiąłem mikrofon ;). Wyłączyłem go i znowu śmiga.
Myślę, że naprawią to szybko.

Najczęstsze wysypywanie gry powodują:
- mikrofon
- antywirus

Antywira trzeba usunąć, a nie wyłączyć.
Na AVG nie ma żadnego problemu.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 28, 2016, 10:51:28 »
Hyhy, czytając to wszystko to się jednak cieszę, że mi działa, bo ja prawdopodobnie zamiast rozwiązywać problem poszedłbym grać na Xboxie :D.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 28, 2016, 10:55:06 »
To też gram na konsoli i czekam na łatki.
(kliknij)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 28, 2016, 11:01:26 »
Hyhy, czytając to wszystko to się jednak cieszę, że mi działa, bo ja prawdopodobnie zamiast rozwiązywać problem poszedłbym grać na Xboxie :D.
To spróbuj teraz zagrac na One i daj znać jak wrażenia w porównaniu z wersją PC ;)