Autor Wątek: Assassin's Creed: Rogue - PC  (Przeczytany 1628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ja Być z Polska

  • Gość
Assassin's Creed: Rogue - PC
« dnia: Marzec 07, 2015, 01:33:34 »
Można już znaleźć wersję testową w szarej strefie internetu.

Gra wygląda niestety dość biednie. Do Black Flag to w ogóle nie ma co porównywać, ale jest nawet wyraźnie słabiej niż w ACIII (która na PC wygląda super). Graficznie to tej grze najbliżej Liberation HD.
Rogue niby wyszła tylko na past-genach, no ale trójka podobnie, więc nie postarali się, bo III wygląda dużo lepiej.

I wymagania też to potwierdzają, bo ich po prostu nie ma. Na 970-tce stałe 1440p60. W 4K niby można grać z limiterem 40 FPS, choć nie do końca.

Na początku gry wydawał się dobrze działać triple buffering, w 2160p miałem płynne przejścia między 50 a 60 FPS. Ale jak dotarłem do Homestead, to jest coś dziwnego, bo obracam kamerą i framerate płynnie skacze między 45 a 55, ale jak kamerą dojdę do pewnego miejsca to jest gwałtowny spadek do równych 30 FPS przy użyciu GPU ok. 67%. Tak jakby gra poniżej 45 FPS wyłączała trip-buff.
W 1871p robiąc to samo też były płynne zmiany framerate, a potem gwałtowny spadek do równych 40 FPS. Nie rozumiem tego, ale w tej rozdziałce chyba można by mieć stałe 40 FPS.
Może poprawią to w patchu, choć wątpię, bo w IV w ogóle nie działa trip-buff (trzeba użyć D3DO lub WIN+L). Tu WIN+L nic nie zmienia, borderless też nie, D3DO nie można użyć przez 64-bit. Swoją drogą śmieszne. Black Flag z current-genów jest w 32-bit, Rogue z past-genów w 64-bit. Logika.

Downsampling o tyle istotny, że jedyny antyaliasing to bieda-FXAA. Nawet w 4K nie wygląda tak dobrze jak TXAA w 1080p/1440p (to drugie w czwórce jest prawie idealne).


Gameplayowo od początku widzę, że raczej mi się spodoba, bo jest to samo co w Black Flag, czyli wielka morska mapa z całą masą małych lokacji.
Szkoda, że pierdzielone Abstergo musieli wcisnąć. >:(


Nie jest to chyba jednak gra warta premierowej ceny. Póki co może zagram w Watch_Dogs, a Rogue będę obserwował, może będą jakieś patche i obniżki.