Autor Wątek: Wybierz Smartfona  (Przeczytany 631458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Wybierz Smartfona
« Odpowiedź #1440 dnia: Październik 04, 2014, 17:53:19 »
*nie dotyczy emerytów i Don Simona.
Oraz ludzi nie backupujących życia na telefonie - nie robiących pierdyliarda zdjeć teelfonem, nie grających w gry na telefonie, nie potrzebujących mieć 100 albumów z muzyką do wyboru na telefonie, nie oglądająych filmów na telefonie.

Do tabletów faktycznie minimum 32GB bo tam się "konsumuje treści", a do telefonu zależy co kto na nim robi, ja mam tel 16GB z tego 13 dostępne dla użytkownika i 8GB wolne. Tak jak Puchacz nie może pojąc po co komu internet 250mbit, tak ja nie mogę pojąć po co komu 32GB miejsca w telefonie.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1441 dnia: Październik 04, 2014, 18:11:47 »
Simplex sama mapa europy z automapą waży 3,5 GB(zawsze miałem tylko mapę Polski, wiec problem dla mnie co najwyżej raz do roku). 10 minut filmu to 1,5GB.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2014, 18:13:20 wysłana przez Blue__ »

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1442 dnia: Październik 04, 2014, 18:15:35 »
Bo byś Blue kupił sobie zwykłego GPSa i nie miał problemu.

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #1443 dnia: Październik 04, 2014, 18:17:31 »
Dokładnie. Każdy do 200 spełni swoje zadanie lepiej niż telefon.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #1444 dnia: Październik 04, 2014, 18:21:19 »
*brac poprawke ze blue by zepsul nawet olowiana kulke

W sensie, że diabeł zamknął w pokoju Niemca, Ruska i Blue i dał każdemu po ołowianej kulce? ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1445 dnia: Październik 04, 2014, 18:25:35 »
Simplex sama mapa europy z automapą waży 3,5 GB(zawsze miałem tylko mapę Polski, wiec problem dla mnie co najwyżej raz do roku). 10 minut filmu to 1,5GB.
A po co ci automapa jak jest google maps i da się na nim jeździć, testowałem. Nie mówiąc już o tym że lepiej mieć dedykowane urządzenie do GPSa, jak już koledzy napisali.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1446 dnia: Październik 04, 2014, 20:11:30 »
Dokładnie. Każdy do 200 spełni swoje zadanie lepiej niż telefon.
Mam 3 GPSy. Wolę w komórce. O tym, że do 200 spełni zadanie możesz zapomnieć. Miałem takiego jednego właśnie na wyjeździe nad morze. Dotyk interpretował jak chciał. Pierwsze 10 minut klnięcia przy wprowadzaniu danych, a potem już fakt jechało się ok. Też miał automapę ;p.

Mi się na google maps źle jeździ, do tego nie mam w pakiecie nielimitowanego neta, choć nie wiem do końca ile GM zjada transferu - jakieś grosze, czy kosmosy? ;). No i z GM chyba są problemy jak spada zasięg i net padnie. Choć na nowej automapie androidowej jeszcze gorzej, bo nie wiem WTF ale po zjechaniu z trasy nie przelicza na nowo, dzisiaj sprawdzałem. Nie sądzę, żeby to była wina telefonu.

A google maps chciał mnie kiedyś z obwodnicy na wysokości 10m zrzucić na drogę pod nią :P. Automapa mi takich jaj nie robiła.

A i jeszcze jedno. Jak weźmiesz GM za granicę to mogą być jaja z roamingiem i rachunek potem fajny przyjdzie ;).

A dlaczego uważam, że GPS dedykowane są bez sensu? Bo telefon i tak kupuję co te 3 lata i mam najnowsze co rynek potrafi. GPSy kupowałem po 1000zł jak stał wtedy ten mój pocket PC i jak kupowałem też te ~~3 lata później mio, a potem jeszcze dostaliśmy za punkty z lucasbanku jakiegoś freebirda. Wszystkie łapią fixa dużo słabiej niż ten w telefonie i więcej zachodu jest z aktualizacją. A ten co na nim jechałem nad morze pożyczyłem od wujka i kosztował go właśnie ~~200zł ;).
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2014, 20:14:38 wysłana przez Blue__ »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1447 dnia: Październik 04, 2014, 20:13:41 »
Jadąc za granicę, każdy rozsądny człowiek kupuje sobie lokalną kartę. Jak byłem na Jersey to kupiłem starter za 5 funtów i miałem darmowy internet przez cały pobyt. Ale pewnie zaraz powiesz, że co ma zrobić ktoś kto jedzie przez 4 państwa?

Fakt, to jest bez sensu że nawet jak się zapisze mapę w trybie offline i włączy GPS, to bez transmisji danych GMaps nie będzie działał (chyba że to zmienili)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1448 dnia: Październik 04, 2014, 20:15:59 »
No właśnie i tak jak jedziesz na Chorwację, to kupujesz w każdym kraju przez jaki przejeżdżasz kartę? Bez sensu. GM ssie pałkę po prostu. No chyba, że AM ma działać tak jak teraz mi działała to ssie bardziej, ale liczę na to że stara wersja rozwiąże problem, bo na arc S działało ok.

GM maps póki co offline nie wspiera, może się to kiedyś zmieni, ale na dzień dzisiejszy jest jak jest.

A i jak masz dedykowany GPS to jest kolejna rzecz do wymieniania co 3 lata.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2014, 20:18:44 wysłana przez Blue__ »

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #1449 dnia: Październik 04, 2014, 20:18:27 »
No właśnie i tak jak jedziesz na Chorwację do Chorwacji [...] 

Niezamaco

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1450 dnia: Październik 04, 2014, 20:19:05 »
Miałem napisać na Chorwatkę. Przepraszam ;).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1451 dnia: Październik 04, 2014, 20:19:26 »
Rozwiązanie jest oślepiająco oczywiste.
(kliknij)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1452 dnia: Październik 04, 2014, 20:20:55 »
Rozwiązanie problemów z LG G2 jest oślepiająco oczywiste.
(kliknij)

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #1453 dnia: Październik 04, 2014, 20:58:05 »
z taką nerwicą natręctw to najlepiej w ogóle telefonu nie kupować :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1454 dnia: Październik 04, 2014, 21:33:51 »
Z Arc S byłem zadowolony, a wg Simplexa to strasznie mulący i prawie nieużywalny(dopisek by Blue(TM)) telefon ;). Tu się okazuje, że 2 lata młodszy flagowy telefon jest gorszy w wielu kwestiach, choć fakt chodzi szybciej(jeszcze tego by brakowało, żeby był powolny prosto z pudełka), ale nie mylić z płynnie. I to praktycznie jedyna cecha na plus, a w każdej innej ważnej dla mnie kwestii ssie. Jasne są jakieś pierdoły, które cieszą jak fajny wyświetlacz, czy ten knock knock, który raz działa lepiej raz gorzej, ale to są nadal pierdoły ginące w zalewie słabych rzeczy. No dobra, jeden ewidentny mocny plus to ta stabilizacja, naprawdę fajnie działa przy filmowaniu, ale jak się popatrzy na to co kolorystycznie wypluwa sam aparat, to nagle radocha ucieka.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2014, 21:57:33 wysłana przez Blue__ »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1455 dnia: Październik 04, 2014, 22:33:25 »
Skrzywienia = wyszukiwania tryliona problemow i szukania wszedzie wad i niedorobek.

Ludzie wytrzymuja Twoje jeki na kazda rzecz, czy to tylko internetowy trollface?
Do sprzetu wydajesz sie podchodzic jak nerdy do pikseli na PC - wynajdujac jakies dziwaczne problemy, kombinacje i wymagania...
Musi Ci sie trudno zyc i dlatego mi Ciebie szkoda.

G2 spelnia jak dla mnie wszelkie wymogi nowoczesnego telefonu - szybki, sprawny, dluga bateria, swietny ekran, rozmiar i waga. Zwolnien nie zauwazylem, filmy dzialaja, zdjecia robi dobre.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #1456 dnia: Październik 04, 2014, 22:40:59 »
Trzeba sobie zapisać w notatniku.

Nigdy, przenigdy nie polecaj niczego Blue.

;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1457 dnia: Październik 04, 2014, 23:04:59 »
Juz sie nauczylem z filmami i ksiazkami. Trzeba widocznie na reszte rozciagnac regule...
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1458 dnia: Październik 04, 2014, 23:47:54 »
Skrzywienia = wyszukiwania tryliona problemow i szukania wszedzie wad i niedorobek.
Ja ich nie szukam specjalnie. No dobra, szukam zanim kupię i oceniam czy się mogę z nimi pogodzić czy nie. Tych co teraz powyłaziły nie dowiedziałem się przed kupnem, a myślałem że dobrze sprawę prześwietliłem. Jak widać kiepsko.

Ludzie wytrzymuja Twoje jeki na kazda rzecz, czy to tylko internetowy trollface?
Ciężko powiedzieć. Ten internetowy jest nadymany, żeby dziwka atencji nie ucierpiała. Normalnie też narzekam na sporo rzeczy, ale nie aż tak.

Do sprzetu wydajesz sie podchodzic jak nerdy do pikseli na PC - wynajdujac jakies dziwaczne problemy, kombinacje i wymagania...
Nie wynajduję. Takie mam. Dostałem sprzęt, wiedziałem na co się częściowo godzę, okazało się, że jest dużo gorzej niż przypuszczałem. Da się z tym żyć, ale do zadowolenia z wydanych ponad 1400zł(z akcesoriami) jest daleko.

Musi Ci sie trudno zyc i dlatego mi Ciebie szkoda.
Trudno mi się żyje jak się wszystko psuje i nie działa, przykładanie wagi do takich różnych spraw istotnych dla mnie mi życia nie psuje.

G2 spelnia jak dla mnie wszelkie wymogi nowoczesnego telefonu - szybki, sprawny, dluga bateria, swietny ekran, rozmiar i waga. Zwolnien nie zauwazylem, filmy dzialaja, zdjecia robi dobre.
A mi np trochę powiewa jak filmy działają, bo filmów na komórce nie oglądam. Zdjęcia robi dobre przy dobrych warunkach, wtedy są dużo lepsze niż z arc S, ale jak jest trochę mniej światła to szumy i tragiczna kolorystyka(w dobrych warunkach też średnia, ale nie przeszkadza przynajmniej). Każdy ma inne wymagania. Chciałem telefon na andku z dobrym aparatem jako główne wymaganie. Ten go nie spełnia.

Ja mógłbym wypisać jeszcze więcej rzeczy które mnie wpieniają. Np ten brightness aka korekta ekspozycji jest w takim miejscu, że nie możemy na żywo ocenić na ile ta korekta sensownie zadziałała. Trzeba ustawić i przejść do podglądu. Problem rozwiązuje zainstalowanie cinema FV-5, tylko tu znów nie możesz swobodnie przeskakiwać między filmowaniem, a zdjęciami (akurat do przeżycia). Wnerwiającą rzeczą w nakładce jest też to, że większość widgetów jest przystosowania na 4 pola szerokości. Dobre lanchery ogarniają przeskalowywanie tego tak, żeby dobrze wyglądało na 5 polach, ten nie przez co jak chcesz sobie zbudować ładnie wyglądający pulpit musisz się uciekać do innych uruchamiaczy. Ten telefon jest dobry jak się ma parę dni na grzebanie, kombinowanie i ustawianie wszystkiego pod siebie. Jeszcze jak włożyłem simkę to mi wywalił wszystkie ustawienia, które sobie wczoraj zrobiłem, a kontakty ściągnął z gmaila i mam ich teraz 1500 syfnych kontaktów razem z jakimiś ludźmi do których raz maila wysłałem, a żona to chyba ma z 5 pozycji różnie nazwanych, jutro będę grzebał jak zrobić żeby mi pokazywał tylko to co istotne. W Xperii od startu potrzebowałem zainstalować latarkę, manager plików, automapę i ew tapatalka, reszta była ok, choć fakt synchronizacja kontaktów się spier...liła i za to ogromny minus.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2014, 23:52:59 wysłana przez Blue__ »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1459 dnia: Październik 05, 2014, 13:33:23 »
Nie ma szans. Sprzedaję to gówno. Video sie do niczego nie nadaje, a alternatywna aplikacja cinema fv-5 się wiesza. Pół dnia próbowałem coś sensownego znaleźć żeby to nagrywanie poprawić. Kompletna wtopa.

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #1460 dnia: Październik 05, 2014, 13:39:12 »
To może stacjonarny i lustrzanka?

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1461 dnia: Październik 05, 2014, 13:39:39 »
Blue, ale co ty chcesz smartfonem cykać fotki jak z lustrzanki? No nie da rady.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1462 dnia: Październik 05, 2014, 13:43:16 »
Af w filmowaniu robi jaja. Reprodukcja kolorów i szumy to tragedia. W arc s było dużo lepiej. Do tego stopnia, że mi się nie chciało po lustrzankę do drugiego pokoju iść, żeby kręcić synka. W pomieszczeniach nawet z niezłym światłem g2 całkiem nie ogarnia. No i z poprawnym naświetleniem też są problemy.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2014, 13:47:06 wysłana przez Blue__ »

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #1463 dnia: Październik 05, 2014, 17:20:52 »
To chyba nie z telefonem są problemy  ::)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1464 dnia: Październik 05, 2014, 17:33:34 »
Z telefonem. Blu chcial przeciez tylko superkamero-superaparato-supergpso-telefon-z-funkcja-dzwonienia, a dostal takie gunwo.

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1465 dnia: Październik 05, 2014, 17:34:24 »
Znalazłem sprzęt dla Blue. Super wytrzymały, super bateria, super kamera

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #1466 dnia: Październik 05, 2014, 17:35:40 »
Teraz się zastanawiam skąd LG wzięło tyle kasy na przekupowanie recenzentów.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1467 dnia: Październik 05, 2014, 18:05:16 »
Z telefonem. Blu chcial przeciez tylko superkamero-superaparato-supergpso-telefon-z-funkcja-dzwonienia, a dostal takie gunwo.
Bzdury. Chciałem sprzęt nie gorszy niż 3letni telefon z tej samej półki cenowej.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #1468 dnia: Październik 05, 2014, 18:10:16 »
Nie kumam nagonki na Blue :P To, ze ma wymagania odnosnie dosc drogiego sprzetu to dla was cos dziwnego :P? Moze to z wami jest cos nie tak, ze akceptujecie chlam wciskany przez producentow i podpieracie sie recenzentami ktorzy tez moze tak naprawde gowno wiedza o tym co testuja?

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #1469 dnia: Październik 05, 2014, 18:10:34 »
Było kupić ten sam po raz kolejny.

Offline koach23

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1470 dnia: Październik 05, 2014, 18:14:36 »
Nie kumam nagonki na Blue :P To, ze ma wymagania odnosnie dosc drogiego sprzetu to dla was cos dziwnego :P? Moze to z wami jest cos nie tak, ze akceptujecie chlam wciskany przez producentow i podpieracie sie recenzentami ktorzy tez moze tak naprawde gowno wiedza o tym co testuja?
+1

Używa ktoś na tym forum Blackberry z OS 10 ???

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1471 dnia: Październik 05, 2014, 18:14:36 »
Ja sie podpieram swoim doswiadczeniem.

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #1472 dnia: Październik 05, 2014, 19:23:40 »

LG G2 to nie jest drogi sprzęt.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1473 dnia: Październik 05, 2014, 19:27:25 »
Ta, low end.

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #1474 dnia: Październik 05, 2014, 19:33:41 »
Tego nie pisałem przecież. Ale telefon za 1200zł nie jest drogi, w każdym razie jest wiele droższych.
Dodatkowo to jest już przecież poprzednia generacja, a nie najnowszy model.
Zresztą i tak przesadzasz, bo to jest bardzo dobry sprzęt z jedną tylko wadą (mało miejsca na dane), którą akurat pomijasz  ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1475 dnia: Październik 05, 2014, 19:34:24 »
Nie pomija, pisało tym.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1476 dnia: Październik 05, 2014, 20:41:25 »
Było kupić ten sam po raz kolejny.
Był nawet taki plan na początku. Ale uznałem, że lepiej kupić nowy, bo tamten miał ledwo 1 GB pamięci wewnętrznej co niestety już przestało wystarczać nawet na podstawowe aplikacje z aktualizacjami. Myślałem o Xperii S nawet przez jakiś czas, ale w końcu uznałem że chcę coś nowego z 24 miesięczną gwarancją. Wiem, że jak się tu dokładnie nie napisze to się zawsze ktoś przyczepi, a ten tekst żeby ten za 1300 nie był gorszy od tego co jest teraz wart 300, był uproszczeniem oczywiście.

Tego nie pisałem przecież. Ale telefon za 1200zł nie jest drogi, w każdym razie jest wiele droższych.
Nie jest najdroższy. Jest drogi. Jest ~~15 razy droższy niż najtańszy komórkowy telefon i 4 razy droższy niż najtańszy smartfon.

Dodatkowo to jest już przecież poprzednia generacja, a nie najnowszy model.
Najnowszy jest jeszcze gorszy w wielu kwestiach i kosztuje jedynie ~~300zł drożej, więc niewielka różnica.

Zresztą i tak przesadzasz, bo to jest bardzo dobry sprzęt z jedną tylko wadą (mało miejsca na dane), którą akurat pomijasz  ;)
Jak Simplex napisał. Dla mnie nie jest to największa wada, jakby innych nie było to bym przeżył. Zresztą od razu kupiłem 32 GB pendrive OTG na filmiki i zdjęcia.

Teraz się zastanawiam skąd LG wzięło tyle kasy na przekupowanie recenzentów.
Nie wierzę w cuda. Patrząc na recki w necie nigdy nikt kto robi to na dłuższą metę nie robi dokładnych testów i pojazdów, bo jak i w branży giereczkowej wszędzie pracują ludzie, ludzie którzy mają tendencję do tego, że nie lubią jak się źle pisze o ich produktach. Od ładnych kilku osób z naszej branży słyszałem o ucięciu dostawy promek, bo wzięli do siebie jakąś pierdołę, nie będę wchodził w szczegóły, bo nie wypada rzucać osobami i firmami. Dobre układy są na rękę obu stronom, facet na reckach też zarabia i potrzebuje dostawy nowych modeli żeby się klikało. Zresztą każdy ma inne priorytety, dla mnie to ze w widgecie do playera nie mogę ani przesunąć czasu suwakiem, ani przytrzymaniem klawisza (po prostu jest tylko start-stop i poprzedni/następny kawałek) jest dużym problemem, bo ja głównie słucham audiobooków i podcastów, a nie muzyki, więc taki widget jest dla mnie praktycznie bezużyteczny. Dla kogoś kto słucha kawałków to będzie zapewne mały problem. Jak ktoś recenzuje pobieżnie, żeby zrobić materiał, a nie bierze i przystosowuje telefon do pracy wrzucająć odpowiednie apki, widgety, próbując rozwiązać problemy stockowej nakładki i używa go przez dłuższy czas (serio - kto by się do tego tak przykładał? Recka by zajęła za dużo czasu. A czas to pieniądz i tak mało kto takich testów potrzebuje). A i wchodzenie w konflikt z odbiorcami, którzy kupili ten model i teraz go zjedziemy z góry na dół też nie będzie należało do przyjemnych i sensownych długoterminowo podejść.

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #1477 dnia: Październik 05, 2014, 20:57:46 »
Nie jest najdroższy. Jest drogi. Jest ~~15 razy droższy niż najtańszy komórkowy telefon i 4 razy droższy niż najtańszy smartfon.

Bzdura :) To najtańszy flagowiec poprzedniej generacji.

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #1478 dnia: Październik 05, 2014, 20:59:44 »
Polecam Galaxy S4.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1479 dnia: Październik 05, 2014, 21:09:51 »

Bzdura :) To najtańszy flagowiec poprzedniej generacji.
Tani flagowiec, ale drogi telefon.