Autor Wątek: Wybierz Smartfona  (Przeczytany 448198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online srekal34

• Badass
Odp: Wybierz Smartfona
« Odpowiedź #3440 dnia: Listopad 14, 2017, 08:05:48 »
Gratis dają męską torebkę czy spodnie 'bojowki' z kieszeniami boku?
;)
PS. Niech się nosi!
A do Iphonow plus daja? Bo sa w podobnym rozmiarze;)

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #3441 dnia: Listopad 14, 2017, 08:53:08 »
Zona uzywa Note 8 i jest zadowolona. Ale ekranu nie da sie chronic, wszystkie szkielka sa z klejem na brzegach (uroki zaokraglonego ekranu) i wyraznie pogarszaja dotyk, a taki naklejany to zabawa na pol godziny zeby nalozyc, w dodatku w sterylnych warunkach. A sam ekran latwo sie rysuje. Uzytkowo poza tym - zajebiscie ponoc.

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #3442 dnia: Listopad 14, 2017, 09:36:40 »
Zona uzywa Note 8 i jest zadowolona. Ale ekranu nie da sie chronic, wszystkie szkielka sa z klejem na brzegach (uroki zaokraglonego ekranu) i wyraznie pogarszaja dotyk, a taki naklejany to zabawa na pol godziny zeby nalozyc, w dodatku w sterylnych warunkach. A sam ekran latwo sie rysuje. Uzytkowo poza tym - zajebiscie ponoc.
Jedyne co to folie. Te miękkie na cały ekran. Mam takie coś na LG G5, miałem na S7. 3mk arc. Daje radę. Chociaż co jakiś czas warto wymienić, bo dosyć szybko się przebarwia.

Online srekal34

• Badass
« Odpowiedź #3443 dnia: Listopad 14, 2017, 09:44:02 »
Skinomi najlepszym wyborem na folie.
A jeszcze lepszym ubezpieczenie ekranu i sie niczym nie przejmowac.

Online Belkinson

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #3444 dnia: Listopad 14, 2017, 10:14:38 »
Zamowilem tempered glass od Otao z aplikatorem zeby nie bylo problemu z założeniem i zwykly case przezroczysty.
Dam znac czy taka kombinacja daje rade.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Offline SinfulScholar

• Ultimate Badass
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #3445 dnia: Listopad 14, 2017, 11:41:38 »
ja to bym chodził chory gdybym miał tak ładny telefon w fajnym kolorze i musiałbym to wszystko zakrywać jakimiś chińskimi kondomami

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #3446 dnia: Listopad 14, 2017, 11:55:49 »
Coś za coś. Dla mnie smartfon to narzędzie, a nie odzoba jak  np. Zegarek. Dlatego też mam LG G5 z modułem hi fi plus w etui crystal. Paskudne to, ale działa wyśmienicie, a dzięki modulowi nie muszę mieć zawsze przy sobie Fiio X5. Jak mi spadnie to też nie muszę się przejmować, że od razu się potlucze.

Offline blazej

• Prezes
« Odpowiedź #3447 dnia: Listopad 14, 2017, 11:59:36 »
Tez nie używam, goły lepiej leży w ręku, a folia mam wrażenie, że pogarsza dotyk i bardziej palcuje.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3448 dnia: Listopad 14, 2017, 13:04:23 »
Folia. Szkło mi jakos bardziej zawadza. Poza tym juz ppd drugie z czasem jakis pecherz powietrza podlazł

Offline hun19

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3449 dnia: Listopad 14, 2017, 17:44:56 »
Coś za coś. Dla mnie smartfon to narzędzie, a nie odzoba jak  np. Zegarek. Dlatego też mam LG G5 z modułem hi fi plus w etui crystal. Paskudne to, ale działa wyśmienicie, a dzięki modulowi nie muszę mieć zawsze przy sobie Fiio X5. Jak mi spadnie to też nie muszę się przejmować, że od razu się potlucze.

A ten moduł tylko gra czy robi też za dodatkową baterię?? Wogóle ile Ci trzyma bateria w G5?? U mnie tak na luzie od rana do 15 :D

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #3450 dnia: Listopad 14, 2017, 21:43:39 »
Skinomi najlepszym wyborem na folie.
A jeszcze lepszym ubezpieczenie ekranu i sie niczym nie przejmowac.
Mamy ubezpieczenie, ale zadne nie obejmuje zadrapan ekranu. A nie mam sumienia rzucic telefonem o sciane...

Edit: ja na swoim nie uzywam ochron, ale zona jakby mogla to by z grabiami i cegla ten telefon nosila, wiec dla niej mus. Zawsze jakies klucze, na szczescie przestala w kieszeni wkrety nosic, ale dalej sie rysuja te obudowy. Na szczescie w Chinach sa tanie, bo tak z 10 rocznie zuzywa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 21:49:16 wysłana przez ekiera »

Online srekal34

• Badass
« Odpowiedź #3451 dnia: Listopad 15, 2017, 06:58:27 »
Odebralem tego Notesa. Poki co, szalu nie ma. Poza wyswietlaczem to praktycznie to samo co wczesniejszy Galaxy. HDR faktycznie robi dzieki tym 1220 nitom, ale kto by sie zmuszal by ogladac  filmy na komorce.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #3452 dnia: Listopad 15, 2017, 08:03:06 »
O te 1220 nitow to byla drama jakas juz. Tel. jest w stanie taką jasność osiągnąć wyłącznie dla jednego pixela, przy pozostalych czarnych :D a srednie wartosci w okolicach 600 jednak osiąga.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3453 dnia: Listopad 15, 2017, 21:18:54 »
Odebralem tego Notesa. Poki co, szalu nie ma. Poza wyswietlaczem to praktycznie to samo co wczesniejszy Galaxy. HDR faktycznie robi dzieki tym 1220 nitom, ale kto by sie zmuszal by ogladac  filmy na komorce.
ja oglądam na siłowni, na koniec- przy cardio :)

Szybciej czas leci i nadrabiam masę produkcji. Całe Stranger Things tak obejrzałem np :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 21:22:20 wysłana przez Orson. »

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #3454 dnia: Listopad 16, 2017, 02:02:28 »

ja oglądam na siłowni, na koniec- przy cardio :)

Szybciej czas leci i nadrabiam masę produkcji. Całe Stranger Things tak obejrzałem np :)
Mnie się zdarza oglądać coś na smartfonie albo tablecie, ale seriale takie jak Stranger Things to tylko na dużym ekranie z kinem domowym albo przynajmniej z dobrymi głośnikami/słuchawkami. Tam wizualia, udźwiękowienie i muzyka są tak rewelacyjne, że żal by było nie móc tego docenić.

Offline myszka2508

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #3455 dnia: Listopad 28, 2017, 15:28:03 »
Ja też jestem takiego samego zdania. Dobry film to muszą być dobre głośniki. Generalnie jeśli już chce coś oglądać, to raczej na TV.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3456 dnia: Listopad 28, 2017, 16:19:48 »
Są filmy w których wizualia faktycznie sa ważne, ale ja rzadko takie oglądam. Wyznaje oszczędność czasu. Gdy robie cardio to na konsoli nie pogram ale film obejrzec moge :)

Offline eselproof

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3457 dnia: Grudzień 01, 2017, 23:42:12 »
Zamowilem tempered glass od Otao z aplikatorem zeby nie bylo problemu z założeniem i zwykly case przezroczysty.
Dam znac czy taka kombinacja daje rade.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
No i jak tam Panie kolego? Jakieś fotki udostępnisz jak się to prezentuje?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Offline SinfulScholar

• Ultimate Badass
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #3458 dnia: Grudzień 05, 2017, 09:33:41 »
dobra, w pojedynku między Huawei p10 a LG G6 który dla Was wygrywa? biorąc pod uwagę ogromny nacisk na dobry aparat?
warto doplacac do p10? moze p9 jest jeszcze ok?

Online Alexej

• I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #3459 dnia: Grudzień 05, 2017, 09:39:49 »
P10 jest lepszy od G6, w szczególności jeśli chodzi o aparat.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3460 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:05:06 »

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #3461 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:10:28 »
Ja już psychicznie wysiadłem przez te zmiany telefonów. Wydawać na sprzęt 2-3 tys. PLN i ciągle trafiać na jakieś wady. O dziwo mam od roku LG G5 z modułem hi fi plus i nie potrzebuję na nic innego zmieniać. No może przydałoby się tylko baterie wymienić, bo ładuje dwa razy dziennie nawet. Oczywiście on też ma masę wad, ale nówka kosztowała 1700 złotych. ;)

To co mi się teraz podoba to Samsung Galaxy s8 Active. Jedyny smartfon od Samsunga, którego mógłbym spróbować używać. Duża bateria, płaski ekran i reszta parametrów z s8 w wzmocnionej obudowie bez szkła na plecach.

Edit. Zobaczyłem komentarze dotyczące S8 Active. Jednak nie chce. :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2017, 10:15:35 wysłana przez scooby666 »

Offline hun19

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3462 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:13:06 »
dobra, w pojedynku między Huawei p10 a LG G6 który dla Was wygrywa? biorąc pod uwagę ogromny nacisk na dobry aparat?
warto doplacac do p10? moze p9 jest jeszcze ok?

Kilka dni temu porównywałem aparat G6 z moim G5 i o zgrozo w G5 jest duużo lepszy szczególnie w słabszych warunkach oświetleniowych. Zgadzałoby się to zresztą z tym co piszą internety. Także nie wiem jaki aparat ma P10 ale nie sądzę żeby miał gorszy od G6

Offline Irreversible

• Prezes
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #3463 dnia: Grudzień 05, 2017, 11:02:00 »
Ja się zlamalem I wziąłem lg v30.
Dobry dac I jack to jednak combo breaker dla mnie. Skuszenie bylo dodatkowo spowodowane słuchawkami b&o, które z przyjemnością sprzedam odzyskując tysiąc złotych. Mam nadzieję, że dotrze jutro. Dzisiaj mają wysyłać.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #3464 dnia: Grudzień 05, 2017, 15:35:58 »
Ja się zlamalem I wziąłem lg v30.
Dobry dac I jack to jednak combo breaker dla mnie. Skuszenie bylo dodatkowo spowodowane słuchawkami b&o, które z przyjemnością sprzedam odzyskując tysiąc złotych. Mam nadzieję, że dotrze jutro. Dzisiaj mają wysyłać.
Czekam na pierwsze wrażenia. Daj znać czy ten ekran faktycznie taki kiepski jak go w sieci opisują.

Offline SinfulScholar

• Ultimate Badass
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #3465 dnia: Grudzień 06, 2017, 07:20:29 »

no właśnie jak widziałem porównania na yt to zdania są mocno podzielone.

Online Alexej

• I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #3466 dnia: Grudzień 06, 2017, 07:22:22 »

no właśnie jak widziałem porównania na yt to zdania są mocno podzielone.
G6 ma bardzo budżetowe bebechy aparatu, jak w telefonach za 200 USD. Nadrabia mocno oprogramowaniem, ale im gorsze warunki, tym większy zjazd.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline SinfulScholar

• Ultimate Badass
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #3467 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:35:34 »
mocno przypatrzę się galeriom w necie, dzięki za informacje

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3468 dnia: Grudzień 07, 2017, 05:13:56 »
Galerie w necie chaos wprowadzają. Zobaczysz tam najładniejsze foty...i najgorsze (jak ktoś chce pokazac ze telefon jest be). A chodzi o powtarzalność przeciez.

Imo po Galaxy S8, P 10 ma najlepszy aparat (i tak troche fail, Samsung pare stów droższy, ale Huawei stawia na Leica...która ponoć loga jedynie użycza)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2017, 05:16:23 wysłana przez Orson. »

Offline Irreversible

• Prezes
« Odpowiedź #3469 dnia: Grudzień 07, 2017, 07:12:11 »
Ja znowu słyszałem, że to pixel 2 ma najlepszy aparat ;)
Ile recenzji tyle opinii.
Tak samo zakupiony lg v30 miewa dobre opinie, bo ma świetny dedykowany soft i dobry program ręczny. Inni recenzenci ani słowa o tym nie napiszą, skupiając się na marnym selfie i takim sobie auto.

Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Online srekal34

• Badass
« Odpowiedź #3470 dnia: Grudzień 07, 2017, 08:51:59 »
Imo po Galaxy S8, P 10 ma najlepszy aparat (i tak troche fail, Samsung pare stów droższy, ale Huawei stawia na Leica...która ponoć loga jedynie użycza)
Mimo wszystko nie tylko aparat dyktuje wyższą cenę Galaxy vs P10, bo warto doplacic chocby dla ekranu/pewności UFS 2.1 itp.

Ja mogę porównać S7 Edge do Note'a 8 - ten nowy robi lepsze fotki. 2x zoom tez sie przydaje, ale raczej w dzien z uwagi na ciemny drugi obiektyw.
Na papierze raczej S8 ma najlepsza matryce, bo najwieksza (1/2.5 cala), ale wiadomo ze to nie wszystko.
Do Nokii 808 w rozmiarze sensora(tam bylo 1/1.2 cala) wciąż im wszystkim dużo brakuje :)

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #3471 dnia: Grudzień 07, 2017, 14:30:44 »
Z moich testow poki co wynika, ze przy slabym swietle Note4 robil lepsze fotki niz Note8. Ale zobaczymy za jakis czas, jak tryby zostana poogarniane.

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #3472 dnia: Grudzień 10, 2017, 23:03:41 »
Ja polecam Galaxy S8. Najlepsze zdjęcia (również nocne), bateria rewelacja. Zdjęcia są fenomenalne i telefon zupełnie zastępuje aparat. Zastanawiałem się nad powrotem do iPhona ale cena z dupy (za X) lub stary model (8) mnie nie przekonał, zwłaszcza że funkcjonalność apple nadal jest gorsza niż androida. Dlaczego? Miało być apple pay i nie ma, a z andorid pay korzystam bardzo intensywnie (wypłata gotówki blikiem, płatność android pay i można nie nosić karty ze sobą). Zgrywanie zdjęć/plików z iPhona to nadal koszmar (pomimo, że mam Maca). Ładowarka do szybkiego ładowania jest w zestawie, a nie za dodatkowe 250 zł (czy jakoś tak). Kupiłem więc, jakiś czas temu, S8 i jestem mega zadowolony. Nawet udziwniona lokalizacja czytnika palucha działa idealnie i nie sprawia żadnych problemów. Co mnie dodatkowo zaskoczyło to świetna jakość i moc muzyki (dużo lepsza niż w Galaxy S6). Telefon jest świetny pod każdym względem i niespecjalnie dostrzegam jakieś wady.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3473 dnia: Grudzień 11, 2017, 00:17:57 »
Jest zajebisty. Wyglad, zdjecia, szybkosc działania. Tani nie jest i to jego wada :)

Offline Irreversible

• Prezes
« Odpowiedź #3474 dnia: Grudzień 11, 2017, 04:54:17 »
LG V30 plus zawital u mnie w piatek.

Zostaje na dluzej, oby dzielnie zastapil leciwe i coraz czesciej zawodne Sony Z5 (bateria oraz co gorsze czasem gubi sima prywatnego - po prostu znika z paska notyfikacji i tylko tak moge zauwazyc ze jestem 'poza zasiegiem'...

Nowy telefon nie jest bez wad, jak zlamanie koloru niebieskim swiatlem nie sprawia mi zadnych problemow - wystepuje przy katach 25 stopnii i powyzej. To lekki wyciek boczny przy ramce juz jest zwiastunem nienajlepszego wykonania. Samo swiatlo nie przebija nigdzie, nie tworzy rozblyskow. Noca po prostu patrzac na telefon z bocznego profilu mozna zauwazyc przebicia. Rozdraznilo (bo w tej cenie po prostu nie wypada miec takich wad), ale w zwiazku z tym ze nie widac tego w normalnym uzytkowaniu, akceptuje ten blad.

Zostajac jeszcze przy wadach, nadal nie wiem jak zrobic screenshot :D Innymi slowy UI LG jest znaczaco inne niz Sony i do pewnych rzeczy musze sie po prostu przyzwyczaic:
- jak menu glowne dzielone na zakladki
- obsluga dual sima nie pozwala wybrac 'ask always' przy wybieraniu numeru - jest przycisk zmiany na dolnym pasku nawigacyjnym (dziala blyskawicznie), ale tez dodali mozliwosc przypisania numeru do sima czyli opcje niedostepna u Sony
- wspomniany screenshot czy ogolnie uruchamianie pewnych aplikacji

Z pozytywow, rozmiar niewiele wiekszy od Sony a przeskok na 6' w aspekt ratio 18:9 (why not 2:1?) jest zdecydowanie milym doswiadczeniem. Szczegolnie uwzgledniajac lepsza obslugiwana rozdzielczosc. Sam ekran to jakas odmiana OLEDa (pOLED), ktora oprocz wspomnianego przeblysku zimnego, niebieskiego koloru patrzac pod katem nie ma wad - byc moze jakis Samsung czy cos jest jasniejsze, byc moze inaczej skalibrowane. Nie mialem S8, wiec nie wypowiem sie co mi bardziej pasuje. Odniesienie mam do Z5, zatem jesli ktos planuje przeskoczyc z S8 to ja nie zagwarantuje iz bedzie czerpal tylko zadowolenie pod tym wzgledem ;)

Muzycznie moge tylko potwierdzic slowa z wielu recenzji. To jest najlepszy telefon na rynku i wszystkie inne zostaly zrelegowane karnie o dwie ligi w dol. Warto jednak nadmienic, ze DAC uruchamia sie osobno i... wymaga uruchomienia kazdorazowo. W pozycji startowej jest off. O dziwo decyzja sluszna, nie kazde sluchawki beda w stanie 'poszerzyc' nasze doznania. Ja glownie sprawdzalem na Oppo-PM3, ktore bardzo odzyly na tym telefonie. Przepasc miedzy Sony Z5 czy NW-ZX2 bez dedykowanego wzmacniacza. Z wyzej wymienionymi lepiej 'pracowalo' mi sie korzystajac z XBA H3 czy wireless z MDR-1000.

Warto rowniez nadmienic (a moze jest to kluczowa kwestia), ze DAC nie odpali sie w kombinacji bezprzewodowej - nawet z LDAC (mam SRS-X99 i wspomniane MDRy). Jest to rozwiazanie dedykowane pod Jack. Swoja droga wiem, ze ma LDAC ale nie wiem jak sprawdzic czy wlasnie ta transmisja sie komunikuje. W Z5 zawsze mialem komunikat, tutaj po prostu adnotacja o sparowaniu i tyle. Milym jednak zaskoczeniem jest mozliwosc przelaczenia sie miedzy glosnikiem/sluchawkami a samym telefonem bez koneicznosci wylaczania urzadzenia/bt. W pasku notyfikacji pojawia sie ikona umozliwiajaca zmiane w locie, zaden killer ale milo widziec takie drobne detale.

Bardzo pozytywnie zaskoczyla 'czystosc' oraz sila glosnika (jeden na dole), zdecydowanie lepiej niz dual front speaker w Sony. Moc w sluchawki tez duzo lepsza niz w/w modele - byc moze jest to kwestia braku ograniczen EU (wspominalem, ze to import z azjii).

Po dwoch pelnych dniach moge powiedziec ze bateria jest wystarczajaca (3300), przy dosc intensywnym wykorzystywaniu mialem zapas ok 35% na koniec dnia. Nigdy nie wylaczam wi-fi, nfc, bt i innych opcji rownoczesnie z ekranem always on. Nie doswiadczylem rowniez najmniejszych problemow z przegrzewaniem - w gry nie grywam, nie bede testowal. Sony jednak potrafilo od czasu do czasu odpalic ogrzewanie. Tu zawsze chlod.

Always on display i floting display. Korzystam z obu, sadzilem ze nie bede. Jednak baterii zzre malo, a przydaje sie przy roznych okazjach - np. do odpalania muzyki bez odblokowywania glownego ekranu itp. Oczywiscie ekran gasnie calkowicie gdy schowamy go do kieszeni itp.

Na koniec aparat. Na pewno lepszy od Z5, co biorac pod uwage ze smartfon jest dla mnie do pstrykajek (na urlopy/wyjazdy biore dedykowany sprzet) jest milym bonusem. Wrzucilem Wam 3 zdjecia - wszystkie na auto. Jedno przy normalnym swietle, a dwa przy bardzo slabym (tym samym) oswietleniu z lampy w drugiej czesci salonu. Dla mnie w pelni akceptowalne, na pewno lepsze niz w Sony. Front kamery nie odpalalem, bo w zyciu nie zrobilem sobie selfie i nie sadze aby cos sie w tym temacie zmienilo :)

(kliknij)

Reasumujac, zostawiam telefon u siebie. Jestem zadowolony ze zmiany.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3475 dnia: Grudzień 11, 2017, 13:08:50 »
Ja mam do LG uraz. Dawno temu miałem ich jaiegos smartfona ze sredniej półki. Miał taki ficzer, ze gdy dało sie profil milczy (na noc np) to budzik "dzwonił" bez dzwieku. I to wszystkie budziki z google tak miały. Jakos im nie ufam od tej pory :)