Autor Wątek: Wybierz Smartfona  (Przeczytany 403591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hesus

• I Am Robot
Odp: Wybierz Smartfona
« Odpowiedź #3320 dnia: Lipiec 14, 2017, 22:50:42 »
no o tym mówie - S7 jak brałem to też chciałem Edge bo wiekszy, ale jak sie pobawiłem chwile, to te zagiecia poza fajną estetyką raczej przeszkadzały. i wzialem zwyklego.

Offline Astarot

• Badass
« Odpowiedź #3321 dnia: Lipiec 14, 2017, 23:41:45 »
Zagięte ekrany to efekt tryhardowania Samsunga. Już dużo bardziej mi leżał ten 3D touch czy force touch z iP. O tyle dobrze, że praktycznie nigdy nie przytrafiło mi się żebym wysunął belkę przez przypadek.

Kolejny plus, który jest mniej istotny, ale zawsze "na plus" - słuchawki. Te co są w pudełku nieźle grają i są dobrze wykonane. Jedynie zbyt mocno wygłuszają i nie polecam w nich chodzić po ulicy :D

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3322 dnia: Lipiec 17, 2017, 16:25:16 »
Kupiłem w przedsprzedaży

8 rdzenii
4GB RAM / 64GB ROM
ekran 5,5 cala Sharp FullHD
13Mpix  od Sony  AF  do 0,1sek
LTE Cat.6  + VoLTE
Fingerprint w przycisku Home
10 dni Standby (tiaaaaaa)  3000mAh
Android 7.0
2.5D curved glass,6-7H,0.95mm
Cena 491zł 

Leagoo T5 :)   ot cudaczek.  Nie spodziewam sie cudów  ale to najtańsze 4/64GB na rynku

https://www.youtube.com/watch?v=bqDnESJkY3o
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2017, 16:31:40 wysłana przez robbo2k »

Offline Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3323 dnia: Lipiec 17, 2017, 18:46:40 »
Myślę, że 10 dni możnaby osiągnąć na standby (wyłącznie) W tej cenie pewnie jakiś procesor mediateka?

Offline tomee

• Super Badass
« Odpowiedź #3324 dnia: Lipiec 18, 2017, 08:44:39 »
Szukam flagowca z wymienną baterią, jest coś takiego w dzisiejszych czasach?

Offline hun19

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #3325 dnia: Lipiec 18, 2017, 09:04:06 »
LG G5 ale nie polecam, mój zepsuł się 3 razy w ciągu roku (najpierw płyta główna i antena gps, potem moduł ładowania a potem znowu antena gps). Bateria trzyma od rana do 18 (chyba, że telefon leży w szufladzie to może trochę dłużej ;)) więc mógłbyś wymieniać do woli.
Jedynym wyróżnikiem (w porównaniu z S7, HTC czy huawei) jest naprawdę fajny aparat z świetnym trybem szerokokątnym

Offline tomee

• Super Badass
« Odpowiedź #3326 dnia: Lipiec 18, 2017, 21:16:23 »
To była jedna z opcji, no nic będę musiał wybrać co z niewymienną baterią.

Offline pamPErSo

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3327 dnia: Lipiec 18, 2017, 22:44:42 »
Jakby kogoś interesowało.
Xiaomi Mi6 po niecałych dwóch miesiącach.
Telefon jest tym czego szukałem, szybki wydajny androjeb za mniej niż połowę ceny iphona. Jakość wykonania na mega plus, ale nie mam odwagi nosić go bez jakiejkolwiek ochrony. Jest cieżkawy, mi to pasuje, wydajność w antutu poniżej. System jak na chińczyka śmiga bez problemu, nie miałem problemów nawet na "udawanym globalu". Teraz już jest dostępny global stable i lata jak złoto a na dniach mają rzucić MIUI9.
Co mnie drażni to wibracja, jest słabo wyczuwalna i na niektórych wersjach systemu strasznie trzeszczy. Do tego trochę jest gimnastyki z odblokowaniem bootloadera i wgraniem MIUI Polska i brakiem update OTA od nich, no ale od jakiegoś czasu siedzę znów na globalu i jest ok.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Offline Fragles

• Badass
« Odpowiedź #3328 dnia: Lipiec 19, 2017, 17:22:40 »
Znajomy poszukuje solidnego mądrego telefonu, wstępnie sugerował Lenovo Moto G5, ale ja kompletnie nie orientuje się w solidnych telefonach, więc pytam tutaj.

Zapomniałbym, maksymalnie do 1,5k.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2017, 17:36:38 wysłana przez Fragles »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3329 dnia: Lipiec 19, 2017, 17:44:18 »
HUAWEI P9 w sklepie widziałem juz za 1700, wiec pewno za 1500 gdzies kupi nowke.

Offline _Music

• Badass
« Odpowiedź #3330 dnia: Lipiec 27, 2017, 00:23:15 »
Jakaś sugestia co do telefonu tak do 1000 zł? Preferowany android, ekran najlepiej do 4', ale że dziś to niewystępujące to im mniej tym lepiej. Xiaomi 4 (czy 5?) kupowane tu ostatnio wydawały się ciekawe.

Offline mataman

• I Am Robot
Wybierz Smartfona
« Odpowiedź #3331 dnia: Lipiec 27, 2017, 09:30:17 »
Xiaomi Redmi 4X. Android do 4", który mamy rok? :P

Offline Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3332 dnia: Lipiec 27, 2017, 09:44:12 »
Xiaomi Redmi 4X. Android do 4", który mamy rok? :P

Mam 4x i 4a. Oba to budżetówce, ale do 1000zl to coś innego chyba bym polecił. 4A (mimo że teoretyczne delikatnie słabszy) działa znacznie lepiej niż 4x ze względu na wersje miui ktora tam jest nowsza 8.5 vs 8.2

Offline Fragles

• Badass
« Odpowiedź #3333 dnia: Sierpień 01, 2017, 03:42:25 »
Biskup, przesiadka z N5 na któregoś Redmi 4 nie była ciężka?

Offline Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3334 dnia: Sierpień 01, 2017, 06:33:10 »

Nie odczułem praktycznie. Spodobały mi się te chińczyki ze względu na baterię i nakładkę MIUI (którymi gardziłem wcześniej) nie gram w gierki, a różnicy w wydajności szczerze nie zauważyłem. Po co mi dobry procesor (N5) skoro bateria to tragedia. Wolę coś wolniejszego, ale równie bardzo sprawnie działającego, no i trzymającego 3-4 razy dłużej na baterii.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2017, 06:34:49 wysłana przez Biskup »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #3335 dnia: Sierpień 03, 2017, 08:29:48 »
Miała być G6, a przyjedzie jednak ... ajfon SE  :-\ z jednej strony uzywam teraz jako zastepczaka 5S i jakoś daje radę, a maly ekran który można jedną ręką ogarniać jest nawet spoko, ale no jakoś mieszane uczucia. Dobrze ze to tylko służbówka :)

Offline Sałata

• Padawan
  • **
  • Hardcore Dad of Hardcore Kid
« Odpowiedź #3336 dnia: Sierpień 03, 2017, 16:54:03 »

Nie odczułem praktycznie. Spodobały mi się te chińczyki ze względu na baterię i nakładkę MIUI (którymi gardziłem wcześniej) nie gram w gierki, a różnicy w wydajności szczerze nie zauważyłem. Po co mi dobry procesor (N5) skoro bateria to tragedia. Wolę coś wolniejszego, ale równie bardzo sprawnie działającego, no i trzymającego 3-4 razy dłużej na baterii.

No właśnie sam jestem w podobnym położeniu.   Żona używa Mi4c i sobie chwali, młody jest zachwycony RedMi 4 na S625. Sam nie mogę się zdecydować. Tez nie gram w gry, wiec wydajność 3D nie jest żadnym priorytetem, ale płynność, ergonomia, DualSim i czas pracy na baterii. Na tapecie oprócz Xiaomi mam OP5 i S8Duos. Ten ostatni ze względu na wygląd i tryb desktopowy, bo podobała mi się zabawa z RemixOS.

Pozdrawiam
Salata
Salata

PS. Moze ktos rozpatrzy ten wniosek wydluzenia doby???

Offline blazej

• Prezes
« Odpowiedź #3337 dnia: Sierpień 03, 2017, 17:45:45 »
Zastanawiasz się między Redmi Note 4, Op5 i S8? A to nie jest tak, że one kosztują 1000, 2000 i 3500zl? Rozstrzał cenowy spory. Jak się wahasz między Note 4 i S8 to może weź Note 4, zostanie Ci 2,5k zł w kieszeni :)

To jeszcze ja zadam pytanie, bo wypadlem z obiegu androidowego. Jaki jest powód żeby nie kupować Redmi Note 4 tylko szukać po starszych flagowcach typu S6, G4? Redmi Note 4 kosztuje z tego co widzę ok. 750 zł w w wersji 32gb, nowy S6 jakieś 1600
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2017, 17:53:00 wysłana przez blazej »

Offline scooby666

• Prezes
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #3338 dnia: Sierpień 03, 2017, 19:12:27 »
W zasadzie jeden. W S6 i G4 raczej będzie lepszy aparat. Jednak nie będą to kolosalne różnice. Cała reszta na korzyść RN4. Dwa wyżej wymienione maja tragiczne baterie, dodatkowo stare amoledy są słabe, zużywają się. G4 ma problem z bootloopem, płyta główna, a dokładnie SoC pada i robi się z niego przycisk do papieru.

Offline Sałata

• Padawan
  • **
  • Hardcore Dad of Hardcore Kid
« Odpowiedź #3339 dnia: Sierpień 03, 2017, 23:23:21 »
Zastanawiasz się między Redmi Note 4, Op5 i S8? A to nie jest tak, że one kosztują 1000, 2000 i 3500zl? Rozstrzał cenowy spory. Jak się wahasz między Note 4 i S8 to może weź Note 4, zostanie Ci 2,5k zł w kieszeni :)

To jeszcze ja zadam pytanie, bo wypadlem z obiegu androidowego. Jaki jest powód żeby nie kupować Redmi Note 4 tylko szukać po starszych flagowcach typu S6, G4? Redmi Note 4 kosztuje z tego co widzę ok. 750 zł w w wersji 32gb, nowy S6 jakieś 1600

Budżet nie jest problemem. Ważna jest wygoda i funkcjonalność. Telefon musi mi świetnie leżeć w ręku. RedMi wypada tu najgorzej. OP5 jest śliski, S8 wymaga specjalnego opakowania ze wzgl na zakrzywiony ekran. Celuje w minimum 64GB. Note 4 jest trochę za duży, przynajmniej tak mi się wydaje. Ekran AMOLED bardzo mi się podoba już od czasów S2.

Pozdrawiam
Salata
Salata

PS. Moze ktos rozpatrzy ten wniosek wydluzenia doby???

Offline Astarot

• Badass
« Odpowiedź #3340 dnia: Sierpień 04, 2017, 00:33:10 »
Bierz S8. Genialny telefon. Sam jestem pod wrażeniem. Nigdy mnie telefony nie kręciły, ale po traumie jaką był ip6s czuję się jak w niebie z S8. Pod każdym możliwym względem.

Offline Alexej

• I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #3341 dnia: Sierpień 06, 2017, 10:36:19 »
To co, jest jakiś forumowy konsensus co do telefonu do 1200 zł? Luba czegoś szuka, jedyny wymóg to jak najlepszy aparat, z mojej strony wymóg by był normalnie (sklep, faktura, gwarancja itp.) do kupna w Polsce.
GamerTag: Alexej PL
PSN ID: AlexejPL
Steam: Alexej
Origin: Alexejpl
Uplay: AlexejPL
showup: basia14

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #3342 dnia: Sierpień 06, 2017, 13:52:19 »
Bierz S8. Genialny telefon. Sam jestem pod wrażeniem. Nigdy mnie telefony nie kręciły, ale po traumie jaką był ip6s czuję się jak w niebie z S8. Pod każdym możliwym względem.

To straszne :P A jaką to traumę zafundował Ci iP6S?

Offline Astarot

• Badass
« Odpowiedź #3343 dnia: Sierpień 06, 2017, 13:56:44 »
Bateria ktora trzymała do wieczora, aparat który często zawieszał telefon na kilka sekund, iTunes... To tylko takie pierwsze lepsze z brzegu. Główne powody dla których zmieniłem telefon po roku użytkowania.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #3344 dnia: Sierpień 06, 2017, 14:08:24 »
Mi zawieszanie się nie przytrafia, a iTunes nie pamiętam kiedy używałem. Baterie to akurat trzeba ładować codziennie w każdym telefonie, no ale co tam kto lubi ;)

Offline Astarot

• Badass
« Odpowiedź #3345 dnia: Sierpień 06, 2017, 17:01:51 »
Tylko, że jak załaduje S8 przez noc to trzyma mi lekko do 22-23. 6S trzymał przy tym samym użytkowaniu do 19-20. To jest patologia. W dodatku straciłem nerwy do Apple tv. Ciągle tracił połączenie 6S.

Ps. "Mi się nie zawiesza" to zajebisty argument :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2017, 17:24:14 wysłana przez Astarot »

Offline scooby666

• Prezes
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #3346 dnia: Sierpień 06, 2017, 17:39:49 »
Miałem iPhone 6s i muszę przyznać gorszą baterię to chyba tylko Nexus 4 posiadał. Dramat max. 2h intensywnego użytkowania po sieci komórkowej i zgon. Nie wspominając o tym, że musiałem go często w połowie dnia ładować.

Jeśli iphone to tylko z plusem. 6s plus, którego miałem dało się normalnie użytkować. Ba, czasem i dwa dni dał radę.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3347 dnia: Sierpień 06, 2017, 17:46:19 »
Tylko, że jak załaduje S8 przez noc to trzyma mi lekko do 22-23. 6S trzymał przy tym samym użytkowaniu do 19-20. To jest patologia. W dodatku straciłem nerwy do Apple tv. Ciągle tracił połączenie 6S.

a mojej mamie sredni lg trzyma 3 dni :)

Jak juz panowie to podajmy sztywne dane tj praca na wlaczonym ekranie.

Offline mataman

• I Am Robot
Wybierz Smartfona
« Odpowiedź #3348 dnia: Sierpień 06, 2017, 19:26:13 »
Tylko, że jak załaduje S8 przez noc to trzyma mi lekko do 22-23. 6S trzymał przy tym samym użytkowaniu do 19-20. To jest patologia.

Faktycznie ciężko to wykonać skoro S8 jest większy i ma pojemniejszą baterię :D Różnica 3h? Wow :P

Ok inaczej. Nie słyszałem żeby komukolwiek się zawieszał :P

Offline Astarot

• Badass
« Odpowiedź #3349 dnia: Sierpień 06, 2017, 19:36:20 »
Dokładnie. Różnica kolosalne. Idę spać po 23, więc telefon na luzie mi trzyma do 23 (bujając się w okolicy 15%). W dodatku nieprzewidywalność baterii 6s ocierała się o komedię. Mam czerwony pasek. Na moich oczach dopiero co się pojawił. Wtedy nie wiedziałem czy zostały mi 3 sec na baterii, 15 min czy 1h.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #3350 dnia: Sierpień 06, 2017, 22:38:39 »
Być może miałeś telefon z serii która miała wadliwą baterię. Tak było w moim przypadku i potrafił się wyłączyć przy np 18% baterii. Po gratisowej wymianie, wszystko jest ok.

Offline Astarot

• Badass
« Odpowiedź #3351 dnia: Sierpień 07, 2017, 14:03:55 »
Niestety mój model nie był wymieniony w "awaryjnej serii". W dodatku był kupiony w Norwegii a tutaj jest najgorsza obsługa konsumenta na ziemi. Dosłownie.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Dojebał bobra do 12
« Odpowiedź #3352 dnia: Sierpień 11, 2017, 09:17:05 »

http://www.pocket-lint.com/news/141871-xiaomi-mi-mix-2-may-be-a-completely-bezel-free-phone

Wiem, że Xiaomi oszukiwało przed premierą Mi Mix 1 i rendery pokazywały ekran bez ramki, a potem okazało się, że ramka jednak istnieje, ale i tak mam ochotę na dwójkę.
Jakby tylko poprawili jakość rozmów i ten aparat z tyłu...
(kliknij)

Offline scooby666

• Prezes
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #3353 dnia: Sierpień 11, 2017, 10:54:12 »

http://www.pocket-lint.com/news/141871-xiaomi-mi-mix-2-may-be-a-completely-bezel-free-phone

Wiem, że Xiaomi oszukiwało przed premierą Mi Mix 1 i rendery pokazywały ekran bez ramki, a potem okazało się, że ramka jednak istnieje, ale i tak mam ochotę na dwójkę.
Jakby tylko poprawili jakość rozmów i ten aparat z tyłu...

Niby fajnie to na renderach wygląda, ale jak to trzymać? Głośnik tylko z dołu, głośnik do rozmów schowany pod ekranem, kamera z przodu w dziwnym miejscu. Chyba wolę klasyczne konstrukcje.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Dojebał bobra do 12
« Odpowiedź #3354 dnia: Sierpień 11, 2017, 11:06:08 »
Zależy co komu potrzebne. Głośnik z dołu mi nie przeszkadza, bo i tak nie słucham muzyki w ten sposób, a do dzwonków styknie. Kamerkę do selfie nie używam w ogóle, więc równie dobrze mogą ją usunąć. Jedynie ten pizoelektryczny wihajster zamiast pełnoprawnego głośniczka jest problemem dla mnie bo dużo dzwonię, a jakość rozmów w ten sposób jest podobno gorsza.
Rozmiar faktycznie może być problematyczny, ćwiczyłem to już z Lumią 950XL  ;D No ale jakby faktycznie cały przód był ekranem to jakoś bym się zmusił.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2017, 11:07:51 wysłana przez Buster Dogg »
(kliknij)

Offline Fragles

• Badass
« Odpowiedź #3355 dnia: Sierpień 14, 2017, 00:47:19 »
Parę dni z Redmi 4A i jestem bardzo zadowolony, przede wszystkim z baterii. Telefon miał być tymczasową alternatywą, ale raczej odpuszczę sobie jakiegoś flagowca (chyba, że zwyczajnie padnie), chociaż OP5 bardzo kusi.