Autor Wątek: Wybierz Smartfona  (Przeczytany 564159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Wybierz Smartfona
« Odpowiedź #4240 dnia: Czerwiec 12, 2019, 20:39:45 »
To przy 90Hz i maksymalnej rozdzielczości

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #4241 dnia: Czerwiec 12, 2019, 20:51:39 »
Siedzisz kilka h na telefonie w pracy? Która firma?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #4242 dnia: Czerwiec 12, 2019, 21:15:04 »
Nie, podalem wartosc maksymalna. Często słucham czegoś na yt i to też się liczy jako "screen on".

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #4243 dnia: Czerwiec 12, 2019, 21:39:30 »
Nie no wynik bdb w porównaniu z moim Galaxy s8 którego chce porzucić. Jak dobije do 4h SoT to jest święto lasu, zazwyczaj Max to 3,5h.

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #4244 dnia: Czerwiec 12, 2019, 21:48:13 »
Ja na Poco F1 minimum 6,5h. Najczęściej 8h. Ładuje co dwa dni, czasem co trzy. W pracy zawsze na 4G, w domu Wi-Fi.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #4245 dnia: Czerwiec 12, 2019, 21:49:50 »
Poco F1 ma moja piękniejsza polowa.... Ja kupuje telefony topowe

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #4246 dnia: Czerwiec 12, 2019, 21:59:31 »
Mi się odechciało. Za dużo kasy. ;)

Zobacz sobie Asus Zenfone 6. 5000 mAh bateria.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #4247 dnia: Czerwiec 12, 2019, 22:06:31 »
Dla mnie podstawa w smartfonie to ultra płynne działanie. Tak było kiedy siedziałem na iPhone i tego oczekuje po przesiadce na andka.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #4248 dnia: Czerwiec 12, 2019, 22:17:46 »
Nie no wynik bdb w porównaniu z moim Galaxy s8 którego chce porzucić. Jak dobije do 4h SoT to jest święto lasu, zazwyczaj Max to 3,5h.
Nie no wynik bdb w porównaniu z moim Galaxy s7 którego chce porzucić. Jak dobije do 3h SoT to jest święto lasu, zazwyczaj Max to 2,5h.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #4249 dnia: Czerwiec 17, 2019, 14:09:01 »
Kupilem zonie Google Pixela pierwszego.
Alez to jest fajne urzadzenie. Rozmiar idealny, chodzi rownie plynnie co moj Galaxy Note 9, kamerka robi fatnastyczne fotki, a do tego sprawia wrazenie pancernego telefonu, ktory spokojnie przezyje upadek z 2 metrow. Jedyne ale to bateria, ktora wytrzymuje jakies 5-5.5 godzin SOT, ale to chyba kwestia tego, ze telefon kupilem uzywany. To moj pierwszy kontakt z Pixelem i nie spodziewalem sie ze mi sie ten telefon az tak spodoba. Gdyby nie fakt, ze sporo korzystam z rysika to pewnie wymienilbym Note'a na nowego Pixela.
Dodatkowy plus - w telefonie zainstalowane jest absolutne minimum. Phone, Gmail, Messages, Chrome, Maps, Play Store, YouTube. Praktycznie nic wiecej nie ma, a zeby bylo smieszniej to co jest mozna odinstalowac (poza PlayStore, Phone i Messages - nawet Youtube'a mozna odinstalowac, z czym sie nie spotkalem chyba w zadnym innym smartfonie z Androidem).
Zona przesiadla sie z Xperii XZ, czyli telefonu z niemal identycznymi parametrami a juz mowi, ze ojej ale tamten byl wolny w porownaniu z tym.
Najwiekszy minus - telefon przyszedl z Nougatem i zanim go uaktualnilem do najnowszego softu to bylo chyba z 15 restartow. Jakby nie mogl od razu pobrac najnowszej wersji Androida, kazdy security patch byl instalowany po kolei: za grudzien 2017, Styczen 2018, Luty 2018, Marzec 2018... potem Oreo, potem znowu security patch, potem Pie... Normalnie jak z update'ami na PS3 ;)

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #4250 dnia: Czerwiec 21, 2019, 13:20:22 »
To ten co ma screen to body ratio 50%?  :D

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #4251 dnia: Czerwiec 21, 2019, 13:50:43 »
69% ;)

Ale tak, to ten sam. Sam bylem zaskoczony tym, jak bardzo mi ten telefon przypadl do gustu (na codzien korzystam z Note 9, w pracy mam obecnie iPhone XS).

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #4252 dnia: Czerwiec 21, 2019, 14:06:34 »
Pana, mój s6 z początku 2015 ma wyższy stbr!
Ja nie lubię dużych cegiełek, żony a2 lite jest delikatnie większy od mojej S6 i jakbym miał zmieniać to na pewno na podobną bryłę. Kiedyś miałem G3 to masakra, musiałem wyjmować ze spodni jak siadałem (telefon, nie bydlaka zboczuchy)!

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #4253 dnia: Czerwiec 21, 2019, 14:45:27 »
Panie, moj iPhone XS ma wyzszy STBR niz Pana S6 z 2015 roku a i tak nie lubie z niego korzystac (choc niektore gesty sa duzo lepiej rozwiazane niz w Szajsungu). Pewnie, fajnie jest miec jak najwiekszy ekran przy jak najmniejszej bryle telefonu, ale z doswiadczenia wiem, ze potrafi na tym ucierpiec juzer ekspirjens. A dla mojej zony najwazniejsze jest to, zeby telefon robil jak najlepsze fotki i zeby nie bylo go szkoda, jak go upusci (ona psuje telefony wrecz nalogowo). A zdjecia z tego Pixela bija na glowe iPhone'a i czasami wychodza lepsze nawet niz z mojego Note 9.
Swoja droga dosc zabawne jest to, jak Apple z producenta najlepszych aparatow w telefonie nagle dal sie wyprzedzic nawet Chinczykom.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #4254 dnia: Czerwiec 21, 2019, 15:26:24 »
Serio Pixel robi ładne foty? To następca nexusa a tam aparat był na dalszym planie - miałem 4 i 5 i foty wychodziły słabe. Moja S6 robi piękne foty, działa w miarę sprawnie dlatego jej nie zmieniam. ;)
Używki tego pixela na allegro za 500-600 zł są.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #4255 dnia: Czerwiec 21, 2019, 15:42:31 »
Serio serio.
Nocne zdjecia moze nie robia az takiego wrazenia jak z Pixela 2/3, ale tez daja rade. A fotki przy w miare dobrym swietle wychodza rewelacyjnie - ale to juz zasluga Google Camera i algorytmow. Czesto Pixel robi dzieciakom w ruchu lepsze zdjecia niz moj Note 9, mimo ze Note ma wieksza przyslone wiec teoretycznie Note powinien dobierac krotszy czas migawki niz Pixel. Ja nadal zaluje ze nie ma dzialacej wersji Google Camera dla Exynosa siedzacego w Note 9 (w Note 8 uzywalem wylacznie Google Camera w pewnym momencie, bo robil lepsze zdjecia niz appka Samsunga).

Tu masz porownanie Pixela OG do iPhone 7 i Galaxy S7, a wez pod uwage, ze Pixel dostal aktualizacje softu kamerki taka sama jak nowe Pixele i dostal min. Night Mode, ktory potrafi w niemal zupelnych ciemnosciach zrobic zdjecie ktore bez zenady mozesz wrzucic na Insta ;)

Offline quickpete

• Junior
  • *
« Odpowiedź #4256 dnia: Czerwiec 21, 2019, 15:47:27 »
Panie, moj iPhone XS ma wyzszy STBR niz Pana S6 z 2015 roku a i tak nie lubie z niego korzystac (choc niektore gesty sa duzo lepiej rozwiazane niz w Szajsungu). Pewnie, fajnie jest miec jak najwiekszy ekran przy jak najmniejszej bryle telefonu, ale z doswiadczenia wiem, ze potrafi na tym ucierpiec juzer ekspirjens. A dla mojej zony najwazniejsze jest to, zeby telefon robil jak najlepsze fotki i zeby nie bylo go szkoda, jak go upusci (ona psuje telefony wrecz nalogowo). A zdjecia z tego Pixela bija na glowe iPhone'a i czasami wychodza lepsze nawet niz z mojego Note 9.
Swoja droga dosc zabawne jest to, jak Apple z producenta najlepszych aparatow w telefonie nagle dal sie wyprzedzic nawet Chinczykom.

Zabawne to są takie śmieszne teksty.... Nie ma to jak brandzlować się przy cyferkach... Zapewniam ciebie, i innych, że byś nie rozróżnił, którym telefonem były zrobione zdjęcia, gdybyś miał zgadywać... Pixel...plastykowy bubel z ramkami jak w Samsung Galaxy S 2... I do tego notch na pół ekranu.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #4257 dnia: Czerwiec 21, 2019, 15:50:24 »
Doczytaj najpierw o ktorym Pixelu rozmawiamy i wroc do tematu.

Build   Front glass, aluminum body, partial glass back

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #4258 dnia: Czerwiec 23, 2019, 10:08:24 »
Wracając na chwilę do mojego poprzedniego problemu z małym smartfonem dla mamy.
 Chwilę mi to zajęło, ale w końcu stanęło na Mi 9SE. Bardzo sympatyczny telefonik.
Śliczny amoledowy ekran, ale nie za duży i da się go bez problemu obsługiwać jedną ręką. Wydajność jest w pytkę nic nie tnie ani nie trzeba czekać niewiadomo ile na załadowanie appek. Zdjęcia też robi sympatyczne (aczkolwiek to nie jest klasa flagowców).

Jedyne do czego się przyczepię to lustrzane plecki, które 30sec po wyjęciu z pudełka wyglądają jak wyjęte psu z gardła.
Ogólnie fajnie, że Xiaomi wskrzesiło umarły segment małych telefonów ale z quasi-flagowymi specsami. Jakby co to mogę polecić .
(kliknij)

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #4259 dnia: Czerwiec 24, 2019, 09:34:43 »
ktoś tu ładnie odleciał..przecież Pixele mają jedne z najlepszych aparatów na rynku

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #4260 dnia: Czerwiec 24, 2019, 09:45:08 »
Aparaty może nie są najlepsze. Ot zwykła matryca 12MP z pikselem 1,4um. Natomiast maja niesamowicie dobry soft, który nadrabia.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #4261 dnia: Czerwiec 24, 2019, 11:12:46 »
O to to ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Dobrze to widac, jak sie zaraz po pstryknieciu zdjecia wejdzie w podglad i widac jak telefon robi postprocessing zdjecia po ktorym to zdjecie nagle wyglada duzo lepiej (w zaleznosci od warunkow).